homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Noutati


#1 2007-10-05 12:55:21

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

noutati

mai, exceptand topicul cu "omagii" si eventual "barfe, barfe, barfe"..nu este nici unul expres pt a ne pune la curent cu noutatile din romania si nu numai, so...haideti sa le centralizam aici.
uitati, eu de exemplu le informez pe cele care inca nu sunt la curent cu stirea, ca a aparut DEXI, "dex-ul porcariilor" in care sunt explicate toate injuraturile, tot patrimoniul romanesc..
a fost best seller in prima sapt...
mi-e si jena sa mai adaug ca a fost creat de profi universitari de la Cuza, Iasi. sad

p.s. "I" din DEXI e pt "Ilustrat"..  so...va las imaginatia sa zburde si sa va inchipuiti ce-au facut aia...

Offline

 



#2 2007-10-05 12:58:01

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: noutati

big_smile sunt curioasa,as citi si eu


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#3 2007-10-05 13:07:29

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: noutati

micaella4 a scris:

mai, exceptand topicul cu "omagii" si eventual "barfe, barfe, barfe"..nu este nici unul expres pt a ne pune la curent cu noutatile din romania si nu numai, so...haideti sa le centralizam aici.
uitati, eu de exemplu le informez pe cele care inca nu sunt la curent cu stirea, ca a aparut DEXI, "dex-ul porcariilor" in care sunt explicate toate injuraturile, tot patrimoniul romanesc..
a fost best seller in prima sapt...
mi-e si jena sa mai adaug ca a fost creat de profi universitari de la Cuza, Iasi. sad

p.s. "I" din DEXI e pt "Ilustrat"..  so...va las imaginatia sa zburde si sa va inchipuiti ce-au facut aia...

vb serios? profii de la cuza au facut treaba asta? tine si asta de cultura cumva...fiecare tara cu limbajul ei si astea fac parte din viata noastra de zi cu zi smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#4 2007-10-05 14:01:33

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: noutati

da, dar...ce se intampla dak au acces la ele si copii?.. nu numai k vor fi curiosi sa vada despre ce e vorba, dar vor si retine involuntar... atunci ce faci?... cand te trezesti ca iti vine odrasla si-ti pune in fata dictionarul si te intreaba ce si cum...si de ce nu se vbeste asa si in casa?.. ca doar expresiile alea sunt in dictionar, nu?

Offline

 

#5 2007-10-05 14:10:37

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: noutati

nu cred ca va avea multa lume asa ceva in casa ca sa ajunga pe mana copiilor. daca ti-l cumperi iti asumi si riscul asta. dar daca nu te intereseaza exact genul asta de dex nu ti-l iei si nu te doare capul.


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-10-05 14:44:39

ivy
Hero member
Inregistrat: 2007-03-21
Mesaje: 3613

Re: noutati

mie mi se pare f tare ideea tongue dar nu cred ca as da banii pe el totusi... poate l-as "rasfoi" daca l-as gasi undeva pe net, altfel nu prea ii vad utilitatea...


Just like a tattoo
I'll always have you...

Offline

 

#7 2007-10-05 14:50:22

soulfly
Full member
Inregistrat: 2007-08-25
Mesaje: 686

Re: noutati

vezi k am pus un link la "sa radem putin" exact cu chestia asta, doar k nu-s imagini, doar explicatii big_smile


"Umbrele seamana, ce-i drept, cu intunericul, dar sunt fiicele luminii." (Lucian Blaga)
My papa told me to stay out of trouble/ "when you've found your man make sure he's for real"/ i've learned that nothing really lasts forever/ i sleep with the scars i wear that won't heal (Roxette)

Offline

 

#8 2007-10-05 17:34:01

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: noutati

apropo de ekstii traumatizante..yo am auzit azi fugitiv,la Buzdugan pe radio 21...k unii au gasit in pod...ghicitit ce...o vioara stradivarius... god,these people


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#9 2007-10-05 19:14:27

Sammy
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-10-24
Mesaje: 1397

Re: noutati

daca tot vorbim de noutati, va intreb ce filme bune ati mai vazut in ultima vreme? am nevoie de niste recomandari. smile


"The supreme happiness in life is the conviction that we are loved - loved for ourselves, or rather, loved in spite ourselves'. Victor Hugo

Offline

 

#10 2007-10-05 19:26:55

dida
Insomniac member
Inregistrat: 2006-11-20
Mesaje: 6767

Re: noutati

este topic pt asta


it doesn`t matter if the guy is perfect or the girl is perfect as long as they are perfect for each other

Offline

 

#11 2007-10-05 19:29:18

Sammy
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-10-24
Mesaje: 1397

Re: noutati

ok, sorry


"The supreme happiness in life is the conviction that we are loved - loved for ourselves, or rather, loved in spite ourselves'. Victor Hugo

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.