homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Indemnizatie crestere copil-10


#172 2009-05-18 10:09:53

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: indemnizatie crestere copil

_alexa_ a scris:

daliana eu am depus dosarul in ianuarie si abea luni imi intra primii bani. deci.... stau si fac foamea ca statul roman aproba dosarele in 4 luni

doamne in ce tara traim!


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 



#173 2009-05-20 13:50:10

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: indemnizatie crestere copil

am auzit aseara la tv ca se da indemnizatia de crestere a copilului de 600 ron si la eleve si studente

Offline

 

#174 2009-05-20 19:20:08

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: indemnizatie crestere copil

ionela a scris:

am auzit aseara la tv ca se da indemnizatia de crestere a copilului de 600 ron si la eleve si studente

yikes siguuurr? a dat Dumnezeu sa se destepte?

oare masteranzii intra la studenti? big_smile cred ca nu.... uof, ce bine ar fi sa prind si eu ceva... da' ma indoiesc sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#175 2009-05-20 19:38:41

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: indemnizatie crestere copil

katami a scris:

ionela a scris:

am auzit aseara la tv ca se da indemnizatia de crestere a copilului de 600 ron si la eleve si studente

yikes siguuurr? a dat Dumnezeu sa se destepte?

oare masteranzii intra la studenti? big_smile cred ca nu.... uof, ce bine ar fi sa prind si eu ceva... da' ma indoiesc sad

cred ca da

Offline

 

#176 2009-05-20 19:51:51

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: indemnizatie crestere copil

vaaaaiii, ce bine ar fiiii!!!! desi tare nu cred.... dr de fam n-a vrut sa ma asigure pt master... pana nu m-am angajat eram neasigurat...

in schimb ieri la spital m-a intrebat daca is stdenta si i-am zis ca is masteranda... si aia mi-a zis "deci esti studenta". tre sa merg la cas sa intreb....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2009-05-20 21:09:35

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: indemnizatie crestere copil

katami a scris:

vaaaaiii, ce bine ar fiiii!!!! desi tare nu cred.... dr de fam n-a vrut sa ma asigure pt master... pana nu m-am angajat eram neasigurat...

in schimb ieri la spital m-a intrebat daca is stdenta si i-am zis ca is masteranda... si aia mi-a zis "deci esti studenta". tre sa merg la cas sa intreb....

eu asa am auzit la tv, se da indemnizatia la eleve si studente, plus ca acum se da indemnizatie si pt fiecare copil, daca e sarcina gemelara,tripleti s.m.d...e lege care s-a aprobat ieri

Offline

 

#178 2009-06-04 12:42:34

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: indemnizatie crestere copil

fetelor care stiti mai multe...
sapt trecuta a vb sotul meu cu cineva de la as.sociala si a zis asa: "primesti aia 800lei dak ai minim 1 an pe cartea de munca,dar sa nu ai mai mult de o luna intrerupere din asta 1 an"...
adik eu de ex am term munca la o firma pe 1.05.2009 si am inceput la alta firma pe 4.05.2009 si as lua aia 800 roni
si ce i`a mai zis ala e k se schimba iar legile cu indemniatia asta...dar nu i`a zis exact ce si cum
aaaaaaa si dak iti platesti tu treburile la cnas nu conteaza,tot tre sa ai vechimea aia de 1 an,platile alea nu se iau in considerare

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2009-06-04 12:43:26)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#179 2009-06-04 14:53:58

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: indemnizatie crestere copil

raluk, cred ca ii iei... citisem si eu ceva de genu asta...

si eu am fost azi la fortele de munca... aia mi-a zis ca nu iau nik sad o luna si o sapt mi-ar mai fi trebuit pe cartea de munca sad da' asta e..

iar pt master a zis ca acu nu se da nik, iar legea noua inca nu e publicata in monitoru oficial, sa revin peste cateva sapt... da' sa nu sper mare lucru sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#180 2009-06-04 23:46:10

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: indemnizatie crestere copil

poate o publica legea pana nasti katami, mai e oricum pana atunci

Offline

 

#181 2009-06-05 09:24:36

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: indemnizatie crestere copil

ionela a scris:

katami a scris:

ionela a scris:

am auzit aseara la tv ca se da indemnizatia de crestere a copilului de 600 ron si la eleve si studente

yikes siguuurr? a dat Dumnezeu sa se destepte?

oare masteranzii intra la studenti? big_smile cred ca nu.... uof, ce bine ar fi sa prind si eu ceva... da' ma indoiesc sad

cred ca da

si eu tot asa stiu, ca masteranzii intra la studenti
doar ai carnet de student tongue
plus ca eu am si studcard, un card pt studenti pt tot felul de reduceri, mai ales pt transportul in comun

Raluk_ a scris:

fetelor care stiti mai multe...
sapt trecuta a vb sotul meu cu cineva de la as.sociala si a zis asa: "primesti aia 800lei dak ai minim 1 an pe cartea de munca,dar sa nu ai mai mult de o luna intrerupere din asta 1 an"...
adik eu de ex am term munca la o firma pe 1.05.2009 si am inceput la alta firma pe 4.05.2009 si as lua aia 800 roni
si ce i`a mai zis ala e k se schimba iar legile cu indemniatia asta...dar nu i`a zis exact ce si cum
aaaaaaa si dak iti platesti tu treburile la cnas nu conteaza,tot tre sa ai vechimea aia de 1 an,platile alea nu se iau in considerare

cu vechimea asa e, deci te incadrezi.
daca iti platesti tu, trebuie sa-ti platesti cartea de munca din cate stiu eu, ca sa ai vechime, nu ca sa ai asigurare de sanatate

Offline

 

#182 2009-06-05 21:07:39

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: indemnizatie crestere copil

ionela a scris:

poate o publica legea pana nasti katami, mai e oricum pana atunci

de publicat o publica sigur... sa speram ca e si buna legea asta la ceva. n-or fi mult aia 6 mil... da' n-as simti ca nu aduc nik in casa... nu m-as simti obligata sa incep serviciul cat de repede.... m-as putea bucura de stat cu bebe mai mult sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#183 2009-06-06 13:37:52

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: indemnizatie crestere copil

normal ca nu-s din drum aia 6 milioane
prin f bine, mai ales cand familia e la inceput, salariile is cum is
poate ai noroc smile

Offline

 

#184 2009-06-10 12:29:41

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: indemnizatie crestere copil

katami a scris:

raluk, cred ca ii iei... citisem si eu ceva de genu asta...

si eu am fost azi la fortele de munca... aia mi-a zis ca nu iau nik sad o luna si o sapt mi-ar mai fi trebuit pe cartea de munca sad da' asta e..

iar pt master a zis ca acu nu se da nik, iar legea noua inca nu e publicata in monitoru oficial, sa revin peste cateva sapt... da' sa nu sper mare lucru sad

permite`mi sa te contrazis...iti si de ce fac asta...
fosta mea colega s`a angajat in mai si in iunie a ramas insarcinata si i`a niste banuti...nu 8mil dar ia ceva si ei ii lipsea o luna pe cartea de munk,deci mergi la as.soc si vb cu cineva de acolo pusspuss
dak vrei ma pot interesa la mine dar cam intr`o saptamana-doua k tipa aia e in concediu


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#185 2009-06-10 13:20:39

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: indemnizatie crestere copil

as soc? sad ce-i asta? mie cei de la casa de asig sanatate mi-au zis sa ma duc la fortele de munk... intr-adevar, acolo era un birou special pt indemniz crestere bebe... da' aia asa mi-a zis, ca nu iau nik...

pls intreab-o ce si cat ia... si de unde a primit... ca mi-ar prinde bine si mie sad graba nu e.... mai e pana nasc lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#186 2009-06-10 13:33:47

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: indemnizatie crestere copil

katami, mie imi e ca daca cei de la fortele de munca ti-au zis intr-un fel asa e sad
da doamne ca pana nasti tu sa se schimbe legea si sa iei banutii aia!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#187 2009-06-11 10:59:10

walkiria_c
Full member
De la: Brasov
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 739

Re: indemnizatie crestere copil

fetele..ce stiti....s-au publicat normele de aplicare a legii conform careia beneficiaza si studentele de indemnizatie?e promulgata legea?

Ultima oara a fost editat de walkiria_c (2009-06-11 10:59:24)


Perfectiune, pisc de lacrimi greu...te stie numai D-zeu.
mami de Eduard Andrei

Offline

 

#188 2009-06-11 12:01:33

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: indemnizatie crestere copil

walkiria_c a scris:

fetele..ce stiti....s-au publicat normele de aplicare a legii conform careia beneficiaza si studentele de indemnizatie?e promulgata legea?

inca nu e publicata in monitorul oficial... mai asteptam vreo sapt... doua...

"se va face o modif, dar nu se stie exact care e aia", mi-a zis mi tipa de la fortele de munca


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#189 2009-06-11 12:13:08

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: indemnizatie crestere copil

katami a scris:

as soc? sad ce-i asta? mie cei de la casa de asig sanatate mi-au zis sa ma duc la fortele de munk... intr-adevar, acolo era un birou special pt indemniz crestere bebe... da' aia asa mi-a zis, ca nu iau nik...

pls intreab-o ce si cat ia... si de unde a primit... ca mi-ar prinde bine si mie sad graba nu e.... mai e pana nasc lol

la asistenta sociala draguta...la fortele de munca degeaba te`ai cam dus k dosarul la asistenta sociala il depui,nu la fortele de munca smile
6mil ia nu 8...sunt formulare anume pt 6 mil ,altele pt 8 mil si ink o serie pt mamicile kre opteaza pt 85% din salar smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#190 2009-06-11 12:17:48

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: indemnizatie crestere copil

pai cum adica "6 mil ia, nu 8? pai toate mamicile care nu opteaza pt 85% iau 6 mil.... pana la 8, diferent de 2 o reprezinta alocatia copilului (pe care oricum o iau toti copiii, indiferent de cat a muncit sau nu mama).

oricum, o sa ma informez cand termin cu rahatu asta de sesiune unde e asistenta sociala in iasi... si am sa merg sa intreb. puss saru-mana

iar tu, doamna drgaa, cand vii prin iasi.... da un semn d viata smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.