homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?


#1 2008-04-30 11:57:59

old_soul
Insomniac member
De la: locul unde e liniste
Inregistrat: 2008-04-29
Mesaje: 6127

cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

de ceva vreme imi place de un tip...imi bate inima mai tare atunci cand ma gandesc la el si daca se intampla sa ma intalnesc fata in fata cu el o dau in bara de fiecare data...n-am fost indragostita niciodata si nu stiu daca ceea ce simt e dragoste...m gandesc ca daca l-as avea,s-ar putea sa imi pierd interesul pentru el...


My Tears Dry On Their Own

Offline

 



#2 2008-04-30 12:02:43

Mandy
Hero member
De la: Bucuresti most of the time
Inregistrat: 2006-04-15
Mesaje: 3287

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

Nu e neaparat sa-ti pierzi interesul fata de el...poate chiar o sa te faca sa fii si mai interesata tongue.De pierdut nu e nimic,zic eu smile

Offline

 

#3 2008-04-30 12:07:19

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

pai dragostea poate incepe cu un moft acum depinde de el daca stie sa il transforme in iubire...sau de voi impreuna...in general iubirile astea platonice sunt mofturi...doar atunci cand sunteti impreuna si faceti lucruri impreuna poti sa iti dai seama daca iti place de el ,sa fi cu el ,atunci simti ca il iubesti..asa ca il vezi pe strada, ca il vezi um se poarta  cu alte persoane e o prostie...trebuie sa vezi cum se poarta cu tine


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#4 2008-04-30 13:28:05

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

eu cred totusi ca e vorba de atractie fizica nici iubire si nici moft in cazul tau.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#5 2008-04-30 13:31:15

old_soul
Insomniac member
De la: locul unde e liniste
Inregistrat: 2008-04-29
Mesaje: 6127

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

ane_mona a scris:

eu cred totusi ca e vorba de atractie fizica nici iubire si nici moft in cazul tau.

cred ca ai dreptate...dar oare cat de puternica poate fi atractia asta fizica?pana in ce punct poate ajunge?


My Tears Dry On Their Own

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-04-30 13:32:11

skumpi
Vizitator

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

delishor a scris:

ane_mona a scris:

eu cred totusi ca e vorba de atractie fizica nici iubire si nici moft in cazul tau.

cred ca ai dreptate...dar oare cat de puternica poate fi atractia asta fizica?pana in ce punct poate ajunge?

pt fiecare difera "punctul"

 

#7 2008-04-30 13:37:35

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

pai poate ajunge si la iubire dar pentru asta trebuie sa iti placa caracterul persoanei respective, sa fiti pe aceeasi lungime de unda, sa va intelegeti reciproc.
de exemplu si mie imi placea un baiat, si dupa ce am discutat cu el si am vazut cum gandeste si ce conceptii are, mi-am luat gandul tongue


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#8 2008-05-01 09:42:39

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

dragoste e daca poti calca peste ce ti-ai dori TU ca sa-i fie bine LUI... restul e moft wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#9 2008-05-04 23:42:34

andreea81
Full member
Inregistrat: 2007-12-10
Mesaje: 467

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

eu as zice ca dragostea e daca poti sa calci toate principiile tale de viata ca sa poti fi cu el(absolut tot:ma refer la bariere de genul:statut social,sa zicem impotrivirea parintilor,posibil sa aiba multe defecte si totusi sa le "stergi cu buretele" situatii de astea.daca absolut nimic nu te-ar putea face sa renunti la el atunci e dragoste. dragostea poate incepe cu un moft, tot ce e posibil.

Offline

 

#10 2011-02-03 18:46:30

Diananaid
Hero member
Inregistrat: 2010-12-24
Mesaje: 2212

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

Dumnezeule! Mi-am adus aminte de anii 2007-2008-2009...Nici nu stiu daca a fost dragoste sau atractie fizica puternica. Ideea e ca nu trecea o zi fara sa ma gandesc la un baiat din liceul meu. Doar ca noi eram prieteni foarte buni inca din frageda copilarie...dar "prietenia" asta s-a transformat in adevarata iubire pentru mine. Ajunsesem sa-i spun tot ce ma doare, toate problemele mele. 3 ani l-am iubit in secret si da, cred ca a fost iubire. Ce altceva e in cazul in care nu trece macar 1 zi fara sa te gandesti la persoana care iti e draga?
Eh, acum imi pare bine ca s-a terminat totul. Am suferit enorm...


Tu siempre me respondes: quizas, quizas, quizas...

Offline

 

#11 2011-02-03 18:51:57

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

Diananaid a scris:

Dumnezeule! Mi-am adus aminte de anii 2007-2008-2009...Nici nu stiu daca a fost dragoste sau atractie fizica puternica. Ideea e ca nu trecea o zi fara sa ma gandesc la un baiat din liceul meu. Doar ca noi eram prieteni foarte buni inca din frageda copilarie...dar "prietenia" asta s-a transformat in adevarata iubire pentru mine. Ajunsesem sa-i spun tot ce ma doare, toate problemele mele. 3 ani l-am iubit in secret si da, cred ca a fost iubire. Ce altceva e in cazul in care nu trece macar 1 zi fara sa te gandesti la persoana care iti e draga?
Eh, acum imi pare bine ca s-a terminat totul. Am suferit enorm...

rotfl subscriu lol doar ca la mine a fost 2006-2008... in 2009 deja renuntasem din cauza unei "domnisoare" care trebuia sa aiba toti tipii pe care puneam eu ochii, daca se putea chiar in acelasi timp.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#12 2011-02-03 18:59:35

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

Diananaid a scris:

Dumnezeule! Mi-am adus aminte de anii 2007-2008-2009...Nici nu stiu daca a fost dragoste sau atractie fizica puternica. Ideea e ca nu trecea o zi fara sa ma gandesc la un baiat din liceul meu. Doar ca noi eram prieteni foarte buni inca din frageda copilarie...dar "prietenia" asta s-a transformat in adevarata iubire pentru mine. Ajunsesem sa-i spun tot ce ma doare, toate problemele mele. 3 ani l-am iubit in secret si da, cred ca a fost iubire. Ce altceva e in cazul in care nu trece macar 1 zi fara sa te gandesti la persoana care iti e draga?
Eh, acum imi pare bine ca s-a terminat totul. Am suferit enorm...

Obsesie ?  rodnar

Offline

 

#13 2011-02-03 19:02:01

Diananaid
Hero member
Inregistrat: 2010-12-24
Mesaje: 2212

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

_Summer_ a scris:

Diananaid a scris:

Dumnezeule! Mi-am adus aminte de anii 2007-2008-2009...Nici nu stiu daca a fost dragoste sau atractie fizica puternica. Ideea e ca nu trecea o zi fara sa ma gandesc la un baiat din liceul meu. Doar ca noi eram prieteni foarte buni inca din frageda copilarie...dar "prietenia" asta s-a transformat in adevarata iubire pentru mine. Ajunsesem sa-i spun tot ce ma doare, toate problemele mele. 3 ani l-am iubit in secret si da, cred ca a fost iubire. Ce altceva e in cazul in care nu trece macar 1 zi fara sa te gandesti la persoana care iti e draga?
Eh, acum imi pare bine ca s-a terminat totul. Am suferit enorm...

Obsesie ?  rodnar

Cred ca raspunsul o sa-l dau cand voi iubi cu adevarat.
Oricum, inclin spre varianta ta. smile


Tu siempre me respondes: quizas, quizas, quizas...

Offline

 

#14 2011-02-03 20:17:41

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

Atractie irezistibila? big_smile


They can because they think they can.

Offline

 

#15 2011-02-03 20:28:43

catalina.florescu
New member
Inregistrat: 2010-03-12
Mesaje: 66

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

este doar chimie big_smile

Offline

 

#16 2011-02-03 20:43:12

Diananaid
Hero member
Inregistrat: 2010-12-24
Mesaje: 2212

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

Chiar daca de-a lungul acestor ani chimia asta dintre noi a fost extrem de intensa, acum mi-am dat seama ca intr-adevar nu l-am iubit. Iubirea implica mai mult decat atractia fizica. Ori eu eram innebunita dupa ochii, felul lui de a se imbraca, fizicul in general.
Imi doresc din tot sufletul sa vad cum e sa iubesti. smile

Ultima oara a fost editat de Diananaid (2011-02-03 20:43:58)


Tu siempre me respondes: quizas, quizas, quizas...

Offline

 

#17 2011-02-03 20:43:19

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

Oh, da, intru si eu in clubul " obsedatelor". E un tip la care ma gandesc zilnic, fara sa vreau. Si nici macar nu am stat prea mult de vorba sa vad ce si cum, suntem cunostinte, dar de gandit ma gandesc de parca am fi petrecut cine stie ce experiente impreuna lol. Si nici macar nu stiu cum sa denumesc chestia asta, parca nici obsesie nu prea i-as spune.


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#18 2011-02-03 23:51:13

catalina.florescu
New member
Inregistrat: 2010-03-12
Mesaje: 66

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

ai fi surprinsa sa vezi cat de tare ai sa-ti schimbi parerea despre el daca ai ajunga sa il cunosti...n-o sa te mai atraga...cand ti-e pofta de o ciocolata foarte tare si astepti mult timp sa o manaci,cand ii simti gustul parca nu iti mai place big_smile nu e obsesie,o doar chimie cum spuneam. Diananaid o sa te indragostesti, n-ai sa mori neindragostita tongue

Offline

 

#19 2011-02-04 00:30:56

catalina.florescu
New member
Inregistrat: 2010-03-12
Mesaje: 66

Re: cum sa fac diferenta intre dragoste si moft?

sfatul meu....incearca sa fii cu el si ai sa vezi cat de repede iti pierzi interesul wink

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.