homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Analize imunologie sarcina


#1 2009-01-12 21:49:01

thanandar
Full member
Inregistrat: 2008-07-23
Mesaje: 324

Analize imunologie sarcina

Buna fetelor !
Mi-au iesit azi analizele de imunologie si mi-au iesit lgG -urile pozitive la Herpes Simplex Virus 1+2 = 20.6 ; lgG CMV = 722 , lgG rubeola =22. La toate lgM-urile au iesit negative.
Precizez ca sunt gravida in 11 sapt.Poate sa-mi afecteze sarcina aceste lgG-uri pozitive?
Care este diferenta intre Herpes Simplex Virus 1 si 2 ?
Printre altele la recomandari mi se spune sa repet analizele pt lgG -uri iar diagnosticul in cazul unei infectii recente se pune in prezenta cresterii titrului de anticorpi pt 2 prelevari efectuate la 2 sapt ).
Voi ce parere aveti?

Multumesc !

Offline

 



#2 2009-01-12 23:11:08

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Analize imunologie sarcina

singura intrebare la care stiu sa-ti raspund este diferenta dintre herpes simplex 1 si 2.
Herpes simplex 1 este responsabil cu infectia de la nivelul fetzei, iar herpes simplex 2 este responsabil cu herpesul genital.

Offline

 

#3 2009-01-13 11:27:25

thanandar
Full member
Inregistrat: 2008-07-23
Mesaje: 324

Re: Analize imunologie sarcina

Asta stiam si eu dar atunci cand iti fac astia analizele nu se precizeaza pt ce tip de herpes a iesit pozitiv lgG , daca e pt 1 sau 2 sau ambele.Iti spune lgG Virus herpes simplex = pozitiv si tu nu stii care e .

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.