homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale dupa avort


#1 2008-04-09 14:08:22

artemiss
Membru
Inregistrat: 2008-04-09
Mesaje: 4

anticonceptionale dupa avort

buna.va deranjez si eu cu cateva intrebari.
am facut un chiuretaj pe data de 5 martie.pana cand mi-a venit menstruatia nu am intretinut deloc relatii intime.pe data de 1 aprilie mi-a venit menstruatia.atunci am inceput sa iau anticonceptionalele yasmin.menstruatia mi s-a terminat pe data de 5 aprilie iar pe 6 am intretinut relatii intime.
avand in vedere ca am trecut o data prin trauma avortului,acum imi este foarte frica si sunt obsedata de gandul ca poate raman iarasi insarcinata.
care sunt sansele sa raman?
am citit pe prospect ca dupa avorturile din primul trimestru in primele 7 zile de luat anticonceptionale trebuie sa se mai foloseasca si o a doua metoda contraceptiva..

Ultima oara a fost editat de artemiss (2008-04-09 14:09:00)

Offline

 



#2 2008-04-09 14:13:11

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: anticonceptionale dupa avort

ai fost protejata de la prima pastila asa ca stai linistita smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2008-04-09 14:19:45

artemiss
Membru
Inregistrat: 2008-04-09
Mesaje: 4

Re: anticonceptionale dupa avort

multumesc mult pentru raspuns.deci,pot sa stau linistita. smile

Offline

 

#4 2008-04-09 14:21:31

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: anticonceptionale dupa avort

da poti.cu placere


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.