homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Glandele si cheful... de sex-2


#20 2008-10-14 03:30:37

Arthemis
Banat
Inregistrat: 2008-10-07
Mesaje: 16

Re: glandele si cheful... de sex

nu sunt sigur daca sunt la topicul cel mai potrivit dar..  fetele, am si eu o intrebare sad si anume urmatoare: cat de grav e daca partenera in timpu actului sexual rosteste un alt nume, inafara de al meu ?? Oare are pe alcineva ? Oare se gandeste la alcineva in timp ce .. ? sau -doar- o face cu alcineva ? cat de serios ar putea fii ?sad ar trebui sa inchei orice discutie/relatie ? chiar: ea a zis ca o fost o simpla greseala, ca a fost prea entuziasmata* si ca nu are nici o treba cu nici un "numele" .. ce sa fac/cred ?? sad


Orice adevar particular nu este decat un adevar relativ si nu se consolideaza decat prin contrariul lui care ii este complementar.

Offline

 

#21 2008-10-14 09:25:03

alexandrada
New member
Inregistrat: 2008-08-06
Mesaje: 48

Re: glandele si cheful... de sex

Pt Andrulina: Da, vreau sa fac sex, dar de multe ori - si atunci cand vreau - ma racesc intr-o clipa, din nimic... simt ca nu-mi pot desface picioarele, ca acolo jos nu se intampla nimic sad

Orgasm am avut de o gramada de ori, cele mai multe cu iubitul meu. Sex,am zis in primul post parca: saracul a ajuns si el sa ma lase sa vada cand imi vine mie cheful, sa nu ma bata la cap, ca a inteles ca-i ceva in neregula. Si se intampla sa stam si 2-3 luni pana-mi vine mie saaa....sad

Am discutat des si mult cu el pe tema asta, nu ne-am inselat si nu ne inselam, inca ne iubim si ne bizuim foarte tare unul pe celalalt... Asta e singura noastra problema de ceva timp (si cea mai mare, devine din ce in ce mai evident si pt mine)...

AAAA, o intrebare totusi: cele 4 analize pt tiroida, T3 T4 TSH si anti-TPO, de care mi-ai zis mai sus se fac la sange sau cum?... Sa mi le fac inainte de controlul la endocrinolog sau sa astept s avad daca mi le recomanda el..? tu cum zici?

Ultima oara a fost editat de alexandrada (2008-10-14 09:26:53)

Offline

 

#22 2008-10-14 12:51:27

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: glandele si cheful... de sex

ti le faci la sange si eu zic sa ti le faci inainte de a merge la medicul endocrinolog...el tot astea ti le va da ca sa vada daca totul e ok cu tiroida si eventual iti va spune sa faci o ecografie la tiroida sa vada daca ai ceva noduli saud aca e marita. dar tu fa analizele si dupa aia du-te la medic.

Offline

 

#23 2008-10-14 17:11:58

alexandrada
New member
Inregistrat: 2008-08-06
Mesaje: 48

Re: glandele si cheful... de sex

ok, vad ce si cum si va tin la curent...
Multumesc mult pt tot!wink

Offline

 

#24 2008-10-14 19:11:04

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: glandele si cheful... de sex

Arthemis a scris:

nu sunt sigur daca sunt la topicul cel mai potrivit dar..  fetele, am si eu o intrebare sad si anume urmatoare: cat de grav e daca partenera in timpu actului sexual rosteste un alt nume, inafara de al meu ?? Oare are pe alcineva ? Oare se gandeste la alcineva in timp ce .. ? sau -doar- o face cu alcineva ? cat de serios ar putea fii ?sad ar trebui sa inchei orice discutie/relatie ? chiar: ea a zis ca o fost o simpla greseala, ca a fost prea entuziasmata* si ca nu are nici o treba cu nici un "numele" .. ce sa fac/cred ?? sad

e de nashpa...


They can because they think they can.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-10-14 20:00:32

skumpi
Vizitator

Re: glandele si cheful... de sex

OneOnly a scris:

Arthemis a scris:

nu sunt sigur daca sunt la topicul cel mai potrivit dar..  fetele, am si eu o intrebare sad si anume urmatoare: cat de grav e daca partenera in timpu actului sexual rosteste un alt nume, inafara de al meu ?? Oare are pe alcineva ? Oare se gandeste la alcineva in timp ce .. ? sau -doar- o face cu alcineva ? cat de serios ar putea fii ?sad ar trebui sa inchei orice discutie/relatie ? chiar: ea a zis ca o fost o simpla greseala, ca a fost prea entuziasmata* si ca nu are nici o treba cu nici un "numele" .. ce sa fac/cred ?? sad

e de nashpa...

e de ffffffff nashpa` !
inseamna ca in mintea ei e alt baiat/barbat  roll
ai grija si dak n`ai pus suflet in relatia cu fata asta sa nici nu pui.... fugi cat mai tare !  neutral

 

#26 2008-10-14 20:03:41

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: glandele si cheful... de sex

Arthemis a scris:

nu sunt sigur daca sunt la topicul cel mai potrivit dar..  fetele, am si eu o intrebare sad si anume urmatoare: cat de grav e daca partenera in timpu actului sexual rosteste un alt nume, inafara de al meu ?? Oare are pe alcineva ? Oare se gandeste la alcineva in timp ce .. ? sau -doar- o face cu alcineva ? cat de serios ar putea fii ?sad ar trebui sa inchei orice discutie/relatie ? chiar: ea a zis ca o fost o simpla greseala, ca a fost prea entuziasmata* si ca nu are nici o treba cu nici un "numele" .. ce sa fac/cred ?? sad

daca s-a intamplat o data accidental se poate sa fi fost o greseala...daca s-a intamplat de mai multe ori atunci ar tb sa-ti dea de banuit.
eu dormeam si il strigam pe nume in somn pe prietenul bun al lui iubi si mi-a zis cand m-am trezit smile dar n-a avut nicio treaba iubi cu asta chiar zambea
deci se mai intampla accidental sa-ti cina sa spui alt nume, dar daca continua asa inseamna ca e ceva mai mult.
in plus daca ea se comporta f ok cu tine si simti ca te iubeste n-ai dc sa-ti faci griji

Offline

 

#27 2008-10-19 20:58:04

Angeldark
New member
Inregistrat: 2008-10-18
Mesaje: 6

Re: glandele si cheful... de sex

Cheful imi vine foarte rar ,trece si 2 luni sau daca fac o data pe luna.Nu stiu daca este din cauza stresului sau pentru singurul fapt ca ma doare tot timpul, chiar daca el este foarte atent.Dorinta nu imi lipseste, dar dupa o partida chiar daca nu o facem tare ma doare cateva zile. Cum am citit si alte mesaje,o fi ceva legat de glande?

Offline

 

#28 2008-10-19 20:59:45

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: glandele si cheful... de sex

Cred ca la tine e pe fond psihic...te doare in timpul actului mereu indiferent de pozitie sau doar in anumite pozitii? esti lubrifiata suficient?

Offline

 

#29 2008-10-21 15:18:55

alexandrada
New member
Inregistrat: 2008-08-06
Mesaje: 48

Re: glandele si cheful... de sex

daca doare e nasol... clar asta e motivul:( vorbeste cu el, Angeldark!

Eu am fost azi la medicul endocrinolog (si sexolog pe deasupra) de care v-am vorbit acum ceva vreme, mi-a dat analize de T3,TSH, cortizol si ramane sa vdm daca am ceva dupa ce aflam rezultatele... ufffff, maine merg la recoltat sange, sper sa se poata rezolva totul cu pastile, nu-mi vine sa bat la usile psihologilor sa ma plang de viata mea sexuala:( sau, de fapt, de lipsa ei:(

Offline

 

#30 2008-10-24 11:23:48

charlize17
New member
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 32

Re: glandele si cheful... de sex

ufff, nici eu nu am chef de sex aproape niciodata... nu stiu care e problema, cred ca si glandele si psihicul si el... oare se poate mai complicat de atat? ma inteleg bine cu prietenul meu, nu cred ca pot sa spun ca il iubesc, dar totul e ok , in afara de sex. eu nu simt nici o atractie fata de el. asta e o problema. inca una e faptul ca nu simt nici o dorinta sa o fac, nici cu el, nici cu altcineva. oare de unde sa incep rezolvarea?

Offline

 

#31 2008-10-24 12:26:27

alexandrada
New member
Inregistrat: 2008-08-06
Mesaje: 48

Re: glandele si cheful... de sex

de la o discutie cu el... lunga si sincera... nu aveti nimic de pierdut;)

eu am tot discutat cu el, probleme avem de vreo 2 ani, asa ca am avut multe ore lungi si sincere... si am ajuns la concluzia ca nu-i vina lui - asta a zis-o si sexologul cu care am vb (d-abia acum, insa...) Eu am trecut la pasul 2, asadar, sa vdm daca nu-i o problema fizica. poate fi si psihica, asta e pasul 3...

cauze pot fi multe, trebuie insa eliminate pe rand...

Offline

 

#32 2008-10-24 13:20:46

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: glandele si cheful... de sex

charlize17 a scris:

ufff, nici eu nu am chef de sex aproape niciodata... nu stiu care e problema, cred ca si glandele si psihicul si el... oare se poate mai complicat de atat? ma inteleg bine cu prietenul meu, nu cred ca pot sa spun ca il iubesc, dar totul e ok , in afara de sex. eu nu simt nici o atractie fata de el. asta e o problema. inca una e faptul ca nu simt nici o dorinta sa o fac, nici cu el, nici cu altcineva. oare de unde sa incep rezolvarea?

pai daca nu te simti atrasa de el din cauza asta nici nu-ti doresti sa faci sex si nici nu te simti bine cand o faci...am mai spus pe un topic ca sa te simti bine in pat cu cineva trebuie sa simt o atractie destul de mare si sa fie intre voi pasiunea si chimia aceea.
dar totusi daca nu il iubesti nu te simti atrasa de el pt ce mai continui relatia?

Offline

 

#33 2008-10-26 01:59:00

Danisia
Full member
Inregistrat: 2008-09-09
Mesaje: 666

Re: glandele si cheful... de sex

mie de la ac mi-a cam scazut pofta...


Ce nu te doboara te face mai puternic

Offline

 

#34 2008-10-26 02:15:49

skumpi
Vizitator

Re: glandele si cheful... de sex

si mie neutral da nu le`am schimbat k in rest ma simt fff bine cu ele...

 

#35 2008-10-26 08:53:15

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: glandele si cheful... de sex

chiar si nivelul ridicat al prolactinei poate duce la scaderea libidoului. Nu trebuie sa fie neaparat vorba de glanda tiroida. Daca tot mergi la endocrinonog eu zic sa iti faca analizele hormonale complete, nu doar cele legate de glanda tiroida.

Ultima oara a fost editat de baciu (2008-10-26 08:54:24)


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#36 2008-10-27 09:19:22

alexandrada
New member
Inregistrat: 2008-08-06
Mesaje: 48

Re: glandele si cheful... de sex

baciu a scris:

chiar si nivelul ridicat al prolactinei poate duce la scaderea libidoului. Nu trebuie sa fie neaparat vorba de glanda tiroida. Daca tot mergi la endocrinonog eu zic sa iti faca analizele hormonale complete, nu doar cele legate de glanda tiroida.

Da, si Prolactina mi-a dat endocrinologul sa fac;) Are supraspecializare sexologie, de-aia l-am ales pe el si iata ca mi-a dat analize si de glanda dar si de alti hormoni care pot afecta viata sexuala: T3, TSH, Prolactina si cortizolul (hormonul stresului)

Offline

 

#37 2008-10-27 09:21:43

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: glandele si cheful... de sex

sa ne ti la curent cu evolutia acestei probleme. sanatate.

Ultima oara a fost editat de baciu (2008-10-27 09:21:59)


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#38 2008-10-27 11:03:11

alexandrada
New member
Inregistrat: 2008-08-06
Mesaje: 48

Re: glandele si cheful... de sex

multumesc, va voi tine la curent! pt ca s-ar putea sa fie identic cu cazurile multor femei, doar ca pana acum nu prea s-a pus accentul pe povestea asta cu glande/hormoni/chef...
mai dureaza vreo 2 sapt pana voi avea raspunsul, dar cu siguranta voi reveni pe acest topic sa va povestesc;)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.