homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Barbatul ideal


#1 2007-10-06 18:15:14

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Barbatul ideal

Orice femeie desteapta are parte de un barbat ideal.De unica folosinta sau garantat pe viata.In fiecare moment de singuratate,de ratacire,de regasire sau de pacat...
Barbatii care poposesc mai putin in viata unei femei par,la o analiza frivola,a avea mai multe calitati decat cei langa care ne trezim zilnic,ne bem cafeaua,ne spalam pe dinti,plangem sau ne bucuram.
Barbatii vazuti de la distanta,de obicei la bratul altor femei,par a fi mai competitivi,mai merituosi decat cel pe care-l vedem lasandu-si zilnic sosetele pe canapea.Barbatul din lume e intotdeauna mai stralucitor decat cel din propria bucatarie,iar mansetele impecabile ale domnului de la masa vecina arata infinit mai bine decat cosul de pe spatele sotului.Diferenta dintre realitatea pe care o traim si cea pe care o contemplam cu suspine consta doar in superficialitatea de a nu pricepe la timp ca un barbat ti se pare mai bun decat al tau doar daca nu esti fericita...
Dar daca esti?Daca esti indragostita lulea de barbatul tau si iti ajunge in toate privintele?
Barbatul tau e ideal pentru ca ti-a venit in intampinare cu tot ce a cerut sufletul tau.
Barbatul tau ti-a iesit in cale cu painea si sarea vietii,imbratisarea lui are exact forma zambetului tau,iar in ochii lui se vede norocul de a te fi intalnit.
Lui nu trebuie sa-i ceri nimic,pentru ca-ti da totul.
Pe el nu trebuie sa-l minti cu nimic,pentru ca intelege orice.
Langa el nu ti-e frica de nimeni,pentru ca esti cel mai de pret bun al lui si nu va risca nimic ca sa te piarda.
Acolo unde incepe slabiciunea lui,apare subtil forta ta,iar situatia inversa e motorul fericirii tale.
Barbatul ideal e liber pentru ca te-ai indragostit si de aripile lui,iar umarul lui e locul tau de spovedanie,de rasfat sau de alint.Langa el,lumea e un spatiu mult mai prietenos,iar ploaia e mereu calda.
Fiecare miscare a lui e spectacolul tau preferat,iar grija pentru el e cea mai draga indeletnicire a existentei tale.
Barbatului tau ideal ii zambesti si-n somn,pentru ca iubirea ta nu adoarme nicicand,iar respiratia lui te sincronizeaza cu universul in care ti-a fost dat sa traiesti.
Barbatul ideal,dupa care esti nebuna,te invata sa fii femeie,sa-ti arati interiorul cu aceeasi gratie cu care mainile tale ii cuceresc obrajii si ochii,buzele si gatul...
Pe buzele tale ai mereu un sarut de rezerva,astfel incat sa nu sufere niciuna din partile implicate in imbratisarea vietii in doi...
Barbatul tau e ideal pentru ca l-ai intalnit exact in momentul in care nu mai visai la el si va ramane ideal cata vreme iti va tine sufletul in palme.
Daca sufletul tau nu e negru,ci atat de luminos incat sa inteleaga ca iubirea inseamna TOTUL,barbatul ideal va fi mereu cel de langa tine,si nu cel de pe trotuarul de vizavi,de la bratul altei femei,de pe ecran sau din carti...
E posibil ca barbatul tau ideal sa fie plamadit din imaginatie,din dorinta,ba chiar din neputinta-dar daca lacrima ta se poate prelinge pe obrazul lui,inseamna ca el este,negresit...
Daca nu l-ai reperat in casa ta,e musai sa-l gasesti.Barbatul ideal nu se cauta dupa o schema anume,nu traieste intr-o clima aparte si nu raspunde doar la semnale specifice.
Poate ca trece in momentul asta pe sub fereastra sau prin biroul tau,poate maine va traversa strada odata cu tine...
Ridica ochii si vei sti-nu ma intreba cum...
Poate ca nu are ochii albastri,1,90 m si muschi de otel,dar poate ca are exact ce-ti lipseste tie.
Sau poate vrei sa stii mai intai ce-ti lipseste tie...
Un prieten?
Un barbat senzational in pat?
Un sot?
Un partener de weekend?
Un munte de tandrete?
Un intelectual rafinat cu care sa te simti inteleasa si subtilizata mediocritatii?
Un artist care sa-ti iubeasca urma pasilor?
Un tip practic si haios,cu care sa te simti in siguranta si cu care sa nu te plictisesti?

Ultima oara a fost editat de pink_butterfly (2007-10-06 18:26:41)


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 



#2 2007-10-06 18:19:41

andrutza
Vizitator

Re: Barbatul ideal

Da, interesant topic....dar in zilele noastre e cam greu sa gasesti intr-un barbat tot ce iti doresti, adica sa fie si intelegator, tandru, frumos, prieten, respectuos, dragastos, atent, grijuliu, spontan etc.....eu una m-as multumi cu un baiat care sa ma iubeasca, sa ma respecte, sa ma inteleaga si sa ma faca sa ma simt bine....nu tb sa fie neaparat f frumos, dar tb sa ma faca sa ma simt bine in prezenta lui si sa il simt mai intai ca un prieten sa pot vb orice cu el.

 

#3 2007-10-06 18:21:17

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: Barbatul ideal

mie barbatul ideal mi se pare ca este cel care ma face fericita,care ma face sa simt ca traiesc si care ma face sa ma simt iubita,importanta in viata lui...cu siguranta asta e barbatul ideal pt mine!


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#4 2007-10-06 18:24:00

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Barbatul ideal

Un tip pe care sa-l domini,sa-l dirijezi,sa-l formatezi si sa-l activezi dupa pofta inimii?
Un tip imprevizibil,care sa te tina in tensiune si pe care sa-l astepti cu sufletul la gura?
Unul care sa te chinuie si care sa-ti ofere doar un dram din ce meriti?
Un barbat identic in preocupari,vise,determinare si talent?
Care dintre ei e idealul tau?Ce sanse ai sa-l gasesti?
Tare as vrea sa raspund la aceste intrebari,dar n-o pot face in locul nimanui.Singura certitudine la aceasta loterie a vietii e ca,odata gasit,idealul n-ar trebui sa mai suporte nicio modificare pe care am fi tentate sa o facem.
Daca razbim si-l gasim,propun sa-l iubim si gata.
Restul ar fi pierdere de timp.
Si de sansa...
Si de tinerete...
Si de idealuri...

Este un capitol din cartea "Despre lucrurile simple" a Mihaelei Radulescu,capitol care mie mi-a placut foarte mult si pe care am vrut sa-l impartasesc cu voi,sa va spuneti parerile despre continutul lui,asta daca aveti rabdare sa-l cititi.Daca vi se pare acest topic plictisitor si inutil,pot sa-l sterg,dar,sincer,mi-ar placea sa aflu parerile voastre despre barbatul ideal.L-ati intalnit?Sunteti alaturi de el?Sperati ca o sa-l intalniti vreodata?
N-a incaput totul intr-un singur post,de aceea am pus 2 la rand...Ma scuzati daca am gresit...Si scuzati greselile,m-am grabit,dar o sa le corectez acum...Sper sa va placa...

Ultima oara a fost editat de pink_butterfly (2007-10-06 18:28:37)


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#5 2007-10-06 18:26:41

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: Barbatul ideal

barbatul ideeal e cel  care care ma face sa zambesc,are grija de mine,ma face sa ma simt in siguranta..este o "enciclopedie"cu care pot discuta orice si mi este alaturi mereu neconditionat


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-10-06 18:29:41

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Barbatul ideal

si mi-ar placea sa stiu si daca il considerati pe cel care va este alaturi momentan barbatul vostru ideal...


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#7 2007-10-06 18:51:51

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Barbatul ideal

NU CRED in barbatul ideal...
   Nu cred k exista in general notiunea de ideal... fiindk nimeni si absolut nimeni nu e perfect pe lumea asta..si atata timp kt eu nu sunt perfecta-de ce as cere cuiva de langa mine sa fie perfect si ideal?
   Cred k maximul pe kre mi-l pot dori la barbatul de langa mine este sa aiba acele defecte care mie mi se par cel mai usor de suportat..acele chichitze cu kre ma pot acomoda..si sa sper in acelasi timp la o viceversa...
   Sa cauti barbatul ideal in viata este o kestie sortita esecul ink din start...absolutul in viata de fapt e un esec ink dinainte de initiere...
    Si cu toate acestea,nimic nu ne opreste totusi sa visam la idealul nostru... eu intotdeauna am visat la tipul misterios,provocator,care sa ma tina pe jar non-stop..si intotdeauna asta am cautat la un tip... si viata grea am avut in ritmul asta...fiindk nu de puitne ori am refuzat un tip fiindk imi parea prea usor de avut (prea se oferea pe tava) dar gasind un tip ciudat,totul devine ciudat alaturi de el...andrenalina e buna dar pe o perioada lunga de timp te termina fizik si psihic....
   Si totusi,pana si acum tanjesc dupa andrenalina....dupa o pauza de o luna-aleotoriu zik o luna (in kre sa simt un ritm lejer si constant) incep cautarea din nou...
   Si desi sunt intr-o relatie stabila...acel ciudat il caut in relatia mea..caut sa-l aduc kt mai des...e ca un drog smile
    stiu k am deviat de la subiect....dar mi-au venit tastele la indemana...oricum,nu va doresc un ideal ca al meu smile


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#8 2007-10-06 19:02:56

amrita
Full member
Inregistrat: 2007-09-16
Mesaje: 342

Re: Barbatul ideal

de caord.... nu exista un tip anume de barbat ideal, exista doar barbati cu care esti compatibila sau nu... si cred ca sunt o norocoasa, pt ca l-am gasit pe cel pe care ma face fericita


You are the sunshine of my life..

Offline

 

#9 2007-10-06 19:07:37

skumpi
Vizitator

Re: Barbatul ideal

momentan da...dak nu ar fi consider k nu as mai sta langa el...
oricum..indeplineste toate "conditiile " d barbat ideal ...ma rog ...conditii suna aiureah...pe scurt e tot ce mi`am dorit intotdeauna..asta inseamna k e barbatu ideal pt mine big_smile
luky me I found him tongue

 

#10 2007-10-06 19:11:29

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Barbatul ideal

ideal.......... ma enerveaza cuvantul asta se poate foarte bine sa avem langa noi barbatul potrivit si sa il pierdem pt. ca alergam dupa cai verzi............ in fine........... nu cred in barbatul ideal,evident omul de langa tine trebuia sa intruneasca niste calitati dar trebuie sa fim constiente ca are si defecte.eu mi-am dorit un barbat puternic,destept si sigur pe el asa este si prietenul meu deci am gasit barbatul potrivit nu ideal smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#11 2007-10-06 19:14:52

myhaela
Full member
De la: Galati
Inregistrat: 2006-03-15
Mesaje: 458

Re: Barbatul ideal

barbatul ideal e cel de langa mine, reuseste DIN PLIN sa ma faca fericita, mai sunt momente ca in orice cuplu cand avem discutii contradictorii, insa, zic eu, ca stiu sa-l aduc pe calea cea buna big_smile

Offline

 

#12 2007-10-06 20:37:47

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Barbatul ideal

eu nu cred ca exista barbatul ideal, asa cum nu cred ca exista nici femeia ideala...nu cred in perfectiune.
DAR, iubitul meu e tot ceea ce imi trebuie pt a fi fericita hjarta

Offline

 

#13 2007-10-06 20:45:32

luna_amara
Hero member
De la: craiova
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 2756

Re: Barbatul ideal

exista un barbat pe care fiecare dintre noi ni l dorim.la kre visam cu ochii deschisi..nu??


take me as i am or watch me as i go!

Offline

 

#14 2007-10-06 20:55:48

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: Barbatul ideal

da, exista, numai ca el ne va dezamagi la un moment dat si noi il vom dezamagi...si atunci notiunea de ideal dispare

Offline

 

#15 2007-10-06 20:59:34

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: Barbatul ideal

exista da....iar cel de langa mine cu siguranta nu e


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#16 2007-10-06 21:00:27

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Barbatul ideal

barbara_mori a scris:

exista da....iar cel de langa mine cu siguranta nu e

de ce zici asta barbara? daca nu te superi ca te intreb

Offline

 

#17 2007-10-06 21:04:51

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: Barbatul ideal

fiindca nu e...fiindca acum plang ca fraiera...ca la mine nu a venit toata ziua ca e sup domne ca i-am zis aseara sa ma duca prea dvm acasa..si azi cand l-am sunat a zis ca ii e rau si ca nu mai iesim in seara asta...si acum l-am sunat sa ii zic sa vina la mine,si nu vine ca e cu prietenii lui in masina la unul dintre ei,si ca ii e rau si ca e un prost,ca eu am stat toata ziua in casa azi si asteptam cu nerabdare sa ies si eu undva...si e un prost ca face asa,si nu e nici pe departe ce imi doresc eu


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#18 2007-10-06 22:27:10

andrutza
Vizitator

Re: Barbatul ideal

pai dc nu te duci u la el sau unde e el acum?

 

#19 2007-10-06 23:24:52

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: Barbatul ideal

mika a scris:

eu nu cred ca exista barbatul ideal, asa cum nu cred ca exista nici femeia ideala...nu cred in perfectiune.
DAR, iubitul meu e tot ceea ce imi trebuie pt a fi fericita hjarta

subscriu big_smile


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.