homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-6


#96 2008-07-15 15:52:11

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

..............o buna perioada de timp nu am mai intrat aici
am avut experiente dramatice, dpv psihic......
inca nu am putere sa va povestesc, dar am fost la un pas la am lua adio de la voi.
Mai o cura si termin cele 8...insa urmeaza alte,e, pt ca tumoarea a fost prea mare. A scazut, incurajator, dar tot mare e.
Din pacate ce am eu e mai rau decat hotkins..........ca pronostic.
Voi reveni cu ce s-a mai intamplat......oricum trec printr-o groaza de nedescris.

Offline

 



#97 2008-07-15 15:54:23

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

o intrebare......unde a avut boala, in mediastin? si daca da....ce dimensiune avea tumoarea?

Offline

 

#98 2008-07-15 15:54:23

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Din nou...CANCER!

Suntem alaturi de tine armand si cand vei simti nevoia sa impartasesti, noi vom fi aici sa te ascultam. kram


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#99 2008-07-15 16:18:33

dudu_cristina
Membru
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 4

Re: Din nou...CANCER!

Buna armand,
A avut si in mediastin ganglioni, unul nu mai multi, in schimb nu erau de dimensiuni mari, nu mai retin exact cat dar stiu ca dupa masurile lor se incadra in intervalul pt cele mici.La el nu erau numai intr-un singur loc cum banuiesc ca este la tine, numai in mediastin, la el se extinsese si la gat, supraclaviculari, subclaviculari tocmai asa a si descoperit ca ne miram ca nu stiam ce sunt acele umflaturi vizibile la palpat cam de marimea unei bomboane sau poate chiar mai mari un pic nu mai retin exact, plus altii mai mici care se vedeau numai la tomograf probabil dar slava domnului ca au fost aceia la gat observabili incat au fost semne sa te intrebi ce se intampla...tocmai pt ca a a vut si la mediastin ganglioni s-a facut confuzia cu acea nenorocire...Ti-am zis fiecare are sansa lui si nu trebuie sa cazi tocmai acum cand ai spus ca esti al a 8 cura, cand ai suportat tratamentul pe care l-ai suportat, nu trebuie sa renunti, in primul rand ca nu avem dreptul de a ne lua viata, numai dumnezeu are acest drept plus ce de ce sa faci asta, ai 2 alternative de ce sa o alegi din start pe cea nefavorabila, trebuie sa ii acorzi o sansa si celeilalte.Chiar ai sanse reale de a te face bien , chiar dc acum suna ca un miracol tu te gandesti prea putin la asta si pui in balanta restul.Curaj si sa te rogi la dumnezeu pt sanatatea ta.Iti doresc tot binele si nu te mai gandi asa pt ca astfel o sa ajungi sa innebunesti si psihicul te poate ajuta f mult alaturi de tratament asa ca nu iti face bine sa intri in depresie, chiar dc tu nu iti poti dicta o anumita stare, hai curaj incearca sa iti revii psihic.Multe incurajari din partea noastra si sanatate la toata lumea ca e cel mai important!smile

Offline

 

#100 2008-07-15 16:24:35

dudu_cristina
Membru
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 4

Re: Din nou...CANCER!

scuze..acolo la inceput am scris gresit a avut in mediast mai multi dar mici nu unul de o anumita masura ca scrisesem invers...tu in perioada asta ce faci te duci la  servici?sau cum iti ocupi timpul ca e f important sa iti distragi atentia sa nu stai tot timpul sa te gandesti sa ai grija cat poti si de sotia ta ca si ei ii este ff greu in perioada asta...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2008-07-15 16:27:54

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: Din nou...CANCER!

Va rog din suflet sa editati!

Offline

 

#102 2008-07-16 13:01:01

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

ok. O sa incerc, cat pot sa va spun prin ce am trecut.
avand in vedere ca dupa ce spun medicii de aici, urmeaza radioterapia.....m-am interesat sa vad cum pot pleca afara, pt asta, pt ca aici e dezastru. credeti-ma !
am ajuns in barcelona si in israel.......amanuntele, cine ma ajuta, cum nu conteaza. cert e ca i spania m-au acceptat sa continui la ei tratamentul, dupa ce termin ce fac aici. asa am constatat ca exista niste diferente intre ce fac cei de aici si cei de afara......concluzia? au bagat doze mai mici in mine si frecventa curelor nu a fost chiar ca afara.
eu i-am intreabat pe cei de aici daca fac la fel ca afara...si au zis ca da. medicamentele sunt la fel, macar atat. si oricum am bagat bani in ei.....fiti siguri de asta. I-a cam durut in fund per total.....asa cum e tot sistemul medical. dar aici e vorba de viata si moarte. despre asta o sa mai discutam, inca nu am energie sa ma ocupe acest aspect.
La interval de o saptaman am plecat in israel, la un spital mare de la ei, tot pt o eentuala continuare, pt ca din spania am primit raspunsul mai tarziu.
acolo..........graoznica experienta.......tara ostila, eram la spital chiar cand aduceau ranitii dintr-un atentat din ierusalim, ceva cu un excavator.
Spitalul nu are un cuvant scris in engleza, e ca un oras.......ideea e ca avand programare la sefa de la hematologie, m-a pus sa fac un pet-ct, un examen radiologic, unde s-a vazut ca am tumoarea inca.....cum ma asteptam, ca am o suspecta activitate tumorala in ficat,....dar acolo sunt dubii, din anumie motive.
Mi-a spus ca propunerea ei e sa fac doua cure super tari de chimio si sa incerce sa imi faca autotransplant. Cam 4 luni maxim de izolare, daca ajungeam la autotransplant, pt ca trebuia sa imi distruga orice celula canceroasa.
soc pt mine!!!! care stiam ca mai sunt etape pana acolo.
am ajuns acasa daramat pur si simplu.......sotia mea urma sa vina cu mine , sa stea acolo.......ce faceam? o expuneam unor riscuri......unde mai pui ca acasa lasam 2 copiii mici.
am trait o drama fabuloasa, incat am inceput sa imi aranjez diverse lucruri, care sa le fie de folos lor, dupa ce eu nu as mai fi fost.
din fericire, am primit tel din spania, unde aveam programare la medic si s-a dus in locul meu un prieten care sta acolo si am vb prin intermediul lui cu medicul de acolo.
Si a reusit sa ma adune de pe jos......
Asa am hotarat sa plec acolo pt ce va urma. Am scapat de un stres f mare, cela de a-mi expune familia unei si mai mari nenorociri. cred ca nu as fi rezistat psihic in spitalul ala. Nici nu cred ca plecam.......doar pe lumea cealalta.
din pacate am citit atat de mult despre boala mea, incat am creierii varza.....mi se bat in cap tot felul de procente de supravietuire, etc
In fiecare dimineata ma trezesc cu o groaza care ma arunca din pat direct pe jos, ma tavalesc de frica, de neputinta de a intelege ce mi se intampla.
Dumnezeu? pt unii e, pt altii nu. Eu nu cred ca exista, pt ca nu vad de ce mi-ar fi dat asa ceva.
cred ca sunt povesti pt oameni disperati....cate drame nu se intampla in lume? am doar 34 de ani.......si sunt pe punctulde a lasa doi ingerasi la nici 2 ani sinuri, fara tata.
Am stat si m-am gandit o groaza la sensul vietii......am ajuns la concluzia ca viata asta nu are sens. Totul se repeta ciclic......ducand la moarte in final. mai devreme sau mai tarziu.
Sunt obosit sa ma lupt cu demonii.....ma doare sufletul pana la disperare cand ma uit la puii mei.....unde e dumnezeu? ce am facut sa ma chinuie asa? ei ce vina au?
Eu am murit din ziua in care am aflat ce am. e de neinteles ca la 34 de ani sa ai asa ceva......si cand credeam ca sunt cel mai fericit om din lume, aveam puii mei.
Acum nu am mari sperante.....sunt f cazut.
daca mor, voi fi ars si cenusa imprastiata in  mare....asta e dorinta mea si asa va fi. Apari din nimic si nimic ramne din tine.
Viata ca atare....nu e nimic. Nu are sens. ca mori la 30, 40 70......tot fara sens ti se pare, sa dispari pu si simplu.....ceva dupa moarte? din moment ce nimic nu ne demonsteaza asta......Si totusi care e sensul? Pt ce ne nastem?
De ce m-am nascut oare? sa traiesc un chin inimaginabil?
Curaj? Moral ridicat? de unde? cum sa il ai cand ai ceva atat de grav?

ideea e ca fiecare dintre voi.......din pacate veti ajunge in momente de astea. Sper la 80 de ani nu mai devreme. dar de moarte nu scapa nimeni. si nu o intelegi. si ti-e frica, o frica nebuna. Eu traiesc intr-o lume paralela, nu mai sunt eu, viata mea s-a oprit de 5 luni.
da, inca pot spune ca poate ma vindec, inca nu am un verdict final.......mai exista speranta, cel putin pana aflu cum stau cu evolutia bolii in spania.
Sunt amanunte pe care nu vi le spun acum, legat de medici, de anumite situatii....
sper sa ma vindec, dar daca nu , nu voi pleca de pe lumea asta fara sa imi iau adio de la voi.
Promit. Si va voi da nume, etc.
mai vorbim......acum cred ca ajunge cat de coerent am fost smile

Offline

 

#103 2008-07-16 13:15:10

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: Din nou...CANCER!

Multa bafta in Spania! Sa speram ca vei da peste medici cat mai buni cu putinta.

....

Ai dreptate in tot ce spui legat de moarte... pacat ca totul ti se intampla la varsta asta.

Offline

 

#104 2008-07-16 13:15:44

dudu_cristina
Membru
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 4

Re: Din nou...CANCER!

este f bine ca poti pleca in afara, sistemul sanitar de acolo nu se compara cu cel de la noi.In privinta autotransplantului cunosc un caz care a obtinut un rezultat fericit.Nu iti pierde credinta in Dumnezeu, eu zic sa te rogi pt ca numai Dumnezeu te poate ajuta oricate tratamente ai face, care bineinteles ca sunt foarte importante, dar e nevoie si de ajutor de acolo de sus.Multa sanatate!

Offline

 

#105 2008-07-16 13:23:23

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

ok. O sa incerc, cat pot sa va spun prin ce am trecut.
avand in vedere ca dupa ce spun medicii de aici, urmeaza radioterapia.....m-am interesat sa vad cum pot pleca afara, pt asta, pt ca aici e dezastru. credeti-ma !
am ajuns in barcelona si in israel.......amanuntele, cine ma ajuta, cum nu conteaza. cert e ca i spania m-au acceptat sa continui la ei tratamentul, dupa ce termin ce fac aici. asa am constatat ca exista niste diferente intre ce fac cei de aici si cei de afara......concluzia? au bagat doze mai mici in mine si frecventa curelor nu a fost chiar ca afara.
eu i-am intreabat pe cei de aici daca fac la fel ca afara...si au zis ca da. medicamentele sunt la fel, macar atat. si oricum am bagat bani in ei.....fiti siguri de asta. I-a cam durut in fund per total.....asa cum e tot sistemul medical. dar aici e vorba de viata si moarte. despre asta o sa mai discutam, inca nu am energie sa ma ocupe acest aspect.
La interval de o saptaman am plecat in israel, la un spital mare de la ei, tot pt o eentuala continuare, pt ca din spania am primit raspunsul mai tarziu.
acolo..........graoznica experienta.......tara ostila, eram la spital chiar cand aduceau ranitii dintr-un atentat din ierusalim, ceva cu un excavator.
Spitalul nu are un cuvant scris in engleza, e ca un oras.......ideea e ca avand programare la sefa de la hematologie, m-a pus sa fac un pet-ct, un examen radiologic, unde s-a vazut ca am tumoarea inca.....cum ma asteptam, ca am o suspecta activitate tumorala in ficat,....dar acolo sunt dubii, din anumie motive.
Mi-a spus ca propunerea ei e sa fac doua cure super tari de chimio si sa incerce sa imi faca autotransplant. Cam 4 luni maxim de izolare, daca ajungeam la autotransplant, pt ca trebuia sa imi distruga orice celula canceroasa.
soc pt mine!!!! care stiam ca mai sunt etape pana acolo.
am ajuns acasa daramat pur si simplu.......sotia mea urma sa vina cu mine , sa stea acolo.......ce faceam? o expuneam unor riscuri......unde mai pui ca acasa lasam 2 copiii mici.
am trait o drama fabuloasa, incat am inceput sa imi aranjez diverse lucruri, care sa le fie de folos lor, dupa ce eu nu as mai fi fost.
din fericire, am primit tel din spania, unde aveam programare la medic si s-a dus in locul meu un prieten care sta acolo si am vb prin intermediul lui cu medicul de acolo.
Si a reusit sa ma adune de pe jos......
Asa am hotarat sa plec acolo pt ce va urma. Am scapat de un stres f mare, cela de a-mi expune familia unei si mai mari nenorociri. cred ca nu as fi rezistat psihic in spitalul ala. Nici nu cred ca plecam.......doar pe lumea cealalta.
din pacate am citit atat de mult despre boala mea, incat am creierii varza.....mi se bat in cap tot felul de procente de supravietuire, etc
In fiecare dimineata ma trezesc cu o groaza care ma arunca din pat direct pe jos, ma tavalesc de frica, de neputinta de a intelege ce mi se intampla.
Dumnezeu? pt unii e, pt altii nu. Eu nu cred ca exista, pt ca nu vad de ce mi-ar fi dat asa ceva.
cred ca sunt povesti pt oameni disperati....cate drame nu se intampla in lume? am doar 34 de ani.......si sunt pe punctulde a lasa doi ingerasi la nici 2 ani sinuri, fara tata.
Am stat si m-am gandit o groaza la sensul vietii......am ajuns la concluzia ca viata asta nu are sens. Totul se repeta ciclic......ducand la moarte in final. mai devreme sau mai tarziu.
Sunt obosit sa ma lupt cu demonii.....ma doare sufletul pana la disperare cand ma uit la puii mei.....unde e dumnezeu? ce am facut sa ma chinuie asa? ei ce vina au?
Eu am murit din ziua in care am aflat ce am. e de neinteles ca la 34 de ani sa ai asa ceva......si cand credeam ca sunt cel mai fericit om din lume, aveam puii mei.
Acum nu am mari sperante.....sunt f cazut.
daca mor, voi fi ars si cenusa imprastiata in  mare....asta e dorinta mea si asa va fi. Apari din nimic si nimic ramne din tine.
Viata ca atare....nu e nimic. Nu are sens. ca mori la 30, 40 70......tot fara sens ti se pare, sa dispari pu si simplu.....ceva dupa moarte? din moment ce nimic nu ne demonsteaza asta......Si totusi care e sensul? Pt ce ne nastem?
De ce m-am nascut oare? sa traiesc un chin inimaginabil?
Curaj? Moral ridicat? de unde? cum sa il ai cand ai ceva atat de grav?

ideea e ca fiecare dintre voi.......din pacate veti ajunge in momente de astea. Sper la 80 de ani nu mai devreme. dar de moarte nu scapa nimeni. si nu o intelegi. si ti-e frica, o frica nebuna. Eu traiesc intr-o lume paralela, nu mai sunt eu, viata mea s-a oprit de 5 luni.
da, inca pot spune ca poate ma vindec, inca nu am un verdict final.......mai exista speranta, cel putin pana aflu cum stau cu evolutia bolii in spania.
Sunt amanunte pe care nu vi le spun acum, legat de medici, de anumite situatii....
sper sa ma vindec, dar daca nu , nu voi pleca de pe lumea asta fara sa imi iau adio de la voi.
Promit. Si va voi da nume, etc.
mai vorbim......acum cred ca ajunge cat de coerent am fost smile

Curaj....hai ca trebuie sa se rezolve...daca pentru tine iti va fi greu sa lupti fa-o pentru copii tai.... te rog.. te pup si te imbratisez...si ma rog pentru tine!!!! SANATATE  puss  kram

Ultima oara a fost editat de deliav (2008-07-16 13:24:41)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#106 2008-07-16 13:23:57

drusk33
New member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 34

Re: Din nou...CANCER!

buna armand..eu sunt diana ..sunt noua pe acest forum..am intrat pentru o problema da din curiozitate am intrat la acest post deschis de tine..infiorator dar capul sus..stiu k este greu da cel de sus nu te uita fii sigur...eu locuiesc in spania si te pot asigura k medici de aici sunt extraordinari..nu numai faptu k isi practica meseria de nota 10 ci si faptul cum vorbesc...eu nu cred k un medic din romania si-ar petrece 2 ore in cabinet cu pacientul numai s ail consoleze..sa ii explice pas cu pas ceea ce se va intampla in viitor...eu am ramas surprinsa sincer...
iti doresc multa santatate...ambitie....credintza...si sa ai parte de dragostea celor din jur k si asta ajuta ff mult

pupici

diana


..eu stiu k ma pot depasi...dar tu??sperantza moare ultima..viatza te pune la incercare demonstreaza-i k poti depasi orice obstacol...diana

Offline

 

#107 2008-07-16 13:37:29

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

si mai mult...armand...te rooog sa ne spui daca te putem ajuta cu ceva...vom face toate fara indoiala tot ce ne sta in putinta ....si uitee...poate fete care stau in spania...sa te ajute ...sa te indrume....te vom ajuta asa cum putem...numai te rog sa spui!!!!!


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#108 2008-07-16 14:07:19

alinaa_me
Full member
Inregistrat: 2008-01-06
Mesaje: 135

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

ok. O sa incerc, cat pot sa va spun prin ce am trecut.
avand in vedere ca dupa ce spun medicii de aici, urmeaza radioterapia.....m-am interesat sa vad cum pot pleca afara, pt asta, pt ca aici e dezastru. credeti-ma !
am ajuns in barcelona si in israel.......amanuntele, cine ma ajuta, cum nu conteaza. cert e ca i spania m-au acceptat sa continui la ei tratamentul, dupa ce termin ce fac aici. asa am constatat ca exista niste diferente intre ce fac cei de aici si cei de afara......concluzia? au bagat doze mai mici in mine si frecventa curelor nu a fost chiar ca afara.
eu i-am intreabat pe cei de aici daca fac la fel ca afara...si au zis ca da. medicamentele sunt la fel, macar atat. si oricum am bagat bani in ei.....fiti siguri de asta. I-a cam durut in fund per total.....asa cum e tot sistemul medical. dar aici e vorba de viata si moarte. despre asta o sa mai discutam, inca nu am energie sa ma ocupe acest aspect.
La interval de o saptaman am plecat in israel, la un spital mare de la ei, tot pt o eentuala continuare, pt ca din spania am primit raspunsul mai tarziu.
acolo..........graoznica experienta.......tara ostila, eram la spital chiar cand aduceau ranitii dintr-un atentat din ierusalim, ceva cu un excavator.
Spitalul nu are un cuvant scris in engleza, e ca un oras.......ideea e ca avand programare la sefa de la hematologie, m-a pus sa fac un pet-ct, un examen radiologic, unde s-a vazut ca am tumoarea inca.....cum ma asteptam, ca am o suspecta activitate tumorala in ficat,....dar acolo sunt dubii, din anumie motive.
Mi-a spus ca propunerea ei e sa fac doua cure super tari de chimio si sa incerce sa imi faca autotransplant. Cam 4 luni maxim de izolare, daca ajungeam la autotransplant, pt ca trebuia sa imi distruga orice celula canceroasa.
soc pt mine!!!! care stiam ca mai sunt etape pana acolo.
am ajuns acasa daramat pur si simplu.......sotia mea urma sa vina cu mine , sa stea acolo.......ce faceam? o expuneam unor riscuri......unde mai pui ca acasa lasam 2 copiii mici.
am trait o drama fabuloasa, incat am inceput sa imi aranjez diverse lucruri, care sa le fie de folos lor, dupa ce eu nu as mai fi fost.
din fericire, am primit tel din spania, unde aveam programare la medic si s-a dus in locul meu un prieten care sta acolo si am vb prin intermediul lui cu medicul de acolo.
Si a reusit sa ma adune de pe jos......
Asa am hotarat sa plec acolo pt ce va urma. Am scapat de un stres f mare, cela de a-mi expune familia unei si mai mari nenorociri. cred ca nu as fi rezistat psihic in spitalul ala. Nici nu cred ca plecam.......doar pe lumea cealalta.
din pacate am citit atat de mult despre boala mea, incat am creierii varza.....mi se bat in cap tot felul de procente de supravietuire, etc
In fiecare dimineata ma trezesc cu o groaza care ma arunca din pat direct pe jos, ma tavalesc de frica, de neputinta de a intelege ce mi se intampla.
Dumnezeu? pt unii e, pt altii nu. Eu nu cred ca exista, pt ca nu vad de ce mi-ar fi dat asa ceva.
cred ca sunt povesti pt oameni disperati....cate drame nu se intampla in lume? am doar 34 de ani.......si sunt pe punctulde a lasa doi ingerasi la nici 2 ani sinuri, fara tata.
Am stat si m-am gandit o groaza la sensul vietii......am ajuns la concluzia ca viata asta nu are sens. Totul se repeta ciclic......ducand la moarte in final. mai devreme sau mai tarziu.
Sunt obosit sa ma lupt cu demonii.....ma doare sufletul pana la disperare cand ma uit la puii mei.....unde e dumnezeu? ce am facut sa ma chinuie asa? ei ce vina au?
Eu am murit din ziua in care am aflat ce am. e de neinteles ca la 34 de ani sa ai asa ceva......si cand credeam ca sunt cel mai fericit om din lume, aveam puii mei.
Acum nu am mari sperante.....sunt f cazut.
daca mor, voi fi ars si cenusa imprastiata in  mare....asta e dorinta mea si asa va fi. Apari din nimic si nimic ramne din tine.
Viata ca atare....nu e nimic. Nu are sens. ca mori la 30, 40 70......tot fara sens ti se pare, sa dispari pu si simplu.....ceva dupa moarte? din moment ce nimic nu ne demonsteaza asta......Si totusi care e sensul? Pt ce ne nastem?
De ce m-am nascut oare? sa traiesc un chin inimaginabil?
Curaj? Moral ridicat? de unde? cum sa il ai cand ai ceva atat de grav?

ideea e ca fiecare dintre voi.......din pacate veti ajunge in momente de astea. Sper la 80 de ani nu mai devreme. dar de moarte nu scapa nimeni. si nu o intelegi. si ti-e frica, o frica nebuna. Eu traiesc intr-o lume paralela, nu mai sunt eu, viata mea s-a oprit de 5 luni.
da, inca pot spune ca poate ma vindec, inca nu am un verdict final.......mai exista speranta, cel putin pana aflu cum stau cu evolutia bolii in spania.
Sunt amanunte pe care nu vi le spun acum, legat de medici, de anumite situatii....
sper sa ma vindec, dar daca nu , nu voi pleca de pe lumea asta fara sa imi iau adio de la voi.
Promit. Si va voi da nume, etc.
mai vorbim......acum cred ca ajunge cat de coerent am fost smile

Dumnezeu ne supune la anumite incercari,....important pt noi este sa incercam macar sa trecem peste ele.....nu te descuraja!!exista sanse sa te vindeci chiar dak ele sunt f mici.Macar pentru fetitele tale minunate incearca sa ramai cu capul sus si sa mergi mai departe...O sa vezi....va exista si pt tine acel Dumnezeu care a existat si pentru altii...dar nu-ti pierde speranta! multa sanatate!

Offline

 

#109 2008-07-16 14:45:21

drusk33
New member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 34

Re: Din nou...CANCER!

deliav a scris:

si mai mult...armand...te rooog sa ne spui daca te putem ajuta cu ceva...vom face toate fara indoiala tot ce ne sta in putinta ....si uitee...poate fete care stau in spania...sa te ajute ...sa te indrume....te vom ajuta asa cum putem...numai te rog sa spui!!!!!

ai dreptate..tot ceea ce pot face nici nu voi sta pe ganduri sa te ajut armand...dumnezeu exista ,cred, asa am zis si eu in unele momente...dar cum zici tu k ptr tine nu exista incearca sa fii tu propriul tau dumnezeu si vei reusi..credema

pupici

diana


..eu stiu k ma pot depasi...dar tu??sperantza moare ultima..viatza te pune la incercare demonstreaza-i k poti depasi orice obstacol...diana

Offline

 

#110 2008-07-17 08:34:29

anytza
Hero member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-07
Mesaje: 3338

Re: Din nou...CANCER!

capul sus armand! nu trebuie sa te gandesti la tine acum,ci la fetitele tale.....ele trebuie sa creasca alaturi de tine.......este mult adevar in ceea ce spui si e normal sa fii demoralizat....altfel nu ai fi om....DAR noi suntem aici si sunt convinsa ca te vom ajuta sa treci peste asta....trebuyie doar sa vrei wink......te pup si sanatate multa!


Trebuie sa fii schimbarea pe care doresti sa o vezi in lume!

Offline

 

#111 2008-07-17 14:10:06

malina_33
New member
Inregistrat: 2008-05-26
Mesaje: 26

Re: Din nou...CANCER!

multa multa sanatate iti doresc

Offline

 

#112 2008-07-17 15:09:06

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

din fericire, am prieteni in barcelona. ei mi-au inlesnit accesul la spital. multumesc mult pt incurajari si ganduri.
medicul din spania spunea ca au avut cazuri si mai rele rezolvate.....cum ar fi sa fiu si eu vindecat?
azi sunt mai linistit, dar doar pt ca am luat aseara ceva de calmare.

Offline

 

#113 2008-07-17 16:09:57

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

din fericire, am prieteni in barcelona. ei mi-au inlesnit accesul la spital. multumesc mult pt incurajari si ganduri.
medicul din spania spunea ca au avut cazuri si mai rele rezolvate.....cum ar fi sa fiu si eu vindecat?
azi sunt mai linistit, dar doar pt ca am luat aseara ceva de calmare.

kram puss te rog sa nu uiti sa ne spui daca avem cum sa te ajutam...pupici si curaj!! hai ca scapi si de greu pana la urma....


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#114 2008-07-17 16:16:31

bybyanca
Membru
Inregistrat: 2008-07-17
Mesaje: 1

Re: Din nou...CANCER!

buna..am si eu o nelamurire..de 2 luni menstruatia mea dureaza foarte putin...inainte dura 4 zile si era mai abundenta acuma dureaza 2-3 zile si e putina..Mi s-a zis ca e de la stres..si in plus am niste dureri groaznice..mereu am avut astfel de dureri si mi s-a zis ca asa este normal..Dak dureaza asa putin si nu e abundenta este normal? ms

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.