homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)-17


#305 2012-04-20 14:01:47

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

daca sunt deja inscrisa la un medic de familie, trebuie sa ma duc mai intai acolo sau la cabinetul dumneavoastra? (l-am mai schimbat o data dar nu imi amintesc exact cum am procedat). imi amintesc vag ca trebuia sa fac o cerere (nu mai tin minte daca e cerere-tip sau cea scrisa de mana invatata la scoala) adresata noului medic, pe care o trimite prin casa de asigurari la cel vechi si fac schimb de dosare. ce imi mai trebuie? si este necesar sa trec pe la medicul vechi? mi-a placut toti acesti ani, dar nu cred ca o sa-i pice bine sa vin doar ca sa il anunt ca ma mut... si, esential, dumneavoastra mai faceti inscrieri in prezent?

Offline

 



#306 2012-04-25 19:29:47

elena2000
Membru
Inregistrat: 2012-04-25
Mesaje: 1

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

buna seara as vrea sa vin si eu insa nu stiu ce imi trebuie mai exact.sunt eleva (din cate am inteles consultatia e gratuita) dak nu am 18 ani are cumva vro legatura adik pot veni si singura? multumesc

Offline

 

#307 2012-05-09 10:18:32

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

eph a scris:

daca sunt deja inscrisa la un medic de familie, trebuie sa ma duc mai intai acolo sau la cabinetul dumneavoastra? (l-am mai schimbat o data dar nu imi amintesc exact cum am procedat). imi amintesc vag ca trebuia sa fac o cerere (nu mai tin minte daca e cerere-tip sau cea scrisa de mana invatata la scoala) adresata noului medic, pe care o trimite prin casa de asigurari la cel vechi si fac schimb de dosare. ce imi mai trebuie? si este necesar sa trec pe la medicul vechi? mi-a placut toti acesti ani, dar nu cred ca o sa-i pice bine sa vin doar ca sa il anunt ca ma mut... si, esential, dumneavoastra mai faceti inscrieri in prezent?

nu trebuie sa adresezi nici o cerere nimanui. trebuie sa mergi la noul medic cu buletinul si dovada de asigurat si acesta te va inscrie pe lista lui. Nu poti sa te muti de la un medic de familie la altul mai des decit odata la 6 luni.
Pentru ca fisa ta medicala sa fie mutata, medicul la care te-ai inscris ii scrie o scrisoare medicului de la care ai plecat ca sa elibereze fisa
nu e necesar sa mergi la medicul vechi sda il anunti de nimic. Il anunta casa de asigurari
si da, fac inscrieri


elena2000eu nu mai am contract cu casa de asigurari ple planning, asa ca nu mai dau consultatii gratuite decit la pacientii din lista mea de medic de familie
faptul ca esti eleva iti asigura gratuitate la cabinetele de planning din reteaua guvernamentala insa si poti merge la unul dintre ele
fireste, poti merge singura, chiar daca nu ai 18 ani


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#308 2012-06-03 23:48:10

creatta
New member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 41

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

buna seara ,am si eu o intrebare pt doctoressa ,am fost in ianuarie la dumneavoastra pentru a imi schimba pastilele,din logest mi-ati dat mercilon ,sunt la a cincea folie si inca am spotiing,ce fac mai vin la dumneavoastra sau puteti sa imi spune-ti cu ce alte pastile le-as putea schimba?multumesc

Offline

 

#309 2012-06-11 15:47:10

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

cred ca am mai raspuns la intrebarea asta....mi-e imposibil sa dau consultatie pe forum, nici macar nu am nici un fel de date. Ar trebui sa vii


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#310 2012-06-11 21:17:52

gabriela1988
New member
Inregistrat: 2012-06-11
Mesaje: 7

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Buna seara,
In urma unui contact sexual neprotejat cu sotul meu am hotarat sa iau escapelle.Dupa o saptamana de la pastila mi-a venit CM pe 22 aprilie.
Luna urmatoare pe 24 mai am avut CM timp de 5 zile.In luna iunie cand ar trebui sa am perioada fertila? Am avut contacte in perioada 1-7 iunie. Cm este de 30 de zile,nu foarte regulat 29-30 rar de tot 31. Astazi de dimineata 11 iunie mi-am facut un test care a iesit negativ.Este posibil sa fiu insarcinata ?


EDIT: In aceste zile am avut o secretie alb-transparenta gelatinoasa,este de la ovulatie?

Ultima oara a fost editat de gabriela1988 (2012-06-11 21:57:20)

Offline

 

#311 2012-06-12 14:08:23

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

gabriela1988 a scris:

Buna seara,
In urma unui contact sexual neprotejat cu sotul meu am hotarat sa iau escapelle.Dupa o saptamana de la pastila mi-a venit CM pe 22 aprilie.
Luna urmatoare pe 24 mai am avut CM timp de 5 zile.In luna iunie cand ar trebui sa am perioada fertila? Am avut contacte in perioada 1-7 iunie. Cm este de 30 de zile,nu foarte regulat 29-30 rar de tot 31. Astazi de dimineata 11 iunie mi-am facut un test care a iesit negativ.Este posibil sa fiu insarcinata ?


EDIT: In aceste zile am avut o secretie alb-transparenta gelatinoasa,este de la ovulatie?

da, secretie transparenta, CA ALBUSUL DE OU E SEMN DE OVULATIE...din calcule reiese ca ovulatia s-ar produce pe 7-8 iunie.
Oricum, testul de sarcina de pe 11 iunie e inutil. daca vrei sa stii vreo informatie, faci test de sarcina la 3 saptamini de la contactul potentia fecundant sau la o saptamina de la intirzierea menstruatiei...asadar in preajma datei de 30 iunie


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#312 2012-06-12 20:07:24

gabriela1988
New member
Inregistrat: 2012-06-11
Mesaje: 7

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

secretia era alba nu f transparenta sambata

Offline

 

#313 2012-06-13 13:37:38

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

multumesc, doctoressa!

Offline

 

#314 2012-06-14 12:28:06

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

eph a scris:

multumesc, doctoressa!

pentru ce?


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#315 2012-06-14 19:25:02

Andreea AC
New member
Inregistrat: 2012-02-25
Mesaje: 10

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Buna seara!
As dori si eu sa ma programez la doamna doctor,deoarece as vrea sa iau anticonceptionale,dar nu sunt din Bucuresti si as vrea sa stiu de inainte  ce anume ar trebui sa aduc atunci cand vin?..fisa de la medicul de familie,sau trimitere,ceva?
Multumesc:)

Offline

 

#316 2012-06-22 12:58:20

fehlen.c
Membru
Inregistrat: 2011-07-13
Mesaje: 3

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Buna ziua! Tocmai am sunat la centrul medical Sanatatea ta pentru o programare la dna doctor Evelyn Cristescu (pentru vizita de 6 luni in vederea efectuarii unor analize si a hotararii daca merg in continuare pe anticonceptionalele pe care le folosesc acum) si mi s-a spus ca dna doctor consulta doar cu plata, cerandu-mi-se 60 ron. Precizez ca sunt studenta la zi la Unibuc. Pretul se aplica si studentilor? In trecut nu am platit nimic pentru o consultatie si nici pt analize. Astept un raspuns de la doctoressa. Multumesc.

Offline

 

#317 2012-06-28 11:06:29

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

fehlen.c a scris:

Buna ziua! Tocmai am sunat la centrul medical Sanatatea ta pentru o programare la dna doctor Evelyn Cristescu (pentru vizita de 6 luni in vederea efectuarii unor analize si a hotararii daca merg in continuare pe anticonceptionalele pe care le folosesc acum) si mi s-a spus ca dna doctor consulta doar cu plata, cerandu-mi-se 60 ron. Precizez ca sunt studenta la zi la Unibuc. Pretul se aplica si studentilor? In trecut nu am platit nimic pentru o consultatie si nici pt analize. Astept un raspuns de la doctoressa. Multumesc.

Draga mea, inainte aveam contract cu casa de asigurari pentru consultatiile de planning.
Acum, a trebuit sa renunt la contractul acela in favoarea unui contract de medicina de familie. Asadar, pot da consultatii de planning gratuite doar pacientilor inscrisi in lista mea(in limita a 2 consultatii/an), restul fiind contra cost, asa cum ti s-a spus din receptie


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#318 2012-07-03 20:13:46

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Daca cineva nu e din Bucuresti si nu poate ajunge in viitorul apropiat sau indepartat, poate avea sa zic asa, un fel de consultatie telefonica? i  s-au prescris ac melleva 35, pe care le-a  schimbat cu diane 35 pt ca n-a mai gasit melleva in farmacii. medicul ginecolog i le-a recomandat, insa ea nu s-a dus cu ceva probleme specifice gen acnee pilozitate etc. s-a dus doar pt un control de rutina, si cum nu lua si nu a  luat niciodata ac, medicul i-a recomandat din start melleva dupa primele 5 minute de discutii.

Offline

 

#319 2012-07-05 12:58:05

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

cata.cata a scris:

Daca cineva nu e din Bucuresti si nu poate ajunge in viitorul apropiat sau indepartat, poate avea sa zic asa, un fel de consultatie telefonica? i  s-au prescris ac melleva 35, pe care le-a  schimbat cu diane 35 pt ca n-a mai gasit melleva in farmacii. medicul ginecolog i le-a recomandat, insa ea nu s-a dus cu ceva probleme specifice gen acnee pilozitate etc. s-a dus doar pt un control de rutina, si cum nu lua si nu a  luat niciodata ac, medicul i-a recomandat din start melleva dupa primele 5 minute de discutii.

sa mai consulte si alt medic
foarte bine ar fi ca sa intrebe un medic de planning familial


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#320 2012-07-05 18:27:21

creatza anca
Membru
Inregistrat: 2012-07-05
Mesaje: 3

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

buna. am inceput sa qlaira si de cand le iau am scurgeri maro inchis inchis,dureri sub burta,stare de greata uneori,lipsa poftei de mancare,crampe musculare, stare de oboseala. ce sa fac sa le mai iau si urmatoarele 2 luni,atat mi-au fost prescrise?

Offline

 

#321 2012-07-06 11:21:06

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

creatza anca a scris:

buna. am inceput sa qlaira si de cand le iau am scurgeri maro inchis inchis,dureri sub burta,stare de greata uneori,lipsa poftei de mancare,crampe musculare, stare de oboseala. ce sa fac sa le mai iau si urmatoarele 2 luni,atat mi-au fost prescrise?

ia-le, da. Eu cred ca aceste probleme vor disparea incet, incet. Ai putina rabdare


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#322 2012-07-06 12:18:32

TIFFANY
Full member
Inregistrat: 2007-05-20
Mesaje: 219

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Buna ziua! Doctoressa, va rog, puteti sa-mi dati o adresa de e-mail (sper sa se poata pe privat)? Am nevoie de ajutorul dumneavoastra pentru un articol despre contraceptie la care lucrez, pentru o revista cunoscuta.

Multumesc anticipat.


People say I'm crazy, but the voices in my head say I'm not.

Offline

 

#323 2012-07-07 17:57:21

Danyelle.elle
Membru
Inregistrat: 2012-07-07
Mesaje: 4

Re: CABINET PLANNING DOCTORESSA (Dr. Evelyn Cristescu)

Buna tuturor . Sunt noua pe aici , am niste nelamuriri si sper din suflet ca voi sa ma ajutati .
Pe 9 august plec la mare (nu o pot amana:( ) si pica exact in perioada in care voi fi pe ciclu , am inteles de la prietene si de pe net ca singura metoda de amanare a mentruatiei este folosirea anticonceptionalelor . Nu am folosit pana acum si de aceea as vrea sa va intreb daca este adevarat ca daca iau ORGAMETRIL cu 2 saptamani inainte de ciclu si continui si in perioada vacantei si il intrerup dupa , imi vine dupa 3 zile ? Si pot avea contacte sexuale neprotejate in perioada aceea?

ASTEPT CU NERABDARE UN RASPUNS DE LA VOI !! MULTUMESC:*


"Nu tot ce zboara se mananca"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.