homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dilema-2


#20 2008-11-16 19:56:00

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: dilema

doradora a scris:

de asta imi e si mie teama..ca o sa plece la altele..dar daca ma gandesc mai bine si eu as face la fel..neutral eu ma astept..incerc sa fiu otimista..poate data viitoare se va intampla vreo minune..

Asa cum tu ai fost invatata ca baiatul sa faca totul,poate k el a fost invatat k fata sa faca totul.Incearca sa-l provoci tu pe el,imbraca-te sexi,fa-i si un pic de sex oral in preludiu...uitati-va la un film "xxx" inainte...nu se poate sa nu fie ok asa...
Nu trebuie sa faceti pauza acum,asta nu ar aduce niciun beneficiu,din contra...


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#21 2008-11-16 20:12:27

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: dilema

doradora, draga mea. nu trebuie sa-ti faci nici cea mai mica problema in ceea ce te priveste. nu te invinovati doar pentru ca noi femeile am fost oarecum educate gresit in ceea ce priveste sexualitatea. esti absolut normala, esti o tipa isteata si cu initiativa. nu te mai gandi ca e ceva gresit in comportamentul tau. daca ai incercat sa-i trezesti pasiunea si nu ai reusit, inseamna ca baiatul are probleme medicale. mie asa mi se pare. scuza lui ca "asa ceva nu a mai patit in viata lui" nu mi se pare credibila.
sa stii ca si eu am avut la un moment dat o astfel de experienta cu un baiat. se manifesta oarecum la fel. cand ajungeam totusi la monetul X...ejaculare precoce. nu dura nici 2 min totul.
poate e prea multa tensiune la mijloc. incercati un vin rosu inainte...si daca nici asa nu merge...nu te stresa. tu esti ok


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#22 2008-11-16 22:41:51

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: dilema

doradora ai auzit de vorba: "pu%a n-are ochi"? cam asa gandesc 80% din barbati. Deci din start as exclude problema aspectului. eu zic sa iei feedback de la fostele lui prietene, in caz ca ai aceasta posibilitate. De lipsa ejacularii am mai auzit, asa cum noi femeile nu avem orgasm cu orice barbat, poate ca sunt barbati care nu ejaculeaza cu orice femeie. Dar lipsa erectiei este cu totul alta mancare d peshte. Daca se joaca singurel i se scoala?


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#23 2008-11-16 23:09:32

Danisia
Full member
Inregistrat: 2008-09-09
Mesaje: 666

Re: dilema

Poate se simte inhibat cuu tine... nu va cunasteti suficient de mult si el e prea stresat sa nu greseasca cu ceva....mi se pare tare ciudat si totodata el un nesimtit.


Ce nu te doboara te face mai puternic

Offline

 

#24 2008-11-20 18:45:01

un_gandacel
Full member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 918

Re: dilema

Sunt de aceasi parere cu Danisia. Zici ca n-aveti probleme de comunicare, poate ai comunicat prea mult in ceea ce priveste fostele tale relatii.. Din pacate inca mai sunt barbati(a se citi baieti - apropo. cati ani are?) care se simt intimidati de experienta sexuala a femeii cu care sunt in pat, chiar dk experienta aia consta in a sta pe spate.

Poti sa incerci sa rezolvi ceva, in privinta asta fetele ti-au dat deja sfaturi, dar cred ca daca tu nu-ti doresti sa-l saruti peste tot, sa-l atingi cat mai des etc ( si am impresia ca asa e din moment ce ti se pare ca nu faci suficient) n-o sa meara intre voi. Iubirea trece prin pat, mai ales la inceput.

Ultima oara a fost editat de un_gandacel (2008-11-20 18:46:39)

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.