homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Jeanine sau diane


#1 2008-05-08 18:17:18

Cherise
Membru
Inregistrat: 2008-05-08
Mesaje: 2

Jeanine sau diane

Buna....Sunt noua pe acest forum si nu prea am rabdare sa citesc cam tot...si cred ca totusi nu s-a discutat ce as vrea eu sa intreb. Eu am ovare polichistice...si dismenoree, am inceput un tratament cu Logest de la care mi s-a facut rau si nu a dat rezultate.Am schimbat medicul si am luat yasmine de la care m-am ingrasat foarte tare...A trebuit sa le schimb si pe acelea. Intr-un final am inceput sa iau diane 35 la recomndarea doctorului si mi-a fost foarte bine cu ele, dar dupa 6 luni am intrerupt tratamentul..Imediat dupa stoparea pastilelor...menstra nu a mai aparut si doctorul meu a plekat din tara. Am schimbat doctorul care mi-a dat Jeanine. Aproape am terminat prima folie dar nu ma simt bine deloc. Am greturi, dureri de cap, sunt la regim si ma ingras, nu mai am nici un chef de a intretine relatii sexuale, si cred ca tocmai am intrat in depresie. Eu as vrea sa ma intorc la Diane 35 dar dr. a spus ca sunt prea tari pt ce am eu,desi eu ma intelegeam perfect cu ele. Ce sa fac? Imi cer scuze pt toata povestea..dar chiar nu stiu ce sa fac si sa imi schimb doctorul...m-am cam saturat...Va multumesc!

Offline

 



#2 2008-05-08 18:18:41

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Jeanine sau diane

pai chiar ai ovare polichistice diane 35 este solutia....


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#3 2008-05-08 18:32:01

Cherise
Membru
Inregistrat: 2008-05-08
Mesaje: 2

Re: Jeanine sau diane

Trebuie sa ma duc neaparat la doctor?...sau dupa ce termin folia,apare menstra si dupa 7 zile sa incep cu Diane? Multumesc pt ajutor

Offline

 

#4 2008-05-08 18:33:50

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Jeanine sau diane

eu zic sa mergi la medic.iti zic asta pt.ca nu stiu cat de corect este diagnosticul asta de ovare polichistice smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.