homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum refuzi un loc de munca?


#1 2007-10-01 16:10:12

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

cum refuzi un loc de munca?

In urma cu cateva saptamani,vreo 2 mai exact,mi'am depus cateva CV'uri,pentru ca actualul loc de munca nu ma mai satiface.Toate bune si frumoase,pana cand am ajuns la o firma,care imi oferea multe beneficii,si imi cerea mai mult timp(in prezent lucrez 4 ore,iar ei imi ofereau un program de 6 ore.). Pe moment,"atrasa"de beneficii,am spus ca sunt de acord cu o colaborare,insa..gandindu'ma mai bine,am ajuns la concluzia ca am neglijat mai multe aspecte: 1) sunt studenta si inca pun pe primul loc scoala..2) sunt anul 4,an plin de proiecte care imi vor cere timp mult. etc.
        Acum nu stiu cum sa procedez,cat mai diplomatic..si sa ii refuz pe cei de la companie.(nu vreau nici sa ma duc si sa nu ma ridic la nivelul asteptarilor lor,fiind mai mult preocupata de scoala...)
        As vrea sa ii refuz cat mai diplomat,si in acelasi timp sa las si loc de "buna ziua",pentru ca niciodata nu se stie..Poimaine trebuie sa le comunic data de la care o sa incep sad Ce sa fac???!!??!!

Offline

 



#2 2007-10-01 16:17:38

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: cum refuzi un loc de munca?

Poti sa le spui k esti studenta si ca vrei sa mergi si la facultate.....si daca te lasa eventual sa pleci de la munca si sa iti recuperezi orele pierdute. Daca nu le spui simplu k e mai imp facultatea si k renunti la job


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#3 2007-10-01 16:20:19

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: cum refuzi un loc de munca?

pai ei stiau deja ca sunt studenta..de aceea mi'au si oferit acel program de 6 ore.Eu in schimb nu stiam ca o sa ma un orar asa de incarcat sad Si am acceptat fara sa ma gandesc..In plus,eu de obicei respect ce am promis,insa acum nu vreau sa neglijez scoala,dar nici sa ii dezamagesc pe ei..Mai ales ca..la cat de des ma suna,este clar ca au nevoie mare de mine sad

Offline

 

#4 2007-10-01 16:52:31

schumiholic
Hero member
Inregistrat: 2006-07-28
Mesaje: 2051

Re: cum refuzi un loc de munca?

Incearca sa negociezi orele de munca. Tu vrei 4, ei vor 6, incercati cu 5! Sau in unele zile 4 ore, in altele 6, in functie si de cursurile tale!


If you love something, set it free. If it comes back, it will always be yours. If it doesn't come back, it was never yours to begin with. BUT, if it just sits in your living room, messes up your stuff, eats your food, uses your telephone, takes your money, and doesn't  appear to realize that you had set it free....... You either married it or gave birth to it!

Offline

 

#5 2007-10-02 16:40:06

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: cum refuzi un loc de munca?

asa o sa incerc sa fac..sa vedem ce o sa iasa.. sad

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.