homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Candida in sarcina-5


#77 2009-07-10 10:58:22

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: candida in sarcina

offtopic  tttttt, tocmai te intrebasem la aspirante cand faci test sad
mult noroc luna viitoare

Offline

 



#78 2010-07-22 18:48:01

xtina_the_best
Membru
De la: Constanta
Inregistrat: 2010-07-22
Mesaje: 3

Re: candida in sarcina

nu sunt insarcinata, dar as vrea sa fiu...candida e cea kare ma impiedica momentan. fetelor, eu am alergie la candida si am si candida de vreun an jumate doi si nu mai reusesc sa scap de ea. am facut super multe tratamente. o am bucal, digestiv, vaginal..si mi-a iesit si la coprocultura de cateva ori..deci e peste tot....am luat si formula candida dar nu mi-a trecut...pot face vaccinul asta de candidoza dak sunt alergica tocmai la candida?
Acum fac o cura de polidine ptr anexita si sper din suflet sa treaca si candida k nu mai suport. am citit undeva k trece de la polidine..nustiu sper ...k am niste stari f aiurea d la ea ..plus o acuta lipsa de ca..---are legatura cu faptul k sunt intr-o continua alergie.......grater( Va rog sa ma ajutati cu un sfat, cu tratamente(naturiste sau homeopate/alopate)................Vreau si eu sa fac un bebel intr-un an doi si vreau sa scap de ea pana atunci.....


Ce nu ne omoara ne face mai puternici

Offline

 

#79 2010-09-03 11:53:02

roxtyna
New member
Inregistrat: 2010-09-03
Mesaje: 7

Re: candida in sarcina

Buna! Eu sunt noua pe forum, dar v-am citit cu interes mesajele si am observat ca avem in comun aceasta boala (daca se poate numi boala). Eu ma impac foarte bine cu un tratament homeopat, pe care vi-l recomand si voua cu mare drag. La randul meu mi-a fost recomandat de catre o prietena din America. Eu va las mail-ul meu pentru a va da mai multe detalii: roxtyna@yahoo.com
Multa sanatate!

Ultima oara a fost editat de roxtyna (2010-09-03 12:00:04)

Offline

 

#80 2010-10-20 10:50:49

Nody
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-06-25
Mesaje: 461

Re: candida in sarcina

Cine ma poate lamuri...
Eu vreau sa raman insarcinata, imi monitorizez temp. bazala si ovulatia si dupa calcule ar fi trebuit sa apara luni pe 18oct dar o mai astept pana sambata pe 23oct. Intre timp am fost la medic si mi-a gasit o candida, nu foarte suparatoare, dar este acolo. Mi-a spus sa fac asa....sambata dupa ce se presupune ca ar trece ovulatia sa imi introduc in vagin o doza unica de gel Gynofort si sa nu am contact sexual 5 zile.
Intrebarea mea e daca ovulez saptamana asta si se prinde un bebe nu afecteaza daca bag Gynofort?
nustiu


bb1-  baietel 4 ani
bb2 - baietel 31 +  gravida

Offline

 

#81 2010-10-20 15:31:17

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: candida in sarcina

avand in vedere ca medicamentul nu a fost testat pe gravide ( ca marea majoritate a medicamentelor de altfel), nu ne ramane decat sa ne bazam pe experienta pe care medicul o are cu accest medicament.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2011-01-08 14:02:15

Nody
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-06-25
Mesaje: 461

Re: candida in sarcina

Fetelor eu stiam ca am candida chiar cu o sapt inainte sa raman insarcinata...atunci imi iesise la analiza secretiei dar nu aveam simptome. Am amanat cu doctora mea tratamentul si nu am luat nimik pana acum cand am aproape 13 sapt. De cateva zile mi-au aparut simptome care de ieri au devenit ft suparatoare...si nu prea am putut dormi bine azi noapte. Am sunat azi dim la doctora si mi-a zis sa imi dau cu unguent Clotrimazol pe afara si un pic inauntru. Eu am gasit clotrimazol crema...sper sa fie acelasi lucru.
Voi ce parere aveti e bine sa il folosesc?


bb1-  baietel 4 ani
bb2 - baietel 31 +  gravida

Offline

 

#83 2011-01-08 22:55:44

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: candida in sarcina

daca asa ti-a zis medicul, ar trebui sa fie ok

Offline

 

#84 2011-01-09 11:05:55

blue_ellf
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-03
Mesaje: 870

Re: candida in sarcina

si eu m-am plans o perioada de mancarimi si usturim si o senzatie de disconfort. mi-a zis doctorul atunci sa-mi fac o antifungirama si sa vedem daca iese ceva. antifungigrama mi-a iesit ok si mi-a zis ca mai ales acum se pot produce diferite schimbari al nivelul secretiei si sa nu ma sperii. eventual cand mai am astfel de simptome sa folosesc ovule gyniel sau viviflor pt flora, mi-a recomandat si bai de sezut cu apa calduta cu ceai de galbenele + putin bicarbonat.


13.04.2011  deja mamica de Natalia Ana-Maria
relax,take it easy smile
Cel mai important lucru pe care un tată îl poate face pentru copiii lui este să o iubească pe mama acestora.
http://lmtf.lilypie.com/kA8zp2.png

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.