homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cele mai frecvente intrebari despre anticonceptionale-157


#2965 2009-09-04 11:54:27

D. Loredana
Hero member
De la: Timişoara
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 3163
Site

Re: Cele mai frecvente intrebari despre anticonceptionale

dumi lore a scris:

heimdall a scris:

Nu are nimic, Flucoricul nu influenteaza, putea sa ejaculeze linistit si cu siguranta o sa vina si menstruatia curand smile nu-ti face griji

Iti multumesc mult heimdall ! Sunt asa de derutata, toate vin de-odata ! Trebuie sa-mi impart grija in toate partile ! Atunci astept sa-mi vina . . .  big_smile

Mi-a venit menstruatia ! Doamne ajuta ! Dar cand a venit m-a usturat foarte tare si inca ma mai ustura la atingere !  sad  Ori am o iritatie destul de accentuata ori este candida ! ! !  sad  Iar aspectul menstrei este groaznic, are o culoare neagra si  cheaguri , parca ar fi bucatele de carne ! ! !  sad  Ma gandesc ca si anticonceptionalele ar avea o vina, pentu ca 4 luni nu am luat si a fost totul normal, acum sunt la o doua luna dupa pauza si au aparut din nou problemele ! Oare sa le intrerup din nou ? sad


mornincoffee
“Singurul tiran pe care îl voi urma este vocea calmă, blândă din mine.” (Mahatma Gandhi)

Offline

 



#2966 2009-09-04 16:23:27

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Cele mai frecvente intrebari despre anticonceptionale

am inteles ca ac trebuie prescrise la un cabinet la planning... eu am luat ac la recomandarea medicului ginecolog si n`am avut probleme cu ele de niciun fel. mai are rost sa renunt la ele sa merg la planning?


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#2967 2009-09-04 17:02:01

andreea11
Full member
Inregistrat: 2008-09-23
Mesaje: 231

Re: Cele mai frecvente intrebari despre anticonceptionale

nu e nevoie...se iau la recomandarea med ginecolog sau med de la planing

Offline

 

#2968 2009-09-04 17:15:10

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Cele mai frecvente intrebari despre anticonceptionale

aha, dar cica e mai bine de la planning


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#2969 2009-09-04 18:27:37

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Cele mai frecvente intrebari despre anticonceptionale

Medicul de planning este specializat in metode contraceptive. De-aia e recomandat sa decizi impreuna cu el ce metoda contraceptiva este cea mai potrivita pentru tine.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2970 2009-09-04 23:46:47

extravaganta
New member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-03-28
Mesaje: 50

Re: Cele mai frecvente intrebari despre anticonceptionale

buna! am si io o intrebare:daka iei anticonceptionale la ora fixa e posibil sa ramai insarcinata? pt k am intrebat pe doctora mea de familie si mia zs k poti k nu sunt atat de sigure... o fi adv?voi ce ziceti?

Offline

 

#2971 2009-09-04 23:50:59

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Cele mai frecvente intrebari despre anticonceptionale

Daca le iei ok ... nu ramai insarcinata.


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#2972 2009-09-05 01:28:01

andreea11
Full member
Inregistrat: 2008-09-23
Mesaje: 231

Re: Cele mai frecvente intrebari despre anticonceptionale

daca le iei corect nu ramai insarcinata poti sa nu le iei la aceeasi ora doar sa nu treaca mai mult de 12 h...eu spre ex nu le iau la aceeasi ora k uit le iau ba la 21 ba la 22 ba la 23 dep la kt imi amintesc dar niciodata nu le mai iau mai tarziu de 12 h

Offline

 

#2973 2009-09-05 01:33:31

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Cele mai frecvente intrebari despre anticonceptionale

andreea_andy2 a scris:

Medicul de planning este specializat in metode contraceptive. De-aia e recomandat sa decizi impreuna cu el ce metoda contraceptiva este cea mai potrivita pentru tine.

ok si in conditiile in care ac urile prescrise de ginecolog nu ma fac sa ma simt rau mai are rost sa ma duc la medicul de planning?


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#2974 2009-09-05 02:03:32

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Cele mai frecvente intrebari despre anticonceptionale

kdeea a scris:

aadriana a scris:

kdeea a scris:

Doua nu pun probleme smile

ms kdeea puss Mi-am cam stricat stomacul.... Tousi nu afecteaza efectul ac nici daca se repeta, cateva zile consecutiv?

Umm ... " regula " spune ca e o problema ( la modul ca protectia iti este afectata ) in momentul in care ai mai mult de 4 scaune moi pe zi, dintre care unul in primele 4 ore de la administrarea pastilei. Acum vezi si tu cum se intampla sa ai scaunele. Bea ceai si ia Imodium, ajuta smile

offtopic Asa-mi plac versurile pe care le ai la semnatura ... smile

Merci, merci! Am baut ceaiuri si am scapat de problema:) Nu ma mai agit... chicot
offtopic Citeste daca iti face placere toata poezia:) E frumoasa, dar strofa ce o am la semnatura m-a atins pe mine cel mai tare...

Ultima oara a fost editat de aadriana (2009-09-05 02:06:21)


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#2975 2009-09-05 02:27:33

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Cele mai frecvente intrebari despre anticonceptionale

guesswho1 a scris:

andreea_andy2 a scris:

Medicul de planning este specializat in metode contraceptive. De-aia e recomandat sa decizi impreuna cu el ce metoda contraceptiva este cea mai potrivita pentru tine.

ok si in conditiile in care ac urile prescrise de ginecolog nu ma fac sa ma simt rau mai are rost sa ma duc la medicul de planning?

Eu zic ca nu pt ca si medicul ginecolog este in masura sa ti le recomande. Totusi daca ai nelamuriri sau intrebari cu privire la anticonceptionale, sau la pastilutzele ce ti le-a recomandat medicul gineco, o discutie cu un medic de planning iti poate fi de ajutor smile


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#2976 2009-09-05 11:39:36

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Cele mai frecvente intrebari despre anticonceptionale

aadriana a scris:

kdeea a scris:

aadriana a scris:


ms kdeea puss Mi-am cam stricat stomacul.... Tousi nu afecteaza efectul ac nici daca se repeta, cateva zile consecutiv?

Umm ... " regula " spune ca e o problema ( la modul ca protectia iti este afectata ) in momentul in care ai mai mult de 4 scaune moi pe zi, dintre care unul in primele 4 ore de la administrarea pastilei. Acum vezi si tu cum se intampla sa ai scaunele. Bea ceai si ia Imodium, ajuta smile

offtopic Asa-mi plac versurile pe care le ai la semnatura ... smile

Merci, merci! Am baut ceaiuri si am scapat de problema:) Nu ma mai agit... chicot
offtopic Citeste daca iti face placere toata poezia:) E frumoasa, dar strofa ce o am la semnatura m-a atins pe mine cel mai tare...

smile


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#2977 2009-09-05 12:17:02

extravaganta
New member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-03-28
Mesaje: 50

Re: Cele mai frecvente intrebari despre anticonceptionale

aha merci pt raspunsuri ,,kdeea,, si ,,andreea 11,, va poop ma speriasem de ce mi`a spus doctora...hmmm ma intreb dc o fi zs asa??

Offline

 

#2978 2009-09-05 12:26:48

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Cele mai frecvente intrebari despre anticonceptionale

N-ai pentru ce.
Umm ... probabil a zis asta in ideea in care anticonceptionalele sunt sigure in proportie de 99 %, si na ... Dar in principiu, daca le iei ok, la ora fixa, daca nu iei pastile care sa interactioneze cu ele ( antibiotice, barbiturice, antidepresive ) si daca nu mananci grapefruit / nu bei ceai de sunatoare - e ok.


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#2979 2009-09-05 12:39:49

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Cele mai frecvente intrebari despre anticonceptionale

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.