homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Amintiri din perioada comunista-3


#39 2014-09-07 12:21:10

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Amintiri din perioada comunista

Eu imi aduc aminte de sucul la dozator, se numea TEC si aveam la dispozitie 3 arome parca, si ti-l punea in pahar , il beai si lasai paharul acolo.  Jumate de paine am prins si eu, halvita care vindeau tiganii, tigancile vindeau semintele, mai imi aduc aminte de revistele benzi desenate Bamse,  de serialul Dallas, iaurtul la pahar cu capac de aluminiu, laptele la fel era in sticla de sticla.
Mai imi aduc aminte de prajitura Magura si tin minte ca era intr-un ambalaj portocaliu. Unele e posibil sa fi fost dupa revolutie, insa tot de perioada aia tine.

aaa si la bauturu stiu ca aparuse Tang, era praful din care ne faceam suc, si mai era Tropicana care era o bauturica intr-o punguta mica la care iti dadea un pai. gen drink and go tongue

+ inghetata Polar + centrul de inchiriat casete + rujul verde big_smile + caramelele Silvana parca + vitaminetele acelea chinezesti in cutie de tabla albastra si cu niste fructe desenate pe ele + glucoza in ambalaj cu desene animate + patinele cu rotile old school care era reglabile de la mijloc si erau facute din fier si ti le puneam peste adidasi rotfl2))

Ultima oara a fost editat de pink_martini (2014-09-07 12:27:40)


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 



#40 2014-09-07 12:29:48

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Amintiri din perioada comunista

vazusem la un moment dat pe net mai multe reclame din astea, de care imi aminteam:


Ultima oara a fost editat de jeannie (2014-09-07 12:36:59)

Offline

 

#41 2014-09-08 20:17:38

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Amintiri din perioada comunista

am avut si eu televizor Nei


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#42 2014-09-08 20:36:31

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Amintiri din perioada comunista

am avut si noi magnetofon din asta http://etimpu.files.wordpress.com/2011/ … .jpg?w=464 , si aparat radio traviata, care zace pe undeva pe la bunici, dar functional smile


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#43 2014-09-16 16:57:39

cleopatr@
Full member
Inregistrat: 2010-01-19
Mesaje: 632

Re: Amintiri din perioada comunista

am avut 8 ani la revolutie si imi aduc aminte de desele weekenduri petrecute la munte in familie,de cozile la portocale care se terminau in fata noastra, si de "laudele" vesnice ale parintilor la adresa conducatorilor iubiti,bineinteles de teama.(nu uit de cartela la paine).

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.