homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Test de sarcina barza....nedumerita-5


#77 2008-12-14 14:25:36

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

nu ramai gravida daca iei anticonceptionale rotfl2)

Offline

 



#78 2008-12-14 16:03:24

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

SoareleMeu a scris:

nu ramai gravida daca iei anticonceptionale rotfl2)

Nu rade, sunt cazuri...


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#79 2008-12-14 16:06:48

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

sunt cazuri intr-adevar..... cazuri in care fetele nu le iau corect si de aia raman..... daca le iei corect nu ramai insarcinata ....

o intarziere de o zi nu e mare lucru.. se mai intampla....


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#80 2008-12-14 16:07:39

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

love_t a scris:

SoareleMeu a scris:

nu ramai gravida daca iei anticonceptionale rotfl2)

Nu rade, sunt cazuri...

name one!!

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-12-14 16:08:19)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#81 2008-12-14 16:27:55

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

e adevarat ca fumatul si alcoolul scad protectia .. dar asta in caz ca fumezi 2 pachete pe zi sau bei litrii de alcool .. sper ca nu e cazul tinerei care a postat.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2008-12-15 14:54:12

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

eu fumam cate un pachet pe zi cand luam AC... nu stiam ca fumatul scade protectia, bine ca n-am aflat atunci
stiam ca doar anumite medicamente (antibiotice) scad protectia pilulelor

Offline

 

#83 2008-12-15 15:57:04

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

passenger a scris:

eu fumam cate un pachet pe zi cand luam AC... nu stiam ca fumatul scade protectia, bine ca n-am aflat atunci
stiam ca doar anumite medicamente (antibiotice) scad protectia pilulelor

antibioticele scad protectia .. sunt de fapt cele mai periculoase cand se iau anticonceptionalele .. dar pe termen lung alcoolul si tigarile.

Ultima oara a fost editat de SoareleMeu (2008-12-15 15:58:33)

Offline

 

#84 2008-12-15 16:00:34

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

Alcoolul si tigarile nu scad efectul anticonceptionalelor. Fumatul insa, peste 35 de ani, in combinatie cu contraceptive orale combinate creste riscul de tromboza.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#85 2008-12-15 16:45:59

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

_alexa_ a scris:

love_t a scris:

SoareleMeu a scris:

nu ramai gravida daca iei anticonceptionale rotfl2)

Nu rade, sunt cazuri...

name one!!

Pai era o tipa pe forum care lua AC si a ramas insarcinata, ma chinui sa gasesc topicul...  smile


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#86 2008-12-15 16:59:41

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

stiu, stiu, am postat si eu acolo, dar tipa respectiva luase antibiotic si nu s-a protejat suplimentar. Sau a uitat o pastiluta, nu mai stiu exact, dar ea a facut ceva in neregula. Era la "Vreau sa aflu" subiectul, ma uit si eu acum  smile

Offline

 

#87 2009-04-03 18:35:35

marya28
Membru
Inregistrat: 2009-04-03
Mesaje: 1

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

am facut si eu un test barza azi si mi-a aparut a doua linie mai palida decat prima ,mult mai stearsa decat prima si cred ca a aparut cam dupa 8-10 min. intrebarea mea este e valabil testul? l-am facut in a treia zi de intarziere a CM. sper din tot sufletul sa fiu insarcinata!!!!! acum mi-e frica daca mai fac vreun test ca raspunsul sa fie negativ

Offline

 

#88 2009-04-03 18:39:49

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

Din ce stiu eu, la testul barza rezultatul pozitiv trebuie sa apara in primele 10 minute. Deci, la tine a aparut in timp util. Repeta testul la sapte zile de intarziere a menstrei. Nu prea am auzit sa fie teste fals pozitive.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#89 2009-04-03 19:57:05

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

marya28 a scris:

am facut si eu un test barza azi si mi-a aparut a doua linie mai palida decat prima ,mult mai stearsa decat prima si cred ca a aparut cam dupa 8-10 min. intrebarea mea este e valabil testul? l-am facut in a treia zi de intarziere a CM. sper din tot sufletul sa fiu insarcinata!!!!! acum mi-e frica daca mai fac vreun test ca raspunsul sa fie negativ

marya, ia-ti un sure check si repeta testul maine sau poimaine cu prima urina de dimineata.
Stiu ca se pot face in orice timp al zilei, dar dimineata pipi e mai concentrat si o sa iti iasa rezultatul cu siguranta.
goodluck  Te asteptam cu un test cu ochisori  goodluck


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#90 2009-04-06 17:44:57

astru
New member
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 5

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

mi-am facut testul barza si nu s-a vazut nimic, nici la C, nici la T, nu a aparut nici o dunga roz... nu a fost bine facut sau mai exista si o alta explicatie? pls, pls! sad

Offline

 

#91 2009-04-06 17:59:34

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

Nu ai procedat corect. Citeste cu atentie instructiunile si urmeaza-le intocmai.
Repeta inca o data.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#92 2009-04-07 21:48:40

persifona
Vizitator

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

Era testul prost cel mai probabil. Scrie pe ele ca daca nu apare nicio liniuta trebuie repetat

 

#93 2009-04-09 00:02:44

tweety23
Membru
Inregistrat: 2009-04-03
Mesaje: 3

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

In legatura cu testul barza...este corect in momentul in care il ,,citesti'' in timpul inscris pe instructiuni. Mie mi s-a intamplat ca dupa cele 5 minute sa imi mai apara inca o liniuta cand, de fapt nu eram insarcinata, lucru confirmat si de testul de sange. in opinia mea cred ca in momentul in care exista neclaritati in legatura cu o eventuala sarcina, sa se efectueze un test de sange.este cel mai relevant. costa mai mult decat un test cumparat din farmacie dar e sigur. o seara placuta!

Offline

 

#94 2009-04-09 09:21:16

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

Sau poti cumpara alt test... un sure check... e mai scump un pic dar e bun!


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#95 2009-04-27 02:59:15

crisstyna2009
Membru
Inregistrat: 2009-04-27
Mesaje: 2

Re: Test de sarcina barza....nedumerita

am si eu o intrebare..sunt deja destul de speriata.timp de 2 ani am luat anticonceptionale Yasmine la sfatul medicului ginecolog (pentru reglarea ciclului si pt a-mi reduce din cantitatea de menstruatie),dar am facut pauze tot la 6luni(pauza de 2 luni) sau la 3 luni(pauza 1 luna). in luna ianuarie,timp de 3 zile nu am luat pastilele deoarece eram plecata la munte si nu le aveam la mine.dupa ce m-am intors am intrerupt pastilele si am facut pauza...in februarie nu stiu exact cand mi-a venit ciclul,dar la 1 martie mi-a venit(data la care trebuia sa imi vina).mi-a venit normal,ca de fiecare data.problema este ca la 1aprilie nu mi-a mai venit:((((.din 1martie m-a tinut aproximativ pana in 6 martie.in decursul urmatoarei sapt am intretinut 1data rel neprotejate cu prietenul meu,dar a ejaculat afara..in plus,ma gandesc ca oarecum am avut inca in sange o anumita cantitate de anticonceptionale tinand cont ca le luat de ceva vreme..pe urma nu am mai intretinut relatii.menstruatia trebuia sa-mi vina in data de 1aprilie da nu mi-a venit nici acum si suntem in 27aprilie:(((.mi-am facut pana acum 2teste de sarcina sure check si de fiecare data au iesit negativ.teoretic,au o precizie de 99%..am inceput sa ma caut de semne,transformari ale organismului..dar nu pot sa zic ca am gasit mare lucru.sanii nu mi s-au modificat,nu ma dor,cu atat mai putin sa fie tari sau sensibili.dar..am observat ca sunt mai obosita(una din cauzele oboselii ar putea fi sesiunea prelungita de la facultate si multe nopti nedormite si o alimentare neadegvata).in plus,de ceva vreme incoace mi se face putin rau pe masina,ca un gol in stomac(senzatie pe care nu am mai simtit-o anterior).uneori ma enervez f repede,alteori am dureri f mari de cap care apar si dispar(uneori inainte de menstruatie cu o sapt aveam dureri f mari de cap).ceea ce m-a pus f tare pe ganduri e ca m-am ingrasat(1kg ce-i drept) si cateodata ma doare ovaru drept(ca si cum m-ar impunge un ac),dar nu am nici un fel de secretii ciudate.am fost sa-mi fac programare la ginecolog,dar cel mai devreme m-a putut programa in 21mai..deja sunt disperata pt ca m-a programat f tarziu si nu vreau ca,daca doamne feri sunt insarcinata,sa fie prea tarziu ca sa mai pot face ceva.ce alt test de sarcina as putea incerca?sau ce as putea face ca sa aflu mai devreme daca sunt insarcinata sau nu?nu vreau ca pe data de 21mai sa am un soc si sa fie prea tarziu sa pot face ceva...multumesc anticipat pt raspuns

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.