homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce parere aveti despre spitalul Caritas?


#1 2008-07-18 00:08:16

GLY
Full member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 117

Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

Vreau sa aflu si eu cateva pareri despre spitalul Caritas.Ma intereseaza cum sunt conditiile si daca sunt medici buni pe acolo.Eu am auzit de dr.Lungu Mihaela dar nu stiu prea multe despre ea.Poate vreuna din voi a nascut cu ea si-mi poate da si mie cateva detalii.Ma intereseaza pt.viitor.

Offline

 



#2 2008-07-30 16:47:04

valentina21
New member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 32

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

iubita eu o sa nasc la caritas dar nu am auzit de lungu,in schimb iti pot recomanda pe dr. turcan(femeie) si pe cocosila sau ionescu(barbati).conditiile din spital nu sunt foarte bune dar daca ai medic bun nu conteaza pt ca oricum se va ingriji de tine

Offline

 

#3 2008-07-30 16:48:28

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

eu am mai fost sambata la caritas la dr al momani roxana..foarte buna dr..conditiile hmm..nu prea arata bn spitalul


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#4 2008-12-18 10:17:02

sylvy
New member
Inregistrat: 2008-11-10
Mesaje: 8

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

e cumva vorba de doctorita turcan Maria sau Ocrim Maria? Doctorita Turcan?

Offline

 

#5 2008-12-21 08:58:59

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

Fetelor, medici buni gasiti si in alte spitale! Asistentele super spagarese, nu te baga in seama decat cu bacnota in mana, conditii de buncar (un singur etaj e zugravit proaspat, in rest peretii sunt negri!) Igiena aproape zero! Eu trebuia sa nasc acolo si m-am ingrozit... Nu se merita efortul financiar (spaga scumpa) pe asa conditii si servicii groaznice!


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-01-28 21:03:11

GLY
Full member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 117

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

Sunt in 30 de saptamani gravida si bine-nteles urmeaza sa nasc  bebe la Caritas pt.ca acolo este dr.care imi urmareste sarcina. La 26 saptamani am fost internata pt.ca aveam o durere in partea stg. Nu m-am asteptat sa fie asa de rau in acel spital. Patul nu a fost schimbat cand m-au internat ...era murdar de sange...a trebuit sa merg personal sa ii spun asistentei.Dupa o ora a venit infirmiera si mi l-a schimbat. Pe jos, langa pat era f.mult sange..sub paturi ffff.mult praf. Am stat o noapte internata, dupa care m-am externat a doua zi. Nu credeam ca poti avea febra musculara dormind intr-un pat (daca il poti numi pat). Salteaua nici nu exista...simteam toate arcurile sub mine sad .Despre medici pot spune ca erau f.atenti...veneau sa vada cum te simti, intrebau ce tratament urmezi...asta se intampla cam din 3 in 3 ore deci la adresa lor cuvinte de lauda. Asistentele veneau si ele in salon dar daca nu dadeai nimic te aranjau cand aveai nevoie de ele. punish  box .In salon era fff.cald...trebuia sa stai cu geamurile deschise ca nu puteai respira. Sunt cam 7 paturi intr-un salon. Infirmierele sunt fff.arogante, autoritare parca ar fi asistente sefe.  retas Stiu ca sunt rezerve in acest spital si costa 5 mil.pt.5 zile si conditiile intr-adevar sunt bune smile cu tv.baie propie si f.curat. Eu cred ca voi opta pt.o rezerva ...acum ca am vazut cum stau lucrurile pe acolo. Cam asta a fost prima impresie in spitalul Caritas.

Offline

 

#7 2009-03-27 21:21:29

GLY
Full member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 117

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

bebic Am nascut pe 15 martie la spitalul Caritas un bebe sanatos . storstark  Am ajuns acolo in urgenta cu preeclamsie severa T.A.fiind 21 cu 12. Eram in 36 saptamani.Colul era inchis..apa nu mi se rupsese...deci puteam sa duc sarcina mai departe.Intr-adevar in luna a 8-a de sarcina T.A.era 14 cu 10. Mi s-a zis sa tin regim...Am tinut dar tens.tot nu scadea. Am nascut cu DR.CRISTIAN POPESCU. Ii multumesc  rugaciune din suflet atat lui cat si intregii echipe ca au actionat atat de repede...au salvat 2 vieti ...a mea si a copilului. Chiar daca asistentele asteapta sa le pui ceva in buzunar si saloanele arata oribil d.p.d.v.medical numai vorbe de lauda. majoreta  majoreta  majoreta

Offline

 

#8 2009-03-29 13:15:25

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

felicitari GLY!
bine ca ati trecut cu bine! puss


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#9 2009-03-29 13:20:18

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

pokemon a scris:

felicitari GLY!
bine ca ati trecut cu bine! puss

Subscriu smile


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#10 2009-03-29 16:35:08

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

felicitari, gly! refacere rapida si... asteptam poze!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#11 2009-05-04 16:36:11

Dana-Andreea
Membru
Inregistrat: 2009-05-04
Mesaje: 2

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

Buna!Sunt o burtica de 36 de saptamani.In luna a treia am avut o iminenta de avort,am fost internata la spitalul Caritas de vineri pana luni.Doctorul meu este domnul Stefan Badea.Nu stiu de ce spuneti ca este atat de rau acolo,depinde si la ce va asteptati.Eu am stat intr-un salon cu 4 paturi,patul meu a fost schimbat imediat ce m-am internat fara macar sa dau spaga,salteaua era buna,se putea dormi pe ea iar in salon era curatenie.Asistentele super de treaba,chiar una dintre ele a refuzat-o pe o pacienta din salon cand a vrut sa ii dea spaga.Intr-adevar probleme erau la toaleta,totul era vechi dar curat,era inchisa iar noi aveam cheie in camera.Am auzit ca la lauze este si mai bine si mai ales ca au renovat,asa am auzit de la o mamica care a nascut acum doua luni acolo.Nu asi renunta la domnul doctor si nici nu ma astept la cine stie ce lux mai ales ca mai mult de trei zile nu am sa stau pentru ca nasc normal si sper ca eu si bebe sa fim ok.Am auzit foarte multe,la toate spitalele de stat este mizerie si asistente nesuferite,cred ca depinde si de noroc.Daca vrei lux alegi o clinica particulara si platesti pentru cateva zile de la 2000 de euro o nastere normala si 3500 euro cezariana,asta daca iti permiti.

Offline

 

#12 2009-05-04 17:44:33

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

offtopic bun venit pe forum Dana-Andreea! puss
nastere usoara si multa sanatate tie si lui bebe smile

Offline

 

#13 2009-05-04 17:49:22

Dana-Andreea
Membru
Inregistrat: 2009-05-04
Mesaje: 2

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

Multumesc mult! buga

Offline

 

#14 2009-06-24 00:10:08

MIRICIOIU
New member
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 13

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

Sunt insarcinata in 32 de saptamani si voi naste tot la sp caritas Dr Galagan intradevar conditiile lasa de dorit,bai infecte,cabinete fara aparatura performanta,,,etc....pana acum totul a decurs normal totusi am nelamuriri datorita faptului ca mai am fff putin ma intereseaza daca a nascut cineva cu dr Galagan Ovidiu?cat merge la dr. asistente,samd?ce trebuie sa contina bagajul maternal? si daca ma pot baza pe dr ca va asista la nastere?
     Va rog sa-mi rasp. nu ocoliti msg meu .Multumesc!

Offline

 

#15 2009-06-25 18:52:36

MIRICIOIU
New member
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 13

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

am o mare rugaminte la mamicile care au nascut la caritas in special la cele asistate de dr galagan ovidiu va rog spuneti-mi cum a decurs ?cat mai costa o nastere normala?dr?asistente?moase? si ce anume imi trebuie pentru spital? va rog sa-mi raspunde-ti cat mai urgent!mai am 8 saptamani si vreau sa ma pregatesc din timp...multumesc!

Offline

 

#16 2009-07-30 12:55:06

GLY
Full member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 117

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

Nastere usoara! Eu am nascut  bebe cu dr.Cristian Popescu...la cezariana am dat 1100 ron, anestezist 250 ron,neonatolog parca 2 mil, asistenta sefa 50 ron, mana a doua cea care m-a cusut nu a vrut sa primeasca nici un ban, asistente cam 5-10 ron.Cezariana mergea cam la 1000ron...am vb.cu mamicile care nascusera inaintea mea ....indiferent de medic. Totul a fost ok.

Offline

 

#17 2009-09-02 09:15:55

georgyoana
Membru
Inregistrat: 2009-09-02
Mesaje: 3

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

Buna, mamicilor si burticilor! Eu am nascut acum 3 luni la spitalul Caritas si vreau sa va spun ca este un spital pentru persoanele care au un stomac rezistent (sic!). Spitalul este nerenovat, aparatura medicala este veche (mese ginecologice de acum 20 de ani) si multa, multa tiganie. Cu toate acestea, medicii si asistentele mi-au facut o impresie buna. Conditiile de la neonatologie si echipa medicala de acolo, iarasi numai cuvinte de lauda. Pentru cele care vor sa nasca aici este preferabil sa discute cu dr. lor si sa isi ia o rezerva (costa 5 mil/5 nopti) care este la standarde occidentale- termopane, mobilier nou, tv, toaleta proprie. Eu una am stat intr-o rezerva cu 2 paturi si m-am simtit ca la hotel. A meritat toti banii. Cat despre scoruri - 10 mil dr. (am nascut normal), 250 ron anestezist, 150 la echipa de moase, 300 ron la neonatolog, cate 10/15 ron la asistente pentru toaleta, ingrijire copil etc. In total cam 2500 ron stationare in spital 5 zile. Sincer, la al 2-lea copil tot aici as vrea sa nasc pentru ca toata lumea s-a purtat extrem de frumos cu mine.

Offline

 

#18 2009-09-17 10:33:33

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

de alexandru iepure stiti ceva? mai este la materninatea caritas?
as vrea sa merg la el, am auzit numai de bine despre acest om.

Ultima oara a fost editat de anabella_n (2009-09-17 10:36:24)

Offline

 

#19 2009-09-20 22:37:40

lili_kiki
Membru
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-19
Mesaje: 4

Re: Ce parere aveti despre spitalul Caritas?

sa va zic si eu ceva de caritas, o prietena a facut acolo o intrerupere de sarcina, am fost cu ea tot timpul, interventia a durat cam 15min dupa a fost adusa in salon, plangea de durere si era alba ca varu la fata.. cand si-a revenit mi-a povestit cum a fost
a zis ca a suit-o pe masa, ia facut o anestezie in vena si imediat dupa a inceput operatia, nici nu a asteptat sa ii se faca efect anestezia. a zis ca a fost oribil a simtit absolut tot.. cand aproape a terminat a facut criza de spasmofilie si ia zis la asistenta sa ii dea ceva ca incepea sa intepeneasca, asistenta ia zis ca nu are ce sa ii faca. dupa ce a terminat doctorul a iesit din cabinet si asistenata a venit la ea si a intrebat-o: " ai fost si tu draguta cu domnul doctor? " saraca nu putea sa vorbeasca era intepenita si idioata aia o intreaba de bani? am zis ca daca vreodata o sa trebuiasca sa merg la spitalul ala mai bine stau acasa si mor.. intradevar peste tot e la fel pt ca asa i-am invatat noi, de cate ori mergem la doctor trebuie sa le umplem buzunarele.. dar nici in halul asta, putea macar sa ii dea un calciu ceva.. eu sunt impotriva spagii eu imi platesc operatia/consultatia, sau ce este si atat, nu le bag nimic in buzunar pt ca sunt niste cretini iau bani si de la saracii batrani care traiesc dintr-o pensie de nimic..


You have a choice. Live or die. Every breath is a choice.Every minute is a choice.To be or not to be..
gravida

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.