homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nepotrivire in pat!?-3


#39 2008-09-19 16:07:05

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: nepotrivire in pat!?

heimdall a scris:

la noi eu il alerg tot timpul si m-am cam saturat neutral
cu fostul am stat 6 ani si pana in ultima zi o faceam ca iepurii... deci da, depinde

da exact


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#40 2008-09-19 16:55:14

honeyica
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-04
Mesaje: 1423

Re: nepotrivire in pat!?

La fel cum au zis si fetele nu mi se pare corect sa dea vina pe tine ptr ca lui nu i se mai.......inseamna k nu mai poate si gata, nu k vai doamne nu l exciti tu! e urat din partea lui sa dea vina p tine. Ar trebui sa inteleaga ca e o kestie destul de normala la majoritatea baietilor, si iubi meu uneori mai poate dupa ce am facut o de 2 ori sa o facem si a 3...dar uneori nu..asta e..nu ne suparam unu pe celalat si nu dam cu pietre ca nu avem dc...e o kestie care tine de mai multi factori, nu neaparat de el sau pers de langa...poate fi si oboseala..si crek baietii dp forum stiu mai bine. smile


time is precious.....

Offline

 

#41 2008-09-19 18:39:54

baby pink
Full member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-18
Mesaje: 155

Re: nepotrivire in pat!?

honeyica a scris:

La fel cum au zis si fetele nu mi se pare corect sa dea vina pe tine ptr ca lui nu i se mai.......inseamna k nu mai poate si gata, nu k vai doamne nu l exciti tu! e urat din partea lui sa dea vina p tine.

Este urat si este si o idee proasta. Adica e mai mult decat clar ca - in orice subiect, dar in mod special cand e vorba de o relatie si, alternativ, de sex - cand ii spui unui om ca nu este destul de bun, ii scazi enorm increderea in sine... Iar cand omul respectiv este o fata poate si un pic mai timida sau inhibata, rezultatele pot fi de-a dreptul horror...
Nici nu-mi dau seama la ce mod a putut sa o spuna, sincer smile Adica, just like that: "honey, you suck in bed (si nu, nu ma refer la partea buna a cuvantului suck)!" si atat?
Na, atata timp cat nu discuta omeneste cu tine despre ce inseamna "nu ma exciti" nici nu stiu cum ai putea sa o rezolvi... Mai ales ca, ma gandesc eu, odata ce ti-a zis chestiile alea, ti-a indus o stare de teama asa... de genul: "of, ce sa mai fac, acuma unde-l mai ating, acuma ce-i mai fac (fuck lol )" si clar asta nu poate sa te ajute sa devii "mai buna".


I'll be there for you, When the rain starts to pour... I'll be there for you, Like I've been there before... I'll be there for you, 'Cuz you're there for me too - That's what friends are for...

Iubesc copiii, dodolashi frumosi...

Offline

 

#42 2008-09-20 12:42:01

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: nepotrivire in pat!?

baby pink a scris:

honeyica a scris:

La fel cum au zis si fetele nu mi se pare corect sa dea vina pe tine ptr ca lui nu i se mai.......inseamna k nu mai poate si gata, nu k vai doamne nu l exciti tu! e urat din partea lui sa dea vina p tine.

Este urat si este si o idee proasta. Adica e mai mult decat clar ca - in orice subiect, dar in mod special cand e vorba de o relatie si, alternativ, de sex - cand ii spui unui om ca nu este destul de bun, ii scazi enorm increderea in sine... Iar cand omul respectiv este o fata poate si un pic mai timida sau inhibata, rezultatele pot fi de-a dreptul horror...
Nici nu-mi dau seama la ce mod a putut sa o spuna, sincer smile Adica, just like that: "honey, you suck in bed (si nu, nu ma refer la partea buna a cuvantului suck)!" si atat?
Na, atata timp cat nu discuta omeneste cu tine despre ce inseamna "nu ma exciti" nici nu stiu cum ai putea sa o rezolvi... Mai ales ca, ma gandesc eu, odata ce ti-a zis chestiile alea, ti-a indus o stare de teama asa... de genul: "of, ce sa mai fac, acuma unde-l mai ating, acuma ce-i mai fac (fuck lol )" si clar asta nu poate sa te ajute sa devii "mai buna".

rotfl ce tare ai fost...

iar ontopic... ai dreptate.

si elena... au mai zis fetele pe aici... de ce nu incercati pur si simplu sa lasati lucrurile... natural? adica ce-ti trebuie nush cate "numere" (ce nu-mi place cuvantul asta), daca tu zici ca "va satisfaceti reciproc" inca din primul? de ce insistati.... asa va obosi in timp... ii vor scadea "resursele" energetice daca ejaculeaza de nush cate ori/noapte...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#43 2008-09-20 14:00:54

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: nepotrivire in pat!?

skumpi a scris:

tzin minte ca prima data cand am facut sex sa nu zic dragoste lol cu iubi... mi`a zis... nu mai pot...ma exciti prea tare rotfl m`o bufnit rasu rotfl

excitatu asta ii cu 2 taisuri...te excita numai gandul k esti cu persoana iubita... nu neaparat cum se misca ... sau cand esti cu cineva oarecare te excita cum se misca`n pat...

sunt de aceeasi parere, daca esti cu persoana pe care o iubesti nu cred ca mai poate fii vorba de asa ceva,
plus ca eu prin "nu ma exciti" inteleg mai mult nu ma atragi sexual........


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.