homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce gandesti acum 5-10


#172 2008-03-08 00:01:02

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: ce gandesti acum 5

da chiar senorita ...ce ti-ai zis psihologul? ne mai ajuti si pe  noi cu un sfat smile
bine, eu as vrea sa stiu povestea ta, dar nu te rog sa mi-o spui, ca sa nu iti mai amintesti inca o data...


hjarta

Offline

 



#173 2008-03-08 00:03:24

andrutza
Vizitator

Re: ce gandesti acum 5

abia astept sa mananc pe 9 mucenici smile

 

#174 2008-03-08 00:04:35

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: ce gandesti acum 5

de uitat e simplu.. ochii care nu se vad se uita si timpul e cel mai bun doctor... dar trebuie sa accept ca s-a terminat... or eu aici am mari deficiente, ca refuz sa cred ca marea noastra iubire s-a terminat... a lui cel putin...
au ramas ramasite, e clar ca si el e zdruncinat, dar in timp ce noi femeile suferim de sindromul "aruncatului lasoului", ei sufera de cel al "zgarzii de gat", asa ca in momentul de fata e mult prea speriat ca sa mai creada intr-o impacare...
tipa mi-a recomandat sa-i trimit un mail in care sa ma racoresc.. sa imi recunosc vina mea... sa ii spun si unde a gresit el, ca astfel ma voi calma si voi scapa de tensiunea si vina care ma macina si voi pune clar punct...
pana atunci insa... miscare muulta ca face f bine la spsihic, pastile procalm cu extract de sunatoare - tratament 3 luni de zile si discutii luuungi cu prietenele ca sa ma descarc....
si sa ma gandesc ca asa e viata, nu putem sa avem tot ce ne dorim...
e incredibila totusi explicatia ei ca "i-a murit dragostea".. ma doare f mult sa aud asta grater


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#175 2008-03-08 00:06:35

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: ce gandesti acum 5

senorita a scris:

fetelor ma simt sfarsita.... Doamne ce zi..... groaznic grater
maine plec la munte cu 3 prietene... nu stim unde mergem sau unde stam... no plans... vedem noi, suntem fete mari...

cert e ca e oficial: trebuie sa-l uit.. am mers la 2 psihologi deja.... si intalnirea de azi a durat mai mult de 3 ore si m-a zdruncinat bine de tot.... daca nu accept ca totul s-a terminat, depresia mea se poate transforma in nervoza sad neutral

offff... ce greu eee grater((((((

doamne senorita, numai sa nu te imbolnavesti grater(  eu una nu pot decat sa iti zic ca prin vorbe bune incerc sa fiu alaturi de tine, in rest, ma rog ca psihologii sa faca treaba buna si sa treci cu bine si rapid peste acest episod neplacut!    iti inteleg perfect starea... ajunsesem la un mom dat anul trecut prin mai sa iau anti-depresive ca nu-mi reveneam din starea aia, asemanatoare starii tale... neutral  de-a dreptul rusinos!   sper tu sa n-ajungi sa iei rahaturi de genul...
nu stiu, cred ca nu mai sunt in masura sa sfatuiesc pe mine, caci cu cat va zic voua sa deschideti ochii larg si sa va pese de voi cel mai mult, cu atat imi revin in minte aminirile neplacute din trecut si cu atat parca ma inversunez impotriva lui... neutral   intrebarea la care nu reusesc eu sa-mi raspund e: daca stiu clar ca n-o sa trec peste ce mi-a facut, peste gustul ala amar, atunci la ce naiba nu ma pot desprinde acum, acum cat e inca inceputul, acum inainte sa mi-o faca din nou? neutral
ma framant ca proasta si nu stiu ce mai astept...   stau si traiesc clipa! atat!  sa-mi fie bine pe moment, nu si pe mai departe neutral   prost!
senorita, multa multa putere si ma bucur ca maine mergi la munte, o sa te mai destinzi putin! puss


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

#176 2008-03-08 00:09:16

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: ce gandesti acum 5

luni e ultima lui zi acolo la munca.... si eu mi-am luat liber, sa nu-l vad ca pleaca.. destul ca azi am izbucnit in plans... m-a vazut sigur, l-am vz cu coada ochiului ca se uita la mine cand a aiesit pe usa grater
urmeaza zile de "liniste" asadar.. zilele pe care le astept de atata timp.. in care macar sa stiu ca nu-l mai vad, nu mai stiu ce face, nu ma ma chinuie.... sad mai rau decat pana acum n-are cum sa fie...
Doamne ce obosita ma simt....
cand vin trebuie sa ascund tot ce am in casa care-mi aminteste de el... pffff si sunt atatea.... trebuie sa incetez sa ma mai torturez....
pup fetele mele


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2008-03-08 00:11:25

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: ce gandesti acum 5

da hmm ... eu tot cu cv-ul da parca nu am chef smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#178 2008-03-08 00:12:36

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: ce gandesti acum 5

senorita puss:k?ra:kram


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#179 2008-03-08 00:13:14

persifona
Vizitator

Re: ce gandesti acum 5

eu_vreau a scris:

mi-am comandat niste carti de la all. in cat timp vin oare?

Mi-am comandat si eu, acum o sapt big_smile si mi-au venit f repede, cam 3 zile lucratoare. Ce ti-ai luat, ce ti-ai luat? angel

 

#180 2008-03-08 00:13:35

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: ce gandesti acum 5

senorita a scris:

luni e ultima lui zi acolo la munca.... si eu mi-am luat liber, sa nu-l vad ca pleaca.. destul ca azi am izbucnit in plans... m-a vazut sigur, l-am vz cu coada ochiului ca se uita la mine cand a aiesit pe usa grater
urmeaza zile de "liniste" asadar.. zilele pe care le astept de atata timp.. in care macar sa stiu ca nu-l mai vad, nu mai stiu ce face, nu ma ma chinuie.... sad mai rau decat pana acum n-are cum sa fie...
Doamne ce obosita ma simt....
cand vin trebuie sa ascund tot ce am in casa care-mi aminteste de el... pffff si sunt atatea.... trebuie sa incetez sa ma mai torturez....
pup fetele mele

parca ma vad pe mine... grater   dar tu chiar sa le ascunzi!!! la mine a fost doar intentia...
made me cry sad
distractie la munte, ok??? promiti? sa faci poze sa vii sa ne arati si noua big_smile puss


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

#181 2008-03-08 00:14:58

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: ce gandesti acum 5

na, aici nu inteleg...dar cred ca e mai bine cum faceti voi...
dar eu innebunesc daca nu il vad, daca nu il aud...
cat timp il vad si il aud, atunci mi-e putiiiiiiiiin mai ok...


hjarta

Offline

 

#182 2008-03-08 00:20:33

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: ce gandesti acum 5

facem sondaj smile
senorita - nu accepta (ca e over) si nu vrea sa il vada
ale - accepta si nu vrea sa il vada
simy - accepta si vrea sa il vada
eu - nu accept si vreau sa-l vad
ce complicata-i viata asta smile


hjarta

Offline

 

#183 2008-03-08 00:21:14

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: ce gandesti acum 5

sar'naaa.. simy, mikki, aleeee puss
fac tot posibilul sa ma simt bine alaturi de fetele mele pe care le-am deprimat in ultimul hal.... au ajuns sa-l urasca pe my ex de parca e ultimul om... la cate scene au trebuit sa asiste din cauza lui...
offf... cum e viata asta cateodata... cate palme ne luam sad neutral

Doamne ajuta sa imi revin... sa imi dea forta si curaj sa accept realitatea asa cum e ea... si sa omor speranta aia.. mama ei ca prea imi macina sufletul grater

fac si poze, chiar acum incarcam acumulatorii de la aparat smile
aleeezz.. PS: cum de ti-ai schimbat nick-ul? cred ca ai mai fost intrebata dar n-am fost eu pe faza :f?rv?nad:

loveable... trust me, e groaznic.... sa tresari numai cand ii auzi telefonul sunand... sa ai zile in care iti sare inima and il vezi si te umpli de speranta, pt ca apoi sa primesti un sut in fund sau indiferenta...
n-ai idee cum e sa-l vezi ca se da pe langa tine, te gadila, glumeste, te striga pe vechiul alint, beti cafeaua in fiecare dimineata, mergeti in club... vorbiti pe mess.. si totusi.. nu vrea sa fie cu tine...
crede-ma ca e picatura chinezeasca, uite unde am ajuns eu grater


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#184 2008-03-08 00:21:35

andrutza
Vizitator

Re: ce gandesti acum 5

ti-e ok ca asa te amagesti u si inca mai crezi ca poate poate iese ceva, dar daca omul nu se arata interesat de tine si u simtit asta si vezi clar din faptele lui ca nu da 2 bani aproape, dc sa te mai vezi si sa-l auzi? e mult mai usor sa rupi orice legatura cu el daca iti face rau si te macina.

 

#185 2008-03-08 00:23:06

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: ce gandesti acum 5

andrutza a scris:

vezi clar ca nu da 2 bani aproape

da` da 1 ban... ceea ce tot e ceva... smile
nu ma bateti, fac si eu haz de necaz...


hjarta

Offline

 

#186 2008-03-08 00:23:42

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: ce gandesti acum 5

nu e vba ca nu vreau sa-l vad.... daca ar fi dupa mine... pfuuu, eram si maritata acum cu el.... dar nu am de ales... sunt cu psihicul praf si de aceea trebuie sa-l evit... sa nu mai stiu de el.. altfel cum am mai zis, urmatorul pas e nevroza si celalalt psihoza neutral
Doamne fereste


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#187 2008-03-08 00:25:15

andrutza
Vizitator

Re: ce gandesti acum 5

eee e, nu e, treaba ta u faci ce vrei, dar u iti irosesti timpul langa un astfel de om, in loc sa te distrezi ca esti tanara stai si pierzi noptile si te macini. nu se merita, te umilesti prea mult, tre sa ai si u putina demnitate si respect pt tine. sorry daca sunt mai dura in vorbe, dar nu inteleg dc mai continui sa speri ca va iesi ceva. eu bat pariu ca n-o sa fienimic k-lumea intre voi 2.

senorita o sa-ti treaca incetul cu incetul iti garantez, fiecare a trecut prin experiente neplacute, oricine a suferit din dragoste, dar tre sa ne ridicam ce sa facem? sa ne plangem toata viata? esti atanara, esti super frumoasa, inteligenta, ai putea avea orice barbat...nu a fost el cel care ti-e sortit tie.
Iesi, distreaza-te, relaxeaza-te, accepta invitatii de la barbati, cunoaste si ai sa vezi cum va da norocul peste tine, eu sunt optimista in ceea ce te priveste si sper sa aud de bine. distractie placuta la munte si capul sus. Roaga-te la D-zeu (daca crezi in El) si te va ajuta, te va intari si orice lucru pe lumea asta se intampla cu un scop, aranjeaza D-zeu lucrurile cum nu te astepti. Cand crezi ca se termina si totul se prabuste, peste ceva timp rasare soarele...si incepi sa speri din nou, sa vezi totul intr-o alta culoare. O sa-mi dai dreptate ai sa vezi. Succes si multa intelepciune. ai grija de tine.

Ultima oara a fost editat de andrutza (2008-03-08 00:29:15)

 

#188 2008-03-08 00:26:01

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: ce gandesti acum 5

senorita a scris:

loveable... trust me, e groaznic.... sa tresari numai cand ii auzi telefonul sunand... sa ai zile in care iti sare inima and il vezi si te umpli de speranta, pt ca apoi sa primesti un sut in fund sau indiferenta...
n-ai idee cum e sa-l vezi ca se da pe langa tine, te gadila, glumeste, te striga pe vechiul alint, beti cafeaua in fiecare dimineata, mergeti in club... vorbiti pe mess.. si totusi.. nu vrea sa fie cu tine...
crede-ma ca e picatura chinezeasca, uite unde am ajuns eu grater

zici ca n-am idee? cu iesiri, cu filme, cu cafea, cu vechiul alint, cu flori, cu saruturi chiar si cu muuulte altele, si totusi... nu vrea sa fie cu tine..
crede-ma ca am perfecta idee... sad
puss hai nu mai fi supi, te duci la munte si o sa fie super si din vorbele tale, vad ca macar vrei...e ok... spuneai ca nu se poate mai rau...se poate, sa stii, dar tu esti pe drumul cel bun si asta e important... puss

Ultima oara a fost editat de Loveable (2008-03-08 00:26:16)


hjarta

Offline

 

#189 2008-03-08 00:26:43

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: ce gandesti acum 5

simy_alexandra a scris:

Loveable a scris:

cat timp il vad si il aud, atunci mi-e putiiiiiiiiin mai ok...

me2 grater

simy, tocmai te-am laudat cu drag in alte posturi ca ti-a trecut!!!  stop it!  box
cum nu o merita ala pe senorita, celalalt pe loveable, asa nu te merita asta pe tine!!!
dar ce mai vreti sa faceti?  ca le-ati gadilat orgoliul la maxim si v-ati umilit suficient!   ati implorat alte sanse, ati cerut iertare chiar si cand nu era cazul, gata!!!  care va este raspunsul din partea lor??? it's over, right? apoi, spuneti voi acum, puteti sa ii siliti? si daca da, v-ati simti voi mai bine?  ati fi niste nefericite mai putin fericite decat inainte pt putin timp... asa vad eu lucrurile si in cazul vostru (si oarecum si in al meu, cu diferenta ca nu-s eu cea care a cerut impacare).


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

#190 2008-03-08 00:26:46

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: ce gandesti acum 5

fetelor eu am incercat toate variantele cu el... de la indiferenta, facut gelos, plans cu lacrimi cat casa, suparare, mila,    veselie si buna dispozitie, rugat frumos... in ultima instanta i-am propus si o relatie "just sex" si tot s-a speriat... si a dat inapoi desi initial fusese de acord....
mi-a zis ca e constient ca probabil cand isi va reveni el, va fi prea tarziu... offf... cum spuneam... inca ma agat de toate vorbele, de toate parerile.... damn, nu pot accepta grater


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.