homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Taticul defatza?-2


#20 2008-02-17 20:33:47

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: taticul defatza?

E cam jenant momentul si nu as vrea sa ma vada in postura aia... si mai ales sa vada iesind un copil prin vaginul meu.. oare data viitoare cand am face sex nu-i va reveni imaginea aceea? neutral

Offline

 



#21 2008-02-17 20:36:55

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: taticul defatza?

hmmm citeam undeva de un barbat care a asistat la nastere si dupa nu a mai putut sa faca sex cu sotia lui tocmai din cauza asta


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#22 2008-02-17 20:52:41

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: taticul defatza?

evilpink a scris:

hmmm citeam undeva de un barbat care a asistat la nastere si dupa nu a mai putut sa faca sex cu sotia lui tocmai din cauza asta

rotfl om traumatizat rotfl


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#23 2008-02-17 20:54:16

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: taticul defatza?

rotfl


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#24 2008-02-17 21:25:18

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: taticul defatza?

buei da nu sa stea omu cu ochiu in vaginu' femeii...eu l-as lua in sala daca o sa ni se dea voie da sa stea la capu meu, sa ma tina de mana, something. se vede bine si de la loja nu numai din stal rotfl eu asa am stat la nasa-mea...doar nu era sa fac femeia sa se simta prost...si s-a vazut atat cat trebuie wink


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-02-17 21:33:40

bella-nikol
New member
Inregistrat: 2008-02-15
Mesaje: 36

Re: taticul defatza?

are dreptate eu_vreau moderator cine a spus ca trebuie sa stea cu nasu acolo ca daca sta nu iese mai repede el e langa tine sa te sustina pe tine nu sal scoata el si nu are de ce sai fie sila doar esti sotia lui si ii daruiesti clipe de neuitat si un copil care e si al lui si trebuie sa participe si el iar atunci cand ii faci un copil ar trebui sa te iubeasca si mai mult mai ales cand vede cum te chinui eu asa sunt de parere voi ce ziceti? pupici

Offline

 

#26 2008-02-18 08:13:43

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: taticul defatza?

eu cred ca as turba sa-i vad fatza cand ma chinui in halul respectiv...si sa mai si zambeasca.....wooooow

Offline

 

#27 2008-03-11 16:22:59

[cristinutza023]
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-03-11
Mesaje: 7
Site

Re: taticul defatza?

Eu sunt pro tatic la nastere, defapt daca stau sa ma gandesc bine, intr-o lume ideala, nu cred ca ar trebui sa fie altcineva de fata in acele momente decat cei trei (mami, tati si bebe, daca nu era evident)

Inca nu sunt 100% hotarata, insa cu cat citesc si aflu mai mult, cu atat sunt mai tentata imi planific acest moment intr-un cadru exrem de intim

Iar despre matzaiala.. ma gandeam ca macar atunci cand nasc o sa am "dreptul" sa ma matzai! lol, glumesc insa vorbind serios, chiar cred ca ma va ajuta foarte mult starea de confort si siguranta pe care mi-o poate oferi doar jumatatea mea, am nevoie de asta sa ma pot concentra la ce se intampla, si sa nu cedez psihic chiar atunci

Chiar facand abstractie de viziunea asta poetica a lucrurilor, tot nu gasesc vre-un motiv pentru a-l "menaja psihic" pe delicatul tatic, ca nu cumva sa lesine! Este la fel de "vinovat" ca si mine pentru aducerea pe lume a copilului nu? hehe

DA ma va privi altfel dupa ce va asista la asta, cu mai mult respect, si nu numai pe mine si pe mama lui si pe toate femeile!
Sa nu uitam ca acest moment este unul natural, o etapa de dezvoltare a cuplului si a individului.

Sper sa nu fiu prea off topic cu tot ce-am zis insa mi se pare tot mai mult ca ne indepartam (ca societate) de cursul firesc al lucrurilor

Offline

 

#28 2008-03-11 16:40:07

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: taticul defatza?

[cristinutza023] a scris:

Chiar facand abstractie de viziunea asta poetica a lucrurilor, tot nu gasesc vre-un motiv pentru a-l "menaja psihic" pe delicatul tatic, ca nu cumva sa lesine! Este la fel de "vinovat" ca si mine pentru aducerea pe lume a copilului nu? hehe

DA ma va privi altfel dupa ce va asista la asta, cu mai mult respect, si nu numai pe mine si pe mama lui si pe toate femeile!
Sa nu uitam ca acest moment este unul natural, o etapa de dezvoltare a cuplului si a individului.

applause imi place cum gandesti... mia ales partea cu "vinovatu' fara vina" rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#29 2008-03-23 10:44:24

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: taticul defatza?

Mi-am dorit si eu foarte mult ca taticul sa fie la nastere si cu toate ca am aranjat m-am razgandit pentru ca ii este foarte frica visslar . Aproape mi-a lesinat la ultima ecografie ... nu stiu ce o sa se faca la nastere punish . Poate totusi o sa pun pe cineva sa filmeze si macar asa sa vada si el. :f?rbannad:

Offline

 

#30 2008-03-23 10:50:06

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: taticul defatza?

mama mea a asistat cand a nascut sora mea big_smile
prietenul meu mi'a zis deja,si nici nu se pune prob de sarcina: cred ca o sa lesin cand o sa vad ca iese din tine ceva facut de mine grater rotfl saracu...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#31 2008-03-29 09:28:57

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: taticul defatza?

eu_vreau a scris:

buei da nu sa stea omu cu ochiu in vaginu' femeii...eu l-as lua in sala daca o sa ni se dea voie da sa stea la capu meu, sa ma tina de mana, something. se vede bine si de la loja nu numai din stal

subscriu
important e sa simti ca e alaturi de tine. doar asa e promisiunea: la bine si la rau smile

Offline

 

#32 2008-05-15 14:13:43

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: taticul defatza?

eu il prefer afara...are timp tota viata sa isi vada odorul...deci nu cred ca e problema daca s-ar scadea din intreaga viata cateva zeci de min.

Offline

 

#33 2008-07-02 16:40:33

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: taticul defatza?

eu l-as tine langa mine, dar avand in vedere ca nasc prin cezariana cred ca mai degraba l-ar lua cu voma rotfl si oricum mare lucru nu are ce vedea...


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#34 2008-07-06 00:19:23

ana.m
New member
De la: US, IL
Inregistrat: 2008-06-24
Mesaje: 7

Re: taticul defatza?

Chiar vorbeam cu o prietena care tocmai a nascut si sotul ei era in cursa in Montana cand a intrat in labor. Anyway la spital una din asistente ar fi intrebat-o daca asista cineva la nastere si ea a zis Nu. Si asistenta ar fi inceput sa o mangaie si sa-i zica cuvinte de imbarbatare ca aici doar femeile sigure nasc fara cineva langa ele. Tipa s-a simtit foarte nasol...

Aseara l-am intrebat si pe al meu daca ar vrea sa asiste... rotfl si mi-a aruncat o privireeeee de doamne doamne. Al meu nici cand am ciclu nu vrea sa stie ...e foarte "scarbit" de fazele specifice femeii:)) Asa ca probabil va veni mami meu aici si ii va tine locul...rock

Offline

 

#35 2008-07-06 11:15:03

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: taticul defatza?

dragos a avut voie sa intre in sala de nasteri cat am stat in travaliu da' era asa de agitat incat il mai trimiteam la o tigara afara. oricum in afara de sa ma tina de mana nu prea a avut ce face smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#36 2008-07-06 18:11:56

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: taticul defatza?

asa ma gandeam si eu...dar nu e stresant?

Offline

 

#37 2008-07-06 19:02:57

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: taticul defatza?

un pic tongue ca pe mine ma lua cu somn si vroiam sa dorm intre contractii nu sa stau la vb tongue da cand ai nevoie de apa sau sa te mai intorci de pe o parte pe alta e bine sa fie acolo...asta daca ai parte de travaliu in pat ca mine


mami de minuni hjarta

Offline

 

#38 2008-07-06 19:43:32

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: taticul defatza?

care este ordinea : apar contractiile, se deschide colul(cat de cat) si apoi se rupe apa?
cred ca este un soc atunci cand se rupe apa, atat pt noi dar si pt tatici...
la tine, ana, cum s-a intamplat? (daca nu este prea intim...)

Ultima oara a fost editat de corneliabuc. (2008-07-06 19:46:54)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.