homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Branca ursului - tratament naturist pt infertilitate-4


#58 2008-11-20 18:49:00

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

ralu_h28 eu sper sa aveti si voi noroc si sa vina bebele pana la urma...

Offline

 



#59 2008-11-21 10:41:09

ralu_h28
Full member
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 284

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

cu siguranta va veni cand va vrea dumnezeu.Toate vom avea bebei pana la urma.

Offline

 

#60 2009-01-20 11:45:20

ralu_h28
Full member
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 284

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

adinagrig a scris:

Buna, am mai scris eu de  rana mea de pe col, am fost la doctor, si mi-a mai dat niste tratament si asteptam luna viitoare dupa menstruatie sa facem cauteriuzarea, asta daca nu cumva luna asta ne ajuat D-zeu si raman  gravida  .Drept urmare eu am inceput  de 2 zile sa iau ,, branca ursului,, atat eu cat si sotul meu, luam dimineta si seata tinctura care se dizlova in apa, iar la pranz eu iau si pastile de branca ursului, la el e mai greu ca e pe teren si uita sa le ia, .
Daca mai e cineva care a luat sa-mi mai spuna si mie pareri.
Oricum eu vreau sa iau 3 luni, si apoi mai vedem.....

salut
mai spunemi te rog o data de cand incepi sa iei branca ursului, din prima zi de ciclu? si cate zile ar trebui sa iau?
daca iau in timpul ciclului nu il prelungeste?
stiu ca mi-am notat undeva , dar sunt nebuna de cap grater , nu mai stiu unde.

Dipsperare mare cu bebele asta, nu mai am rabdare.

Offline

 

#61 2009-01-20 11:46:55

ralu_h28
Full member
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 284

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

carra_verona a scris:

si eu ce fac fetele? eu cu al meu mai rar, cam o data pe saptamina, maxim de doua ori...
de unde din 2 in 2 zile?!
ooooffff sexinpat

da ,ai dreptate.ar trebui si eu sa iau ca inceput noiembrie si decembrie 2008,ca abia atunci s-a prestat corespunzator. rotfl  majoreta

Offline

 

#62 2009-01-20 12:50:56

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

ralu_h28 a scris:

adinagrig a scris:

Buna, am mai scris eu de  rana mea de pe col, am fost la doctor, si mi-a mai dat niste tratament si asteptam luna viitoare dupa menstruatie sa facem cauteriuzarea, asta daca nu cumva luna asta ne ajuat D-zeu si raman  gravida  .Drept urmare eu am inceput  de 2 zile sa iau ,, branca ursului,, atat eu cat si sotul meu, luam dimineta si seata tinctura care se dizlova in apa, iar la pranz eu iau si pastile de branca ursului, la el e mai greu ca e pe teren si uita sa le ia, .
Daca mai e cineva care a luat sa-mi mai spuna si mie pareri.
Oricum eu vreau sa iau 3 luni, si apoi mai vedem.....

salut
mai spunemi te rog o data de cand incepi sa iei branca ursului, din prima zi de ciclu? si cate zile ar trebui sa iau?
daca iau in timpul ciclului nu il prelungeste?
stiu ca mi-am notat undeva , dar sunt nebuna de cap grater , nu mai stiu unde.

Dipsperare mare cu bebele asta, nu mai am rabdare.

deci, ralu, eu am luat 2 luni si ceva, cred, sotul meu ia de apropade 3 luni, ami avem o 1/2 de sticluta mare si i-am zis ca trebuie sa o termine, rezulatatele sa speram ca vor aparea, eu abia mi-am inceput acum 1 sapt  patfierbinte  dupa pauza de la cauterizare....
de cumparat il iau de la plafar, iar de luat l-am luta incontinuu, dimineta si seara, inainate de masa , o lingurita intr-un pahar de apa....cica trebuie sa iei minim 3 luni, sa vezi efectele, asa ca itit urez multa bafta....
si sa auzim numai de 2 liniute smile . (erau momente acum cativa ani cand ma rugam cand faceam un test sa iasa o liniuta si acum ma rog sa iasa cu 2, dar asta vremea, ce sa-i faci, cum o vrea D-zeu)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2009-01-20 12:57:42

ralu_h28
Full member
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 284

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

adinagrig a scris:

ralu_h28 a scris:

adinagrig a scris:

Buna, am mai scris eu de  rana mea de pe col, am fost la doctor, si mi-a mai dat niste tratament si asteptam luna viitoare dupa menstruatie sa facem cauteriuzarea, asta daca nu cumva luna asta ne ajuat D-zeu si raman  gravida  .Drept urmare eu am inceput  de 2 zile sa iau ,, branca ursului,, atat eu cat si sotul meu, luam dimineta si seata tinctura care se dizlova in apa, iar la pranz eu iau si pastile de branca ursului, la el e mai greu ca e pe teren si uita sa le ia, .
Daca mai e cineva care a luat sa-mi mai spuna si mie pareri.
Oricum eu vreau sa iau 3 luni, si apoi mai vedem.....

salut
mai spunemi te rog o data de cand incepi sa iei branca ursului, din prima zi de ciclu? si cate zile ar trebui sa iau?
daca iau in timpul ciclului nu il prelungeste?
stiu ca mi-am notat undeva , dar sunt nebuna de cap grater , nu mai stiu unde.

Dipsperare mare cu bebele asta, nu mai am rabdare.

deci, ralu, eu am luat 2 luni si ceva, cred, sotul meu ia de apropade 3 luni, ami avem o 1/2 de sticluta mare si i-am zis ca trebuie sa o termine, rezulatatele sa speram ca vor aparea, eu abia mi-am inceput acum 1 sapt  patfierbinte  dupa pauza de la cauterizare....
de cumparat il iau de la plafar, iar de luat l-am luta incontinuu, dimineta si seara, inainate de masa , o lingurita intr-un pahar de apa....cica trebuie sa iei minim 3 luni, sa vezi efectele, asa ca itit urez multa bafta....
si sa auzim numai de 2 liniute smile . (erau momente acum cativa ani cand ma rugam cand faceam un test sa iasa o liniuta si acum ma rog sa iasa cu 2, dar asta vremea, ce sa-i faci, cum o vrea D-zeu)

asa este ai dreptate, poate de asta se lasa asteptat bebele.Tu zici sa incep sa iau inca din prima zi de ciclu?mie frica sa numi faca hemoragie mare, sau mai bine il iau dupa ce imi trece.ca n-are ce sa faca rau

Offline

 

#64 2009-01-20 13:34:07

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

eu l-am luat mereu, nu mi s-a parut ca acurs mai mult ca de obicei.... poate nu mi-am dat eu seama....bafta multa


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#65 2009-01-20 13:37:08

ralu_h28
Full member
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 284

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

si tie la fel si sa auzim vesti bune.Am vazut ca sunt destule cazuri cara au ramas dupa BU.Acuma ca a fost asta motivul sau asa a vrut dumnezeu nu stiu.

Offline

 

#66 2009-01-27 20:15:34

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

Eu am tot citit pe aici de branca ursului. chiar ce ma interesa . Am auzit ca e buna ca ramai mai repede. Cred ca o sa incerc si eu. Mie mi-a zis nasa mea de cununie. A incercat 1o ani sa faca bebe si nik. Dar dupa ce a luat si ea si nasul trei luni BU au reusit, si acu au un baietel sanatos tun. Poate ca merge. Trebuie doar sa crezi si sa nu te stresezi. cred ca o sa incep si eu. Deci o lingurita dimineata si una  seara in pahar cu apa. si eu si sotul da?
Si intrerup daca nu imi vine si am ramas. ok am inteles. Eu acu fac un tratament cu augmentin pentru anexita. daca ma apuc sa iau BU de maine de exemplu are ceva? influenteaza cu ceva tratamentul sau are vreun efect negativ?

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2009-01-27 20:16:42)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#67 2009-01-27 21:36:20

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

nu are ce efect negativ sa aiba, e o tinctura de plante.....
eu am facut o pauza de vreo 2 sapatamni, dar sotul meu ia mereu...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#68 2009-01-27 22:24:56

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

Alina Elena a scris:

Eu am tot citit pe aici de branca ursului. chiar ce ma interesa . Am auzit ca e buna ca ramai mai repede. Cred ca o sa incerc si eu. Mie mi-a zis nasa mea de cununie. A incercat 1o ani sa faca bebe si nik. Dar dupa ce a luat si ea si nasul trei luni BU au reusit, si acu au un baietel sanatos tun. Poate ca merge. Trebuie doar sa crezi si sa nu te stresezi. cred ca o sa incep si eu. Deci o lingurita dimineata si una  seara in pahar cu apa. si eu si sotul da?
Si intrerup daca nu imi vine si am ramas. ok am inteles. Eu acu fac un tratament cu augmentin pentru anexita. daca ma apuc sa iau BU de maine de exemplu are ceva? influenteaza cu ceva tratamentul sau are vreun efect negativ?

functioneaza........
la mine cel putin a functionat cand am luat
se iau 15 picaturi de 3 ori pe zi, parca asa imi amintesc


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#69 2009-01-27 22:50:01

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

Eu nu prea am inteles cum se ia  sad Se ia pana iti vine ciclul si atunci faci pauza si astepti sa treaca perioada fertila sau cum. Nu va suparati pe mine ca nu am inteles, va rog.

Offline

 

#70 2009-01-28 08:20:36

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

ruxxy, stai linistita ,
deci , se pare ca se ia ceva de genul : pana ai contactul cu risc, si crezi ca esti insarcinata, deci pana iti vine...
eu am luat lunile de dupa cauterizare, si oricum nu aveam voie la prestat, asa ca...
iar in ianurie nu am mai luat , de cand am inceput sa prestez, eu crezand ca mai prind perioada ovulatiei, dar se pare ca nu am mai prins-o
acum mi-a venit luni , si am incpeut iara sa iau, iau pana incep contactul si eventula si apoi cateva zile,....
dar ia si sotul tau?
ca al meu ia zilnic...adica dimineata si seara


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#71 2009-01-28 09:42:24

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

Mersi Adina puss
Inca nu am luat si nici nu i-am spus sotului. Sigur imi va zice "ce prostie de buruiana ma mai pui sa iau?" lol

Offline

 

#72 2009-01-28 10:51:27

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

aoleo, te avertizez ca e cam naspa la gust....
dar al meu , avand in vedere ca isi doreste enorm un copil, ia  orice ....nici alcool nu mai bea deloc(oricum nu bea nici inainte , doar bere si vin, tarii fffffff rar),

de luat ia dimineata si seara inainte de masa....o lingurita intr-un pahar cu apa....
eu am luat aseara , dar dimineata am uitat.....
offff, cate sacrificii...dar sa speram ca va merita....si in curand sa va dau si eu vestea cea mare...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#73 2009-01-28 11:30:39

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

Deocamdata vreau sa mai astept sa vad daca ma ajuta tratamentul pe care il iau, daca nu vom incepe si noi sa luam.

Offline

 

#74 2009-01-28 13:42:22

ralu_h28
Full member
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 284

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

rruxxy a scris:

Mersi Adina puss
Inca nu am luat si nici nu i-am spus sotului. Sigur imi va zice "ce prostie de buruiana ma mai pui sa iau?" lol

ai dreptate, si eu il pun sa ia, dar tot amana.
A zis ca abia la anu sa ne facem griji ca 2007, in ian am intrerupt antibebe , iar in 2007 ne-am calatorit, asta de cate ori am avut timp.Cat tine  sexinpat  rotfl , ne-a intrebat doctorita daca am facut regulat.
Sotu meu a inceput sa rada rotfl .O data pe saptamana, ca veneam numai noaptea acasa, am avut un an greu tare, zice el: "tie ti se pare regulat si constant"
Voi ce ziceti? rotfl

in schimb s-a lasat de fumat, nu-mi vine sa cred.Fuma ca o locomotiva majoreta

Ultima oara a fost editat de ralu_h28 (2009-01-28 13:43:13)

Offline

 

#75 2009-01-28 13:47:58

ralu_h28
Full member
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 284

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

daliana a scris:

Alina Elena a scris:

Eu am tot citit pe aici de branca ursului. chiar ce ma interesa . Am auzit ca e buna ca ramai mai repede. Cred ca o sa incerc si eu. Mie mi-a zis nasa mea de cununie. A incercat 1o ani sa faca bebe si nik. Dar dupa ce a luat si ea si nasul trei luni BU au reusit, si acu au un baietel sanatos tun. Poate ca merge. Trebuie doar sa crezi si sa nu te stresezi. cred ca o sa incep si eu. Deci o lingurita dimineata si una  seara in pahar cu apa. si eu si sotul da?
Si intrerup daca nu imi vine si am ramas. ok am inteles. Eu acu fac un tratament cu augmentin pentru anexita. daca ma apuc sa iau BU de maine de exemplu are ceva? influenteaza cu ceva tratamentul sau are vreun efect negativ?

functioneaza........
la mine cel putin a functionat cand am luat
se iau 15 picaturi de 3 ori pe zi, parca asa imi amintesc

in afara de augmentin tia- dat si altceva pt anexita?

Offline

 

#76 2009-01-29 08:12:41

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: branca ursului - tratament naturist pt infertilitate

pai mi-a dat augmentin si flamexin. Si mia dat si pliculete de activit b pentru protectia organismului impotriva antibioticelor. Eu termin acest tratament si sa vad dupa aia poate luam si noi BU.

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2009-01-29 08:12:54)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.