homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-4


#58 2008-04-25 16:09:55

erikamirel
Full member
Inregistrat: 2008-01-17
Mesaje: 336

Re: Din nou...CANCER!

Armand. Iti dorim din suflet insanatosire grabnica, liniste sufleteasca, fericire alaturi de cei dragi tie si familiei tale. Fetitelor tale un iepuras dragut. Un " Paste Fericit" 
HRISTOS A INVIAT!!!!


bebe   smile Adelin-Alexandru

Offline

 



#59 2008-04-25 16:26:49

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Din nou...CANCER!

Armand, gindurile noastre bune se indreapta spre tine si vor ajunge cu siguranta acolo unde trebuie sa ajunga. Iti dorim tie si familiei tale Un Paste Linistit. Cu credinta si rabdare se va rezolva totul smile

Offline

 

#60 2008-04-25 18:07:52

anytza
Hero member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-07
Mesaje: 3338

Re: Din nou...CANCER!

paste fericit! suntem alaturi de tine smile


Trebuie sa fii schimbarea pe care doresti sa o vezi in lume!

Offline

 

#61 2008-04-28 14:33:02

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Din nou...CANCER!

Hristos a inviat. Fi tare armand si roaga-te bunului Dumnezeu sa te salveze, sa te lase langa copilasii tai dragi. Iti doresc toate cele bune si insanatosire rapida.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#62 2008-04-29 08:54:35

password
Full member
Inregistrat: 2007-09-06
Mesaje: 861

Re: Din nou...CANCER!

Buna..am si eu o propunere care sper sa te ajute..m-a ajutat si pe mine in ABSOLUT toate cazurile...inainte de culcare cand te pui in pat inchipuieste-ti ca cu mana ta dai la o parte raul, pata de pe plamanii tai..asa ca si cum ai curata...ca si cum ai spala locul..deci concentreaza-te cateva minute 10-15 minute fa-ti sa para cat mai real posibil ca tu cu mana ta iti cureti locul unde ai pata si nu adormi pana nu faci "curatenie" de tot..si adormi cu gandul ca putin cate putin tu faci curatenie in orgranism si cu gandul acesta sa adormi...Crede-ma  o sa fie o minune cand dupa catva timp de rabdare si incredere vei vedea ca ai reusit. Eu fara sa fac mare lucru am slabit 20 de kg in 3 luni...fara sa ma chinui sa mananc nu stiu ce..pur si simplu imi inchipuiam ca cu un cutit curat grasimea de pe mine..imi inchipuiam ca ma harjai ca pe un purcel ...creierul atat de mult a luptat noaptea cu ideea asta ca ii dicta organismului  sa slabeasca...Totul pleaca din creier...Incearca cu incredere si vei vedea ca o sa reusesti..nu da gres metoda NICIODATA!! Cu puterea mintii si rabdare o sa fii uimit cate poti face!!!!


What goes around comes around!
Mancarea este un minut pe buze  si o viata pe corp!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2008-04-29 09:09:38

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: Din nou...CANCER!

Saptamana trecuta am aflat de un caz de cancer care s-a vindecat pri puterea mintii celui afectat. Pur si simplu a zdrobit boala. Cred ca o astfel de experienta te intareste si iti arata clar care sunt obiectivele in viata. cred ca boala in general e o curatare a mintii pentru ca ia ceata care ne-o acopera. password are dreptate. mainile orientate acolo unde e boala ajuta la curatarea locului. Armand, ai incercat bioenergia? stiu ca atunci cand doresti sa te vindeci cu ajutorul mainilor ai nevoie de deschiderea canalelor energetice (asta ca sa grabesti vindecarea si pentru ca sa nu iti iei energie din alte locuri si sa o orientezi intr-un singur loc si sa lasi acele zone descoperite). cel putin pe mine m-a ajutat foarte mult bioenergia. e adevarat ca trebuie sa si crezi in aceste minuni. Dar de ce sa nu crezi?


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#64 2008-04-29 13:48:42

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Din nou...CANCER!

password a scris:

Buna..am si eu o propunere care sper sa te ajute..m-a ajutat si pe mine in ABSOLUT toate cazurile...inainte de culcare cand te pui in pat inchipuieste-ti ca cu mana ta dai la o parte raul, pata de pe plamanii tai..asa ca si cum ai curata...ca si cum ai spala locul..deci concentreaza-te cateva minute 10-15 minute fa-ti sa para cat mai real posibil ca tu cu mana ta iti cureti locul unde ai pata si nu adormi pana nu faci "curatenie" de tot..si adormi cu gandul ca putin cate putin tu faci curatenie in orgranism si cu gandul acesta sa adormi...Crede-ma  o sa fie o minune cand dupa catva timp de rabdare si incredere vei vedea ca ai reusit. Eu fara sa fac mare lucru am slabit 20 de kg in 3 luni...fara sa ma chinui sa mananc nu stiu ce..pur si simplu imi inchipuiam ca cu un cutit curat grasimea de pe mine..imi inchipuiam ca ma harjai ca pe un purcel ...creierul atat de mult a luptat noaptea cu ideea asta ca ii dicta organismului  sa slabeasca...Totul pleaca din creier...Incearca cu incredere si vei vedea ca o sa reusesti..nu da gres metoda NICIODATA!! Cu puterea mintii si rabdare o sa fii uimit cate poti face!!!!

sunt de acord cu tine. ce poate face omul cu mana lui si cu puterea mintii e lucru mare.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#65 2008-04-29 13:55:29

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: Din nou...CANCER!

baciu a scris:

Armand, iti recomand sa citesti pe net despre terapia cu sucuri din legume a lui Rudolf Breuss. Este foarte interesant si ajuta in multe cazuri de cancer. El a experimentat asta in caz de leucemie insa eu cunosc o persoana cu cancer la prostata care dupa operatie a facut acest tratament care i-a ajutat extrem de mult in sensul ca intareste sistemul imun si ajuta sa lupti impotriva bolii. La fel de important e seleniul si tot felul de antioxidanti pe care ii gasesti in diferite legume, grane etc.

stiu o femeie la mine pe strada..care avea cancer la san..1an de zile n`a mancat si n`a baut nimic in afara de sucuri de legume!..slabise mult intr`adevar..dar ...acum merge linistita pe strada,chiar a inceput sa prinda culoare..


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#66 2008-04-30 08:49:17

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Din nou...CANCER!

un an de zile sa traiesti numai din aceste sucuri e cam exagerat insa Breuss descrie exact cum trebuie facuta aceasta cura de sucuri si credeti-ma ca da rezultate.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#67 2008-04-30 10:40:14

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: Din nou...CANCER!

eu zic ca asa a facut tanti aia..si s`a recuperat


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#68 2008-05-02 00:46:25

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Azi am terminat tura de tratament.....ma simt bine. Sa vedem zilele urmatoare cum va fi.
Multi se tem de chimio....pt mine asta inseamna viata...fiecare picatura care curge e un pas spre vindecare. NU mi-e frica de consecinte! Exista si varianta de operatie la sfarsit, in caz ca e cazul. Operatie care inseamna despicarea pieptului! Ma credeti ca m-as duce razand stiind ca m-ar face bine! As face orice sa traiesc pentru fetele mele!
In prima zi, ca au fost doua de perfuzii, din cauza ca nu prea imi gasesc usor venele, m-au intepat undeva in palma.....unde mi-au atins un nerv si in 10 secunde mi-a venit rau, rau de tot. Aproape am lesinat, m-au trecut toate apele. Tare rau a fost.
Depresie am avut un inceput in seara asta, pt ca fiind in spital iti dai seama de ce esti acolo, sa lupti pt viata ta. Esti mai aproape ca oricand de realitate.
Acasa fiind sau la serviciu, mai uiti, mai ascunzi intr-un sertar pe undeva....dar acolo nu. Esti fata in fata cu tot si realizezi in ce situatie esti.
Voi face mabhtera din 2 in 2 saptamni, sunt primul pacient care face asa. PAna acum se facea din 21 in 21 de zile, dar s-a schimbat de curand protocolul. Poate asta e inca un pic din vindecara mea! Doamne-Doamne are grija de mine!
M-am gandit la voi, prietenii mei nevazuti. Cum ati petrecut de PAste?
O seara buna! V-as mai povesti acum despre cele 2 zile, dar mi-e somn, ficatul proceseaza chimicalele si ma oboseste, asa ca mai vorbim.

Offline

 

#69 2008-05-02 11:01:09

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: Din nou...CANCER!

cata putere iti trebuie! ieri am vazut o emisiune la tv, erau cazuri de cancer o gramada vindecat cu ajutorul fitoterapiei. ar trebui sa te interesezi de asta. spunea doamna (nu mai retin numele) ca a vindecat sute de cazuri de cancer. si mi se pare posibil. Poti sa te interesezi? vorba aia, nu are ce strica un ceai. de ce sa nu faca bine? Multa putere, Armand smile


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#70 2008-05-03 12:23:49

naturalbody
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 284

Re: Din nou...CANCER!

off..tare greu trebuie sa fie. Fii tare ! Lupta ! matusa mea nu mai are un plaman..acum e totul foarte bine..si au trecut..5 ani. si traieste cu un singur plaman!  La ea intr-adevar nu a fost urma de cancer, insa in salon cu ea era o doamna de vreo 45 de ani..si i-au spus ca are metastaza...si ca mai dureaza vreo 3 luni..! era disperata. iubitul pe care il avea nu a mai cautat-o din ziua aceea. 3 luni au spus doctorii !!! si matusa mea vorbeste si acum cu ea la telefon ! se simte foarte bine! si au trecut 5 ani.. Iti doresc tot binele din lume! Sanatate multa multa !

Offline

 

#71 2008-05-15 13:29:20

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Ce mai faci Armand ? Cum te mai simti ? Toti de aici suntem alaturi de tine, sper ca bunul Dumnezeu sa te vindece; sotia si copilasii tai au nevoie de tine. Pa

Offline

 

#72 2008-05-15 15:16:12

kalina222
New member
Inregistrat: 2008-03-18
Mesaje: 76

Re: Din nou...CANCER!

Sper din tot sufletul sa te simti mai bine,Armand!Cand ma gandesc la problemele mele minore...pt care mi-a fost frica si am suferit...Iti doresc sa fii sanatos,sa speri si sa crezi in mai bine!Se spune ca gandurile bune,concentrate spre vindecare chiar vindeca,eu si familia mea ne gandim la tine si la vindecarea ta si ne rugam pentru ea!Sa fii puternic atat pentru tine cat si pentru familia ta!

Offline

 

#73 2008-05-16 00:06:44

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Buna seara tuturor! Azi a fost o zi de tratament. Am facut doar medicamentul acela special, Mabhtera. Am plecat cu teama, cu tristete spre spital. In schimb am fost "cazat" intr-o camera unde erau inc 4 bolnavi(pana acum nimerisem cu maxim 2), insa camera era luminoasa, cineva avea un radio si era muzica, soare afara.....
O asistenta f draguta mi-a luat sange din mana(de fiecare data inante de tratament se fac analize, pt a se vedea cum stau dupa efectul tratamentului trecut). A fost asa de bine ca nu am simtit cand mi-a fixat branula prin care urma sa curga perfuziile. Mi-era frica pt ca data trecuta mi-a fost rau pt ca mi-au ains un nerv la mana. Am fost linistit....tot timpul ma simt asa cand curg alea in mine, pt ca stiu ca ma fac bine. Am primit si rezultatele la sange.....unele si-au revenit. Adica limfocitele, care sunt problema mea, de la 6% cat erau la inceput au crescut la 30%(normale fiind intre 20 -40%). mai e o analiza care e f importanta, dar abia maine aflu. Oricum, am aavut o zi linistita, printre putinele in general.
Acum sunt in cercetari cu ceva f important: unde sa fac radioterapia, insensul ca poate afara din tara gasesc ceva mai bun ca si aparat, ca sa nu ma radieze prea rau. Caut sa vad daca e asa, si apoi cum fac sa reusesc sa imi platesc asa ceva. Am auzit de franta, italia, austria, etc. O sa vad
Prin ce trec eu acum e groaznic. Am momente cand imi trec multe ganduri negre. O sa va spun cateva din ele.....sa nu va suparati ca poate o s va sperii, dar simt nevoia sa ma descarc si stiu ca ma ascultati.
La mine sansa e sa scada tumoarea f mult ca radioterapia sa o arde de tot.
Ce ganduri am? O doamne!
Ma gandesc , daca nu reusesc, inainte de a se intampla inevitabilul, sa plec undeva in lume , sa ii scutesc pe ai mei de trauma de a ma vedea....altfel. Sau sa fiu ars si cenusa sa mi-o imprastie in mare, pt ca iubesc marea.....
Mai spun?
Ma ingrozesteneantul , nefiinta, disparitia....    Ma uit la copiii mei dragi, la sufletele mele dulci si mici, si simt ca innebunesc de durere si neputinta! Simt nevoia si urlu de durere, de deznadejde si neputinta! Copiii mei ar putea creste fara tata! Puii mei care m-au facut cel mai fericit om de pe pamantul asta! Cine o sa fie langa ele? Cine o s ale citeasca povesti ? Sunt innebunit dupa ele si am o durere imensa in suflet!!!
Inteleg acum cel mai bine ca toti vom muri.....dar sa nu imi cresc copiii nu!!!! O Doamne, am nevoie de tine si de minunile tale! `Fii bun si iarta-ma a gresit.....dar lasa-mi viata doar sa imi cresc minunile mele. Sunt prea tanar!
Imi pare rau ca poate v-am suparat cu ce am scris, dar asta e in sufletul meu si simt ca explodez.
Stiti cand veti stii ce e in sufletul meu? Cand veti fi in locul meu, cu teama neantului in suflet. Sper sa simtiti asta peste 1000 de ani de viata buna si sanatoasa....dar din pacate clipa vine pt fiecare. Pr unii prea devreme, pt altii tarziu, dar vine.
Asta e ce traiesc , ce simt, incerc sa ma lupt cu himerele mele, cu cosmarul din care nu ma mai trezesc. Si e greu, insuportabil, nu poate fi descris in cuvinte.
Ii inteleg pe unii sinucigasi acum. Groaza depaseste uneori rationalul.
Sanele mele? Domnezeu stie! Stiu doar ca mai am ceva de facut in viata asta, nu vreau satisfactii materiale,nu vreau nimic material.
V-am intristat, pus pe ganduri......stiu asta, dar pt unii asa e viata. O cotitura brusca care te arunca pe un plan paralel cu al vostru, cand lumea se reduce la putine lucruri reale. Viata de la un punct e o lupta reala, si aici nu ma refer la prostii de ambitii desarte, gen promovare la munca, etc......si apoi devine un chin, o trauma. Doar ca atunci cand nu mai e dulce ne dam seama . Si e prea tarziu.
Ce sa mai zic.....doar sa nu ma considerati nebun. Nu sunt, dar sunt pe cale sa imi pierd mintile, uneori.

Azi am vb cu un prieten, un preot din Spania. Are in jur de 80 de ani.Stiti ce mi-a spus? ca se roaga la Sfanta MAria sa il ia pe el si sa traiesc eu, ca am fetite de crescut! Poti sa nu plangi? Eu nu am putut!
Va las dragilor, mai vorbim! Sa aveti grija de voi!

Offline

 

#74 2008-05-16 00:42:12

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Din nou...CANCER!

draga armand...e normal sa te incerce astfel de ganduri si sincer rau ar fi daca nu ar aparea...ar insemna ca nu-ti pretuiesti viata nici macar umpic...de intristat nu m-ai intristat...insa a venit ca o palma rece peste obraz...palma care te face sa vezi umpic altfel viata si sa te gandesti de 2 ori cand iei lucrurile de merit...avem cu totii nevoie de ea din cand in cand...in ceea ce priveste tratamentul eu sincer sunt increzatoare si se vede in tine ca poti si vei reusi sa invingi boala...pot sa te treaca toate gandurile negative dar niciodata sa nu-ti spui "nu pot" sau "nu voi putea" smile


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#75 2008-05-16 07:09:11

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Din nou...CANCER!

Draga Armand,

Fiecare dintre noi a fost incercat de ganduri triste si amare. Fiecare dintre noi ne-am simtit singuri si impiedicati in viata noastra. La fel ca si tine am gasit o umbra a puterii pentru a ne depasi durerea.
Incearca sa fii optimist! Poate cuvintele astea ti-au fost spuse de mii de ori, insa ma simt obligata sa le repet si eu. Incearca sa yambesti mai des si sa te gandesti la cazurile pozitive...la cazurile in care oamenii s-au vindecat si si-au continuat viata in pace si sanatate.
Ai un drum lung de trecut, insa exemple optimiste si pline de viata avem peste tot. Cred ca boala este invinsa intr-un mare procent si de subconstient. Minunile tale de copilasi te vor ajuta, sunt sigura, sa urci fiecare treapta. Sa-ti dea Dumnezeu tot binele din lume, putere si multa sanatate! Suntem alaturi de tine...si ne rugam ca puterea de care ai nevoie sa nu paleasca.

Offline

 

#76 2008-05-16 11:08:08

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

Intr-adevar prin ce treci tu armand nu e lucru usor...dar trebuie sa crezi ca va fi bine, pentru ca eu sunt sigura ca asa va fi...o sa te vindeci vei vedea...deocamdata trebuie sa ai rabdare si sa te concentrezi numai pe lucrcurile bune din viata ta...sa-ti faci planuri de viitor...sa iti petreci timp cu familia ta...si te rog gandeste pozitiv, uite...facem asa...incercam toti...in fiecare zi..la ora 9 seara ne oprim din orice si timp de 10 minute undeva intr-un loc unde sa fim singuri, ne gandim ca tot ce avem de rezolvat se va rezolva, vom fi sanatosi si vom putea realiza tot ce ne propunem...sunt sigura ca va fi mult mai bine pentru fiecare...toti avem nevoie de o gandire pozitiva...de momente doar cu noi.

Tu ai 2 fetite de crescut si ai o datorie fata de ele asa ca pune mana si fa-te bine ca vei avea multa treaba de-akum in colo. E un moment mai greu pentru tine, peste care vei trece sigur. Te pup..si hai curaj ca o sa fie bine !!! kram smile

Lucrurile grele sunt date celor puternici...care pot sa le faca fatsa, din motivul asta cei slabi au mare nevoie de noroc. Tu stiu sigur ca esti unul din cei puternici!!


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.