homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sampon...-5


#77 2009-08-10 11:23:09

AwesomeAngel
Diamond member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 27313

Re: sampon...

guesswho1 a scris:

AwesomeAngel, uleiul de masline nu se aplica la 2 sapt. se aplica pe varfuri, insa nu asa rar. o data speli parul cu sampon si balsam only, o data aplici ulei de masline cu o ora inainte. deci una da, una ba . mie asa mi`a recomandat coafeza

la doua saptamani e rar? yikes Multumesc de sfat  puss  am sa incerc asa ... o data da, o data nu  big_smile

eu ma gandeam ca e prea des si ca e posibil sa il ingras si mai rau ... dar daca dau doar pe varfuri, cred ca o il ajut sa nu se mai usuce asa ... sper roll

Oricum am folosit pana acum de doua ori Clear Scalp Oil Control si a treia zi, parul era tot gras la radacina ...  mad

masca de la Karites n-am gasit mad in schimb am zis ca imi iau din nou fas-fas d-ala de la Gliss pt varfuri uscate si deteriorate ca nu mi-a facut rau, da' nici cine stie ce minune ...

Nivea Straight&Easy ... e bun si pentru par grasut? Sau doar pentru cel normal?

Pure Balance de la Nivea am vazut ca e pentru par gras!

disperat  am innebunit de tot!  sad

nici un balsam nu mi se pare bun ... nici kallos, nici elseve, nici Gliss sau Schauma sad  disperat


"I may not be perfect, but all parts of me are pretty awesome!" angel

Offline

 



#78 2009-08-10 12:07:18

BratzG
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 1222

Re: sampon...

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/20047_img.jpg

sper sa va fie de folos! smile


eu,tu si restul lumii...

Offline

 

#79 2009-08-11 05:32:26

mimoo
Sr. member
Inregistrat: 2008-03-01
Mesaje: 1448

Re: sampon...

AwesomeAngel a scris:

Fetelor, aruncati cu o idee si un sfat ... m-am saturat de prostiile care sunt in comert ... am un par relativ ok, doar ca se ingrasa la radacina (cam a treia zi) ... varfurile sunt uscate, le dau cu ulei de masline cam la 2 saptamani, dar vreau un sampon bun ...

ma gandeam daca Amino-S de la Pantene chiar face minuni?

Sau cel de la Gliss cu extract de trandafir salbatic ...

O fi ceva de capul lor? disperat

Sa caut Karites de la Home Institut?

Va rog, un sfat! disperat

Multu', fetele! kram

Gliss-ul nu e ok face parul gras big_smile


when god made man she was only kidding.

Offline

 

#80 2009-08-11 09:29:03

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: sampon...

Este la Kallos ulei pt. v?rfuri. Costă cam 11 lei flaconul. Viaţa mea depinde de el lol Eu am părul super uscat (după o săpt. nici nu miroase, nici nu fac mătreaţă, arată bine şi frumos de prin ziua 3 doar) şi ?mi intind uleiul pe tot părul c?nd e ud şi aşa ?l usuc cu peria şi foenul. E o minune după părerea mea pentru v?rfurile uscate, şi poţi să ?ţi pui de c?te ori ai nevoie.

Ultima oara a fost editat de Finesse (2009-08-11 09:29:44)


Goodnight moon

Offline

 

#81 2009-08-11 13:15:35

AwesomeAngel
Diamond member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 27313

Re: sampon...

mimoo a scris:

Gliss-ul nu e ok face parul gras big_smile

Multumesc de sfat! big_smile Era asa roz si in reclama garanta ca face minuni! lol

Finesse a scris:

Este la Kallos ulei pt. v?rfuri. Costă cam 11 lei flaconul. Viaţa mea depinde de el lol Eu am părul super uscat (după o săpt. nici nu miroase, nici nu fac mătreaţă, arată bine şi frumos de prin ziua 3 doar) şi ?mi intind uleiul pe tot părul c?nd e ud şi aşa ?l usuc cu peria şi foenul. E o minune după părerea mea pentru v?rfurile uscate, şi poţi să ?ţi pui de c?te ori ai nevoie.

eu ala il foloseam cand imi intindeam parul cu placa ... acum muuuulti ani lol am constientizat ca parul meu oricum e drept, placa era un moft chicot  un moft ucigator, ce-i drept mad

O sa incerc sa folosesc uleiul acela de la Kallos ... pentru ca tubul e aproape nou ...  big_smile

Aseara mi-am dat cu ulei de masline pe varfuri ... thanks, guesswho1! puss si in loc de balsam am folosit masca cu placenta de la Kallos ... si samponul Clear Scalp Oil Control ... acum parul sta minunat ... sa vad cum arata joi ... ca in aspectul zilei de joi e cheia succesului rotfl

Multumesc mult de tot pentru sfaturi si idei! puss  par


"I may not be perfect, but all parts of me are pretty awesome!" angel

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2009-08-11 13:24:33

the.duchess
Full member
Inregistrat: 2009-08-06
Mesaje: 139

Re: sampon...

eu am folosit intr`un timp un sampon din farmaciile sensiblu....tony&guy se numea....am dat vreo 30 de lei p el ,era pt volum si chiar i`a dat volum parului.ce mi`a placut cel mai mult la el era mirosul.mirosea fantastic,seamana cu un parfum si persista pe par hjarta akum folosesc sampon de l`oreal si ulei de la kallos,balsam nu folosesc pentru ca am parul destul de moale ,iar cand aplic balsam mi`l face foarte fin,k de pisica.


i`m tryin` to do good, but the devil's fuckin` with me..

Offline

 

#83 2009-08-11 14:17:28

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: sampon...

fetele, am fost ieri la dermatolog si l-am intrebat de problema cu parul...ca si al meu se ingrasa extraordinar de repede la radacini, iar varfurile sunt uscate. Mi-a zis sa ma spal cu orice sampon..orice vreau eu, dar la final sa folosesc asta  http://www.centrofarm.ro/ccC1X004723/de … 25-Ml.html..Nizan forte...pun putin la radacina, in varful scalpului si masez pana face spuma....trebuie aplicat doar la radacina...stau asa 5 minute, si apoi clatesc. Cica e foarte bun. Inca nu mi l-am luat ca n-am avut bani, dar..cum am dat pe celalalt 40, dau si pe asta  lol
Ah...si tratamentul trebuie sa dureze cel putin 2 luni, ca sa se vada rezultate...nu doar 2 samponari big_smile
(eu niciodata n-am avut rabdarea necesara sa=l tin mai mult de o luna dumbom )


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

#84 2009-08-11 16:52:24

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: sampon...

Ceva ?n genul ăsta este la Balea, ?n DM, apă de păr, e o sticlă de  500ml, un lichid gălbui clar, şi se masează la rădăcina părului, tot scalpul cu ea, parcă ?n fiecare zi, şi nu se clăteşte. Scrie pe sticlă că e pentru păr unsuros şi cu mătreaţă. Mama l-o luat şi ?ncă nu l-o folosit deci nu ştiu ce să vă spun dacă funcţionează sau nu.
Awesome: şi eu folosesc uleiul ăla la ?ntins părul cu placa.. daily lol


Goodnight moon

Offline

 

#85 2009-08-11 16:59:55

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: sampon...

mie mi-a spus coafeza mea sa imi clatesc paru cu zeama de lamaie dupa ce ma spal. insist f mult la radacina si dupa aia nu mai clatesc parul...asta e pt parul gras...
folosesc zeama de lamaie cam de 2 sapt si inca nu vad nici un rezultat...oricum mi-a spus sa o folosesc cam 2 luni...


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#86 2009-08-11 18:37:19

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: sampon...

Finesse a scris:

Ceva ?n genul ăsta este la Balea, ?n DM, apă de păr, e o sticlă de  500ml, un lichid gălbui clar, şi se masează la rădăcina părului, tot scalpul cu ea, parcă ?n fiecare zi, şi nu se clăteşte. Scrie pe sticlă că e pentru păr unsuros şi cu mătreaţă. Mama l-o luat şi ?ncă nu l-o folosit deci nu ştiu ce să vă spun dacă funcţionează sau nu.
Awesome: şi eu folosesc uleiul ăla la ?ntins părul cu placa.. daily lol

ce ulei pt placa? huh  zilnic ti-l indrepti?


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

#87 2009-08-11 22:28:58

AwesomeAngel
Diamond member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 27313

Re: sampon...

Pentru ca azi m-am scapat si am intrat intr-un Plafar ... mi-am luat un tratament - Masca pentru par degradat (cu Keratina si Provitamina B5) de la Gerovital Plant - 14 lei. big_smile

Asa arata!

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/17381_picture.jpg

Am inteles ca ar da rezultate bune folosit impreuna cu Gerovital Plant Tratament - Ser pentru varfuri deteriorate ... care e aproximativ 10 lei ... eu serul l-am comandat, tot in Plafar, pentru ca nu-l aveau momentan in magazin big_smile

Daca nu-i bun, macar n-am pierdut o avere ... 24 lei ... not big deal! lol daca e bun, dau sfoara-n forum ... lol

Ultima oara a fost editat de AwesomeAngel (2009-08-11 22:29:50)


"I may not be perfect, but all parts of me are pretty awesome!" angel

Offline

 

#88 2009-08-11 23:37:12

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: sampon...

alexa123 a scris:

Finesse a scris:

Ceva ?n genul ăsta este la Balea, ?n DM, apă de păr, e o sticlă de  500ml, un lichid gălbui clar, şi se masează la rădăcina părului, tot scalpul cu ea, parcă ?n fiecare zi, şi nu se clăteşte. Scrie pe sticlă că e pentru păr unsuros şi cu mătreaţă. Mama l-o luat şi ?ncă nu l-o folosit deci nu ştiu ce să vă spun dacă funcţionează sau nu.
Awesome: şi eu folosesc uleiul ăla la ?ntins părul cu placa.. daily lol

ce ulei pt placa? huh  zilnic ti-l indrepti?

Vorbeam mai sus de un ulei pt. v?rfuri de la Kallos, din care ?mi pun pe păr c?nd mi-l ?ntind cu placa. Şi da mi-l ?ntind zilnic, de c?te ori ies din casă lol Normal, nu pun ulei de fiecare dată, altfel ar trebui să mă spăl zilnic pe cap lol Doar puţin puţin max de 2 ori ?ntre spălări smile


Goodnight moon

Offline

 

#89 2009-08-14 21:05:11

AwesomeAngel
Diamond member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 27313

Re: sampon...

Serul ...  chicot

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/17381_ser1.jpg

aseara am folosit masca in loc de balsam ... parul sta frumos si are luciul natural  rodnar  ... sper ca in scurt timp sa va dau o veste buna, cum ar fi aceea ca serul pentru varfuri chiar e misto  big_smile


"I may not be perfect, but all parts of me are pretty awesome!" angel

Offline

 

#90 2009-12-16 11:49:28

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: sampon...

AwesomeAngel a scris:

Serul ...  chicot

http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … 1_ser1.jpg

aseara am folosit masca in loc de balsam ... parul sta frumos si are luciul natural  rodnar  ... sper ca in scurt timp sa va dau o veste buna, cum ar fi aceea ca serul pentru varfuri chiar e misto  big_smile

awesome nu ne-ai mai tinut la curent cu serul pt varfuri.Cum e?Eu am probleme cu scalpul.credeam ca am matreata,insa coafeza la care m-am tuns ultima data mi-a zis ca am scalpul uscat.nu stiti ceva tratamente pt scalp uscat?


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#91 2009-12-16 11:51:37

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: sampon...

dianah, daca matreata cade, inseamna ca e matreata uscata
eu in cazuri din astea folosesc Ducray Selegel, e special pentru matreata uscata si dupa 2-3 spalari nu mai am probleme

Offline

 

#92 2009-12-16 12:00:46

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: sampon...

mersi heim.imi zicea cineva ca inainte sa ma spal pe cap sa-mi aplic un galbenus de ou amestecat cu ulei de masline si sa las o ora pe par,dupa care sa-l spal.oare ar avea ceva efect?


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#93 2009-12-16 12:02:59

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: sampon...

pentru matreata ma indoiesc, asta e o masca buna pentru sanatatea parului in general... de fapt uleiul de masline se da pe varfuri, la radacina pui ulei de ricin + galbenus
atentie sa nu te speli cu apa prea calda apoi ca-ti faci omleta in cap

Offline

 

#94 2009-12-16 12:08:28

AwesomeAngel
Diamond member
Inregistrat: 2008-11-18
Mesaje: 27313

Re: sampon...

dianah a scris:

AwesomeAngel a scris:

Serul ...  chicot

http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … 1_ser1.jpg

aseara am folosit masca in loc de balsam ... parul sta frumos si are luciul natural  rodnar  ... sper ca in scurt timp sa va dau o veste buna, cum ar fi aceea ca serul pentru varfuri chiar e misto  big_smile

awesome nu ne-ai mai tinut la curent cu serul pt varfuri.Cum e?Eu am probleme cu scalpul.credeam ca am matreata,insa coafeza la care m-am tuns ultima data mi-a zis ca am scalpul uscat.nu stiti ceva tratamente pt scalp uscat?

e bun ... adica eu mi-am tuns varfurile acum 3 sau 4 saptamani si de atunci folosesc samponul Anaphase de la Ducray si in loc de balsam, dupa ce tin parul in prosop 5 min, dau puf-puf cu serul ala si pana acum la o privire extrem de critica am gasit 5 fire usor despicate lol dar nici cu foehn-ul nu l-am mai chinuit de ceva timp ...
am si masca din aceeasi gama, e buna si aia, da' is o lenesa si jumatate si nu prea am (mai) folosit-o rodnar


"I may not be perfect, but all parts of me are pretty awesome!" angel

Offline

 

#95 2009-12-16 19:44:49

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: sampon...

a folosit cineva sampon cu chinina ? am auzit ca cel de la Herbagen e bun. ati incercat careva ?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.