homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Experienta personala cu anticonceptionale-9


#153 2008-11-19 00:29:17

Amariei
New member
Inregistrat: 2008-07-17
Mesaje: 18

Re: Experienta personala cu anticonceptionale

Am fost la doctor cu problema scurgerii de sange, nu mi-a facut testu papa nicolaus propriu zis insa mi-a luat ceva probe de scurgeri si mi-a zis ca nu e vorba de rana pe col uterin si mi-a dat ovule!la diagnostic scria ceva in gen Coepit..daca am inteles bine!!!Problema mea e ca am avut contact sexual chiar in prima zi de pauza si nu stiu sigur daca am fost protejata:-s
Scaunele normale nu se pun chiar daca au avut loc in interval de 2 ore de la luarea pastilei nu?cesafac

Offline

 



#154 2008-11-19 08:51:34

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Experienta personala cu anticonceptionale

Daca ai luat corect pastilele ai fost protejata si in pauza.

Probleme apar daca scaunele sunt moi si sunt mai mult de 4 intre 2 pastile.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#155 2008-11-19 09:02:08

Amariei
New member
Inregistrat: 2008-07-17
Mesaje: 18

Re: Experienta personala cu anticonceptionale

De obicei imi venea chiar miercurea dimineata dar inca nu mi-a venit si is chiar speriata, de fapt tot timpu am fost in legatura cu chestia asta!

Offline

 

#156 2008-11-19 09:49:09

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Experienta personala cu anticonceptionale

Amariei, e abia 9.48... e miercuri dimineatza ai si tu rabdare.
menstruatia vine in cele 7 zile de pauza, daca ai luat pastilele corect, dar nu e obligatoriu sa vina in aceeasi zi de fiecare data.
uite, de ex, mie imi vine vineri seara, dar luna asta mi-a venit sambata la pranz.

Offline

 

#157 2008-12-27 01:20:37

Amariei
New member
Inregistrat: 2008-07-17
Mesaje: 18

Re: Experienta personala cu anticonceptionale

Am avut o problema mai demult cand am avut o scurgere de sange la contact sexual...mi-a zis ca e coepita mixta si la examenu de urina mi-au iesit cristale de nisip!Doctoritza mi-a zis ca la ecograf se vede ca am nisip la rinichi si probabil de aceea tot fac infectii urinare...nu mi-a zis ca ar fi clar o anexita,insa mi-a dat doxiclina si ovule cervugid!Am incercat sa iau antibioticele insa dat fiind faptul ca mama m-a indopat cu antibiotice de mica nu le-am putut suporta...am luat doar ovulele!Mi-a trecut coepita cred,insa ma doare spatele in continuare, mai nou am uneori senzatia de urinare desi tocmai ce m-am intors de la baie,dureri in primele 2 zile de ciclu si tocmai m-a usturat la penetrare cand am avut contact sexual!Chiar m-e frica sa nu fie o anexita si sa se fi agravat!De fapt mi-e frica sa nu raman sterila..am zis ca astept sa treaca anul nou si merg la doctor...oare cam in cat timp se poate agrava atata de tare anexita incat sa duca la infertilitate?cesafac...Fac infectii urinare si am probleme de genul asta de cand sunt mica si tot cam de atunci mi s-a zis de nisip la rinichi!Poate si faptul ca nu beau destula  apa...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2008-12-27 11:29:05

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Experienta personala cu anticonceptionale

e posibil sa nu iti fi trecut infectia pe care ai avut`o. mergi la medic dupa sarbatori si fa din nou o analiza de secretie sa vezi ce`ti iese.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#159 2009-06-28 01:46:18

Amariei
New member
Inregistrat: 2008-07-17
Mesaje: 18

Re: Experienta personala cu anticonceptionale

Am luat azi pastila cu suc si am baut cu paiul....problema e ca mi frica sa nu fi mers prin pai cum era asa mica!Abia dupa aia mi-am dat seama?Are ceva daca mai iau una sa fiu sigura?Eu oricum nu fac pauza intre blistere luna asta pentru ca mi-ar veni la bac dar cum am fost stresata am mai luat odata din greseala 2 pastile odata saptamana trecuta!Daca as mai lua una si acum ar insemna ca in loc de 21 de pastile intr-o luna,eu am luat 23...scade efectu cumva?

Offline

 

#160 2009-06-28 02:27:48

skumpi
Vizitator

Re: Experienta personala cu anticonceptionale

mi`e greu sa cred ca a mers pastila prin pai lol si daca a mers a mers in suc...unde s`a dizolvat iar tu ai baut`o dizolvata ... eu zic sa nu mai iei nici o pastila...

iar de cealalta pb cu pastilele nush ce sa`ti zic...sa`ti raspunda fetele

ai si tu mai mare grija cu pastilele astea ca nu`i de joaca

 

#161 2009-06-28 08:37:43

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Experienta personala cu anticonceptionale

nu e problema ca iei 22 sau 23 de pastile in loc de 21. doar sa nu iei mai putine.
greu de crezut ca pastila ar fi mers prin pai tongue cred ca ai fi simtit-o smile

Offline

 

#162 2009-06-28 12:09:43

Amariei
New member
Inregistrat: 2008-07-17
Mesaje: 18

Re: Experienta personala cu anticonceptionale

Multumesc mult pentru raspunsuri!:DSunt eu exagerata in ce priveste tot de obicei:))boli,pastile:))

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.