homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Noul lapte praf-2


#20 2008-11-12 11:40:26

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: noul lapte praf

pt ca de cele mai multe ori, regula privind editarea posturilor este incalcata.
iar moderatorii nu sint corectori, sa stea sa corecteze greselile userilor, asta ar trebui sa se inteleaga odata pt totdeauna...ci trebuie sa ii facem s arespecte regulile....altfel nu am mai avea timp sa raspundem  la vreo intrebare....

Offline

 



#21 2008-11-12 11:42:52

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: noul lapte praf

pai ar trebui moderatorii pusi pe grupe. Unii editeaza mesajele .. altii dau warn si ban in cazuri de jignire si incalcare a altor reguli .. dar crede-ma pe cuvant ca si un user cu experienta in ale forumului poate sa faca asemenea greseli.

Offline

 

#22 2008-11-12 11:55:34

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: noul lapte praf

oricine face greseli e sanctionat, punct. astea sint regulile, ele trebuiesc respectate, ca sa nu fie haos aici. si inca o data, a fi moderator nu insemana ca edita mesaje! a fi moderator, inseamna a modera. si cu asta, am pus punct discutiei, sintem  oricum offtopic

MODER?,  moderez,  vb. I. Tranz. şi refl. 1. A face să devină sau a deveni mai puţin intens, mai puţin mare; a (se) micşora, a (se) reduce. 2. A face să devină sau a deveni mai cumpătat, mai stăp?nit; a (se) ?nfr?na, a (se) potoli. ? Din fr. mod?rer.

sursa http://dexonline.ro/search.php?cuv=modera

Offline

 

#23 2008-11-12 12:06:20

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: noul lapte praf

rh a scris:

oricine face greseli e sanctionat, punct. astea sint regulile, ele trebuiesc respectate, ca sa nu fie haos aici. si inca o data, a fi moderator nu insemana ca edita mesaje! a fi moderator, inseamna a modera. si cu asta, am pus punct discutiei, sintem  oricum offtopic

MODER?,  moderez,  vb. I. Tranz. şi refl. 1. A face să devină sau a deveni mai puţin intens, mai puţin mare; a (se) micşora, a (se) reduce. 2. A face să devină sau a deveni mai cumpătat, mai stăp?nit; a (se) ?nfr?na, a (se) potoli. ? Din fr. mod?rer.

sursa http://dexonline.ro/search.php?cuv=modera

visslar nu spune nimic de warn pentru mesaje consecutive .. eu sunt de parere ca ar trebui editate de moderatori. La treaba cu voi  curat2

Offline

 

#24 2008-11-12 12:18:06

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: noul lapte praf

citeste mai bine regulile, si poate vei vedea  despre ce regula e vorba big_smile si nu-mi place deloc tonul tau.....nu-ti convine forumu asta, nu inteleg de ce mai stai aici, ca sa iti exprimi tot timpul nemultumirile legate de cum moderam noi sau ca sa ne iei munca in deridere? multumim....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-11-12 12:23:58

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: noul lapte praf

rh a scris:

citeste mai bine regulile, si poate vei vedea  despre ce regula e vorba big_smile si nu-mi place deloc tonul tau.....nu-ti convine forumu asta, nu inteleg de ce mai stai aici, ca sa iti exprimi tot timpul nemultumirile legate de cum moderam noi sau ca sa ne iei munca in deridere? multumim....

.. chiar nu inteleg de ce nu imi dai un sut in fund sau un ban   sm

Offline

 

#26 2008-11-13 00:55:04

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: noul lapte praf

rh a scris:

corneliabuc, ma vad nevoita sa iti dau ban de o zi pt nerespectarea repetata a regulii privind mesajele consecutive scrise la mai putin de 15 minute unul de altul. ai mai avut 2 warn-uri pina acum, pt aceeasi problema. ai vechime pe forum, iar regulile trebuiesc respectate de toata lumea

asta este, se mai intampla, sigur este din neatentie, tocmai pt ca am vechime pe forum inseamna ca stiu regulile. Este al treilea warn din 2006, astea-s regulile inteleg , dar parerea mea  este ca, cam exagerati  cu statul la panda, cu datul de  warn, ban etc.
Avand in vedere ca tot sunteti atat de multi moderatori, ar trebui sa mai moderati putin atmosfera, nu sa o poluati cu warn-uri, chiar daca sunteti moderatori sa nu uitati ca totusi sunteti forumisti.
rh, asta nu este un raspuns de moderatoare, cum poti tu sa-i ceri la soarele meu sa paraseasca forumul? cine va fi urmatorul? nu de alta dar si eu ma simt amenintata. si sincer o prefer pe soarele meu tie.

Ultima oara a fost editat de corneliabuc. (2008-11-13 02:06:37)

Offline

 

#27 2008-11-13 07:08:15

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: noul lapte praf

cornelia, nu esti nici primul, nici ultimul user care e nemultumit ca i s-a dat warn sau ban. dar regulile sint pt absolut toata lumea. treaba noastra aici nu este doar de a sta la pinda cum spui tu si de a imparti warn-uri si ban-uri. nu facem doar asta....dar, daca tu asa ne percepi, asta este....si atita timp cit un user, de cite ori are ocazia, ne ia in deridere munca (pe care o facem in timpul nostru liber, la rugamintea doctoressei, absolut fara nici un interes material), ne ironizeaza si se arata nemultumit de acest forum si de moderatori, este liber sa il paraseasca. asta nu inseamna ca le cerem userilor sa plece...dar nu putem tine si nici nu vrem sa tinem pe nimeni cu forta aici...este un forum prietenos, unde lumea se ajuta si unde cei mai multi useri sint multumititi. daca nu ar exista niste reguli, ar fi haos total.

Offline

 

#28 2008-11-13 09:55:35

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: noul lapte praf

corneliabuc. a scris:

la multe lunite si ani va dorim.se pare ca este exact cu o luna mai mica, 2 luni si 3 sapt. Pe 14 aug am nascut-o. Ea de la 3 sapt doarme 8-9 ore pe noapte fara sa se trezeasca, mai este cate o exceptie cateodata, de acum cateva zile de cand i-am schimbat laptele praf. Ce greutate are? noi avem deja 6500gr. Folosim biberon de la 6 luni incolo pt ca pe cel mai mic nu vrea sa-l ia, nu are rabdare. a inceput sa vorbeasca bebele tau? ce poate sa faca? eu daca o las pe burtica ridica caputul f bine, il tine sus, dar cand o tin sus de sub brat am impresia c-i mai vine caputul in fata si lateral, dr-ul a zis ca e ok. La voi cum e? Ainceput sa schimbe culoarea ochilor? a, si am observat ca are manutele-palma tot transpirate. Are si cojite in caput.

O sa vezi ca in fiecare saptamana face cate ceva nou. bebelul meu este dependent de TV .. daca l-am pus in fata televizorului nu mai am treaba cu el ... L-am nascut pe 23 iulie cu 4080 g, destul de solid. Nu l-am mai cantarit pentru ca am fost cam ocupata si nu am mai ajuns la doctor dar trebuie sa merg saptamana viitoare neaparat. Pe 07.10 aveam 7 kg .. deci imi imaginez ca acum are mult mai mult pentru ca imi rupe miinile. Eu folosesc inca biberonul cu 3 gauri .. el este destul de lenes si nu vreau sa il invat si mai lenes .. poate sa traga daca ii e foame smile . Vorbeste .. gangureste. ma cearta.. asta de 2 saptamani a inceput sa faca. Prinde lucrurile, baga in gura, zambeste la toata lumea.. rade si vorbeste cu toata lumea.. Isi tine capul din maternitate dar mai ma trezesc si eu cu uncap in gura cand il tin in brate smile  .. il tin in fund de pe la 2 luni in reprize ... Si el transpira in palme si picioare dar e normal .. nu are cojite in cap dar i-a cazut primul par .. si acum e si mai blond decat era. http://img232.imageshack.us/img232/4809/n12855601951621714948bd7.th.jpghttp://img232.imageshack.us/images/thpix.gif

Ultima oara a fost editat de SoareleMeu (2008-11-13 10:04:09)

Offline

 

#29 2008-11-13 11:39:35

piglet
New member
Inregistrat: 2008-09-15
Mesaje: 84

Re: noul lapte praf

mi se pare ciudat sa citesc asemenea cuvinte scrise de mame...daca nu pt voi pt copii vostri incercati sa fiti mai blande, sa nu mai fiti asa de patimase...si voi ati fost gravide si stiti cum e sa fii vulnerabil in fata cuvintelor aruncate la intamplare care nu demonstreaza nimic constructiv...sa va fie rusine! atitudinea voastra alunga mai multi useri de pe forum decat credeti voi ca o fac moderatorii.

rh puss

Offline

 

#30 2008-11-13 11:45:10

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: noul lapte praf

piglet a scris:

mi se pare ciudat sa citesc asemenea cuvinte scrise de mame...daca nu pt voi pt copii vostri incercati sa fiti mai blande, sa nu mai fiti asa de patimase...si voi ati fost gravide si stiti cum e sa fii vulnerabil in fata cuvintelor aruncate la intamplare care nu demonstreaza nimic constructiv...sa va fie rusine! atitudinea voastra alunga mai multi useri de pe forum decat credeti voi ca o fac moderatorii.

rh puss

Deci cuvintele ei nu m-a afecteaza cu nimica? ... eu cred ca gravida sau nu toti suntem la fel ... lasa ca vine bebele si se schimba .. sa vezi dupa 3-4 nopti pierdute nu o sa ii mai pese de ce spune nici x,y, z pe forum rotfl2)

Offline

 

#31 2008-11-13 13:08:28

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: noul lapte praf

la mine noptile incep iar de la 4 dimineata, eu cred totusi ca este de la laptele praf. Azi mergem la dr.
Soarele meu, e minunat baietelul tau, si el este destul de mare,imi faceam griji sa nu devina fetita mea supraponderala. i-am aratat si alessei poza si s-a uitat atenta, nu stiu ce a gandit dar cred ca cureaua lui a atras-o, si ea duce la gurita, eu credeam ca ii mai este fomica sau ii dau dintisorii.  Asta vream si eu sa zic cu capul in gura...rotfl

Offline

 

#32 2008-11-13 15:31:58

rozik
Full member
Inregistrat: 2006-08-31
Mesaje: 908

Re: noul lapte praf

Si fetita mea e mai agitata de cand am inceput  laptele asta nou,adica de aseara.A dormit de la 22.30 pana la 6 dimineata,dar a adormit foarte greu,si azi este foarte maraita.O fi doar o coincidenta,sau o fi chiar din cauza laptelui?Eu alt motiv nu gasesc...


Nu exista decat un singur copil perfect pe lumea asta si fiecare mama il are!
Hotararea de a avea un copil e cea mai importanta.Este ca si cum ai decide ca inima ta sa fie pentru totdeauna in afara corpului.

Offline

 

#33 2008-11-13 16:42:04

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: noul lapte praf

corneila din cate stiu pe la 2 luni au puseu de crestere bebei ... poate de aia papa mai mult si e mai agitata

Offline

 

#34 2008-11-13 22:21:49

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: noul lapte praf

am fost azi la dr si a zis ca a mai avut pacienti care s-au plans dar teoretic nu sunt probleme, probabil este o chestie de timp. S-a uitat din talpite sa vda daca nu e altceva si intr-adevar la buric avea o pielita uscata si cand a indepartat-o era rosie in interiorul buricului, sub pielita aia. Dam cu octenisept sprey si baneocin, sa vedem daca asta ar fi fost cauza

rozik, sa speram ca nu este laptele si la voi, noi l-am schimbt deja de 2 sapt.

Ultima oara a fost editat de corneliabuc. (2008-11-13 22:26:29)

Offline

 

#35 2008-11-13 22:38:29

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: noul lapte praf

corneliabuc. a scris:

la mine noptile incep iar de la 4 dimineata, eu cred totusi ca este de la laptele praf. Azi mergem la dr.
Soarele meu, e minunat baietelul tau, si el este destul de mare,imi faceam griji sa nu devina fetita mea supraponderala. i-am aratat si alessei poza si s-a uitat atenta, nu stiu ce a gandit dar cred ca cureaua lui a atras-o, si ea duce la gurita, eu credeam ca ii mai este fomica sau ii dau dintisorii.  Asta vream si eu sa zic cu capul in gura...rotfl

Sal. Si fetita ta este superba ... pufoasa cred ca o pupi toata ziua. Sa iti traiasca si sa te bucuri de ea!  Bebelusi baga in gurita pentru ca asa afla ei forma lucrurilor, din ce sunt facute si asa mai departe. Sper sa te descurci cu noul lapte .. da-i timp si fa noaptea plictsitoare .. poate asa o sa adoarma. Mi-am pus sterilet .. gata nu mai fac copii  hopsieu

Offline

 

#36 2008-11-13 23:46:54

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: noul lapte praf

lol aia este cel mai mica problema, ala se poate scoate si poti face mai departe. mititica este tot rosie in obrajori

Offline

 

#37 2008-11-20 00:13:37

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: noul lapte praf

am primit scrisoare de la hipp si zic ca s-a schimbat si gustul laptelui si ar avea mai putine calorii si daca totusi sunt probleme sa le zic, normal in cateva zile copilul se obisnuieste apoi ca daca este apa prea fierbinte isi pierde din calitate iar daca e prea rece nu se digera asa bine. fiica-mea si acum se stramba la el, il bea dar se vede ca nu-i place, parca tot asa facea si la pre

Offline

 

#38 2009-01-24 15:31:16

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: noul lapte praf

ce lapte e mai bun, NAN sau MILUPA???


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.