homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Marimea conteaza?!-26


#476 2010-02-19 13:11:18

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: marimea conteaza?!

Care anca, da citate? Ca eu nu am vazut o fata care sa spuna asa ceva. Oricum nu ai cum sa te uiti mai intai la marime, ca nu o sta tipul cu aia scoasa.

Offline

 

#477 2010-02-19 13:11:47

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: marimea conteaza?!

anca90 a scris:

anabella, corect ar fi sa inlocuiesti "noi" cu "mine", pt ca au fost atatea care au sugerat pe aici ca isi aleg barbatul in fct de marime. adica intai se uita cat o are de mare, apoi ce stie sa faca in pat si abia apoi (daca a corespuns masculul la testele anterioare), se uita si ce fel de om e, dpdv moral. mi-e sila.
(cred ca asta a vrut sa sublinieze si free)

ok, am să zic atunci că pentru mine contează mărimea doar atunci c?nd vine vorba de sex, nu e criteriu de alegere a bărbatului smile (pe care oricum l-am ales deja de prea mulți ani și nu l-aș mai schimba pentru nimic ?n lume)

deh, măi free, eu n-am penis, că m-aș lăuda cu al meu, dacă aș avea. dar nu-s hermafrodită lol
așa că mă laud cu al bărbatului, că de aia e bărbatul meu, să fiu m?ndră de el pe toate planurile

Ultima oara a fost editat de anabella_n (2010-02-19 13:13:29)

Offline

 

#478 2010-02-19 13:15:31

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: marimea conteaza?!

nu, scumpule, ?ți iei amant dotat și faci sex ?n trei sau doar ?n doi, iar bărbatul tău se uită și face laba lol

Offline

 

#479 2010-02-19 13:18:28

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: marimea conteaza?!

Nu stiu, ca nu am schimbat pe nici unul pe motivul asta, pentru ca au intervenit altele inainte sa intervina frustrarea. Tot ce spun ca in pat conteaza marimea pentru mine. Si daca citesti ce am scris, vezi ca nu am zis ca vreau sa fie de 20+.

Si serios, chestia cu pantalonii e absurda.

Offline

 

#480 2010-02-19 13:19:36

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: marimea conteaza?!

free a scris:

Anyway, foarte corect ce spui tu. E barbatul tau ca l-ai cumparat de la magazin si ai garantie life time. Cat are garantie la penis?

E al ei pentru ca se iubesc, si pentru ca si ea e a lui.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#481 2010-02-19 13:20:30

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: marimea conteaza?!

sufletește dragă, nu fizic big_smile
un sex ?n trei e mereu binevenit, ba chiar adaugă un plus de savoare și totul e mai picant lol
iar dacă ar mai fi și o femeie la mijloc, ar fi demențial, pentru că sunt și bisexuală, nu numai obsedată de penisurile mari lol

Offline

 

#482 2010-02-19 13:21:10

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: marimea conteaza?!

@PillBlast:

Al doilea exemplu: o fata intalneste un baiat si aceasta accepta invitatia lui in oras. Ajung in pat, unde ea este total nemultumita. Este atat de anormala ca refuza o a doua intalnire?

deci clar s-au culcat la prima. deci asa se procedeaza: iesi cu el, il testezi daca e bun la pat si apoi mai vezi ce mai stie/poate (deci nu tb sa stea cu ea scoasa wink)

ar mai fi ca exemple si reactiile "omg, sa te mariti virgina?" la adresa link-ului postat de alex.

deci exemple sunt. nu generalizez sa spun ca toate femeile isi aleg partenerii dupa marimea sexului, dar sunt o gramada care fac asta.

Offline

 

#483 2010-02-19 13:23:16

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: marimea conteaza?!

free a scris:

Fizic ti-o poti trage 24/7 cu amantul si sufleteste te gandesti la barbatul ala al tau. Inteleg, bun, tare.

bravo, mă bucur că te-am lăsat fără replică lol
acum mă retrag ?n glorie de la acest topic.

p.s: am vorbit serios, chiar sunt bisexuală lol

Offline

 

#484 2010-02-19 13:25:16

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: marimea conteaza?!

Nu cred ca ai inteles bine ce a spus fata aia. Daca se culca cu el din prima, si nu vrea a doua oara pentru ca nu sunt compatibili in pat (aici pot fi altele decat marimea) nu inseamna ca il alege dupa asta, ci ca il exclude dupa asta. Culcandu-se cu el de la prima intalnire clar nu ii cunoaste toate calitatile, deci nu stie cat de bun, sensibil, viitor tata perfect este ci stie doar ca nu o sa mearga ion pat cu el, deci nu o mai intereseaza restul.

Offline

 

#485 2010-02-19 13:29:33

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: marimea conteaza?!

Dar fetele cauta unul care sa le si satisfaca si cu care sa se si inteleaga. Si multe gasesc. Si aici inchei discutia. Nici o fata de aici nu o sa fie cu unul doar pentru ca o satisface in pat (cel utin nu o sa aiba o relatie serioasa cu el), pur si simplu o sa caute unul care sa o satisfaca.

Intrebarea nu era Alegi barbatul dupa marimea penisului, ci daca conteaza marimea. Fetele v-au raspuns daca conteaza marimea in pat voi filozofati si mai mai ca le faceti curve doar pentru ca vor sa fie satisfacute pe toate planurile. Get your heads out of your asses and smell the roses.

Offline

 

#486 2010-02-19 13:30:29

elena21
Full member
Inregistrat: 2007-06-14
Mesaje: 100

Re: marimea conteaza?!

eu cred k nu este foarte importanta marimea ci cat de bn stie sa profite de ce are... prietenul meu nu o are asa mare cum sustine-ti  mai toate (poate ca unele va mai si laudati sau chiar mintiti), nu i-am masurat-o si nici nu am de gand , oricum nu e f mare dar nici f mica, medie as zice eu ,important este faptul k stie cum sa ma satisfaca si stie unde trebuie sa ajunga  happy
stie sa imi ofere un orgasm de neuiat ... sexinpat
nu il sustin pe laurentiu_2 in totalitate (evident k a deranjat multe fete la faza cu ''galeata'') dar intr-o oarecare masura are si el drepatate nu este ffff imp marimea ci cum stie sa ofere placere...  si spun din propie experienta deoarece inainte sa fiu cu el,am avut evident si un alt prieten mult mai dotat... nu stia cum sa isi foloseasca ''instrumentul'' zici k o facea doar k sa se simpta el bn si atat nu conta dak ma durea sau dak nu imi placea, ii zicam k ma doare iar el ma intreba '' si ce nu e bn'' box ... si multe faze din astea , daia am si renuntat la el... happydance  sunt sigura k  am facut alegerea cea mai buna.


Barbatii au descoperit focul, dar femeile au descoperit cum sa se joace cu el.
''Daca gasesti un drum fara obstacole probabil ca drumul acela nu duce nicaieri…”

Offline

 

#487 2010-02-19 14:04:08

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: marimea conteaza?!

elena, faza cu ''galeata'' n-a zis-o laurentiu, ci o fata. smile

Offline

 

#488 2010-02-19 14:08:53

laurentiu2
Full member
Inregistrat: 2008-11-22
Mesaje: 102

Re: marimea conteaza?!

Jessica_M a scris:

Sunt puţin curioasă dacă cele care spuneţi că-i normal să-i luaţi după mărime, dacă voi deţineţi nişte numere mari ?n partea de sus a corpului sau sunt micuţi şi tot voi aveţi dreptul să ?i alegeţi

Gandim la fel pe problema asta. Cu ideea asta am inceput si eu discutia pe topic.

Nu e inteligent sa arati ca o girafa si sa ai pretentii de model de la partenerul tau desi e perfect legal si legitim.

Normal ca si girafa va dori sa se culce cu brad pitt dar asta nu inseamna ca se si evalueaza corect cand isi doreste asta.

De exemplu eu stiu foarte bine ca barbatii nu sunt atat de pretentiosi cu partenera cand vine vorba de sex. Ei o fac cu aproape orice femeie. Si obezele si girafele si cele cu pieptul plat ca masa de biliard si cele cu fata de bidon turtit au parte de oferte de sex, evident nu atat de multe si de bune ca cele care arata bine sau normal.

La barbati nu e asa, cel cu micropenis va fi evitat, ba observ ca si cei cu penis mediu nu sunt prea cautati, cei grasi sau burtosi, cheliosi sau prea parosi, sau cei de tip scandura ori prajina nu au nici ei prea mult succes si nu intamplator multi dintre acesti barbati care nu arata pe placul femeilor, nu gasesc sex decat cu plata sau o imitatie nereusita numita masturbare.
Nu v-ati intrebat de ce femeile se prostitueaza contra cost si barbatii ar face-o si gratis doar ca nu au nici asa cu cine?(multi din ei si hai sa lasam gigolo deoparte fiindca sunt in minoritate si sunt si aia disperati dupa sex). Tocmai fiindca oferta si cererea de sex intre barbat si femeie difera mult in favoarea femeii care e in postura de a alege, barbatul e in postura de a incerca, de a candida la o femeie ceea ce e mult mai greu. De aici si ideea mea ca femeile se bucura de avantajul natural lasat de a-si putea selecta partenerii cu multa rigoare chiar daca asta e ceva normal. Mie mi se pare amuzant ca desi multe femei sunt putin mai aratoase decat Fiona din Shrek, au niste pretentii de te doare capul. Repet e dreptul lor si nu critic asta, doar consemnez.

Un alt exemplu ar mai fi femeile de 150-160 cm inaltime care prefera si cauta barbati peste 180-185 cm. Un barbat nu are cum sa aiba asemenea pretentii incununate de succes fiindca mai mult ca sigur o femeie de 180 cm nici n-o sa se uite la el,  nu o sa dea doi bani pe un barbat de 150 cm cand vine vorba de fizic si de relatie sexuala, in timp ce, pamantul colcaie de barbati de 185 cm si peste, nerabdatori si de o partenera de 150 cm intaltime.

Legatura cu topicul nostru e observatia ca marimea penisului e atat de importanta pentru femei incat sa reprezinte criteriu major de eligibilitate. Nu mai ajunge corpul atletic, o figura expresiva, o inaltime buna, eventual starea materiala.  Conteaza foarte mult si marimea organului reproductiv masculin. Aici ma refer strict la sex nu la relatie si nu la sentimente desi in multe opinii de-ale voastre si acolo conteaza.

Concluzia : Barbatul in general e pe buna dreptate disperat dupa sex, femeia nu e fiindca are de unde alege si deci isi permite sa fie cat are chef ea de selectiva iar marimea penisului se pare ca devine din ce in ce mai importanta in alegerea unui partener.


Nu ma mai atacati inutil unele din voi fiindca incep sa va spun si eu cate o vorbulita de duh. Eu imi doresc sa dialogam cinstit.

Ultima oara a fost editat de laurentiu2 (2010-02-19 14:30:23)

Offline

 

#489 2010-02-19 14:37:24

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: marimea conteaza?!

Fratilor, voi daca ati avea o prietena care ar sta ca o scandura in pat si nu s-ar lubrifia de nici o culoare vreti sa spuneti ca ati ramane cu ea pentru suflet? Yeah, right.

Offline

 

#490 2010-02-19 14:38:50

laurentiu2
Full member
Inregistrat: 2008-11-22
Mesaje: 102

Re: marimea conteaza?!

Jessica_M a scris:

Mi se pare o prostie să alegi un mascul după nişte cm, dar fiecare face cum doreşte.
Nu am de unde să ştiu dacă sunt ai tăi cu potenţial mare şi nici nu ?mi pasă.
Ideea era că ?nainte de mărimea penisului sunt multe alte chestii şi alea chiar contează.

Interesant mi se pare că viaţa voastră se ?nv?rte ?n jurul a 20 cm.

Sunt deacord. La fel mi se pare o prostie sa iti iei prietena doar fiindca beneficiaza de niste sani de tip bomba.

Femeia are tot suportul natural si social la picioare incat sa faca ce pretentii doreste cand vine vorba de sex cu un barbat.

Daca ar trece de la femei la barbati avantajul de a selecta partenerii si nu de a-i cauta, va spun eu ca femeile s-ar multumi si cu 10 cm de penis insa tot ar ramane the bigger the better.
Pretentiile femeii in acest sens al fizicului si al marimii penisului sunt date de constructia genetica a sexelor si de programarea naturala a femeii in postura de selector si nu de selectat.

Ultima oara a fost editat de laurentiu2 (2010-02-19 14:41:17)

Offline

 

#491 2010-02-19 14:47:20

laurentiu2
Full member
Inregistrat: 2008-11-22
Mesaje: 102

Re: marimea conteaza?!

PillBlast a scris:

Fratilor, voi daca ati avea o prietena care ar sta ca o scandura in pat si nu s-ar lubrifia de nici o culoare vreti sa spuneti ca ati ramane cu ea pentru suflet? Yeah, right.

Multi ar ramane. Pentru sex oral/anal, pentru a incerca sa rezolve problema, pentru ca poate ar aprecia-o si din alte puncte de vedere, pentru ca nu tot barbatul poate gasi imediat pe cineva de inlocuit, pentru ca unii barbati nu au mijloacele de a reusi sa seduca alte femei. Multi ar ramane, asta in cazul barbatilor obisnuiti.

Daca vorbim de cei instariti, cu un fizic popular intre femei, expansivi, carismatici, care au mijloacele de a se face cunoscuti si eligibili, foarte probabil n-ar mai ramane cu ea decat daca ar iubi-o foarte mult.

Offline

 

#492 2010-02-19 14:52:23

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: marimea conteaza?!

Bine ar ramane, dar nu ar insela-o cu prima ocazie? Asta nu inseamna a ramane cu o persoana, ci pur si simplu a te multumi cu ea pana apare ceva mai bun. Deci clar, si pentru baieti conteaza sexul asa cum si pentru fete conteaza, deci va rog eu nu va mai dati mari sfinti, total interesati numai de suflet. Daca ar fi asa nu ar mai fi atatea femei singure, inselate, parasite de barbat dupa 3 copii.

Offline

 

#493 2010-02-19 15:01:43

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: marimea conteaza?!

Uite ma aici marime  lol

http://i50.tinypic.com/348mw44.jpg


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#494 2010-02-19 15:02:35

laurentiu2
Full member
Inregistrat: 2008-11-22
Mesaje: 102

Re: marimea conteaza?!

PillBlast a scris:

Bine ar ramane, dar nu ar insela-o cu prima ocazie? Asta nu inseamna a ramane cu o persoana, ci pur si simplu a te multumi cu ea pana apare ceva mai bun. Deci clar, si pentru baieti conteaza sexul asa cum si pentru fete conteaza, deci va rog eu nu va mai dati mari sfinti, total interesati numai de suflet. Daca ar fi asa nu ar mai fi atatea femei singure, inselate, parasite de barbat dupa 3 copii.

Si un barbat cu casnicie fericita si cu sotie atractiva inseala. Exemple sunt cu duiumul. Hai sa numesc acum doar exemplul fotbalistului John Terry, descoperit  acum foarte de curand.

Nu se da nimeni sfant din ce am citit eu pana acum. La fel cum inseala femeile inseala si barbatii. Sunt si barbati inselati, parasiti, mintiti. Nu poate nimeni spune cu exactitate si fara sa greseasca ca barbatii inseala mai mult sau invers. E o apa si un pamant problema cu inselatul in functie de sex.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.