homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-5


#77 2008-05-16 13:15:36

kalina222
New member
Inregistrat: 2008-03-18
Mesaje: 76

Re: Din nou...CANCER!

Draga Armand,
Sunt absolut de acord cu ceea ce spune deliav,ba mai mult,iti promit ca 10 minute pe zi ne vom gandi la tine si ne vom ruga sa traiesti multi ani de aici incolo,sa-ti vezi fetele mari,sa le ajuti sa creasca,atat fizic,cat si spiritual,sa le vezi in rochie de mireasa si sa-ti cunosti nepoteii.Pot sa-ti spun un lucru:bunicul meu a facut comotie cerebrala acum cativa ani si toti doctorii spuneau ca va ramane paralizat la pat si in maxim 2 ani va muri.El le-a spus simplu?nu!?.A crezut(si crede) ca nu va muri pana ce nu ma va vedea mireasa,la casa mea si cu stranepotii lui langa mine.La un an dupa toate astea,mergea,vorbea,era un om normal.A facut apoi un al doilea atac,doctorii nu i-au dat nici o sansa.Au trecut doi ani de atunci si a invatat din nou sa mearga,sa vorbeasca,etc.Si e vorba de un om de peste 60 de ani,care,cu puterea mintii si multa ambitie a reusit sa le dovedeasca medicilor ca minunile exista.Trebuie sa crezi in tine,in capacitatea corpului tau de a se vindeca,in minunea asta care se numeste viata si pe care noi nu o apreciem mereu la justa ei valoare.Uita-te in ochii fetitelor tale,pt ca acolo sta toata puterea ta si acolo vei gasi si vindecarea.Cum spunea si Deliav ?Lucrurile grele sunt date celor puternici?,iar tu ai puterea de a merge mai departe multi,multi ani.

Offline

 



#78 2008-05-16 14:28:23

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Sa te ajute Dumnezeu Armand !!

Offline

 

#79 2008-05-16 23:00:28

cami79
Membru
Inregistrat: 2008-03-15
Mesaje: 3

Re: Din nou...CANCER!

Buna Armand! Ma gandesc la tine ,te inteleg si sper sa treci peste tot.Daca esti in primul stadiu doar si medicii ti au sus ai sanse f mari.Lasa nenorocita aia de radioterapie sa micsoreze tumora  si rabda..ia ceva pt imunitate omega 3,polen sa nu devii prea slabit..Lasa medicii sa lucreze pt tine,la ce spital esti internat?si la ce dr daca nu sunt indiscreta ,si eu sunt rezidenta si am facut facultatea in bucuresti.Lucreaza mult cu pshicul tau ....stiu e usor sa dai sfaturi...
si cu Dumnezeu inainte!

Offline

 

#80 2008-05-16 23:52:52

yoyomi
Sr. member
Inregistrat: 2007-03-03
Mesaje: 1042

Re: Din nou...CANCER!

Multa Sanatate Armad O Sa Fie Bine Doar Trebuie Sa Ai Rabdare Si Credinta In Dumnezeu Ca El E Mare Si Vede Tot Si O Sa Te Ajute Si Pe Tine.
Multa Sanatate


hjarta

Offline

 

#81 2008-05-17 16:17:43

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Din nou...CANCER!

still_dreaming a scris:

un video cu Steve Jobs la Stanford Commencement
sint un admirator al lui Steve Jobs.

http://www.youtube.com/v/UF8uR6Z6KLc&hl=en

la 9.10 incepe a treia poveste a lui, a fost diagnostigat cu cancer.

sa ai credinta si motivatie!

f frumos.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2008-05-21 11:05:27

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Din nou...CANCER!

still_dreaming a scris:

inca o persoana diagnosticata cu cancer chiar azi
Senatorul american Ted Kennedy are o tumora maligna pe creier, au anunţat marţi medicii sai
http://www.evz.ro/articole/detalii-arti … e-creier/#

si fiul sau Edward Kennedy Jr., a fost diagnosticat cu cancer osos in 1973 cind avea 13 ani.

Familia Kennedy nu a fost ocolita de necazuri.

asta e putin offtopic

Offline

 

#83 2008-05-21 11:45:24

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Din nou...CANCER!

still_dreaming a fost diagnosticata de curind cu cancer la sin, ea insasi...cred ca asta e modalitatea ei de a se autosustine si de a-l sustine si pe armand


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#84 2008-05-21 14:40:21

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

Pentru still si armand kram kram kram o sa fie bine!!! Suntem alaturi de voi si va asteptam numai cu vesti bune...muulta rabdare va doresc puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#85 2008-05-21 15:03:22

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Din nou...CANCER!

imi pare rau. nu am stiut. still suntem alaturi de tine.

Offline

 

#86 2008-05-24 06:56:24

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Din nou...CANCER!

still,simt eu ca va fi bine ! esti o luptatoare !!!!!!!!!!!! si suntem alaturi de tine !!!

Offline

 

#87 2008-05-28 22:34:30

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Tineti-mi pumni! MAine sunt din nou la tratament...si voi face o radiografie! Poate sa fie de bine.....simt ca nu am aer de emotii. Am mai citit pe net studii despre ce am eu....pronostic slab pt ce am pt ca e tumoarea mare. Din pacate! Deci am nevoie de minuni ca sa scap, se pare.
Maine seara , daca scap repede de la spital, va spun cum e.
Oricum invat sa ma bucur de orice nimic pe care inainte nu il luam in seama....
Vb maine seara. Doamne ajuta!

Offline

 

#88 2008-05-28 22:35:55

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Din nou...CANCER!

ti tinem armand...ti tinem smile si miracole se intampla in fiecare zi...vei vedea kram


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#89 2008-05-29 07:11:33

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Din nou...CANCER!

Sa te ajute Dumnezeu!

Offline

 

#90 2008-05-29 14:37:47

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Asteptam vesti Armand. Sper sa fie de bine. Insa, sa ai mare incredere in Dumnezeu, am sa ma rog si eu sa te ajute..

Offline

 

#91 2008-06-01 23:17:38

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Am vesti.....
La radiografie, medicul meu a spus ca s-a retras tumoarea mai mult decat spera...si asa e, se vede o diferenta destul de mare.
Mi-a crescut insa o analiza, f importanta, LDH, de la 700 la 1300, desi scazuse de la 1700. Dar mi-a spus ca asa e normal...deci....
Deci riscul ca nu reactioneaza se pare ca a trecut. Sa dea domnul sa fie o minune la mine si sa reactioneze la tratament fabulos,, astfel ca sansele ca radioterapia sa curete tot sa fie f mari
In rest....ce sa spun, caderi si ridicari, o lupta pt viata inceputa prematur.
Uneori ma intreb de ce ne mai nastem?
Peste 3 luni va fi iar o radiografie....cum a r fi sa nu mai fie nimic vizibil asa?
Am intrebat si mi s-a spus ca in caz ca nu ma vindec, prin alte tratamente.....mai am cam 2-4 ani! de viata! Generos, nu?
te gandesti ca ai o viata...singurul lucru care e de neintors, de nereparat.....si aia o ai cum o ai....
E...pana atunci maie si sper sa fiu norocos, sa privesc in urma cu teama si mai intelept. Oricum am imbatranit 20 de ani.
Sa fiti iubiti acolo unde sunteti si sa aveti grija de voi!
Mai vorbim

Offline

 

#92 2008-06-01 23:19:05

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Din nou...CANCER!

signof10signof10signof10 Doamne ajuta sa fie bine!
Suntem alaturi de tine din tot sufletul

Offline

 

#93 2008-06-01 23:31:31

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

armand nu te lasa batut, ai incredere in tine , minunile sa stii ca se intampla, si ai dreptate, toti ajungem aici , mai devreme sau mai tarziu, fiecare vom incerva aceste momente, gandeste pozitiv, e cel mai esential lucru, uita-te la copii tai, si lasa deoparte temerile si grijile, bucura-te cu ei, zambeste cu ei, zambeste mult, fii optimist, repeta-tii de cateva ori pe zi TREBUIE SA MA FAC BINE, NU PT MINE, PT EI in mine sta puterea asta, TU SINGUR TE POTI VINDECA.

Sunt cu gandul alaturi de tine....


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#94 2008-07-15 12:40:43

dudu_cristina
Membru
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 4

Re: Din nou...CANCER!

Buna Armand,
Am intrat intamplator pe acest site si am citit ceea ce ti s-a intamplat.Mesajul meu este unul de incurajare!Mi-ai atras atentia deoarece sotul meu a avut limfom Hodgkin (prefer sa vorbesc la timpul trecut deoarece boala s-a remis total, dar stii cum e, doctorii nu folosesc termenul de vindecare decat poate dupa aproximativ 5 ani de la terminarea tratamentului, la inceput se spune remisie).Trebuie sa fii increzator pentru ca esti tanar si varsta conteaza foarte mult in privinta unei reactii pozitive din  partea organismului tau.Ei bine chiar dc suna ciudat, foarte ciudat, pentru noi asta a fost un diagnostic fericit, considerand ca a fost raul cel mai putin rau avand in vedere ca sotului meu i s-a pus mai intai un diagnostic eronat care era acela de cancer pulmonar pentru care nu se putea face decat un  tratament incat sa nu zici ca nu ai facut nimic dar prognosticurile erau undeva la 6 luni.............iti imaginezi...................dupa care la biopsie un chirurg f bun ne-a spus ca privind ganglionul extras dupa experienta lui pare a limfom, am asteptat biopsia.........si din fericire a fost limfom Hodgkin, adica noi asteptam un rezultat pt care sa existe tratament, sa se poata face ceva sa se trateze....asa ca, stiu ca este greu, inteleg f bine ceea ce simti, nu ca atunci cand esti in cauza pt ca niciodata oricat ti-ai imagina nu este acelasi lucru,dar stiu trairile sotului meu(noi avem 23 de ani, si el a terminat tratamentul de 2 ani deci iti dai seama la ce varsta....) si in astfel de situatii este greu si sa fii alaturi de cineva dar sa fii in pielea acelei persoane......trebuie sa te gandesi ca exista solutii si ca stiu ca suna ciudat dar putea fi si mai rau, este o boala de care te poti vindeca, te vad foarte pesimist.Sotul meu imediat cum s-a stabilit exact diagnosticul, a inceput tratamentul, chimioterapie si radioterapie, organismul a reactionat f bine la tratament si uite au trecut 2 ani de la terminarea lui.Acum merge o data la 6 luni la reevaluare si slava domnului este bine,  nu ne ramane decat sa ne rugam la dumnezeu sa fie bine in continuare.Am vrut sa iti spun ca se poate, nu este imposibil, trebuie sa te gandesti ca este unul din tipurile care se vindeca si s-au inregistrat prognosticuri f bune (este edevarat, stiu ca in spital vezi oameni care nu reactioneaza la tratament si etc, e normal sa te influenteze dar trebuie sa te gandesti ca fiecare are sansa lui).Avem o viata normala, sa nu iti faci griji din acest punct de vedere, sotul meu este o persoana f vesela si activa atat ca nu trebuie sa faci excese, sa nu pierzi  noptile si sa te feresti de alimente care stii ca nu sunt sanatoase, si atunci cand simti nevoia sa te odihnesti, este f important si fara efort fizic.O sa vezi ca dupa terminarea tratamentului o sa depasesti aceste stari si chiar dc o sa mai ai momente...o sa iti revii pt ca iti vei intra intr-un normal, nu vei fi privat de absolut nimic atat ca te vei duce de 2 ori pe an la reevaluari si in timp se va ajunge la 1 data pe an, insa trebuie sa accepti gandul ca ceea ce a aparut acum in viata ta este normalitatea ta, trebuie sa inveti sa traiesti cu acest lucru, sa il accepti si vei vedea ca in timp nu te va mai soca.Iti doresc multa sanatate, sa nu mai fii asa pesimist si sa auzim de bine!Sa ne dai vesti bune si sa termini mai repede tratamentul sa nu mai ai ce cauta acolo smile

Offline

 

#95 2008-07-15 14:02:05

Andreea89
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2007-11-01
Mesaje: 1032

Re: Din nou...CANCER!

Armand m`au trecut fiorii cand am citit povestea ta.
Initial am crezut ca ceri ajutor material , dar tot ce ceri e o incurajare ...sa dea domnu` sa te faci bine , tzine capu` sus si fii mai tare ca oricine / orice care vrea sa te doboare.Lupta pentru a`ti vedea fetile crescand!


Ceea ce vrea un bărbat e să creadă că o femeie îl poate iubi atât de mult încât n-o va interesa nici un alt bărbat

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.