homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sa gasim o definitie :))-2


#20 2008-12-26 22:40:51

pends
Hero member
De la: B/Br
Inregistrat: 2007-09-09
Mesaje: 3690

Re: sa gasim o definitie :))

curvele in general stiu cum sa le fie bine, fara sa le pese de ce zice lumea si se distreaza mereu. atata timp cat nu se baga pe mine eu nu am nicio problema cu asta. fiecare face ce vrea cu viata lui, indiferent in ce mod.


Bună ! Arăți ca o curvă !

Offline

 

#21 2008-12-26 23:33:01

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: sa gasim o definitie :))

Danae a scris:

akisandra a scris:

hey fetelor....dc e curva aia care umbla cu barbati insurati????doar au fost amandoi deacord a umbla impreuna....asa ca eu nu numesc asta curva..pai eu cred ca curva e aia care se freaca pe bani......chiar daca nui asa ...aia care de freaca pe bani e prostituata...dar eu...nu mai zic nimic la mine si una care se golbeaza la iubi o fac curva pt ca merge cu gagiusu pe strada si se golbeaza la altele...sa stiti ca si aia care se freaca cu toti fara bani si aia e o curvaaaaa!!!

aia care umbla cu un barbat insurat poate nu e chiar curva, dar usuratica tot e. adica daca`i vezi verigheta pe mana(daca are) sau stii ca e insurat nu stiu de ce se baga... fata cuminte nu e. si am auzit multe zicand"vaaai dar nu stiam ca e insurat" sigur... sunt inconstiente, isi fac rau si lor si sotiei.

asai dar are o parte din vina si ala insurat....pai stii se zicea o vorba printre batrini:))))ma amuza ??pana ce cateaua nu ridica coada cainele nu vine sa o miroase?? visslar

Ultima oara a fost editat de akisandra (2008-12-26 23:34:07)

Offline

 

#22 2008-12-26 23:35:20

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: sa gasim o definitie :))

rotfl asa`i.
dar stii cum is barbatii. tot porci raman sometimes. daca ea spune "nu" are o influienta.
bunica mea are o vorba pt curve, nu zice curva ci "femeie iute de curulet" rotfl

Ultima oara a fost editat de Danae (2008-12-26 23:36:20)


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#23 2008-12-27 00:55:15

pinkshine
Full member
Inregistrat: 2008-08-26
Mesaje: 599

Re: sa gasim o definitie :))

Danae a scris:

rotfl asa`i.
dar stii cum is barbatii. tot porci raman sometimes. daca ea spune "nu" are o influienta.
bunica mea are o vorba pt curve, nu zice curva ci "femeie iute de curulet" rotfl

smile) buna asta rotfl


te iubeeeeeeeeeeeeessssssccccccc !! hjarta

Offline

 

#24 2008-12-27 01:00:11

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: sa gasim o definitie :))

rotfl stiu


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-12-27 20:49:55

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: sa gasim o definitie :))

rotfl iute de curuletz


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#26 2008-12-28 15:25:43

Copil
New member
Inregistrat: 2008-12-27
Mesaje: 57

Re: sa gasim o definitie :))

curva=femeia care se vinde pentru bani
curva=femeia care are o relatie cu un tip si se culca cu altu\altii

Ultima oara a fost editat de Copil (2009-01-17 12:43:03)

Offline

 

#27 2008-12-28 15:27:10

Copil
New member
Inregistrat: 2008-12-27
Mesaje: 57

Re: sa gasim o definitie :))

femeia care face sex de placere.......bravo ei...la fel k si barbatii daca un barbat face sex cu 9 femei intr-o saptamana uuuu e macho dar de o femeie de ce zice lumea k e curva?ii place viatza...o face de placere...asta nu inseamna sa fii curva...sexul il faci de placere....e mai rau cand se vinde sau cand are o relatie cu cineva dar de fapt ptr satisfactie apeleaza la/si la altcineva...asta e parerea mea

Offline

 

#28 2008-12-29 16:30:53

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: sa gasim o definitie :))

Deuzza a scris:

subscriu la ce a zis melany, curva- sex pt bani
la toate celelalte categorii eu le zic panarame big_smile

sau parasute. asta e termenul meu "preferat" lol

si cand ma gandesc ca am stat cu una in casa fara sa stiu rotfl
partea buna e ca nu se ia lol so I'm fine, I'm allright ! big_smile

Offline

 

#29 2009-01-17 12:14:15

Dorian
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-01-14
Mesaje: 18

Re: sa gasim o definitie :))

Am citit topicul si nu ma pot abtine sa nu imi dau cu parerea.
Asadar, in vederea adaugirii DEX-ului, avem:
"curva"=femeia care practica sexul in vederea obtinerii de foloase ( in general materiale,dar pot fi si "in interes de serviciu"- promovare, etc)
Femeile care se "baga in viata" cuplurilor (fura barbatii altora, sau pur si simplu vor sa-si demonstreze ca sunt in stare sa "corupa" un barbat "la casa lui"), sunt catalogate ca fiind "tarfe".
Acum, comentez putin si referitor la "etichetari" si catalogari in ceea ce priveste sexul din pura placere:
Ideea conform careia un barbat daca face sex de x ori pe saptamana cu x femei diferite este macho, iar femeia aflata in aceeasi ipostaza este curva, mi se pare in primul rand o afirmatie idioata.
Pe langa faptul ca este discriminatorie si ,clar, rau intentionata, aceasta afirmatie (aceea de a spune despre o femeie ca este curva/tarfa pt simplul fapt ca simte nevoia sa-si satisfaca necesitatile de natura sexuala), reprezinta o jignire care are ca spot discreditarea persoanei in cauza.
Dreptul la libertate, ii confera omului puterea de a face ceea ce vrea, cand vrea, atat timp cat faptele lui nu afecteaza in mod cert drepturile si libertatile alei persoane.
Asadar, cei care nu au alta preocupare in afara de aceea de a sta "la o barfa mica" in cadrul careia "arunca cu noroi" in oamenii care nu fac altceva decat sa traiasca liber si dupa bunul lor plac, acesti mici clevetitori nu merita nici macar sa fie ascultati....daramite sa fie luati in serios...
Mentionez faptul ca, personal, am auzit femei care sa vorbeasca despre alte semene de-ale lor ca sunt curve...si mai putini barbati care sa afirme acet lucru... Daca voi intre voi sunteti rele si invidioase...de ce aveti pretentia ca noi sa fim altfel ? (putin sarcastic aici, este retorica intrebarea).
Parerea mea este aceea ca atat femeile cat si barbatii au dreptul sa se simta bine cand vor si unde vor.Atat timp cat actul sexual are ca scop obtinerea "placerii carnale" de catre ambii parteneri (indiferent daca formeaza un cuplu sau de-abia s-au cunoscut si doresc unul pe celalalt) si nu alte foloase, totul este ok si nu trebuie sa fim dusmanosi si sa ne razboin in afirmatii si catalogari....

Danae afirma : "dar stii cum is barbatii. tot porci raman sometimes. "
- Nu mi se pare frumos gestul de a ne baga pe toti in aceeasi oala, nu este echitabil...puteai sa spui "unii barbati"...daca tu ai cunoscut doar barbati care "sometimes" au fost porci in raportul comportamental fatza de tine, imi pare sincer rau pentru tine, insa afla ca inca mai exista si barbati care respecta femeile.

stelutza afirma : "noi femeile intarim opiniile barbatilor care pana la urma ne discrimineaza tot pe noi...Curva= Prostituata"
1.de ce ai parerea ca barbatii va discriminieaza pe voi femeile ?(am afirmat in modul asta, deoarece asta reiese din postarea ta).Si barbatii se "mananca de c*r intre ei, dar mai mult o faceti voi intre voi wink (topicul asta a fost deschis de catre o fata-carmen_21).
2. "curva" si "prostituata" sunt doi termeni diferiti. Prostituata are ca unic scop obtinerea de bani, pe cand curva are ca obiectiv obtinerea de foloase (nu numai bani)

Off-topic: "Respecta si vei fi respectat !" - daca voi, ca fata, vreti sa puneti capat acestui razboi idiot intre sexe, puteti incepe prin a respecta sexul opus, in sensul de a nu mai incepe sa-i catalogati pe barbati ca fiind "porci" sau misogini (porcul misogin este un animal nevinivat, care s-a trezit peste noapte ca lumea se foloseste de a lui denumire pentru a jigni big_smile ).
Daca tot aveti impresia ca noi barbatii suntem "buba neagra" a societatii, luati voi haturile in maini si dati-ne exemplu in comportament...nu asteptati sa ne oprim noi singuri...ca doar stiti ca noi suntem "orgoliosi si grei de cap" si nu suntem in stare sa ajungem singuri pe calea cea dreapta (sarcasm).

Apropo, nu vreti sa cadem la pace si sa convietuim, cum ne-a fost dat, in armonie si intelegere? Ca eu m-am cam plictisit de certuri si jigniri.

Toate cele bune


"Carpe Diem"

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.