homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Marimea conteaza?!-29


#533 2010-02-23 15:02:07

Ariana20
New member
Inregistrat: 2010-02-19
Mesaje: 50

Re: marimea conteaza?!

Eu sunt de parere ca in primul rand depinde de tine ca femeie daca stii sa dai frau liber senzatiilor sau astepti ca el sa te faca sa ajungi pe plaiuri mioritice. Bineinteles ca nu o sa te duca niciodata cu 10 cm dar nu trebuie sa fie de 22 ca tu sa te simti regina...sunt femei care nu ajung la orgasm indiferent de "jucarie" si sunt femei care se simt minunat si cu una de talie medie...deci marimea conteaza in functie de fiecare femeie...satisfactia unei femei in timpul sexului nu depinde numai de "jucarioara" lui sa zic asa ci de multi alti factori...o atingere...o strangere de coapsa...ma rog nu ma apuc sa fac pomelnic. Un sexolog zicea ca sexul se desfasoara mai mult pe fond psihic si nu fizic si ca tot tine de detasare de tot ce te inconjoara. Acum ce sa zic...parerile sunt impartite. Eu zic ca marimea nu conteaza foarte tare asta in conditiile normalitatii nu ce intra la capitolul extrasmall


Doing wrong, always want to return...but sometimes you realise that there is no going back...

Offline

 

#534 2010-02-23 19:54:04

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: marimea conteaza?!

Un tabel pentru zecile de penisuri mentionate aici de peste 15cm (mai toate apparently).
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Penis_frequency.svg

Mai putin de 30% din penisuri depasesc lungimea de 15 cm si din astia 30%, 80-90% se opresc, gradual, la 17.8 cm. Din 100 de tipi aleatorii doar 4 vor avea un penis peste 17.8 centimetrii. Din 1000 de tipi aleatorii doar unul va avea un penis de 19 cm. Din 10000 de tipi aleatorii, doar unul va avea un penis de 22 cm.

Intrucat am vazut destule mentiuni in istoria topicului asta referitoare la penisuri de 20+ cm pot trage urmatoarele concluzii:
1. Nu exista habar referitor la cum se masoara un penis pentru un indice corect (se poate afla de pe wikipedia).
2. Unele persoane mint, fie prietenii, fie prietenele cand posteaza pe forum.
3. Exista o metoda de a detecta penisurile de peste 15 cm, secreta, evident care permite femeilor sa gaseasca multiple exemplare de 19 si 19+ fara sa incerce peste 1000 de barbati.
4. Statistic vorbind, este posibil ca, printr-o coincidenta uimitoare, o mare parte a femeilor de aici sa faca parte dintr-o categorie improbabila statistic ce are, poate, 2 din 4 ca rata de penisuri peste 19 cm. Sincer sa fiu... 2 coincidente atat de mari impreuna.. fac o coincidenta cu atat mai improbabila.
5. Femeile care au relatat ca au intalnit multiple astfel de exemplare sau, de fapt, pana si UNUL sunt femei care au vazut penisul a cateva sute/mii de barbati in fata lor.

Dintre toate aceste optiuni cele mai probabile sunt, in mod trist si pe departe, primele 2. Majoritatea oamenilor nu stiu cum se masoara un penis. Nici eu nu am stiut pana sa vad atatia "experti" pe aici, lucru ce m-a trimis catre surse care stiu ce spun precum wikipedia. Asta duce la cea mai comuna gresala si anume masurarea penisului de la scrot, procedura care poate adauga si 2-4 cm la "bijuterie" fara sa fie cazul in realitate.

Inca o chestie haioasa pe care am aflat-o pe wikipedia o voi cita chiar acum:

Contrary to popular belief, there is no relation between race and penis size

Funny, huh?

Un alt "fact" interesant legat de diferenta de conceptie a barbatilor si a femeilor cand vine de dimensiunea penisului:

A 2005 Internet survey of 52,031 heterosexual men and women found only 55% of participating men were satisfied with their penis size, whereas 85% of participating women said they were "very satisfied" with the size of their partner's penis

A study published in BMC Women's Health, surveyed women's preferences concerning penis size and concluded that width rather than length is a more important factor of sexual stimulation.

Women who rated themselves as more attractive were particularly concerned with larger size. Of women describing themselves as 'much more attractive than average,' 64% cared strongly or moderately about penis width and 54% cared about penis length. Women who rated their own looks as average were about 20 percentage points lower.

Alta parte interesanta a articolului:
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_peni … l_response

Interesant cate poti sa aflii daca intradevar vrei sa stii o treaba. Va las la lectura.

Offline

 

#535 2010-02-23 20:27:35

Ariana20
New member
Inregistrat: 2010-02-19
Mesaje: 50

Re: marimea conteaza?!

Da...interesant smile deci femeile sunt mai interesate de grosime mai mult decat de lungime. In ceea ce priveste acel grafic cu marimea penisurilor...ce sa zic...nu cred ca e exact. Studiul ala e facut pe un numar efectiv de persoane si relativ mic in comparatie cu populatia...Eu cred ca sunt mai multi baieti "dotati" sa zic asa. Si dupa cum am mai spus uneori aia 16 cm fac mai mult decat 19 deci marimea nu are un rol absolut esential...depinde de multi alti factori.


Doing wrong, always want to return...but sometimes you realise that there is no going back...

Offline

 

#536 2010-02-23 23:27:03

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: marimea conteaza?!

nu cred ca majoritatea populatiei are 13 cm. nu cred ca poti sa masori 13 cm si sa iti dea 19.

Offline

 

#537 2010-02-23 23:38:03

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: marimea conteaza?!

Decat daca iti doresti enorm, Alex lol


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

 Publicitate


loading...

#538 2010-02-24 05:07:01

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: marimea conteaza?!

lol

Offline

 

#539 2010-02-24 10:16:39

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: marimea conteaza?!

Stef a scris:

3. Exista o metoda de a detecta penisurile de peste 15 cm, secreta, evident care permite femeilor sa gaseasca multiple exemplare de 19 si 19+ fara sa incerce peste 1000 de barbati.

Vre-un indiciu ceva? rotfl pls?


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#540 2010-02-24 10:27:58

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: marimea conteaza?!

era o ironie roll
Stef applause

Offline

 

#541 2010-02-24 11:57:08

laurentiu2
Full member
Inregistrat: 2008-11-22
Mesaje: 102

Re: marimea conteaza?!

Stef a scris:

Un tabel pentru zecile de penisuri mentionate aici de peste 15cm (mai toate apparently).
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Penis_frequency.svg

Mai putin de 30% din penisuri depasesc lungimea de 15 cm si din astia 30%, 80-90% se opresc, gradual, la 17.8 cm. Din 100 de tipi aleatorii doar 4 vor avea un penis peste 17.8 centimetrii. Din 1000 de tipi aleatorii doar unul va avea un penis de 19 cm. Din 10000 de tipi aleatorii, doar unul va avea un penis de 22 cm.

Intrucat am vazut destule mentiuni in istoria topicului asta referitoare la penisuri de 20+ cm pot trage urmatoarele concluzii:
1. Nu exista habar referitor la cum se masoara un penis pentru un indice corect (se poate afla de pe wikipedia).
2. Unele persoane mint, fie prietenii, fie prietenele cand posteaza pe forum.
3. Exista o metoda de a detecta penisurile de peste 15 cm, secreta, evident care permite femeilor sa gaseasca multiple exemplare de 19 si 19+ fara sa incerce peste 1000 de barbati.
4. Statistic vorbind, este posibil ca, printr-o coincidenta uimitoare, o mare parte a femeilor de aici sa faca parte dintr-o categorie improbabila statistic ce are, poate, 2 din 4 ca rata de penisuri peste 19 cm. Sincer sa fiu... 2 coincidente atat de mari impreuna.. fac o coincidenta cu atat mai improbabila.
5. Femeile care au relatat ca au intalnit multiple astfel de exemplare sau, de fapt, pana si UNUL sunt femei care au vazut penisul a cateva sute/mii de barbati in fata lor.

Dintre toate aceste optiuni cele mai probabile sunt, in mod trist si pe departe, primele 2. Majoritatea oamenilor nu stiu cum se masoara un penis. Nici eu nu am stiut pana sa vad atatia "experti" pe aici, lucru ce m-a trimis catre surse care stiu ce spun precum wikipedia. Asta duce la cea mai comuna gresala si anume masurarea penisului de la scrot, procedura care poate adauga si 2-4 cm la "bijuterie" fara sa fie cazul in realitate.

Inca o chestie haioasa pe care am aflat-o pe wikipedia o voi cita chiar acum:

Contrary to popular belief, there is no relation between race and penis size

Funny, huh?

Un alt "fact" interesant legat de diferenta de conceptie a barbatilor si a femeilor cand vine de dimensiunea penisului:

A 2005 Internet survey of 52,031 heterosexual men and women found only 55% of participating men were satisfied with their penis size, whereas 85% of participating women said they were "very satisfied" with the size of their partner's penis

A study published in BMC Women's Health, surveyed women's preferences concerning penis size and concluded that width rather than length is a more important factor of sexual stimulation.

Women who rated themselves as more attractive were particularly concerned with larger size. Of women describing themselves as 'much more attractive than average,' 64% cared strongly or moderately about penis width and 54% cared about penis length. Women who rated their own looks as average were about 20 percentage points lower.

Alta parte interesanta a articolului:
http://en.wikipedia.org/wiki/Human_peni … l_response

Interesant cate poti sa aflii daca intradevar vrei sa stii o treaba. Va las la lectura.

1. Asa e, nu putine sunt cazurile in care masurarea se face incorect si apar surplusuri de lungime inexistente
2. Evident ca unii mint despre marimea penisurilor lor/a peternerilor sau nu stiu cu ce marimi au de-a face,m sunt convins ca nu toti mint.
3. Fals
4. Perfect deacord
5. Nu neaparat

Sunt si surse mai credibile decat wikipedia cand vine vorba de subiectul asta dar e bun si link-ul tau.

@Alex2, ba da, daca masori incorect un penis de 13 cm lungime, poti sa ajungi sa il evaluezi gresit si la 16 - 17 cm. Orice dimenisune masurata corect sau incorect prezinta diferente notabile in functie de maniera de masurare.

@_alexa_, nu exista nici o metoda sa identifici marimea penisului partenerului pe dinafara, nu-ti fa iluzii.

Ultima oara a fost editat de laurentiu2 (2010-02-24 12:01:34)

Offline

 

#542 2010-02-24 12:56:14

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: marimea conteaza?!

Stef a scris:

5. Femeile care au relatat ca au intalnit multiple astfel de exemplare sau, de fapt, pana si UNUL sunt femei care au vazut penisul a cateva sute/mii de barbati in fata lor.

se pun și plajele de nudiști unde ne facem noi veacul și unde am văzut p?nă acum sute de penisuri de diferite mărimi și v?rste? lol
vezi că ți-am trimis mail zilele trecute, nu știu dacă l-ai văzut, mai dă și tu un semn să mai știe omul și de tine c?te ceva smile

Ultima oara a fost editat de anabella_n (2010-02-24 12:59:18)

Offline

 

#543 2010-02-24 13:05:28

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: marimea conteaza?!

anabella_n...dar erau in erectie? lol k altfel de unde stii cam de cati cm e? lol


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#544 2010-02-24 13:13:05

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: marimea conteaza?!

YoHanna a scris:

anabella_n...dar erau in erectie? lol k altfel de unde stii cam de cati cm e? lol

unele da, că mai erau pe acolo și bunăciuni. ?n afară nu merg doar babe grase la nudiști, ca la noi lol

Offline

 

#545 2010-02-24 13:17:56

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: marimea conteaza?!

lol
atunci daca te pricepi cu estimarile...ochiometric...atunci se pun lol


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#546 2010-02-24 13:19:03

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: marimea conteaza?!

nu mă pricep deloc, actually, dar mă bag și eu pe aci ?n seamă aiurea lol
de la hormoni mi se trage, zic eu!

Offline

 

#547 2010-02-24 13:25:08

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: marimea conteaza?!

lol


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#548 2010-02-25 01:56:41

Enervant
New member
Inregistrat: 2009-03-02
Mesaje: 5

Re: marimea conteaza?!

_alexa_ a scris:

Jessica_M a scris:

Sunt puţin curioasă dacă cele care spuneţi că-i normal să-i luaţi după mărime, dacă voi deţineţi nişte numere mari ?n partea de sus a corpului sau sunt micuţi şi tot voi aveţi dreptul să ?i alegeţi

Ce legatura are? lol am 96cm in bust. Destui de mari sa am pretentii la un penis urias? Cum adica "voi aveti dreptul sa ii alegeti" Ma fato, pe ce lume traiesti? Am dreptul sa aleg orice vrea muschiul meu.

o am 20+ ... meri la un suc?!

Alex2 a scris:

si de cand ar trebui sa ma simt eu prost pentru ca vreau ce e mai bun pentru mine?
da, eu am pretentii. atat de la nivelul intelectual, cat si la cel afectiv, cat si in privinta sexului. vi se pare vreo problema? imi exclud prietenii pe fondul acestor 3 mari si late categorii. aici vorbesc despre ultima,pentru ca altfel as fi offtopic wink

dotat, iq minim 130 ... cu tandretea ceva probleme big_smile. caut gagica

Stef a scris:

3. Exista o metoda de a detecta penisurile de peste 15 cm, secreta, evident care permite femeilor sa gaseasca multiple exemplare de 19 si 19+ fara sa incerce peste 1000 de barbati.

la naiba ... pe mine nu m-a gasit nici una sad ... vezi, metoda aia e naspa. precum posturile lui laurentiu care o stricat bunatate de topic

Acuma ... parerea unui dotat, care cu greu putea sta deoparte dupa ce a citi topicu': sunt atatea limitari ca si unul cu una mica ... de exemplu, daca tipa are sub o anumita inaltime slabe sanse sa speri la sex, decat doar daca esti cam egoist si vrei sa o bagi in spital pe fata. Multe cam fug. Un alt minus ... prezervativele normale is cam mici si ... unele lucruri capata o tenta mov. Ah, iar erectia poate fi un chin ... poti lesina dupa juma' de ora, o ora.

spor la cioace in continuare ... si laurentiu, lasa gagicile sa discute singure wink

Offline

 

#549 2010-02-25 07:12:03

Alex2
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-11
Mesaje: 1593

Re: marimea conteaza?!

Enervant a scris:

Alex2 a scris:

si de cand ar trebui sa ma simt eu prost pentru ca vreau ce e mai bun pentru mine?
da, eu am pretentii. atat de la nivelul intelectual, cat si la cel afectiv, cat si in privinta sexului. vi se pare vreo problema? imi exclud prietenii pe fondul acestor 3 mari si late categorii. aici vorbesc despre ultima,pentru ca altfel as fi offtopic wink

dotat, iq minim 130 ... cu tandretea ceva probleme big_smile. caut gagica

oi avea tu iq`ul cat kant, dar esti exclus lol citeste mai cu atentie, eu nu tolerez 20+ , nu te incadrezi sad
rotfl

Offline

 

#550 2010-02-25 15:59:35

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: marimea conteaza?!

Enervant a scris:

Acuma ... parerea unui dotat, care cu greu putea sta deoparte dupa ce a citi topicu': sunt atatea limitari ca si unul cu una mica ... de exemplu, daca tipa are sub o anumita inaltime slabe sanse sa speri la sex, decat doar daca esti cam egoist si vrei sa o bagi in spital pe fata. Multe cam fug. Un alt minus ... prezervativele normale is cam mici si ... unele lucruri capata o tenta mov. Ah, iar erectia poate fi un chin ... poti lesina dupa juma' de ora, o ora.

spor la cioace in continuare ... si laurentiu, lasa gagicile sa discute singure wink

Problema asta o avea si domnul meu, cam fugeau fetele de el, nu toate prezervativele i se potriveau, etc.
Iar starea de lesin o mai are si el din cand in cand, in special cand este excitat foarte tare.


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#551 2010-02-25 16:09:34

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: marimea conteaza?!

va eu am crezut ca e scris la misto postul lui Enervant.

Enervant a scris:

daca tipa are sub o anumita inaltime slabe sanse sa speri la sex, decat doar daca esti cam egoist si vrei sa o bagi in spital pe fata

e vreo legatura intre inaltimea fetei si "adancimea" vaginului?

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.