homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vopsea par-70


#1312 2012-05-30 20:32:20

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: vopsea par

nu stie nimeni un salon bun ? sa faca o recomandare ?sad

o fi vreun alt topic din asta si nu l am gasit eu la cautare??:-?

Offline

 



#1313 2012-06-02 17:52:39

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: vopsea par

Imi puteti recomanda si mie o solutie pentru decapat?


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#1314 2012-06-03 09:45:06

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: vopsea par

pudra kallos si oxidant tot kallos...eu asa am folosit si a fost ok..am facut decapaj de 2 ori pana acum.

Offline

 

#1315 2012-06-03 10:31:57

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: vopsea par

m-am vopsit cu vopsea spuma fara amoniac de la Schwarzkopf. Sunt incantata !!! Acum s avad cat va tine, daca tine 4-6 saptamani sunt super multumita. E f usor de aplicat, nu curge, are un miros superb hjarta nu ca la cele cu amniac, parul e moale, nuanta a iesit un pic mai inchisa decat in catalog...

Offline

 

#1316 2012-06-03 10:35:27

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: vopsea par

mi se pare ca intotdeauna tb sa alegem nuante ceva mai deschise decat ceea ce vrem sa obtinem. ceea ce e destul de ciudat, ma rog, cel putin ar trebui sa precizeze cantitatea de oxidant necesara ca sa iasa ca pe cutie/ca in catalog.
oricum, pigmentul e un pic mai tare in primele zile; abia dupa cateva spalari cred ca isi are nuanta scontata, cel putin asa am observat eu.

Ultima oara a fost editat de jeannie (2012-06-03 10:36:15)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1317 2012-06-03 14:09:00

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: vopsea par

k?reste a scris:

Imi puteti recomanda si mie o solutie pentru decapat?

decapajul si decolorarea sunt 2 lucruri diferite. Pt dacapaj e o solutie de la l oreal, se gaseste in magazinele de produse profesionale. E un pliculet cu o pudra, se amesteca cu 75 de ml apa calda. Nu se baga oxidant in el. Asta pt a scoate culoarea din par.
Daca vrei sa se si deschide firul la culoare, atunci poti pune oxidant in solutia de decapare, sau sa faci pur si simplu decolorare cu oxidant si pudra.

Offline

 

#1318 2012-06-03 21:36:13

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: vopsea par

oxidantul de 6% se foloseste pt brunet iar cel de 9% pt roscat si unele nuante de blond iar cel de 12% pt blond

eu am folosit vopsea de la plafar MM beauty si sunt fff multumita de ea,mai ales ca nu mai trebuie sa ma vopsesc la 3 saptamani.eu sunt roscata.e singura vopsea care nu curge din par lol


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#1319 2012-06-03 22:16:06

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: vopsea par

chiar nu se face nimeni la salon pe aici? sau nu stie nimeni un salon bun sa recomande ? pt vopsit/schimbat culoare par??

Offline

 

#1320 2012-06-03 23:18:47

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: vopsea par

cata, imi poti spune te rog, cum se numeste pudra de la l'oreal pt. scoaterea vopselei? si ai idee unde as putea-o gasi?
si eu sunt bruneta (vopsita) si vreau sa nu ma mai vopsesc, sa scap de culoare, dar nu m-am mai vopsit de aproape 3 luni si deja arata oribil, culoarea mea naturala fiind un saten f. deschis


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#1321 2012-06-03 23:31:59

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: vopsea par

nu mi aduc aminte cum se numeste. eu l am vazut in cora (lujerului) e un magazin cu produse de par profesionale. si am intrat acolo, mi am luat eu mai multe si am intrebat si de decapant. si tipa de acolo mi-a aratat pliculetele, sunt pudra, ea a zis ca mie crede ca mi-ar trebui 2-3 (eu am parul lung si cret). un pliculet era 16 lei. si mi-a zis ca se face cu apa calda si scoate culoarea, vopseaua din par. si ca , pentru a se deschide parul la culoare, se poate pune oxidant cu pudra respectiva, dar aia e decolorare si nu mai e decapaj.

Offline

 

#1322 2012-06-04 08:51:41

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: vopsea par

of, eu nu sunt din Buc, d'asta intrebam, credeam ca stii cum se numesti ca sa caut si eu sad
Multumesc puss


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#1323 2012-06-04 09:28:55

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: vopsea par

cata.cata a scris:

k?reste a scris:

Imi puteti recomanda si mie o solutie pentru decapat?

decapajul si decolorarea sunt 2 lucruri diferite. Pt dacapaj e o solutie de la l oreal, se gaseste in magazinele de produse profesionale. E un pliculet cu o pudra, se amesteca cu 75 de ml apa calda. Nu se baga oxidant in el. Asta pt a scoate culoarea din par.
Daca vrei sa se si deschide firul la culoare, atunci poti pune oxidant in solutia de decapare, sau sa faci pur si simplu decolorare cu oxidant si pudra.

La ce pret este aceste. Am vazut ca vorbeau fetele cu vreo 20 de pagini in urma de un decapant la 40 de lei, dar persoana care a postat nu mai prea sta pe forum...


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#1324 2012-06-04 09:45:15

Ruxandra89
New member
Inregistrat: 2011-09-23
Mesaje: 67

Re: vopsea par

Ruxandra89 a scris:

A fost careva dintre voi la salonul SCHIK (galeria REAL ,Cluj Napoca) ?? Caut niste pareri dar nu am noroc deloc. Au preturi f mici si lucreaza cu produse de la matrix , wella ,joico.... Am primit un flyer cu o oferta la ei vopsit+spalat+tuns+coafat = 69 lei , pret f bun spre deosebire la alte saloane din cluj unde pt acest pachet platesti intre 150 si 200 . Asa ca mi greu si m-am saturat sa dau atatia bani o data la 6 saptamani . Caut ceva mai ieftin dar si de calitate.

Nu recomand nimanui acest salon. Am iesit ca naiba de acolo. In primul rand am ales o vopsea de la MATRIX blond mai aluna, nu f deschis . Dupa spalare aveam nuanta aceea perfecta dar numai pe varfuri... de la radacina inspre varfuri , de vreo 2 palme asa aveam o culoare galben-portocalie, mai rau decat un pui proaspat iesit din ou grater( Nu am mai patit asa ceva niciodata. Cu siguranta nu a pus vopseaua care am cerut-o . Pt ca ma vopsesc de ani de zile si nu am patit asa ceva. Intelegeam daca iesea pe radacina doar, care era de 1 deget crescuta si e saten f deschis. Pe langa asta, nu stiu ce balsam a pus la spalare ca si dupa uscarea parului acesta era practic lipit de cap, ca uns . Fara nici un pic de volum. Si toata chestia asta ma costat 130 de lei  skitarg Intradevar nu am vrut dar m-am scandalizat putin pt ca ele ma si indignau ca tot spuneau ca imi sta bine ca vai...da cum sa nu imi placa? lol omg.Am mers si mi-am cumparat un sampon nuantator de la Loncolor care da o tenta de gri si am salvat putin situatia. Acum astept sa treaca macar 2-3 saptamani si sa merg altundeva sa repare greseala celor de la salonul asta. Culmea ca salonul arata foarte profesionist si tipa de la receptie chiar se lauda ca ce ?colorista? buna au si ce veche ii in meseria asta ...doh.  supa
Deci aveti grija cu saloanele astea, oricat de bine arata ar fi bine sa aveti o recomandare palpabila.

Offline

 

#1325 2012-06-04 13:02:33

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: vopsea par

k?reste a scris:

cata.cata a scris:

k?reste a scris:

Imi puteti recomanda si mie o solutie pentru decapat?

decapajul si decolorarea sunt 2 lucruri diferite. Pt dacapaj e o solutie de la l oreal, se gaseste in magazinele de produse profesionale. E un pliculet cu o pudra, se amesteca cu 75 de ml apa calda. Nu se baga oxidant in el. Asta pt a scoate culoarea din par.
Daca vrei sa se si deschide firul la culoare, atunci poti pune oxidant in solutia de decapare, sau sa faci pur si simplu decolorare cu oxidant si pudra.

La ce pret este aceste. Am vazut ca vorbeau fetele cu vreo 20 de pagini in urma de un decapant la 40 de lei, dar persoana care a postat nu mai prea sta pe forum...

nu conteaza cat costa, daca astii ceva nume ale produselor sa imi spuneti si mie sad


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#1326 2012-06-04 13:37:17

alexandra18
Full member
Inregistrat: 2009-05-30
Mesaje: 127

Re: vopsea par

cata.cata a scris:

chiar nu se face nimeni la salon pe aici? sau nu stie nimeni un salon bun sa recomande ? pt vopsit/schimbat culoare par??

Eu m-am facut la Abbate . prima data a fost ok , a 2 oara groaznic  lol  dar mi-au "reparat" pe banii lor , numai ca la 2 sap de cand m-am facut la ei din nou iese culoarea aia urata sad nu stiu daca ti-as recomanda . Poate doar sa mergi la Petre e un super stilist si el iti explica totul calumea de el chiar am fost ft multumita . Dar asta doar daca ai un buget bine ca altfel risti sa pleci fara bani de acolo...


hjarta sometimes you have to forget what you want to remember what you deserve hjarta


Sometimes you have to be apart from people you love, but that doesn't make you love them any less. Sometimes you love them more hjarta miss  mami & papi sad

Offline

 

#1327 2012-06-04 14:34:44

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: vopsea par

am gasit o chestie interesanta apropo de scapat de culorile inchise fara decolorare smile

eu zic ca ar merita incercat...


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#1328 2012-06-04 14:50:40

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: vopsea par

^am incercat varianta asta cand am fost saten inchis vopsita si fara rezultate... la fel cu apa oxigenata, ceai de musetel si alte tampenii...


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#1329 2012-06-04 14:56:44

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: vopsea par

eu nu stiam de ea pana acum smile si din ce am vazut si in alte clipuri chiar se observa o diferenta..
acum,..daca n`o merge asta e, rau n`are cum sa`mi faca nustiu


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#1330 2012-06-04 15:02:48

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: vopsea par

poti sa incerci. poate parul meu era mai incapatanat si supra-saturat de vopsea smile


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.