homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Animalele de companie & nou nascutii-4


#58 2008-08-21 23:21:32

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: animalele de companie & nou nascutii

mie una mi se pare baut o bere intreaga toata sarcina , personal cat am fost gravida +alaptare nu am baut nici macar un strop de alcool, la cununie am aavut sampanie de copii , de revlion si sarbatori la fel ... cat despre fumat , sa nu aud ......  astea fac rau bebelusului , mai bine  te lipsesti de ele...indiferent de nervii pe care il ai

Offline

 



#59 2008-08-21 23:25:18

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: animalele de companie & nou nascutii

mi-am intrebat medicul si a spus ca intr-o oarecare limita este absolut ok! berea chiar ajuta la alaptat... medicul meu a spus-o! si orice medic poa s-o confirme! doctoressa si ea a spus ca-i ok! dar nu exagera!
o clipa!! dintr-o data sunt eu aia judecata? lol
cate gravide de pe acest forum au consumat bere? facem un topic nou? rotfl

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-08-21 23:26:58)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#60 2008-08-21 23:29:51

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: animalele de companie & nou nascutii

nu e nimeni judecat, lasati berea ca nu aia e marea problema

Offline

 

#61 2008-08-21 23:32:06

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: animalele de companie & nou nascutii

evident ca s-a deviat de la subiect, si acela era:
iti parasesti copilul? daca da... in ce conditii?? exista vre-un motiv pe lume aceasta pentru care ai face asa ceva?? Ce ar constitui pentru un om normal la cap motiv pentru a-si parasi copilul?
a! inca o problema! niciodata n-a insistat sa renunt la "cainele care umbla prin gunoaie" doar la cainele meu! stie ca nu pot face asta si tocmai de aceea o cere!


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#62 2008-08-21 23:33:06

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: animalele de companie & nou nascutii

eu doar mi-am expus parerea cu privire la alcool si tigari,din partea mea poti fuma/bea linistita dar citeste aici http://www.marchofdimes.com/professiona … 2_1170.asp

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2008-08-21 23:33:39

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: animalele de companie & nou nascutii

in opinia mea, pt nici un om nu ar trebui sa existe motiv sa isi paraseasca bebelusul
il loc sa fugi, ar trebui sa incerci sa rezolvati problema, cu calm

Offline

 

#64 2008-08-21 23:40:59

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: animalele de companie & nou nascutii

?! acolo zice de consumatul alcoolului frecvent... nu o cantitate atat de mica...


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#65 2008-08-21 23:44:27

nounascut
Membru
Inregistrat: 2008-08-21
Mesaje: 4

Re: animalele de companie & nou nascutii

?! a scris:

eu doar mi-am expus parerea cu privire la alcool si tigari,din partea mea poti fuma/bea linistita dar citeste aici http://www.marchofdimes.com/professiona … 2_1170.asp

nu te mai obosi ca am tot incercat de atata timp s-o fac sa se lase incepe si tipa si normal ca zice ca se cearta cu mine si d-aia fumeaza ca asa i-a zis doctorul ...

mika a scris:

in opinia mea, pt nici un om nu ar trebui sa existe motiv sa isi paraseasca bebelusul
il loc sa fugi, ar trebui sa incerci sa rezolvati problema, cu calm

nici eu nu vreau sa-mi parasesc copilul dar daca ea vrea sa-l aduca pe lume in conditiile de vi le-am prezentat mai sus pai sa se faca ea singura vinovata de asta si oricum nu o sa las eu copilul ala sa traiasca acolo ... , cat despre calm slabe sanse sa vad asa ceva din partea ei smile oricum faptul e consumat subiectul deja mi-e sila de el .

Noapte buna!

Offline

 

#66 2008-08-21 23:46:07

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: animalele de companie & nou nascutii

offtopic

In fact, no level of alcohol use during pregnancy has been proven safe. Therefore, the March of Dimes recommends that pregnant women do not drink any alcohol—including beer, wine, wine coolers and hard liquor—throughout their pregnancy and while nursing.

When a pregnant woman drinks, alcohol passes swiftly through the placenta to her fetus. In the unborn baby's immature body, alcohol is broken down much more slowly than in an adult's body. As a result, the alcohol level of the baby's blood can be even higher and can remain elevated longer than the level in the mother's blood

gata cu offtopic , vb aia am deviat mult ...

Offline

 

#67 2008-08-21 23:48:32

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: animalele de companie & nou nascutii

si mie mi s-a facut sila... nu mi se pare normala si logica discutia asta intre noi pe un forum...
asta trebuie facuta face 2 face... sau deloc smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#68 2008-08-22 00:37:17

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: animalele de companie & nou nascutii

ma bag si eu putin .. sunt o fire exagerata in privinta curateniei .. nu suport nici un fel de animal, imi plac doar in poze sau la tv, dar NU in casa cu mine .. plus ca am o fobie, nu pot sa ma apropii de caini pentru ca imi este frica .. am fost atacata cand eram mica de caini maidanezi si mor de frica ..chiar si daca e pikinez.Nu sunt de acord cu animale de companie in casa .. eu sterilizez si dupa ce vin neamurile in casa canapeaua unde au stat ei. Ma ascund pentru ca sotul chiar ar crede ca sunt nebuna. Nu mai spun ca podeaua mea este spalata si curatata la fiecare 2 zile cu dezinfenctant lol.. nu mai spun de baie sau bucatarie. Acum nu mai am timp pentru ca e bebele .. dar am grija sa fie intr-un mediu steril iar sotul nu se apropie de el pana nu se spala bine pe miini sau a facut o baie.. pentru ca e fumator .. iar fumul este daunator.

Offline

 

#69 2008-08-22 09:37:47

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: animalele de companie & nou nascutii

soarelemeu ai recunoscut si tu ca exagerezi. un copil tre sa isi faca si anticorpi. daca iti spun ca eu sterilizez biberoanele fetei o data poe saptamana iti pui mainile in cap? rotfl acum lasand gluma la o parte trebuie sa te calmezi putin si sa mai lasi sa ajunga un microb si la bebe wink (faza cu sterilizatul o fac la sfatul pediatrei)


mami de minuni hjarta

Offline

 

#70 2008-08-22 09:46:54

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: animalele de companie & nou nascutii

SoareleMeu a scris:

ma bag si eu putin .. sunt o fire exagerata in privinta curateniei .. nu suport nici un fel de animal, imi plac doar in poze sau la tv, dar NU in casa cu mine .. plus ca am o fobie, nu pot sa ma apropii de caini pentru ca imi este frica .. am fost atacata cand eram mica de caini maidanezi si mor de frica ..chiar si daca e pikinez.Nu sunt de acord cu animale de companie in casa .. eu sterilizez si dupa ce vin neamurile in casa canapeaua unde au stat ei. Ma ascund pentru ca sotul chiar ar crede ca sunt nebuna. Nu mai spun ca podeaua mea este spalata si curatata la fiecare 2 zile cu dezinfenctant lol.. nu mai spun de baie sau bucatarie. Acum nu mai am timp pentru ca e bebele .. dar am grija sa fie intr-un mediu steril iar sotul nu se apropie de el pana nu se spala bine pe miini sau a facut o baie.. pentru ca e fumator .. iar fumul este daunator.

uf chiar ca esti putzin exagerata...da ce faci cu el cand iesi afara? sunt multzi microbi in aer...sa nu zici ca ii acoperi fatza ca sa nu traga aer ca am za cred ca este chiar f exacgerata big_smile...pana la urma sa stii ca nici corcoleala asta  nu e chiar buna...il faci sa fie f sensibil si sa se prinda mai tarziu de el orice virus...nu ai sa poti sa te speli cu dezimfectant pe maini intr-o zi si gata microbii..ataca copilul .... eu zic ca faci un lucru bun pt copilul tau...dar nu exagera f tare


pc  pc

Offline

 

#71 2008-08-22 11:09:37

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: animalele de companie & nou nascutii

eu_vreau a scris:

soarelemeu ai recunoscut si tu ca exagerezi. un copil tre sa isi faca si anticorpi. daca iti spun ca eu sterilizez biberoanele fetei o data poe saptamana iti pui mainile in cap? rotfl acum lasand gluma la o parte trebuie sa te calmezi putin si sa mai lasi sa ajunga un microb si la bebe wink (faza cu sterilizatul o fac la sfatul pediatrei)

lol)Moasa a venit acasa dupa ce am nascut si mi-a spus ca arata ca maternitatea .. sa mai ma calmez :f?rv?nad: . Oricum nu am timp .. poate dupa ce termin cu alaptatul sa mai fac curatenie ca la carte. Anka9mai- l-am scos afara din a 2-a saptamana .. in multime la cumparaturi .. nu mi-am facut griji in privinta asta .. dar cand e vorba de haine, nu se stie unde a stat omul respectiv sau pe ce a pus mana .. si vine se aseaza pe canapeaua mea .. eu ma asez dupa cu bebele si uite asa ... signof10 paranoica sunt big_smile

Ultima oara a fost editat de SoareleMeu (2008-08-22 11:14:47)

Offline

 

#72 2008-08-22 12:01:21

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: animalele de companie & nou nascutii

teiubesc all big_smile

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2008-08-23 09:10:34)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#73 2008-08-22 12:05:43

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: animalele de companie & nou nascutii

ce inseamna ca te retragi din activitatea ta? nu vei mai posta pe forum? pt ce???? madmadmad

Offline

 

#74 2008-08-22 12:22:23

ET
Addicted member
Inregistrat: 2007-04-20
Mesaje: 10295

Re: animalele de companie & nou nascutii

Varul meu are bebe si sotia lui nu lasa pe nimeni sa-l vada inainte de a se spala bine pe maini. Automat omul tre' sa mearga la buda cand se duce la ei.

Mi-am propus sa-l vad peste cativa ani. rotfl

Offline

 

#75 2008-08-22 12:29:17

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: animalele de companie & nou nascutii

_alexa_ a scris:

fetelor eu ma retrag din activitatea mea smile va urez mult succes in continuare si sper sa fiti fericite si mai ales iubite!

adica pleci de la servici sau ceva de genul asta, nu _alexa_?:f?rv?nad: ca iaca intelegem altceva:hug:


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#76 2008-08-22 14:11:36

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: animalele de companie & nou nascutii

_alexa_ a scris:

fetelor eu ma retrag din activitatea mea smile va urez mult succes in continuare si sper sa fiti fericite si mai ales iubite!

madmadmad

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.