homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Metode de epilare-5


#77 2006-09-28 23:25:34

dodolina
Membru
Inregistrat: 2006-09-28
Mesaje: 3

Re: metode de epilare

pe picioare ...daca am timp folosesc aparatul daca nu lama ...la subrat mam facut si cu penseta dar e tare greu ...mai mult cu aparatul....iar jos intre picioare cu crema iar in parti cu penseta

Offline

 



#78 2006-10-03 15:56:28

TipuDinCluj
New member
Inregistrat: 2006-09-17
Mesaje: 87

Re: metode de epilare

eu is curios daca ma duc la un ... salon de cosmetica, si le zic la alea sa ma epileze total... ce fac?

oare cum ma epileaza pe mine pe ... bilutze... si mai ales ca am intre buci niste par groaznic... si sincer de unul singur e destul de naspa cu lama.

so.. care stiti cum se procedeaza, si cum tre` sa ma pregatesc, si ce tre` sa le zic la gagicile alea... sa imi ziceti si mie. sa stiu la ce sa ma astept


placerea nu se refuza ...

Offline

 

#79 2006-10-03 16:26:00

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: metode de epilare

Sincer cred ca daca vrei sa te epilezi cu ceara pe zonele descrise trebuie sa te mobilizezi inainte pentru a suporta durerea....care nu e neglijabila....fara sa discutam despre faptul ca scrotul, la cit de cutata e pielea din zona aceea, e posibil sa ridice probleme serioase...in plus, sincer nu stiu sa existe un salon care sa se ocupe si de barbati(desi, dupa parerea mea ar trebui). Asa ca ma tem ca va trebui sa te chinui singur cu lama in continuare sau, sa rogi pe cineva sa te epileze cu benzi epilatoare...acasa


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#80 2006-10-03 16:33:41

TipuDinCluj
New member
Inregistrat: 2006-09-17
Mesaje: 87

Re: metode de epilare

mda... asta e un fel de... discriminare sexuala smile

oricum.. o sa ma interesez si eu.. si poate poate... aflu ceva..

cat despre durere.. am suportat eu dureri mult mai mari si mai crunte decat durerile de.. smuls ceara cu fire de par .... aia-i clar.
smile

deci... nu se pune problema de durere... doar eram curios de... tehnici, metode... etc.


placerea nu se refuza ...

Offline

 

#81 2006-10-03 16:35:51

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: metode de epilare

E discriminare, e drept....daca gasesti insa un salon care sa te epileze spune-mi si mie. Daca exista la Cluj, e destul de probabil ca exista si la Bucuresti...e interesant de stiut


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2006-10-03 16:55:39

milana
Sr. member
De la: orasul de pe deal
Inregistrat: 2006-09-14
Mesaje: 1177

Re: metode de epilare

Eu cred k exista saloane specializate in cosmetica barbatilor..am vazut la tv, in Bucuresti, erau niste "fotomodeli" si li se facea masaj, diverse tratamente faciale, manichiura, si erau si epilati...acu exact p unde...asta nu a mai aratat big_smile...parca se numesc "metrosexuali" barbatzii care sunt fff preocupati d aspectul lor fizic si care investesc mult in a arata bine...sau ma insel? smile

Offline

 

#83 2006-10-03 18:04:57

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: metode de epilare

Milana, pe de alta parte, mie mi se pare o chestiune de bun simt sa indeparteze si ei parul in exces....ii apreciez pe cei care fac asta


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#84 2006-10-03 19:20:43

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: metode de epilare

asa e. e de bun simt.
exista firme care, pentru anumite posturi, impun angajatilor barbati sa vina aranjati la munca. fata rasa si cremuita, unghii date cu lac, parfumati, gata de impachetat. tongue
dar nu-i asa ca intre un barbat "clasic", care functioneaza pe principiul "merge si asa" si unul aranjat, e de preferat ala aranjatu'?
eu mor pe du-du meu cand il vad neras. sad o arata el mai sexy in rol de tarzan (dupa parerea unora...), da' pe mine ma zgarie cand ma pupa. si nu-mi place.


Nobody home

Offline

 

#85 2006-10-03 19:50:40

lexy
Full member
Inregistrat: 2006-07-19
Mesaje: 225

Re: metode de epilare

deci chestia asta cu metrosexualii mi se pare o "gaselnita" foarte proasta.  lucrurile pe care le fac asha-zishii metrosexuali, sunt chestii pe care ar trebui sa le faca majoritatea barbatilor. ok, poate nu toate, dar macar 80% din ele. cum ar fi, de exemplu cazul de fatza, indepartarea parului in exces. chestia asta ca, cu cat ai mai mult par cu atat eshti mai barbat este o prostie. eu deja cand ii vad pe unii, care arata destul de bine si cu (scuzati expresia) ditamai flocii la subratz, imi vine sa vomit. pe bune. acuma, stau si ma gandesc si, din fericire, nu imi vine in cap o cunoshtintza de-a mea de sex masculin care sa nu se rada la axila. la fel si cu cei care au o singura spranceana. baga, frate, un pic penseta acolo. si aceeashi poveste shi cu zona inghinala: dak nu-l razi sau epilezi, mai tunde-l macar. iarashi, o manichiura frumos facuta.......nu zice nimeni sa se dea cu lac sau oja roshie, dar macar sa-si ia pielitzele, sa-shi taie colturile. dar, din pacate, majoritatea arata de park shi-ar fi taiat unghiile cu toporul. de ce nishte barbatzi care pur shi simplu au o doza de bun-simt in ei trebuie numiti metrosexuali? asta ca sa ii speriem pe cei care sunt mai macho. si uite asha nu mai ai nici o sansa sa ii schimbi pe aceia. te trezeshti ca auzi replici de genul: " de ce sa ma rad in fiecare zi? sa ajung ca "metrousexualii" aia?" in fine, nishte parti bune tot sunt...ca au ei o denumire aparte etc, sa zicem.......... nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar din pacate, in tzara asta este predominant barbatul misogin, cu burta, shi care nu da doi bani pe aspectul fizic. ca deh, doar e barbat. shtiu ca multe dintre voi o sa sariti pe mine shi o sa ziceti ca "al meu se epileaza/rade/ingrijeshte etc". dar suntem doar 1800 de oameni inscrishi pe forumul asta, dak intelegeti ce vreau sa spun.
p.s: acuma dupa ce mi-am spus pasul.....pt Tipul Din Cluj. uite, eu la salonul la care merg, vin barbatzi tot timpul. mi-a zis cosmeticiana mea ca, in general, partile pe care le epileaza sunt axila, spate, maini, fese, intrafesier si piept. incearca si tu la un salon acolo, in cluj. deocamdata cam atata ofera tzarishoara asta si singura varianta, pe care am vazut ca o abordeaza mai toti barbatii, este aceea de a merge la un salon unde vin majoritatea, femei. am auzit intr-adevar si de unul exclusiv pt barbati, dar cred ca "scoruruile" erau cam mari dupa cum arata.

Offline

 

#86 2006-10-03 19:55:36

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: metode de epilare

lexy, in tara noastra a fi metrosexual e sinonim cu a fi homosexual. cred ca de la gandirea comunista ni se trage.


Nobody home

Offline

 

#87 2006-10-03 19:59:05

lexy
Full member
Inregistrat: 2006-07-19
Mesaje: 225

Re: metode de epilare

dap, cam asha...... repet, poate tocmai de aceea nu le trebuia o denumire anume....... adik, poate afara, a fost inteleasa ok ideea, dar la noi......

Offline

 

#88 2006-10-03 20:00:49

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: metode de epilare

eu cred ca denumirea e chiar buna. exemplu de dialog:
"- &^%*$##)_$^(, ba homosexualule!
- pardon, sunt metrosexual."
capisci?


Nobody home

Offline

 

#89 2006-10-04 09:36:35

milana
Sr. member
De la: orasul de pe deal
Inregistrat: 2006-09-14
Mesaje: 1177

Re: metode de epilare

Si eu consider ca un barbat trebuie sa aiba grija de aspectul lui... eu am reusit sa imi conving prietenul sa ma lase sa il pensez big_smile, iar deseori il ajut si la manichiura (mai mult la pielitze, k in rest se stie si el), parul si-l elimina si de la sub bratz si din alte zone, e adevarat k nu asa des ca mine, dar o face smile...iar barba..e nevoit sa se rada tot la 2 zile pt k ii creste repede si e cam aspra, si nu suport k intzeapa...imi place cand e proaspat ras si isi face un cioc...e sexos tongue...imi amintesc k odata l-am dat si cu oja incolora, dar nu a stat el asa si a trebuit sa o dau jos...big_smile
Se ingrijeste...dar la un salon sincer nu il vad sa mearga...smile

Ultima oara a fost editat de milana (2006-10-04 09:37:22)

Offline

 

#90 2006-10-04 12:41:26

oana1983
New member
De la: Sighisoara
Inregistrat: 2006-04-03
Mesaje: 11

Re: metode de epilare

Super topic ati deschis! Felicitari! Sorry eu nu am mai intrat d mult pe forum. Si eu am incercat toate metodele d epilare...am parul inchis si pielea deschisa la culoare si s vedea tare urat. In prezent p picioare folosesc epilatorul Braun si sunt fff multumita d el. Il am doar d vreo 1 luna jumate si deja parul d p picioare nu mai creste asa d des si negru si nici atat d repede ca atunci cand foloseam lama. Si mie imi cresteau fire sub piele dar am aflat ceva care, poate, o sa va ajute si voua. Atunci cand t faci cu lama aceasta ia un strat de piele si d aceea nu cresc fire sub piele. Asa ca atunci cand folosim epilatorul trebuie sa exfoliem pielea mai intai ca firele sa iasa d sub piele si sa poata fi smulse. Eu inainte sa ma epilez imi "frec" pielea cu un burete si cu gel de dus exfoliant si nu mai am probleme cu firele crescute sub piele. Incercati si voi!

Offline

 

#91 2006-10-04 13:25:45

ramona-maria
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2006-09-20
Mesaje: 386

Re: metode de epilare

folosesc ceara de unica folosinta de 6 ani si sunt fff multumita dar am si o cosmeticiana de exceptie. de iritat m-am iritat o singura data ca trebuia sa merg la o nunta si m-am dat cu sclipici de corp, dar in rest nu am avut probleme. e mai igienic si mai sigur epilatul cu ceara de unica folosinta si nici nu doare prea tare. parul creste cam intr-o luna si jumatate (iarna), vara in fiecare luna merg la epilat. ma costa cam 250000lei (epilat picioare pana la genunchi,inghinal si axile)  smile


"Oamenii sunt ca vinurile... cu timpul unii devin mai buni, altii se transforma in otet"

Offline

 

#92 2006-10-04 13:40:14

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: metode de epilare

pai mi se pare normal sa se ingrijeasca si ei. sa aiba unghiile taiate (al meu are manie), sa nu aiba par la subrat. acuma depinde de fiecare ce isi face jos, pe mine nu ma deranjeza. iar pe fata mie imi plac barbosii, si matu avea pana acu ceva timp barba, dar a dato jos, oicum are cioculet


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#93 2006-10-16 23:30:34

auricy
Full member
Inregistrat: 2006-08-16
Mesaje: 150

Re: metode de epilare

fetele revin si eu sa va zic c am facut pana la urma..mi-am luat intr-un final inima-n dinti si am fo la un salon..pt epilat inghinal total big_smile tot c va spun este ca se merita,a trecut deja o saptamana si nici urma de fire d par,plus ca am scapat d mancarimile si iritatiile d la lama d ras ..yupeeee big_smile ..tre sa recunosc ca a durut un piculetz..dar tipa la care am fost m-a facut foarte bine..adik tragea ceara foarte repede..nici nu apucam sa zic "au!" tongue ,cred ca o sa ii fiu clienta fidela smile..cam atat..ciaoooo..kissuleti la toate

Offline

 

#94 2006-10-16 23:33:34

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: metode de epilare

si cat a costat? big_smile


Nobody home

Offline

 

#95 2006-10-16 23:34:41

auricy
Full member
Inregistrat: 2006-08-16
Mesaje: 150

Re: metode de epilare

poi m-a facut inghinal si scurt( p picioare tongue,ca pe sus nu prea aveam) si a fo 120 de mii..eu sunt din craiova smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.