homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Metroragie...


#1 2008-05-07 10:07:56

Golla
Membru
Inregistrat: 2008-05-07
Mesaje: 3

Metroragie...

Buna fetelor. E prima oara cand povestesc cuiva ce patesc de 2 saptamani incoa. Am avut menstruatie normala, cred eu, defapt nici nu mai stiu daca a inceput ca menstruatie sau nu, dar nu s-a mai oprit 12 zile, am mers ingrijorata la doctor care m-a consultat si mi-a zis k am metroragie din cauza stresului si a emotiilor (cineva foarte apropiat trebuie sa se opereze pe cord deschis grater) si mi-a zis sa iau Extract lichid de Alchemilla 30 de picaturi de 3 ori pe zi si Calciu Lactat de 3 ori pe zi. Am facut si un test de sarcina si a iesit negativ. De 2 zile iau acest tratament si vad o usoara ameliorare in timpul zilei cand iau tratamentul, dar dimineata dupa ce ma trezesc nu se mai vede nimic. Am si o usoara durere abdominala, e asemanatoare cu cea din prima zi de menstruatie. Voi ati mai avut asa ceva? SI daca da ce ati luat si in cat timp s-a oprit? chiar vreau sa scap, nu vreau sa devin anemica sau mai stiu eu ce sa patesc.

Multumesc anticipat pt raspunsuri

Offline

 



#2 2008-05-07 10:10:04

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Metroragie...

ar trebui mers din nou la medic. mai sunt si alte tratamente...


mami de minuni hjarta

Offline

 

#3 2008-05-07 10:24:28

Golla
Membru
Inregistrat: 2008-05-07
Mesaje: 3

Re: Metroragie...

pai de abia am mers luni la doctor, ma gandeam sa vad daca dupa 3-4 zile are un efect tratamentul asta si dupa sa ma duc sa mai cer o parere.

Offline

 

#4 2008-05-07 10:29:53

crys_ty_na
Platinum member
De la: Oradea
Inregistrat: 2006-08-19
Mesaje: 23955

Re: Metroragie...

si banuiesc ca au trecut cele 3-4 zile...mergi din nou ca ar trebui intervenit cu ceva mai "puternic"


happy with him...inlove with him...puss

Offline

 

#5 2008-05-07 10:36:51

Golla
Membru
Inregistrat: 2008-05-07
Mesaje: 3

Re: Metroragie...

pai astazi e numai a doua zi de tratament, ca luni mi-a zis sa nu iau k mi-au facut vitamina K injectabil. AM mai citit si eu si am vz ca din a 3-a zi incepe sa se observe o schimbare

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-05-07 10:41:23

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Metroragie...

ok, mai asteapta...


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.