homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase-2


#20 2008-07-09 10:49:34

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

abia astept sa treaca timpul si sa intru pe topicul de mamici....


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 



#21 2008-07-09 14:58:09

CristinaOlaru
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 304
Site

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

nici nu o sa simti cum trece timpul. Noi am implinit 12 saptamani ..suntem maricei deja


:gravida33+
bebe

Offline

 

#22 2008-07-09 16:29:42

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

eu sunt exact la fel ca daliana...

ce fac? ce mi-au spus si doi medici: MISCARE!! Cel mai des ma dau pe role, plus exercitii singurica in camera! Aerobic de luna viitoare. Evident o iau usor... fac doar miscare... nu ma epuizez

Ce mi-a mai spus medicul: GRASIMEA E NESANATOASA!! ATAT PENTRU FAT CAT SI PENTRU MAMA!! Este foarte important sa n-ai grasime pe vasele de sange!! o luare in greutate exagerata pune probleme oaselor, coloanei, circulatiei etc!!
Mie mi-a fost interzis total sa ma ingras! Mi-a interzis sa mai mananc paine, cartofi, absolut tot ce ingrasa sau ma ingrasa pe mine. Am 16 saptamani de sarcina + sau - 6 zile si am luat in greutate 2.5 kg. Inainte de sarcina aveam 48 kg la 162 cm...
Sarcina decurge absolut normal, bebe meu se dezvolta in parametri normali. acolo in burtica e vioi. Mananc sanatos, dar fara grasimi/colesterol
ia uitati ce scrie aici:
http://www.anticonceptionale.ro/stiri-s … sului.html

Eu sunt total deprimata si plang din orice daca nu ma simt frumoasa!! Ma machez, am grija de mine, caut sa ma simt bine!
Ce daca voi fi mamica? asta inseamna neaparat ca trebuie sa renunt la silueta mea? Daca sunt mamica nu trebuie sa-mi mai atrag barbatul (daca as avea smile) )?

daliana sa-mi zici si mie cum te simti cu cremele sa-mi iau si eu daca-s bune. si eu sunt complet speriata de vergeturi si celulita. mai ales ca am avut un abdomen frumos... plat sad si sper dupa ce nasc sa-l readuc la starea de dinainte

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-07-09 16:32:42)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#23 2008-07-09 16:38:18

CristinaOlaru
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 304
Site

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

in 3 luni am luat numai 2,5 kg. sper sa nu exagerez nici de acum inainte si sa de-a Dd sa ducem la fel de bine ca si acum smile


:gravida33+
bebe

Offline

 

#24 2008-07-09 16:39:21

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

role la 16 saptamani? si dr stie?


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-07-09 16:42:50

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

yep. mi-a zis doar sa nu exagerez, sa ma plimb usor daca asta ma relaxeaza


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#26 2008-07-09 17:55:44

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

eu in 3 luni am luat 7-8 kg si sunt f revoltata pt ca nu mananc dulciuri, nu am fost niciodata adepta lor, paine inainte mancam maxim 1 felie pe zi, acuma mananc 2-3 si sunt zile in care nu o mananc de frica grasimii, nu mananc prajeli, nu fast fooduri, consumam 1 sticla de ulei la juma de an daca nu mai mult ca mereu sunt surprinsa de pretul uleiului cand il vad pe raft, zahar 1 lgt pe zi la ceai sau lapte.... ma ingras din fructe si salate, dumnezeu stie din ce ca sunt disperata
alexa, am inceput de ieri sa ma dau cu creme, rezultatul nu se vede intr-o zi..., minim o luna, dar am incredere in ele si mai ales in masajul sotului care e f priceput!


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#27 2008-07-10 09:28:54

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

uuu atunci o sa imi iau si eu dar saptamana viitoare dupa ce iau salariu lol
si eu ma ingras de la fructe, legume etc. Sunt o carnivora, si cand mananc numai carne ma simt cel mai bine. Incearca sa disociezi putin mesele atunci. Probabil retii apa in organism. Renunta la sare, si axeaza-te cat poti pe carne fripta la gratar (fara condimente) + legume verzi (salata, castraveti, varza etc) ca au mai putini carbohidrati, cel putin eu asa stiu si asa fac si la mine da rezultate si ma simt perfect. Nu sunt lipsita de energie. Sau cand am pofta de ceva sarat iau o bucata serioasa de branza lol si-o mananc cu cateva rosii.
Si eu incepusem sa ma ingras serios la inceputul sarcinii. Nu stiu cate kg luasem pe mine pt ca mi-a fost frica sa ma cantaresc. Dar s-a vazut instanta la abdomen, solduri, coapse. Si am luat masuri. Eu asa mananc. Dimineata pe stomacul gol bag fructe, ajuta la digestie, tranziteaza rapid. Ce grupa sanguina ai?

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-07-10 09:32:08)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#28 2008-07-10 10:09:04

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

grupa 0, eu dimineata mananc fructe la prima ora si dupa 1 ora micul dejun care inainte de sarcina era format din iaurt si acum, din pacate, mananc 2 felii de paine cu branza/cascaval si ceai/lapte, daca nu mananc asa mi se face rau de foame, nu mai rezist cu iaurt, la pranz o supa sau carne cu salata sau branza cu rosii si seara repetir, fara paine evident, fara prajituri, intre mese fructe daca mi-e foame, o piersica, sau un mar, mie nu mi se pare mult, sincer cam sufar de foame, incerc sa ma abtin, dar mi-e foarte greu, daca ma prinde 10 seara treaza imi chiortaie matele si mai bag 1 cana cu lapte sa ma linistesc, sincer as manca mai mult in cursul zilei ca nu mi-ajunge, am mancat mai mult la inceputul sarcinii, de unde am si pus, acuma nu am mai luat de 2 saptamani, cum pun putin, cum a doua zi elimin micul dejun cu paine, dar mi-e foame....


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#29 2008-07-10 10:23:16

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

papa paine neagra, si mareste cantitatea de carne fripta! ti-e foame la munca? fa-ti de acasa gratar, pulpe, etc si ai sa vezi ca te saturi. Incearca doua zile asa si ai sa vezi ca o sa te simti mai bine. si eu cand mananc ce mananci tu simt ca parca niciodata nu sunt satula, mi-e foame mereu


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#30 2008-07-10 10:24:40

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

paine neagra si mananc si daca mananc carne intr-o zi, a doua zi mi se apleaca...., nu mai pot


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#31 2008-07-14 22:20:03

GreenBubbles
Insomniac member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 8211

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

crema anti celulita e ok in sarcina? azi am mers la un magazin si era una ce cumpara asa o crema...si vanzatoarea ii tot zicea k nu e buna,pt k e gravida! si aia tot insita sa o cumpere... dupa aia se plangea vanzatoarea k au primit reclamatii de la gravide ce au folosit crema,k nush ce au patit,desi fusesera avertizate. ce se poate intampla? sau depidne de crema,de ce ingrediente are? sunt doar curioasa,nu sunt gravidutza tongue


i love my King!! the most beautiful leonberger ever hjarta

Offline

 

#32 2008-07-14 22:23:11

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

contine cofeina de obicei o crema anticelulita si de aia...cel putin asa stiu


mami de minuni hjarta

Offline

 

#33 2008-07-14 22:25:33

cat_eyes
Full member
De la: Blocul vecin
Inregistrat: 2006-07-01
Mesaje: 725

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

eu vreau, te rog raspunde-mi si mie la subiectul de la Vreau sa aflu - pastila uitata .. scuze ca ma bag asa aici, dar nu stiu ce sa fac.. si PM nu gasesc unde sa iti dau..
multumesc!

Offline

 

#34 2008-07-15 07:49:53

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

cat_eyes nu merge PM

Offline

 

#35 2008-08-21 10:40:29

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

daliana cu ce te mai cremuiesti sau tratezi zilele astea calduroase? nu prea imi vine pe caldura asta dar maxim la 2 zile tot bag o crema antivergeturi....si cam atata


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#36 2008-08-21 10:55:19

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

ma cremuiesc numai seara dupa dus, cand e mai racoare si cu cremele pe care le-am postat aici in primul mesaj, sotul imi face masaj cu ele, asi fi vrut insa sa merg la un masaj pro, dar nu gasesc un centru mai aproape


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#37 2008-10-16 12:48:22

elena-iulia
New member
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 12

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

stie careva un remediu pt acnee,aveam si inainte de sarcina dar acum s-a agravat ,parul se ingrasa ff repede chiar daca am sampon adecvat parului gras:-


va pupic

Offline

 

#38 2008-10-16 22:43:24

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: tratamente pt. par si piele in sarcina sau cum sa fim frumoase

nu ai ce sa faci. curata tenul bine si cam atat...e de la hormoni. vei trata dupa ce termini cu alaptatul


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.