homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Milligest-3


#39 2009-08-12 23:36:14

babetanca
Membru
Inregistrat: 2009-08-12
Mesaje: 1

Re: Milligest

am o intrebare....am luat miligest cu 21 de minute mai tarziu..are ceva??se diminueaza efectul?? va rog ajutati-ma

Offline

 



#40 2009-08-13 17:52:12

DeEa_26
New member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-08-06
Mesaje: 8

Re: Milligest

buna!eu iau karissa de vro 7-8 zile e totul in regula doar ca in ultimele zile am tot uitat sami iau pastila la timp....acu 2 zile in loc sa o iau la ora 21 am luato la 21:30 si ieri am luato la 23:15 cam asa....va fi totul ok ca leam luat la alta ora?

Offline

 

#41 2009-08-17 19:34:22

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Milligest

dupa ce am luat yasmin si jeanine acum iau milligest. ma simt f bine cu ele, nu mai am deloc dureri menstruale, dar se pare ca a aparut o alta problema: am cosuri pe fata si mi se ingrasa f tare parul. cosurile nu ma deranjeaza in mod special, dar parul nu il mai suport. inainte il spalam la 3 zile, acum ar trebui sa il spal zilnic. ce sa fac? sa vorbesc cu doctorita sa mi le schimbe? mi-a spus ca o sa imi schimbe cu yaz daca nici cu milligest nu imi trec durerile menstruale, dar yaz mi se pare exagerat de scump...voi ce ati face in locul meu?


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#42 2009-08-19 12:11:03

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Milligest

maryahs a scris:

dupa ce am luat yasmin si jeanine acum iau milligest. ma simt f bine cu ele, nu mai am deloc dureri menstruale, dar se pare ca a aparut o alta problema: am cosuri pe fata si mi se ingrasa f tare parul. cosurile nu ma deranjeaza in mod special, dar parul nu il mai suport. inainte il spalam la 3 zile, acum ar trebui sa il spal zilnic. ce sa fac? sa vorbesc cu doctorita sa mi le schimbe? mi-a spus ca o sa imi schimbe cu yaz daca nici cu milligest nu imi trec durerile menstruale, dar yaz mi se pare exagerat de scump...voi ce ati face in locul meu?

imi puteti raspunde si mie daca stiti? big_smile


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#43 2009-08-19 12:38:59

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Milligest

DeEa_26 a scris:

buna!eu iau karissa de vro 7-8 zile e totul in regula doar ca in ultimele zile am tot uitat sami iau pastila la timp....acu 2 zile in loc sa o iau la ora 21 am luato la 21:30 si ieri am luato la 23:15 cam asa....va fi totul ok ca leam luat la alta ora?

nu e nicio problema. ideea e sa nu intarzii cu pastila mai mult de 12 ore.
bine, de preferat e sa o iei aprox la aceeasi ora...


maryahs a scris:

dupa ce am luat yasmin si jeanine acum iau milligest. ma simt f bine cu ele, nu mai am deloc dureri menstruale, dar se pare ca a aparut o alta problema: am cosuri pe fata si mi se ingrasa f tare parul. cosurile nu ma deranjeaza in mod special, dar parul nu il mai suport. inainte il spalam la 3 zile, acum ar trebui sa il spal zilnic. ce sa fac? sa vorbesc cu doctorita sa mi le schimbe? mi-a spus ca o sa imi schimbe cu yaz daca nici cu milligest nu imi trec durerile menstruale, dar yaz mi se pare exagerat de scump...voi ce ati face in locul meu?

eu as sta de vb cu medicul, poate gaseste si altceva nu doar yaz, care intr-adevar e scump..

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-08-19 15:20:58

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Milligest

multumesc camysh. o sa ajung la dr doar in octombrie, dar vroiam sa stiu ce sa fac... puss


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#45 2009-09-09 12:37:42

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Milligest

luna asta am unit 2 folii de milligest. zilele trecute am citit la un topic ca nu ar fi indicat sa unesti 2 folii de anticonceptionale trifazice. de atunci am inceput sa ma gandesc cum ma poate afecta, dar nu am gasit raspunsul. azi-noapte m-am trezit cu niste dureri ingrozitoare de burta, ca atunci cand sunt la menstruatie. eu acum sunt la a 7-a pastila din a doua folie, deci mai este pana trebuie sa imi vina menstra, dar ma ingrijoreaza acele dureri. de la ce ar fi putut fi?


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#46 2009-09-09 14:22:43

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Milligest

se pare ca nu e bine sa unesti 2 folii de trifazice pt ca s-ar putea totusi sa apara menstruatia...

Offline

 

#47 2009-09-09 14:25:22

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: Milligest

dar protectia nu este afectata, nu? oare mie o sa imi vina chiar daca iau in continuare anticonceptionale? eu inca ma mai intreb ce a fost cu durerea de noaptea trecuta.


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#48 2009-09-26 16:16:10

timi_gabi
New member
Inregistrat: 2008-11-11
Mesaje: 22

Re: Milligest

Buna Ziua
In februarie am avut o pierdere de sarcina, dupa care doctorita care mi-a facut avortul mi-a recomandat sa iau timp de trei luni anticonceptionale MILIGEST. Asa si am facut insa am luat mai mult decat 3 luni am luat 5 luni dupa care am intrerup ca ma simteam foarte rau de la pastile. Acum in septembrie insa nu mi-a venit ciclul.
Se poate din cauza pastilelor? Ca de protejat ne-am protejat.
Este posibil sa imi intarzie ciclul din cauza pastilelor sau de ce?
Multumesc

Offline

 

#49 2009-09-26 16:18:10

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Milligest

da timi...poate fi o dereglare ca ai intrerupt AC...


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#50 2009-10-21 18:46:39

micha30
Membru
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 1

Re: Milligest

stie cineva ce se intampla daca nu am luat pilulele in ordinea corecta?

Offline

 

#51 2009-10-21 22:41:33

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Milligest

ce pilule iei? cum se numesc?


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#52 2010-01-28 19:48:12

DaMa
Membru
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 1

Re: Milligest

Buna seara!
Eu am fos operata laparoscopic de chist ovarian. Medicul mi-a recomandat sa fac copii, dar pentru ca nu vreau inca, mi-a recomandat Milligest timp de 6 luni. AM citit prospectul si m-am speriat asa ca nu l-am mai luat. Au trecut deja 2 luni de atunci. OAre am facut bine?
Ma gandesc ca poate ar trebui sa las ovarele sa functioneze natural si nu sa ma indop cu hormoni.
Doamna Doctoressa ce parere aveti? AM procedat bine? Ce ma sfatuiti?
Mentionez ca am 34 de ani.
Astept cu nerabdare raspunsul dvs. Multumesc

Offline

 

#53 2010-03-08 18:52:18

gaya
New member
Inregistrat: 2009-02-16
Mesaje: 57
Site

Re: Milligest

buna fetelor si la multy any...si eu iau de 1 an miligest probleme pot spune ca nu prea mai am apetit de sex..si asta ma ingrijoreaza..in rest de la aceste pastile miau crescut putin sanii ceea ce ma bucura...dar probleme majore nu am intampinat..sunt primele acc.care le iau vreau sa aflu urgent dupa un an trebuie sa fac o pauza mai mare ajutati-ma cu un raspuns dotoressa.multumesc hmm


.MARETIA IUBIRII sta in a fi alaturi cand celalalt sufera…cand ii arati cat de mult conteaza pentru tine,MAI MULT CA VIATA PROPRIE…nu in trairea propriilor ambitii…par si :k�ra: produce par

Offline

 

#54 2010-03-08 19:18:31

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Milligest

Nu e nevoie de pauza daca nu ai probleme de sanatate sau daca nu vrei bebe. Mai mult iti derutezi organismul.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#55 2010-03-09 14:55:33

gaya
New member
Inregistrat: 2009-02-16
Mesaje: 57
Site

Re: Milligest

black_dress a scris:

Nu e nevoie de pauza daca nu ai probleme de sanatate sau daca nu vrei bebe. Mai mult iti derutezi organismul.

mersik..stiam k la un an facy o pauza...da e mai bine asa...dar daca vreu s ma protejez cu prezervativ si sa renunt 1luna 2 la ele se poate


.MARETIA IUBIRII sta in a fi alaturi cand celalalt sufera…cand ii arati cat de mult conteaza pentru tine,MAI MULT CA VIATA PROPRIE…nu in trairea propriilor ambitii…par si :k�ra: produce par

Offline

 

#56 2010-03-21 14:17:44

Diotima
Membru
Inregistrat: 2010-03-21
Mesaje: 1

Re: Milligest

Am luat Miligest timp de aproape un an si fizic m-am simtit excelent cu el: mi s-a reglat menstruatia, nu mai aveam dureri premenstruale, nu m-am ingrasat, iar ce mi-a placut cel mai tare a fost ca m-a scapat de cosurile de pe spate. Cu toate acestea am renuntat la el fiindca in saptamana menstruatiei eram o epava emotionala: ma enervam din orice fleac, plangeam daca imi spunea cineva mai hotarat sa ma dau mai incolo si deveneam depresiva gandindu-ma la tot felul de scenarii (pe care tot eu le inventam). In fine, de ceva vreme am incetat sa le mai iau si m-am rezumat la bunul nostru prieten, prezervativul ca metoda de contraceptie. Dupa ce am incetat sa le mai iau au inceput sa-mi reapara cosurile de pe spate, insa muuult, muuult mai multe. Acum as vrea sa reincep sa iau AC, insa in mod evident altele si am retineri in a merge din nou la ginecolog - nu-i ca si cand imi face ceva analize speciale si ce va spun voua ii spun si lui/ei. Nu-mi imaginez ca recomandarile doctorului  sunt mai in cunostinta de cauza decat ale voastre, fiindca se dovedeste ca alegerea unui tratament contraceptiv potrivit tine de un proces de trial and error, adica incerci s-apoi vezi cum te simti. Asadar, m-as bucura sa aud parerile si sfaturile voastre!

Offline

 

#57 2010-05-07 16:07:46

yulya
New member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8

Re: Milligest

Buna! am luat marvelon 28 de la planning si m-am simtit foarte bine cu ele. acuma nu mai au si mi-a spus doctorita sa iau milligest. Inca nu le-am inceput mai am doua pastile din marvelon si as avea si eu cateva intrebari fiindca nu sunt chiar asa lamurita de milligest. in prospect scrie ca trebuie sa fac o pauza intre alte anticonceptionale si milligest insa doctorita mi-a spus ca nu trebuie sa fac acea pauza. voi ce spuneti sa fac? si inca ceva. in pauza de dupa milligest in acele 7 zile sunt protejata? si sunt protejata si in primele 7 pastile de milligest? va rog sa-mi raspundeti daca stiti. Multumesc!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.