homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tocuri inalte vs. pantof jos


#1 2008-03-19 17:52:13

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

tocuri inalte vs. pantof jos

ce purtati/preferati :pantof inalt sau jos?

sa definim putin notiunile

prin "a purta" nu intelegem ceva pe care luam la o ocazie, la o discoteca... ci prima incaltaminte care ne vine in minte cand vrem sa iesim sa luam...o sticla de suc de exemplu...sau cand mergem sa ne luam haine....

prin toc inalt nu inteleg un toc de 6-7 cm (pe care unele fete il considera mare) ci de la minim 12- cm in sus (pana la 15 cm-de aici cu un pic de ajutor din partea platoformelor finute)
in categoria pantof jos am introduc, tocurile de 5-7 cm, fara toc si pantofii sport

eu una de la 14 ani aport tocuri de peste 10 cm...mereu..asta e stilul meu...ce-i drept si stilul vestimentar e unul foarte elegant, foarte rar smart casual...nu stiu ce sunt aia blugi (am avut o singura pereche de mega firma in care nu m-am simtit bine...mi se pare ca blugii zgarie...)...nu am nici o haina mai sport in afara unui trening isi adidasi (deh...mai trebuie facuta si piata...si nu poti merge sa iei cartofi pe tocuri)....dar cel putin pot spune ca mi-am "deformat" ca sa zic asa mersul

deformat...adica nu mai pot merge pe nimic care sa nu aiba toc inalt...zici ca calc( scuzati cacofonia) in strachini

toate cunostiintele mele se mira cum pot sta pe tocuri cui si cate 10h fara sa zic au....merg la plimbare in parc, l cumparaturi in magazine...peste tot pe tocuri

asta e stilul meu (si ma mandresc cu el)

voi?...ce incaltaminte aveti?

Ultima oara a fost editat de bela (2008-03-20 01:03:24)


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 



#2 2008-03-19 17:55:41

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

desi port mai mult incaltaminte cu toc jos..gen balerini am mai multe perechi de pantofi cu toc/talpa ortopedica big_smile
adevarul este k cei cu toc ma atrag mult de tot,dar nu pot sta incaltata cu ei prea mult..
am spus ca in toamna cand voi incepe sa lucrez..voi pleca la serviciu cu balerini incaltata si cu pantofii cu toc in ruxac lol

Offline

 

#3 2008-03-19 17:58:47

piticaAntipatica
Full member
De la: orasul celor 7coline mioritice
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 154

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

esti eroina mea lol eu sunt stilul sport,port numai adidasi,si mai am perioade( trebuie sa precizez,foarte rare,cand sunt nevoita sa merg la o ocazie) cand ma incalt cu tocuri.pot merge pe tocuri inalte,dar nu-mi place si nu ma simt in largul meu. obisnuiesc sa fug dupa autobuz in fiecare dimineata,pentru ca stiu ca cel care vine din spate e si mai plin,si sportul nu se poate face pe tocuri big_smile


judeca fiecare raspuns

Offline

 

#4 2008-03-19 18:01:06

zlata
Full member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 377

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

Eu una incalt foarte rar tocuri.... e chiar opusul tau smile.Stilul meu de zi cu zi e unul casual,adidasi,blugi...in ei ma simt cel mai bine,cat mai comod sa imi fie.Foarte rar iau tocuri,cand este nevoie la serviciu,facultate sau evenimente ...si atunci nu ma simt prea bine.smile


Oricat ti-ar fi de greu nu uita sa zambesti...maine va fi mai bine smile

Offline

 

#5 2008-03-19 18:01:09

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

imi plac la nebunie pantofii cu toc, asa ca te invidiez bela, pt ca eu prea port, din comoditate probabil. am cateva perechi dar prefer balerini, pantofi cu talpa ortopedica sau adidasi...in general ma imbrac sport. am avut o perioada rpin facultate, de cativa ani, ma imbracam numai in costume, camasute, tocuri etc. acum am cam renuntat...la cabinet nu pot sa stau pe tocuri, ca ma oboseste si decat sa ma schimb acolo mereu, prefer sa nu mai port big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-03-19 18:02:16

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

piticaAntipatica a scris:

esti eroina mea lol eu sunt stilul sport,port numai adidasi,si mai am perioade( trebuie sa precizez,foarte rare,cand sunt nevoita sa merg la o ocazie) cand ma incalt cu tocuri.pot merge pe tocuri inalte,dar nu-mi place si nu ma simt in largul meu. obisnuiesc sa fug dupa autobuz in fiecare dimineata,pentru ca stiu ca cel care vine din spate e si mai plin,si sportul nu se poate face pe tocuri big_smile

eu cred ca as putea face si jogging pe tocuri inalte... lol


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

#7 2008-03-19 18:02:32

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

am purtat tocuri...candva smile cred ca prin generalka incepuse o moda turbata cu niste pantofi oribili..da ce frumopsi erau pt noi rotfl am mai purtat tocuri 3 ore la nunta big_smile si vreo 2-3 ore cand am fost nasi. aaa...sau nu intra la tocuri avand in vedere ca aveau vreo 5 cm rotfl

balerini, bocanci, pantofi cu talpa de 2-3 cm maxim...bine ca se gasesc ca era jale cand eram singura parca din oras care nu purta tocuri pana sa apara balerinii. si e asa de bine big_smile bine...nu am nici conformatie pt tocuri tongue

apropos de mers deformat...bunica mea poarta tocuri de cand se stie...si i s-a micsorat tendonul lui ahile si acum si in casa poarta tocuri. daca e desculta merge pe varfuri.


mami de minuni hjarta

Offline

 

#8 2008-03-19 18:03:12

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

saraca bunica sad

Offline

 

#9 2008-03-19 18:03:23

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

eu prima pereche de pantofi cu toc (= toc jos, dupa descrierea de mai sus) i-am luat asta vara, cand am fost la o cununie...
in rest... bocancu e la putere, adidasii si sandalele cu talpa joasa (romane). apropo de ce zici tu, kimy-adina, mi-e rau sa ma gandesc cum va trebyui sa-mi fac o garderoba de la zero la anul, ,cand intru in servici... n-am decat haine sport si hippie lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#10 2008-03-19 18:05:02

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

eu_vreau a scris:

apropos de mers deformat...bunica mea poarta tocuri de cand se stie...si i s-a micsorat tendonul lui ahile si acum si in casa poarta tocuri. daca e desculta merge pe varfuri.

nu mai mult nici eu..rotfl...dar de dansat prin casa...pe varfuri dansez..rotfl


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

#11 2008-03-19 18:05:43

blue.butterfly
Full member
De la: Din tara si din strainatate
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 290
Site

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

Si eu sunt pro pantofi josi....sunt extreeeem de comozi...nu iti deformeaza oasele bazinului. Dezavantajul...nu te fac sa arati atat de sexy ca si cei cu toc inalt. Pentru mine, toc inalt e de la 7 centi in sus (oricum, eu cu 12 as arata ca o girafa ca am 1,72 de la mama natura)

Oricum, si eu intru in categoria celor care poarta tocuri doar la ocazii...dar, chiar si atunci, asa i-as schimba pe ceva comod.....


Nu avem probleme, ci doar solutii!

Offline

 

#12 2008-03-19 18:06:13

mimoo
Sr. member
Inregistrat: 2008-03-01
Mesaje: 1448

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

alerg mereu dupa autobuz pana la sala cealalta de curs dupa paine chiar si ls shooping alerg si mereu alerg in pantofiori sport consider ca sunt mult mai comozi si mai ocrotitori pentru picior dar si feminini!


when god made man she was only kidding.

Offline

 

#13 2008-03-19 18:06:47

alexa983
Full member
Inregistrat: 2008-02-18
Mesaje: 151

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

pina pe la 19 ani am purtat si eu numai pantofi cu toc cit se poate de inalt...acum adidasii si balerinii sunt la putere big_smile....bineinteles exceptind zilele speciale gen nunti, petreceri, etc


"Nu trai in trecut, nu visa la viitor, concentreaza-te asupra clipei prezente.."
Buddha

Offline

 

#14 2008-03-19 18:07:14

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

cam asa au tocul ultimii mei pantofi http://us.st11.yimg.com/us.st.yimg.com/ … 91_1344833


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

#15 2008-03-19 18:07:54

skumpi
Vizitator

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

traiasca balerinii...ma simt cel mai bine in ei si in cizmele astea d acum cu toc inalt si mai gros...
nu`s adepta tocului cui...decat dak e micutz...3-4 cm big_smile cred k as si pica d pe niste tocuri de 10 rotfl

 

#16 2008-03-19 18:08:23

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

adidasi sunt la putere la mine tummenupp tocuri nu iau decat la ocazie tongue si atunci vreau sa fie cat mai mari big_smile


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#17 2008-03-19 18:10:05

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

bela a scris:

cam asa au tocul ultimii mei pantofi http://us.st11.yimg.com/us.st.yimg.com/ … 91_1344833

sunt superbe numai ca eu nici nu as putea sa stau pe astea...cred ca m-ar aduna de pe jos in primele secunde rotfl rotfl rotfl
asa cum zice skumpi...tocuri groase da, sunt de acord...am niste cizme rosii hjarta si cu alea merg rotfl rotfl

Ultima oara a fost editat de mika (2008-03-19 18:10:50)

Offline

 

#18 2008-03-19 18:11:22

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

exact. ma uit la ei si ma dor picioarele rotfl


mami de minuni hjarta

Offline

 

#19 2008-03-19 18:12:41

bela
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-03
Mesaje: 1729

Re: tocuri inalte vs. pantof jos

merci smile

oricum...primul lucru pe care l-am invatat a fost acela ca trebuie sa ignori durerile de spate...care la inceput au fost crunte...acum apar f rar...ce-i drept am un inceput mic de tot de varice (ce-i drept si genetica a contribuit din plin la asta)...

Ultima oara a fost editat de bela (2008-03-19 18:16:04)


Ruga de magar si blestemul de curva nu se suie la cer...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.