homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

De ce iubim bucurestiul :))


#1 2007-10-01 03:55:16

adriana18
Full member
De la: bucuresti....colentina
Inregistrat: 2006-09-27
Mesaje: 670

de ce iubim bucurestiul :))

http://www.we3d.net/2007/09/23/un-taxi- … o-pe-mimi/     e un videoclip foarte amuzant........nu stiu daca s-a mai discutat despre asta.......chiar merita vazut


http://i22.servimg.com/u/f22/11/37/72/20/dsc07312.jpg



http://i22.servimg.com/u/f22/11/37/72/20/dsc07313.jpg




http://i22.servimg.com/u/f22/11/37/72/20/dsc07314.jpg

Ultima oara a fost editat de adriana18 (2007-10-01 04:01:16)


"""You should be kissed and often - by someone who knows how"

Offline

 



#2 2007-10-01 08:22:25

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: de ce iubim bucurestiul :))

grea intrebare pt. mine dupa multe ore de meditat am ajuns la concluzia ca nu iubesc capitala noastra este un oras exagerat de scump,nu este curat.,prea multa aglomeratie si fite.dar ca sa fiu total offtopic pot sa spun de ce imi place Bucurestiul ca intre noi o relatie de iubire nu se poate:din cauza fantanilor de la unirii,restaurantului de la Timpuri noi unde ma duc cu colegii,ca sunt parti mai colorate din el gen Rahova si........... cam atat smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2007-10-01 10:32:27

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: de ce iubim bucurestiul :))

Pt k m-am obisnuit cu agitatia de aici pe care nu o mai gasesti in nici un al oras. Am fost mai demult o sapt la Sibiu si am zis k ma urc pe pereti de cat de liniste si pace era pe acolo


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#4 2007-10-01 11:23:29

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: de ce iubim bucurestiul :))

De statul la semafor de 2 3 ori la rand pe Magheru la orele de varf..
De aglomeratia cu care m-am obisnuit,de locurile unde poti sa iesi cam la ce ora vrei si sunt deschise,nu mai imi vin acum si alte idei big_smile

Offline

 

#5 2007-10-01 17:03:02

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: de ce iubim bucurestiul :))

Eu nu iubesc Bucurestiul mai mult decat iubesc celelalte orase din tara asta, desi aici m-am nascut, aici am crescut, aici am facut cam toate lucrurile importante din viata mea. Oricum, cred ca cel mai frumos oras din tara asta este Sibiul... Iubesc si Bucurestiul pentru ca are cele mai tari locuri de distractie. Dar atat. In rest numai jeg, tigani si mitocani... neutral


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-10-01 17:05:37

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: de ce iubim bucurestiul :))

Iubesc si Bucurestiul pentru ca are cele mai tari locuri de distractie. Dar atat. In rest numai jeg, tigani si mitocani...


--------------------------------------------------------------------------------
subscriu.ai foarte mare dreptate


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#7 2007-10-01 18:12:59

unik
Full member
De la: Litoral..
Inregistrat: 2006-10-08
Mesaje: 906

Re: de ce iubim bucurestiul :))

ralucaelena a scris:

Iubesc si Bucurestiul pentru ca are cele mai tari locuri de distractie. Dar atat. In rest numai jeg, tigani si mitocani...


--------------------------------------------------------------------------------
subscriu.ai foarte mare dreptate

Da!

Offline

 

#8 2007-10-01 18:25:19

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: de ce iubim bucurestiul :))

-parcul cismigiu, unde mergeam cand chiuleam de la liceu
-parcul crangasi, unde am vazut luna in cele mai frumoase... sa zicem ipostaze
-lacul mori, pentru apusurile colorate
-cantina jeg (numele oficial nu i-l stie nimeni din cunoscutii mei) pentru schnitzburger, pentru ca au mereu nestea de piersici, pentru ca il renoveaza si au facut toaletele inauntru, nu mai trebuie sa ocolesti si sa intri "pe partea ailalta"
-stuff-ul; cine stie, cunoaste.
-excalibur, desi inca nu i-am vazut preturile.
-universitatea spiru haret, pe care 4 ani am injurat-o si acum ma bucur ca mai pot sa frec duda pe-acolo iunca 1 an jumate
-greg-ul de la unirea, unde tineam sedintele saptamanale in facultate (si nu ma lasa ada sa beau cafea, ca ma luau bazdacii)
-124, caruta cu hepatita care m-a dus la liceu, unde vedeam rasariturile in fiecare iarna si unde am cunoscut un mare om
-magazinul unirea, unde ma holbam (si inca ma holbez) la bijuterii si chestiile de la totem
-lipscaniul, my love, cu magazinele lui multe cu rochii de mireasa, strazi cu piatra cubica si anticariate
-dreamers-ul, unde n-am mai calcat de 5 ani...

si cate alte motive nu gasesc sa-mi placa jaful asta de oras pe care altfel l-as detesta si m-as muta imediat in ploiesti. e un oras urat. murdar, plin de nesimtire, apatie, metaforice dureri anale. dar toata viata mea e aici. cu ce are ea mai bun.

Ultima oara a fost editat de Nashira (2007-10-01 18:25:53)


Nobody home

Offline

 

#9 2007-10-01 22:42:29

A.W.
Full member
Inregistrat: 2007-04-10
Mesaje: 344

Re: de ce iubim bucurestiul :))

offtopic : Nashira de care jeg vb de cel de la poli? lol acolo ne simtim noi cel mai bine cand chiulim si dupa examene smile
ontopic : de multe ori ma enervez pe Bucuresti din cauza traficului , a faptului k e mare si fac o ora pana la facultate cu metroul, k sunt tarani si tigani, k e murdar...insa nu stiu dak as putea sa locuiesc intr-un oras mic si linistit, unde toata lumea se cunoaste si stii fiecare locusor. Bucurestiul are mereu ceva nou, fie k e bun fie k e rau..nu ai cum sa t plictisesti.

Offline

 

#10 2007-10-01 22:45:36

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: de ce iubim bucurestiul :))

mie mi placea cand eram mika s petrec vacnatle la matusa mea la bucuresti..sta langa cismigiu,asa ca l stiu ca din palma...iubesc opera.am fost la Ateneu.am vazut toate muzeele...mi place ca acolo ai unde sa te dci ai mai multe oportunitati,,,,big_smile:)nu am mai vostde vreo 5 ani pe acolo:)insa,,,mi as dori sa locuiesc..cand eram mika mi doream s ma mut la buc..poate o sa fac pasul anu viit cu iubitu,cine stie


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#11 2007-10-01 22:47:56

disguise
Full member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 591

Re: de ce iubim bucurestiul :))

iubesc bucurestiul pt ca aici l-am cunoscut pe iubi meu ...( m-am mutat in calsa a 11a la sfarsit... dupa vacanta de paste in bucuresti ...eu venind din braila...)
apoi pt ca imi place aglomeratia si ca am tot timpul ceva de facut aici
apoi pt ca am ff multe posibilitati aici


Life is like a box of chocolates, you never know what you're gonna get

Offline

 

#12 2007-10-02 10:14:20

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: de ce iubim bucurestiul :))

are malluri foarte mari fata de ploiesti si am de unde alege haine big_smile..in rest aglomeratie prea mare


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#13 2007-10-03 18:19:24

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: de ce iubim bucurestiul :))

A.W. a scris:

offtopic : Nashira de care jeg vb de cel de la poli? lol acolo ne simtim noi cel mai bine cand chiulim si dupa examene smile

jegul e unic in bucuresti. lol dap, de bomba din poli vorbesc.

ankuzza a scris:

are malluri foarte mari fata de ploiesti si am de unde alege haine

eu n-am. oricat de mari ar fi. mi se par urate. in afara de niste rochii (cam scumpe dupa parerea mea) nimic, bre. bine, dar ce sa fac daca am gusturi? lol


Nobody home

Offline

 

#14 2012-09-08 21:20:07

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: de ce iubim bucurestiul :))

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/33245_img_6037.jpg
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/33245_sddsd.jpg

Offline

 

#15 2012-09-08 21:30:42

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: de ce iubim bucurestiul :))

foarte tare jeanine rotfl ,eu nu sunt din bucuresti big_smile


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

#16 2012-09-09 14:28:41

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: de ce iubim bucurestiul :))

imi place bucurestiu dintr-un singur punct de vedere: e mare si pot sa ma lafai oricat prin el, fara sa ma plictisesc.
in rest, la celelalte capitole, e cam la coada
http://www.adevarul.ro/locale/bucuresti … 23097.html


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#17 2012-09-09 15:40:49

Toriana
Sr. member
Inregistrat: 2010-10-18
Mesaje: 1804

Re: de ce iubim bucurestiul :))

Din pacate in Bucuresti cred ca au ajuns sa fie mai multi provinciali decat bucuresteni.  sad
Mie nu-mi place cand ies sa ma plimb pe undeva sa fie plin de oameni, parca e mai dragut cand e liniste, poti sa te bucuri mai mult de plimbare sau de local.
La mine in zona e curat cat de cat si am multi pomi/flori si nu e chiar asa circulata strada.  hjarta
E bine ca Bucurestiul ofera diversitate, are si multe lucruri frumoase, trebuie doar sa le descoperi (muzee, cladiri interesante, parcuri mari, teatre, stradute pe care te pierzi, etc). In rest, nu sunt fan cluburi si caini.  lol


Prostia este infinit mai fascinanta decat inteligenta, inteligenta are limitele ei, prostia nu. lol

Mi-ai spus ca ma iubesti, iar prin fapte mi-ai dovedit cat de putin.

Offline

 

#18 2012-09-10 07:26:14

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: de ce iubim bucurestiul :))

Motive sunt putine si nu cauzeaza ceea ce s-ar numi chiar 'iubire', dar pe la 'simpatie' oricum ne incadram.
Simpatizez Bucurestiul pentru ca...

... are un centru plin de terase, barulete, restaurante, pub-uri care bat lejer cele mai aglomerate zone ale Amsterdamului; din punctul asta de vedere, nu ne bate nimeni; cred ca avem cea mai variata selectie de baruri si pub-uri si terase din toata Europa, si, de asemenea, si cel mai mare numar de astfel de baruri pe metru patrat;

...are parcuri superbe precum Ioanid sau Gradina Icoanei (care intrec lejer bombe precum Cismigiul sau Carol, care deja au ajuns mormane de jeg si de excremente de pasari);

...are o istorie frumoasa si e placut sa ma gandesc ca, candva, cu o suta-doua de ani in urma, orasul asta era un mic Paris, cu cladiri influentate de arhitectura franceza si cu oameni culti si integri;

...are evenimente pentru orice: sunt atatea concerte incat la inceputul verii suntem nevoiti sa calculcam daca ne ajung banii pentru toate; sunt targuri si expozitii pe tot parcursul anului; se organizeaza evenimente la care sunt promovate idei noi si creative (e.g.: Street Delivery),etc.

Si... cam aici se opreste lista mea. Lista pentru "de ce iti displace Bucurestiul" este mult mai lunga, dar de aceste cateva aspecte placute ale orasului sunt cat se poate de mandra.

Offline

 

#19 2014-03-08 20:06:04

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.