homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ceva ciudat


#1 2008-11-24 10:45:42

hushi
New member
Inregistrat: 2008-10-02
Mesaje: 52

ceva ciudat

ce se intampla.. eu cu iubitul meu nu ne protejam deloc..stiu si sper sa nu ma criticati caci sunt constienta k gresesc dar suntem siguri k nu avem nicio boala .. riscul e doar sarcina.in fine.. in ultimele luni el ejacula in mine cu cateva zile inainte sa vina 3 sau 5 zile.. asta s-a intamplat 3 luni la rand si totusi nu am ramas.evident k nu-mi doresc asta dar e totusi ciudat k "ulcioru nu merge de multe ori la apa" si se intampla sa raman sau nu stiu.ar trebui sa ma ingrijorez?oare mitul cu 3 sau 5 zile inainte sa-ti vina e adevarat ? ..multumesc mult d raspunsuri..

Offline

 

#2 2008-11-24 10:48:17

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: ceva ciudat

calculeaza-ti perioada fertila, uite aici :

Pentru un ciclu menstrual regulat de 28 zile perioada fertila va fi intre a 7a si a 16a zi. Pentru situatia unui ciclu menstrual neregulat, formula de calcul propusa de Ogino este: x=10+n-28 si y=17+N-28. Unde: x este prima zi a perioadei fertile , y este ultima zi a perioadei fertile , n este numarul de zile ale ciclului cel mai scurt si N este numarul de zile ale ciclului cel mai lung.

Offline

 

#3 2008-11-24 11:31:01

ancutika
Sr. member
De la: Unirea, Alba
Inregistrat: 2007-11-19
Mesaje: 1291

Re: ceva ciudat

si prietenul meu cu fosta nu s-u protejat intotdeauna si se trmina in ea si ea nu a ramas niciodata. Si acuma puiu meu e ingrijorat ca nu va putea avea copii ca zicea ca aia deaia nu a avut pentru ca nu poate el avea hmm


16.01.2016 si viata noastra e mai frumoasa bebe boy

Offline

 

#4 2008-11-24 13:25:29

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: ceva ciudat

http://forum.anticonceptionale.ro/t2970-Mituri-....html - uite aici.
Daca un bebe ar if un lucru ok pentru voi atunci nu e o problema; dar daca s-ar pune problema unei sarcini pe care din ce stiu eu ce motive nu vrei ( nu poti ) sa o tii, nu va mai jucati asa ... Pana acum nu s-a intamplat nimic dar de o singura data este nevoie sa se intample and here comes the baby ...


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.