homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nunta de argint parinti


#1 2008-03-27 09:18:24

AiluJ
Full member
De la: Cluj Napoca
Inregistrat: 2008-02-27
Mesaje: 173

nunta de argint parinti

sper ca am cautat destul de bine si nu s-a mai discutat subiectul asta. problema mea e in felul urmator: ai mei parinti au aniversarea de 25 de ani d casnicie si ar tb sa le cumpar ceva cadou. problema devine si mai mare ca ei nu poarta argint, adica sa le cumpar ceva din argint nu prea merge. sora-mea zicea sa luam un ceas d perete mai special si sa imprimam o poza cu ei.credeti ca merge?nu e prea copilaresc pt ocazie?problema nr 2 : tb sa o ajut pe mama sa ii ia cadou la tata care e fff pretentios :portofel nu poarta, ceas are, fumeaza dar in materie d brichete am epuizat ca la fiecare ocazie tot cu astea ne-am salvat.c sa zic .....pasiunile lui sunt sofatul...si cam atat:|ms mult pt cine ma poate ajuta......

Ultima oara a fost editat de AiluJ (2008-03-27 09:19:18)

Offline

 



#2 2008-03-27 09:19:09

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: nunta de argint parinti

stai sa ma gandesc si revin imediat

Offline

 

#3 2008-03-27 09:19:31

AiluJ
Full member
De la: Cluj Napoca
Inregistrat: 2008-02-27
Mesaje: 173

Re: nunta de argint parinti

ok ms....c rapida ai fost smile

Offline

 

#4 2008-03-27 09:22:12

persifona
Vizitator

Re: nunta de argint parinti

Ceva de imbracat pt tati? Sau ceva bautura mai deosebita?

 

#5 2008-03-27 09:23:28

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: nunta de argint parinti

asa...am gasit :
http://www.rogoblen.ro/op/nuntadeargint.html asta e o solutie...
sau aici http://www.argintare.ro/
puteti sa le mai faceti cadou:
-o excursie sau o masa undeva
- iconita de argint

poate gaseste si mama ta un cadou prin siteurile date de mine

si mai citez
Cind parintii mei au ajuns la nunta de argint, le-am facut o petrecere surpriza. Am transformat curtea intr-un paradis de flori, am impodobit un leagan pentru 2 persoane cu ghirlande de flori, in piscina am presarat petale de trandafir si zeci si zeci de lumianrele in forma de lotus, am impresurat gradina cu faclii care au dat o lumina aurie si calda serii, copacii i-am impodobit cu luminite si am comandat toate felurile lor de mincare favorita.

Pe mama sa o pot scoate din casa am trimis-o la spa pentru relaxare si infrumusetare si pe tata l-am trimis cu sotul chipurile sa-l ajute pe socrul meu.

Cind au intrat amindoi pe usa, familia si prietenii erau deja asamblati. Eu le-am facut cadou o pereche de verighete din argint si un weekend romantic pentru 2.

Anamaria

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-03-27 09:25:37

AiluJ
Full member
De la: Cluj Napoca
Inregistrat: 2008-02-27
Mesaje: 173

Re: nunta de argint parinti

da ms...nu pot s ale fac petrecere surpriza ca nu prea au chef d prieteni neamuri, noi in familie o sa iesim in oras chestii, dar asta nu prea merge.ms multtt
si am uitat sa precizez ca am doar 19 ani.....asa ca bani d la ei o sa am sa le cumpar cadou , dar oricum punem impreuna cu sora-mea si iubitii nostri, dar n-o sa fie prea multi:) imi spuneti o parere despre faza cu ceasul, ca eu nu stiu c sa zic......

Ultima oara a fost editat de AiluJ (2008-03-27 09:28:04)

Offline

 

#7 2008-03-27 09:26:49

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: nunta de argint parinti

Incearca ceva pe siteuri...
cu drag... am zis sa pun cat mai multe idei sa ai de unde sa alegi

Offline

 

#8 2008-03-27 09:27:56

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: nunta de argint parinti

Daca as fi in situatia ta le-as lua parintilor ceva din argint. Nu neaparat bijuterie daca spui ca nu poarta. Dar o icoana placata cu argint, sau o rama foto in care sa puneti o fotografie cu ei ( eu as cauta una de la nunta lor ) ... Cat despre cadoul pentru tata, daca tot il pasioneaza sofatul ii puteti lua ceva care sa ii usureze viata la volan. Ma gandesc la o chestie din aia pentru scaun care are forma ergonomica si protejeaza coloana in timpul condusului ... Nu stiu ... eu una cam asa as face.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#9 2008-03-27 09:29:20

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: nunta de argint parinti

sau o icnonitza de argint pentru masina smile, o husa de volan frumoasa, un mp3 player pt masina (daca nu are)

Offline

 

#10 2008-03-27 09:31:06

AiluJ
Full member
De la: Cluj Napoca
Inregistrat: 2008-02-27
Mesaje: 173

Re: nunta de argint parinti

ralluka e foarte ok , ms mult puss sper sa gasesc ceva la pret ok ca si sora-mea e zgarcita tongue si eu pot sa le cer bani la ai mei da nu ff multi ca na.......
imi place ca aveti idei practice si f faine dar ai mei sunt f pretentiosi, sau nush cum sa zic.la tata de exemplu nu ii place masina decat asa cum au facut aia d la vw fara chestii in plus, sau cel putin f putine .....greu domne greu.....sper sa nu seman cu ei lol

Offline

 

#11 2008-03-27 09:32:11

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: nunta de argint parinti

smile
daca mai gasesc ceva scriu...

Offline

 

#12 2008-03-27 09:34:41

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: nunta de argint parinti

nici ai mei nu purtau argint, dar le-am luat totusi o pereche de verighete (fusese dorinta mea de muuuulti ani). si au fost foarte incantati.
daca zici ca e si sora ta implicata, incercati sa le luati verighete din aur alb.


Nobody home

Offline

 

#13 2008-03-27 09:37:21

AiluJ
Full member
De la: Cluj Napoca
Inregistrat: 2008-02-27
Mesaje: 173

Re: nunta de argint parinti

ralluka a scris:

sau o icnonitza de argint pentru masina smile, o husa de volan frumoasa, un mp3 player pt masina (daca nu are)

o sa ma duc sa ma uit d cv pentru masina cum zici u ralluka, sper sa dau d ceva c mi se pare pe gustul lui...imi vine sa dumbom ca e asa d pretentios, tot timpul mi-a fost greu cu cadourile pentru el. noroc cu hainele astea ca am mai scapat cu o bluza, un hanorac etc

Offline

 

#14 2008-03-27 09:37:57

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: nunta de argint parinti

la nunta de argint a parintilor meu, eu le-am cumparat verighete din argint, o iconita din argint, un buchet mare de flori si am facut pe calculator un filmulet cu poze cu ei...mai intai poze cu ei inainte de a se cunoaste, apoi de la logodna, de la nunta, din luna de miere, de cand era mama insarcinata si am incheiat cu o poza cu mine bebe hjarta. toate astea pe o melodie clasica, nu mai stiu ce era, richard clayderman. asta i-a impresionat cel mai mult, mult mai mult decat cadourile. aaa...si un tort in forma de inima... wink

Offline

 

#15 2008-03-27 09:38:56

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: nunta de argint parinti

stiu ca si tata e la fel...

Offline

 

#16 2008-03-27 09:39:20

AiluJ
Full member
De la: Cluj Napoca
Inregistrat: 2008-02-27
Mesaje: 173

Re: nunta de argint parinti

Nashira a scris:

nici ai mei nu purtau argint, dar le-am luat totusi o pereche de verighete (fusese dorinta mea de muuuulti ani). si au fost foarte incantati.
daca zici ca e si sora ta implicata, incercati sa le luati verighete din aur alb.

verigheta i-a luat tata lu mama, tata nu poarta verigheta si o zis ca n-are rost sa o puna in dulap langa cealalta.....ma enerveaza ca au luat ei si noi am ramas fara ei grater oricum ms multttt, si scuze dar nu eu sunt cea pretentioasa.....daca vreti ii zic la mama sa intre sa ii spuneti cate ceva rotfl

Offline

 

#17 2008-03-27 09:40:51

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: nunta de argint parinti

nici o problema..incercam sa ajutam...pe siteuri n-ati gasit nimic?

Offline

 

#18 2008-03-27 09:41:46

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: nunta de argint parinti

atunci adu-le un tort de nunta si in loc de mire si mireasa sus, sa fie 2 verighete (comestibile). ce zici?


Nobody home

Offline

 

#19 2008-03-27 09:41:50

AiluJ
Full member
De la: Cluj Napoca
Inregistrat: 2008-02-27
Mesaje: 173

Re: nunta de argint parinti

mika a scris:

la nunta de argint a parintilor meu, eu le-am cumparat verighete din argint, o iconita din argint, un buchet mare de flori si am facut pe calculator un filmulet cu poze cu ei...mai intai poze cu ei inainte de a se cunoaste, apoi de la logodna, de la nunta, din luna de miere, de cand era mama insarcinata si am incheiat cu o poza cu mine bebe hjarta. toate astea pe o melodie clasica, nu mai stiu ce era, richard clayderman. asta i-a impresionat cel mai mult, mult mai mult decat cadourile. aaa...si un tort in forma de inima... wink

ika ms mult......o sa fac cu tortul, cu filmuletul p calculator le-am facut ca au mai sarbatorit o data cand au aniversat conceperea lu sora-mea (si a mea k am fost concepute in aceeasi zi) . ca pentru ei a fost o zi importanta aia de aia m-au conceput si pe mine in aceeasi zi smile offfffff

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.