homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cu semnul ? la 15 ani-7


#115 2008-11-04 21:23:19

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: cu semnul ? la 15 ani

17 fac imediat 18:P


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#116 2008-11-04 21:27:05

Iulica 15 ani
New member
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 76

Re: cu semnul ? la 15 ani

oana16 a scris:

17 fac imediat 18:P

multi inainte  storstark

Offline

 

#117 2008-11-04 21:32:20

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: cu semnul ? la 15 ani

mersi:* la fel:P


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#118 2008-11-04 21:54:51

Danisia
Full member
Inregistrat: 2008-09-09
Mesaje: 666

Re: cu semnul ? la 15 ani

Ce mici  sunteti...ce mi-ar placea sa mai am si eu varsta aia ..big_smile


Ce nu te doboara te face mai puternic

Offline

 

#119 2008-11-04 22:00:40

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: cu semnul ? la 15 ani

rotfl schimband subiectul, Danisia sa sti ca te multe ori imi pun intrebarea...cred ca eu traiesc alta varsta , sa ma exprim: am 17 da duc o viata cam ca pe al 20 21....de ex acum e perioada in care sa  zice ca trebe sa te distrezi dar eu vad lucrurile altfel.. de cand am sunt cu iubi( de un an jumate) pot sa zic ca m-am maturizat, nu ma mai atrag clubrile, mi se par ca prietenele mele sunt copiile la cum privesc unele lucruri si sa sti ca mi-as dori sa ma pot destinde de lumea in care am intrat si sa  ma port ca o pustoaica de varsta mea...nu stiu dac am sa pot insa, pt ca asta ar insemna sa renut la iubi....la prietenii noi... si la stilul pe care l-am adaptat...
am total alte interese fata de prietenele mele ma intereseaza la ce facultate ma duc si imi organizez timpul ca sa nu il pierd aiurea...

Ultima oara a fost editat de oana16 (2008-11-04 22:02:17)


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2008-11-04 22:33:46

Danisia
Full member
Inregistrat: 2008-09-09
Mesaje: 666

Re: cu semnul ? la 15 ani

Eu la varsta ta eram numai prin cluburi ...si akum sunt dar nu in fiecare seara k inainte...oricum nu e zi care sa nu ies macar la o cafea.tongue


Ce nu te doboara te face mai puternic

Offline

 

#121 2008-11-05 00:16:06

Iulica 15 ani
New member
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 76

Re: cu semnul ? la 15 ani

suntem mici e adevarat ... desi noua nu ni se pare atat la fizic ( e vb de ani)...cat si figurat (cum gandim, cum ne manifestam)
de la 14 ani fara cateva luni sunt alta si sa nu mai spun de cand mi'am ninceput viata sexuala....is complet schimbata... sa stiti ca imi place de voi felul cum va expimato(cum ganditi) sunteti de'ale mele ca sa zic asa smile

Offline

 

#122 2008-11-05 10:46:55

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: cu semnul ? la 15 ani

sa sti ca  am ajuns la concluzia ca o relatie serioasa te poate maturiza mai mult decat crezi:D


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#123 2008-11-05 11:52:51

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: cu semnul ? la 15 ani

Iulica 15 ani ....eu zic ca fetele ti-au dat sfaturi din cele mai bune ca sa te ajute...si am o rugaminte la tine...daca vrei sa arati minimum de respect fata de toata lumea care ti-a explicat cum a putut mai bine ca sa te ajute sa intelegi importanta protectiei pana la urma PENTRU TINE...nu mai veni cu chestii de genu ..."iar am facut-o neprotejat...iar stau cu frica, ca nu-mi vine....iau al n-spelea postinor, etc" ....daca spui ca esti complet schimbata si ca te-ai maturizat intr-o anumita masura, atunci nu trebuie sa mai gresesti mai ales ca acum ai toate informatiile de care ai nevoie ca sa fii in siguranta!! Intelege ca niste decizii proaste luate in graba acum....pot sa te coste foaarte mult!!!Nu e cazu sa risti... sper sa fie totul ok pentru tine si sper sa fii atenta ca sa fii un exemplu pentru cele mai mici ca tine sau de aceeasi varsta care iau hotararea sa-si inceapa viata sexuala.


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#124 2008-11-05 15:41:31

Iulica 15 ani
New member
Inregistrat: 2008-09-24
Mesaje: 76

Re: cu semnul ? la 15 ani

deliav a scris:

Iulica 15 ani ....eu zic ca fetele ti-au dat sfaturi din cele mai bune ca sa te ajute...si am o rugaminte la tine...daca vrei sa arati minimum de respect fata de toata lumea care ti-a explicat cum a putut mai bine ca sa te ajute sa intelegi importanta protectiei pana la urma PENTRU TINE...nu mai veni cu chestii de genu ..."iar am facut-o neprotejat...iar stau cu frica, ca nu-mi vine....iau al n-spelea postinor, etc" ....daca spui ca esti complet schimbata si ca te-ai maturizat intr-o anumita masura, atunci nu trebuie sa mai gresesti mai ales ca acum ai toate informatiile de care ai nevoie ca sa fii in siguranta!! Intelege ca niste decizii proaste luate in graba acum....pot sa te coste foaarte mult!!!Nu e cazu sa risti... sper sa fie totul ok pentru tine si sper sa fii atenta ca sa fii un exemplu pentru cele mai mici ca tine sau de aceeasi varsta care iau hotararea sa-si inceapa viata sexuala.

asa e deliav ...am ceva timp de cand respect sfaturile dvs cu strictete si chiar ma simt mai bine decat inainte  smile

Offline

 

#125 2008-11-05 18:13:43

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: cu semnul ? la 15 ani

Iulica 15 ani a scris:

adina84 a scris:

eu am o curiozitate legata de acest topic: de ce se numeste asa? "cu semnul ?" de cate ori vad topicul ma intreb... ce legatura are cu subiectul ? pura curiozitate.... smile

pooi e legat de primul post ... si de acolo tot am avansat discutia pana in momentul de fata  rotfl ...

cum zici tu rotfl

Offline

 

#126 2008-11-05 19:06:16

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: cu semnul ? la 15 ani

apropo de chestia pe care o vorbesc fetele ...ca au 15-17 ani da gandesc mai matur..
mai fetelor,voi va cam amagiti ..si de ce:e posibil sa stii sa-ti organizezi timpul,sa ai alte interese fata de prietenele tale etc...dar nu inseamna ca esti mai matura.
poate prietena ta la 15 ani inca viseaza la fat frumos...si tu deja te culci cu cineva-si asta inevitabil te schimba.esti altefl
eu tin minte ca aveam o prietena in cls a9a care imi povestea de iubitu ei etc,se culca cu el...si intr-una din zile nu am mai ramas prietene...s-a dus tot.si de ce : mi-a spus ca sunt imatura ca eu am alte interese,ca nu o pot intelege.pai era normal,ca ea se culca cu cineva si eu nu imi facusem nici macar primu prieten.
da nu a insemnat ca eu eram mai imatura....ca uite acum...are 21 de ani si tipu oricum a lasat-o . asta e un caz
dar din punct de vedere psihologic poti fi mai "matura"  cum spuneti voi cu maxim un an decat prietena ta.nu poti spune ca gandesti ca la 20 de ani...ca nu ai cum.inca esti in treapta de adolescent si orice ai face nu o poti depasii...vei trece de treapta asta abia la 20/21 de ani cand vei intra in adolescenta prelungita care tine pana la 24 de ani...dar in treapta asta deja intervine si maturizarea.

Offline

 

#127 2008-11-06 16:53:42

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: cu semnul ? la 15 ani

melany tummenupp mare dreptate.
si e pacat ca-si irosesc copilaria astfel, incercand sa para oameni mari... ajung la o varsta sa-si dea seama ce au pierdut si cate greseli au facut... pacat...

Offline

 

#128 2008-11-06 17:27:29

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: cu semnul ? la 15 ani

eu mor cand le vad asa neutral ca se chinuie sa fie, sa para mai mature. eu la 15 ani imi rupeam coatele pe terenu` de fotbal si cand ieseau corcodusele... pai copacii deveneau casa mea lol
pacat fetelor, aveti o viata intreaga sa fiti mature si cu responsabilitate. bucurati-va de aceasta perioada cat mai puteti ca mai dureaza extrem de putin, si este o varsta pe care-o regreti toata viata


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#129 2008-11-06 18:21:59

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: cu semnul ? la 15 ani

nu judeca nimeni ca si-au inceput viata sexuala mai devreme sau mai tarziu....asta e treaba fiecaruia...e vorba ca au o falsa impresie.
imi pare rau sa le dezamagesc dar daca nu ma cred pe mine sa intrebe un psiholog...mai mature nu pot fi.ca isi manageriaza timpul altfel fata de prietenele lor e alta treaba.
intre un om introvertit si unu extrovertit e o mare diferenta in cum gandesc,cum lucreaza,ambitia etc...chiar daca sunt de aceaisi varsta

Offline

 

#130 2008-11-14 17:22:23

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: cu semnul ? la 15 ani

e mult ,mult prea devreme la 15 ani...
nu mai zic nimic


They can because they think they can.

Offline

 

#131 2008-12-09 23:02:35

alexandra_sweet
New member
Inregistrat: 2008-12-05
Mesaje: 9

Re: cu semnul ? la 15 ani

_alexa_ a scris:

eu mor cand le vad asa neutral ca se chinuie sa fie, sa para mai mature. eu la 15 ani imi rupeam coatele pe terenu` de fotbal si cand ieseau corcodusele... pai copacii deveneau casa mea lol
pacat fetelor, aveti o viata intreaga sa fiti mature si cu responsabilitate. bucurati-va de aceasta perioada cat mai puteti ca mai dureaza extrem de putin, si este o varsta pe care-o regreti toata viata

eu am 21 si tot ma mai catzar prin copaci..cu iubitul meu kre are 23 tongue

Offline

 

#132 2008-12-10 09:36:29

maria 2020
New member
Inregistrat: 2008-11-21
Mesaje: 40

Re: cu semnul ? la 15 ani

cand citesc aici si vad ca fete de 16-17 ani stiu mai multe decat mn in ceea ce priveste sexul ma intreb: unde a ajuns lumea asta? oare nu ar fi mai frumos sa se bucure de aceasta varsta altfel decat sa-si faca griji daca sunt insarcinate sau nu?eu imi amintesc cu drag de acesti ani, pana la 14 ani m-am jucat cu papusile smile, primul sarut l-am avut la 16 ani si nu mai zic prima relatie sexuala la aproape 20 si ele la 15 ani se intreaba ca daca sunt gravide.imi cer scuze daca deranjez pe cineva dar 15 ani e mult prea devreme sa-ti incepi viata sexuala. mi se pare o iresponsabilitate mult prea mare.spune-ti voi fetelor: noi ne facem griji daca am ramas insarcinate la cei peste 20 de ani pe care ii avem, si chiar daca avem o relatie stabila si o viata cat de cat "aranjata" si ele la 15 anishori sa treaca printr-o sarcina(lucru foarte probabil daca nu se protejeaza) sau printr-un avort.................nu stiu cine e de vina, dar desi nu am chiar atat de multi ani parca lumea s-a intors cu susul in jos de cativa ani incoace.iulica oare nu ar fi mai bine ca acum sa-ti indrepti atentia catre alte activitati? banuiesc ca esti in  primul an de liceu, bucura-te de aceasta perioada, fa-o sa treaca in asa fel incat sa-ti amintesti cu drag de ea, nu spune nimeni sa nu ai un prieten, dar gandeste-te ca nu e bine pt tine sa te culci cu el dupa o luna de zile, gandeste-te la demnitatea ta. nu incerca sa te maturizezi mai devreme, anii trec si daca tu nu te bucuri de frumusetea acestei varste nimeni nu tii va da inapoi.fii copil, ca pana la urma asta esti, alinta-te, fii fericita si ai sa vezi ca peste mai multi ani te vei uita inapoi cu drag. nu e varsta propice pt atatea griji, cand vei avea mai multi ani te vei satura de griji, de sex, de barbati. sper sa te gandesti bine la ce vei face pe viitor si grija de tine. :-*


viata e frumoasa,  deci sa ne bucuram de ea :-*

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.