homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?-21


#381 2009-02-20 15:06:44

pipacslany
Hero member
De la: Kolozsvar
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 2895

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

subscriu si eu la ce au zis juli si ttenzika.
daca iti doresti sarcina e pacat sa renunti din cauza starii materiale.
curaj mamicutzo puss

Offline

 



#382 2009-02-20 22:36:19

paula_paola
New member
Inregistrat: 2009-02-20
Mesaje: 8

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

multumesc mult pt incurajarile voastre,sa stiti ca nu sunt in van! ttenzika,sa iti traiasca fetita si sa te bucuri de ea!o sa va tin la curent cu decizia luata.

Offline

 

#383 2009-02-20 22:44:46

Kleo
Insomniac member
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 6597

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

Paula eu zic sa l pastrezi daca tatal e  alaturi de tine.Eu n am fost un bebe dorit,insa tot am venit si mama a stiut sa lupte pt mine.Nu avea decat 18 ani cand m a  avut si s a angajat...a facut apoi rost si de casa si de un tata pentru mine .Si nu a mai avut bebe,pt ac a pierdut o sarcina la 6 luni:(Am intrebat o odata cum de a avut atata putere..si mi a zis ca in momentele alea faptul k il vezi si l tii in brate iti da o forta nemapomenita..Nu stiu daca eu as putea avea forta si hotararea mamei mele intr o astfel de situatie.Multa bafta si un bebe sanatos si frumos la toate


Keep trying! Maybe you'll succeed!

Offline

 

#384 2009-02-20 22:59:11

paula_paola
New member
Inregistrat: 2009-02-20
Mesaje: 8

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

inca o data multumesc tuturor femeilor pt incurajari.as mai avea o intrebare:in caz de pastrez sarcina,sunt sanse sa nu o pot duce la termen sau bebelul sa aiba malformatii?intreb pt ca am luat o perioada antibebe novinette prescrise de dr insa am renuntat la ele prin oct-nov anul trecut.e posibil asa ceva?de cand m-am oprit din luat pastile,hormonii mei au luat-o razna,ciclurile erau neregulate.de aici se trage si sarcina...si inca ceva,vreau sa ajung la dr cat mai curand.stiti cumva ce analize imi va face si cat ma costa?astept raspunsuri

Offline

 

#385 2009-02-21 09:17:42

palfimihaela
New member
De la: brasov
Inregistrat: 2009-02-17
Mesaje: 70

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

paula,ma ror la Dumnezeu sa-ti lumuneze mintea si sufletul si sa iei decizia cea mai buna. faptul ca ai luat anticonceptionale nu influenteaza sanatatea bebelusului. ai toate sansele sa faci un copil sanatos si sa duci sarcina la capat. ai nevoie de o trimitere de la medicul de familie pt un consult gratuit la ginecologie. explica-i medicului situatia ta financiara(fara rusine),te va intelege. cu rezultatul de la ginecolog te intorci la medicul de familie,el iti va prescrie analizele ce trebuie sa le faci...odata ce esti trimisa de m.f. le vei face gratuit la o policlinica sau la un centru de analize. iti doresc multa sanatate,un bebe sanatos. ai grija de tine.te pup. puss    medicul ginecolog iti v-a face un consult ...cat despre ecografie...poate nu o sa ti-o faca  avand in vedere ca sarcina e inca destul de micuta.

Ultima oara a fost editat de palfimihaela (2009-02-21 09:21:05)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#386 2009-02-21 18:22:54

paula_paola
New member
Inregistrat: 2009-02-20
Mesaje: 8

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

multumesc pt indrumari!revin cu noutati si vesti sapt viitoare dupa ce merg la doctor.va pup pe toate

Offline

 

#387 2009-02-21 18:34:51

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

:k?ra: asteptam vesti :k?ra:


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#388 2009-02-22 16:13:54

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

Paula succes la medic,
Stai linistita si eu am luat novinete, asa ca sa nu-ti faci probleme. Esti tanara, nu ai de ce sa-ti faci griji, la femeile tinere riscul de malformatii e foarte mic.
Sa ne tii la curent.


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

#389 2009-02-22 20:02:16

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

paola... de acum inainte sarcinausoar,a nu renunta! sunt atatea femei care isi doresc un bebe si el intarzie sa apara neutral bucurati-va de ce v-a dat Dumnezeu.... si mult curaj!


de unde esti?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#390 2009-02-22 23:54:50

paula_paola
New member
Inregistrat: 2009-02-20
Mesaje: 8

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

katami,la asta ma gandesc si eu.atatea femei care isi doresc cu disperare un bebe,multe care iau tratamenta ani de zile.am mai spus si intr-un mesaj anterior,numai eu stiu cat de mult imi doresc acest copil tocmai pt ca e conceput din multa dragoste si pt ca e rodul unei relatii "interzise".insa pe de alta parte,sunt atatea lucruri care se bat cap in cap...eu sunt din iasi,am 20de ani,nici nu lucrez,ce sanse sunt ca eu sa pot pastra acest bebe?stiu si singura raspunsul...destul de mici...sunt atat de stresata ca imi cade parul din cap cu sutele de fire! yikes

Offline

 

#391 2009-02-23 07:39:26

pipacslany
Hero member
De la: Kolozsvar
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 2895

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

paula vad ca inca te zbati intre a pastra copilul sau nu...gandeste-te bine, nu vreau sa te mai stresez si eu, dar o decizie ca asta chiar trebuie ''rumegata'' foarte bine. stiu ca tu stii cel mai bine asta, doar ca nu stiu efectiv cum sa te conving sa pastrezi micutzul sad
ai grija de tine scumpo pusspusspuss

Offline

 

#392 2009-02-23 20:05:08

palfimihaela
New member
De la: brasov
Inregistrat: 2009-02-17
Mesaje: 70

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

Buna fetelor. Am fost la medic si din pacate nu sunt insarcinata:( mi.a dat o serie de analize de facut. Paula,tu ce vesti ai?

Offline

 

#393 2009-02-23 20:30:58

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

paula_paola a scris:

katami,la asta ma gandesc si eu.atatea femei care isi doresc cu disperare un bebe,multe care iau tratamenta ani de zile.am mai spus si intr-un mesaj anterior,numai eu stiu cat de mult imi doresc acest copil tocmai pt ca e conceput din multa dragoste si pt ca e rodul unei relatii "interzise".insa pe de alta parte,sunt atatea lucruri care se bat cap in cap...eu sunt din iasi,am 20de ani,nici nu lucrez,ce sanse sunt ca eu sa pot pastra acest bebe?stiu si singura raspunsul...destul de mici...sunt atat de stresata ca imi cade parul din cap cu sutele de fire! yikes

paula, daca te decizi sa-l pastrezi, sa ne spui cu ce te putem ajuta... si eu sunt din iasi si mi-ar face placere sa-ti dau o mana de ajutor smile

mihaela.... o sa vina si bebe dorit...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#394 2009-02-26 17:32:19

elyl1982
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-02-17
Mesaje: 8
Site

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

Imi pare rau Mihaela. Sigur o sa vina bebe si la tine.
Dar a fost sarcina pierduta?

Offline

 

#395 2009-02-27 12:00:49

palfimihaela
New member
De la: brasov
Inregistrat: 2009-02-17
Mesaje: 70

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

nu stiu. e posibil sa fi fost sarcina care am pierdut-o in ianuarie o data cu petele alea maronii. mi-a dat sa fac niste analize si progesteronul e sub limita iar testosteronul e e aproape de limita max. menstruatia tot nu a venit.

Offline

 

#396 2009-02-27 12:50:45

elyl1982
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-02-17
Mesaje: 8
Site

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

am inteles... iti urez multa multa bafta si insanatosire grabnica.
sa ne dai de veste cat mai repede ca toate sunt bune!!!

Offline

 

#397 2009-02-27 16:09:52

palfimihaela
New member
De la: brasov
Inregistrat: 2009-02-17
Mesaje: 70

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

multumesc frumos elyl. puss

Offline

 

#398 2009-05-21 05:27:31

krmenn
New member
Inregistrat: 2009-05-21
Mesaje: 14

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

buna....vreau si eu un bebe mik si incerc cam de 4 luni....si nu raman.....mama si ceilalti mi au zis ca nu tre sa mi fac griji poate fii din cauza stresului eu si iubitul meu suntem in iatlia muncim si suntem cam obositi si stresati.......dar luna asta am facut dragoste cu 12 13 14 15 si 16 zile inainte de ciclu....am auzit ca sunt sanse mari in zilele astea sa ramai.....si nu mi a venit trebuia sa mi vine ieri pe 20......oare am ramas sau doar imi fac sperante nu prea am simptome doar ca imi este mai foame ca de obicei....si dorm mai mult...noapte sunt cam agitata nu am somn dar dorm ziua de la 12 pana seara pana pe la 20 21.pot fi astea nijte simptome sau doar imi imaginez eu....am auzit ca nu poti avea simptome asa repede........va multumesc ast sfaturi...va pop sunt noua carmen ma numesc si am 19 ani....bafta la toate femeile care isi doresc bebe

Offline

 

#399 2009-05-21 05:34:37

krmenn
New member
Inregistrat: 2009-05-21
Mesaje: 14

Re: simptome de sarcina sau e doar in imaginatia mea?

as vrea sa i zic paulei......stii si eu am fost insarcinata si am facut 1 avort la 17 ani......il regret enorm....te as sfatui sa pastrezi bebele o sa te descuri ...dupa ce va ceste putin sa aiba makar 10 luni ai putea sa l lasi cu mama ta sau cineva care vrea sa te ajute si apoi sa ti cauti ceva de lukru...o sa reusesti cu ajutorul LUI DUMNEZEU...EL a vrut sa fie asa si te va ajuta.......daca te hoterasti te rog sa ne anunti.....te as ajuta cu mare placere cu ceea ce ai avea nevoie......pt bebe mik......nici noi nu avem prea multe dar ne dorim unu si o sa incerc pana o sa vina....STIU CA DUMNEZEU NE VA AJUTA.......bafta,.......

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.