homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sunt si eu gravidutza!-15


#267 2008-12-22 15:05:33

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: sunt si eu gravidutza!

Si eu ma simt excelent, stai linistita ca nu e nimic rau in asta.
Nu mai citi de pe net ca iti faci rau singura, asculta-ma pe mine ca stiu ce zic, nu ai de ce sa iti faci griji, asa eram si eu si cand am ajuns la doctor, mi-a aratat ca bebe e bine si ca e maricel pt varsta lui si ca ii bate si inimioara... si i-am spus ca simt ca nu sunt insarcinata. Stii acre a fost reactia ei?! EXCELENT!!! Nici nu trebuie sa te simti rau, esti o norocoasa!


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 



#268 2008-12-22 15:27:22

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: sunt si eu gravidutza!

love_t a scris:

Si eu ma simt excelent, stai linistita ca nu e nimic rau in asta.
Nu mai citi de pe net ca iti faci rau singura, asculta-ma pe mine ca stiu ce zic, nu ai de ce sa iti faci griji, asa eram si eu si cand am ajuns la doctor, mi-a aratat ca bebe e bine si ca e maricel pt varsta lui si ca ii bate si inimioara... si i-am spus ca simt ca nu sunt insarcinata. Stii acre a fost reactia ei?! EXCELENT!!! Nici nu trebuie sa te simti rau, esti o norocoasa!

cat are bebe al tau  love_t?


pc  pc

Offline

 

#269 2008-12-22 15:31:50

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: sunt si eu gravidutza!

pipacslany a scris:

soare? de ce te dai cu capul de pereti? sad
de proasta ce sunt eu?pentru ca imi pun singura paie in cap ca sa fac foc mare mare?
am fost azi la medicul de familie ca trebuia sa ii duc niste hartii, si era doar asistenta.
m-a intrebat cum ma simt si i-am zis ca excelent si ca nici nu simt ca sunt insarcinata.
ea:"greturi, nimic?"
eu:"deloc"
si avea asa o mutra ca m-am speriat si mai tare, ca apoi sa imi zica despre o pacienta care a pierdut la 2 luni si care la fel se simtea excelent.
dati-i voi nota la tanti asistenta ca eu am crezut ca ma pun sa plang acolo in birou.m-am abtinut insa pana am iesit.
"ana stai linistita, nu trebuie sa fie si la tine ca la ea..." asa am terminat discutia.

nu mai asculta de toti....is dau cu parerea toti si tu tragi ....cand aud asa vb de la dr si asistente imi vine sa`i sugrum...niste idioti     :f?rbannad:...
stai linistita ca o safii bine si tu si bebe....ca si eu am plecat capul la toate prostiile si mi`am mancat zile si noptile toata sarcina si nu era cazul....am avut o sarcina foarte usoara, fara greturi, fara dureri de nici un fel si multumesc lui d-zeu am nascut foarte usor, un baietel perfect sanatos....urmarile stresului meu din timpul sarcinii is ca cel mic e tot timpul agitat, e mereu un dute-vino big_smile asa ca stai linistita acum ca sa fii linistita si dupa ce aduci bbelul acasa. puss


pc  pc

Offline

 

#270 2008-12-22 15:32:16

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: sunt si eu gravidutza!

pipacslany a scris:

soare? de ce te dai cu capul de pereti? sad
de proasta ce sunt eu?pentru ca imi pun singura paie in cap ca sa fac foc mare mare?
am fost azi la medicul de familie ca trebuia sa ii duc niste hartii, si era doar asistenta.
m-a intrebat cum ma simt si i-am zis ca excelent si ca nici nu simt ca sunt insarcinata.
ea:"greturi, nimic?"
eu:"deloc"
si avea asa o mutra ca m-am speriat si mai tare, ca apoi sa imi zica despre o pacienta care a pierdut la 2 luni si care la fel se simtea excelent.
dati-i voi nota la tanti asistenta ca eu am crezut ca ma pun sa plang acolo in birou.m-am abtinut insa pana am iesit.
"ana stai linistita, nu trebuie sa fie si la tine ca la ea..." asa am terminat discutia.

mi-ai adus aminte cand m-am intalnit cu cumnata mea ... ea era in 4-5 saptamani si eu eram in 16 saptamani... Imi spunea la fel ca si-ar dori sa vomite macar sa simta ca este gravida si eu vomitasem de 2 ori pana am ajuns sa ma vad cu ea .. 100 de m cat am mers pe jos pana am ajuns la ea ma rezemam de garduri de se uita lumea la mine ca la ozneuri .. probabil credeau ca sunt beata  alcool . I-am spus ca e cea mai mare prostie ... Ea in 9 luni nu a vomitat nici macar o data.. nu i-a fost greata.. absolut nimic.. si a nascut o fata  de 4.200 g

Offline

 

#271 2008-12-22 15:38:50

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: sunt si eu gravidutza!

anka9mai a scris:

love_t a scris:

Si eu ma simt excelent, stai linistita ca nu e nimic rau in asta.
Nu mai citi de pe net ca iti faci rau singura, asculta-ma pe mine ca stiu ce zic, nu ai de ce sa iti faci griji, asa eram si eu si cand am ajuns la doctor, mi-a aratat ca bebe e bine si ca e maricel pt varsta lui si ca ii bate si inimioara... si i-am spus ca simt ca nu sunt insarcinata. Stii acre a fost reactia ei?! EXCELENT!!! Nici nu trebuie sa te simti rau, esti o norocoasa!

cat are bebe al tau  love_t?

Bebele meu are 8 saptamani si 6 zile, maine face 9 saptamani  majoreta  majoreta


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

 Publicitate


loading...

#272 2008-12-22 15:42:26

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: sunt si eu gravidutza!

iuuu e micut...lasa sa fie santos, sa creasca mare si puternic hjarta sarcina usoara !


pc  pc

Offline

 

#273 2008-12-22 15:45:24

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: sunt si eu gravidutza!

Merci mult!  :k?ra:  majoreta  majoreta


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#274 2008-12-22 19:18:22

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: sunt si eu gravidutza!

la multi ani lui bebe, love_t! ce repede cresteee , parca ieri avea 4  hjarta

Offline

 

#275 2008-12-22 20:21:40

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: sunt si eu gravidutza!

Saru' mana,  hjarta   asa e Passenger.... nici nu stiu cum a trecut timpul  :k?ra:


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#276 2008-12-23 06:20:03

pipacslany
Hero member
De la: Kolozsvar
Inregistrat: 2008-12-09
Mesaje: 2895

Re: sunt si eu gravidutza!

dragele mele plec si eu in sfasit in concediu smile. ne "vedem" in 2009. va multumesc mult ca ati fost alaturi de mine, inseamna foarte mult incurajarile pe care le primesc de la voi.
va pup pe toate.  nocry
Craciun frumos si un an nou plin de bebei tongue

ana hjarta  santa  teiubesc

Ultima oara a fost editat de pipacslany (2008-12-23 06:21:46)

Offline

 

#277 2008-12-23 16:11:01

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: sunt si eu gravidutza!

love_t ce repede trece timpul..parca ieri ne anuntai ca ai un test de sarcina poz  al9leacer .


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#278 2008-12-24 12:21:15

elenisu
New member
Inregistrat: 2008-10-28
Mesaje: 62

Re: sunt si eu gravidutza!

Va pupic dulce-dulce;aseara am fost la control: avem 14 saptamani,iar bebe e cuminte foc; l-a si masurat, si a zis k totul e k;in Ianuarie s-ar putea sa stim si ce este, desi nu-mi doresc neaparat ceva anume-doar sa fie sanatos(-oasa). Nu mai imi este rau decat seara, dak sunt obosita -de cateva zile dorm mult mai bine decat inainte, knd chiar ma luptam cu insomnia.Doar k asta va fi o probleme de Revelion!!!Chiar dak dorm ziua (am incercat experimentul, ca doar sunt in vacanta!!), tot imi este somn pe la ora 22.Dar sa fim sanatosi!
    Nu va mai faceti probleme atunci knd totul e k - am invatat si eu asta intre timp  dumbom;suntem doar norocoase, atunci knd nu ne mai doare pe ici pe colo, sau nu ne mai e rau:kred k ne dau si noua burticile cate un repaus!!!
   Va pupic pe toate burticile, si va urez un Craciun plin de bucurii!! rugaciune
hjarta  puss  face_tree  sorcova  santa  chouse

Offline

 

#279 2009-01-05 12:59:43

elenisu
New member
Inregistrat: 2008-10-28
Mesaje: 62

Re: sunt si eu gravidutza!

kram La multi ani,gravidutelor si fostelor burtici!!! rotfl  rotfl  rotfl Sper k toate sunteti sanatoase dupa aceasta vacanta...cam scurta ce-i drept.Saptamana viitoare kred k merg la dr., sa vad si eu ce e bebe!! Facem 17 saptamani,asa k sper sa se vada.Pupici multi, multi!! :k?ra:
..............................................................................................................................................................................
  gravida  16 +

Offline

 

#280 2009-01-05 15:43:20

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: sunt si eu gravidutza!

felicitari elensiu pt bb...sa dea Dumnezeu sa fie asa cum iti doresti tu  goodluck ...sa ne pui poze cu tine, cu burtica  al9leacer


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#281 2009-01-05 20:26:10

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: sunt si eu gravidutza!

Felicitari elenisu si asteptam poze cu burtica smile


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#282 2009-01-08 14:19:39

elenisu
New member
Inregistrat: 2008-10-28
Mesaje: 62

Re: sunt si eu gravidutza!

Multumim mult pentru urari Fleurette si Ttenzika!!! Sper ca tot ce va doriti sa devina realitate! Ttenzika mai aveti putin-putin bebic Ma:rugaciune: pentru voi! Fleurette, sunt sigura k anul asta ne scrii la  gravida de 2009! goodluck majoreta N-am putut sa ma programez mai devreme cum as fi vrut: abia pe 19;speram k atunci aflam si ce e bebe,iar dupa, facem triplu test. Fetelor, va durea pe vreuna pe la 4 luni burtica toata, asa ca niste intepaturi (cam din capul pieptului)?Persista de vreo cateva zile,si ma intrebam daca e pentru k se mareste burtica, sau o fi de la operatia mea de fiere (desi am facut-o cam acum 2 ani).
    De-abia astept sa-l vad pe bebe...parca a trecut atat de mult... (ce-i drept doar vreo 3 saptamani!!).
   Va pupic dulce-dulce de tot! puss  :k?ra:
-------------------------

  gravida 16+

Ultima oara a fost editat de elenisu (2009-01-08 14:28:03)

Offline

 

#283 2009-01-13 17:04:09

elenisu
New member
Inregistrat: 2008-10-28
Mesaje: 62

Re: sunt si eu gravidutza!

Ieri am fost la eco:la prima vedere se pare k e baietel, dar raspunsul sigur va fi peste 3-4 saptamani.Dr. mi-a suplimentat cantitatea de utrogestan, dar asta e!! Sa-i fie bine lui bebe!!!
   Pana la cate saptamani se ia acid folic??
Sper k toate burticile sunt bine. Va pupic!!!! rotfl

Offline

 

#284 2009-01-13 17:18:27

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: sunt si eu gravidutza!

felicitari pentru bebe sanatos smile, eu am luat acid folic pana la 12 saptamani:)


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#285 2009-01-13 17:43:11

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: sunt si eu gravidutza!

Felicitari!
Si eu am luat acid folic pana la 11 saptamani, spoi mi-a schimbat pastilele, mi-a dat gyno-tardyferon care este un amestec de fier ci acid folic si mi-a ,mai dat calciu. Cam atat.

Ultima oara a fost editat de love_t (2009-01-13 18:21:21)


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.