homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

De ce ne inseala barbatii-69


#1293 2011-11-28 19:16:01

anutza05
New member
Inregistrat: 2011-05-23
Mesaje: 41

Re: de ce ne inseala barbatii

Pt ca sunt niste  diablo cei care isi iubesc cu adevarat iubitele Sau sotiile nu o fac . E parerea mea.
  patfierbinte

Offline

 

#1294 2011-11-29 14:50:23

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: de ce ne inseala barbatii

anutza05 a scris:

Pt ca sunt niste  diablo cei care isi iubesc cu adevarat iubitele Sau sotiile nu o fac . E parerea mea.
  patfierbinte

subscriu  wave


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#1295 2012-05-24 14:31:47

bluynna
New member
Inregistrat: 2012-05-18
Mesaje: 27

Re: de ce ne inseala barbatii

De ce inselam si noi si ei?Eu imi raspund ca treaba asta cu inselatul este pe fondul unei vulnerabilitati la noi femeile ca pe barbati nu-i prea inteleg .Intr-o relatie cand ceva nu mai merge, nu esti inteles si faci greseala sa te miniti ,sa faci un compromis sa continui si in acelasi timp sa inseli faci o greseala majora deoarece in loc sa clarifici situatia mai rau te complici si uite asa intram intr un cerc vicios.Cand ceva nu mai merge in relatie ori indrepti ori ai puterea ca femeie sa mergi inainte si nu sa fi slaba cum suntem unele din noi asa iertatoare ,permisive si... o intreaga filozofie .Iar daca inseala nu iubesc sau daca iubesc atunci gandesc cu altceva makar daca o fac sa fie inteligenti ,fara sa se simta si o aventura sa ramana in stadiul de aventura scurta .Treaba e ca multi barbati sunt f naivi in sensul ca judeca o femeie dupa aspectul exterior ,se lasa vrajiti de aparente si multi nu se protejeaza din comoditate sau prostie nu inteleg .In ziua de azi mai greu sa te bazezi pe cineva, trebuie sa te bazezi mai mult pe tine  ,nu poti intui ce-ti rezerva cel de langa tine.Treaba e ca si noi gresim dar acum filozofam despre ei si e o intreaga filozofie dar in principiu si femeile si barbatii inseala. Intr-un final daca nu-si schimba comportamentul si nu simti e ok insa trebuie sa stii sa te opresti  dar din pacate multi actioneaza apoi gandesc sau nu definitia tipologiei masculine.

Offline

 

#1296 2012-06-07 02:35:57

georgiana35
New member
Inregistrat: 2012-06-07
Mesaje: 5

Re: de ce ne inseala barbatii

hushi a scris:

nu stiu in ce masura are legatura cu sexul topicul.. insa cred ca multe fete isi pun intrebarea "de ce ma inseala?" sau.. "cum sa fac sa nu fiu inselata?".. eu nu am fost insealata pana acum..insa sunt una dintre fetele care se intreaba care e secretul ca un barbat sa nu te insele..  astepti pareri sau chiar intamplari despre inselat..

MERITA SE LA TAIEM PENISURILE SI OUALE JOS CE ZICETI

Offline

 

#1297 2012-06-07 08:41:05

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: de ce ne inseala barbatii

signof10  popa


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1298 2012-06-07 08:44:37

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: de ce ne inseala barbatii

georgiana35 ai warn pt limbaj necorespunzator.
citeste regulamentul si respecta-l! si nu mai scrie cu majuscule.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#1299 2012-06-07 09:53:10

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: de ce ne inseala barbatii

nu exista un secret prin care un barbat inseala sau o femeie ... totul tine de el/ea daca vrea inseala daca nu , nu.

Offline

 

#1300 2012-06-07 13:08:12

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: de ce ne inseala barbatii

exact! poate sa gaseasca aurul cu tine, sa vrea 10 copii cu tine si tot restul, daca felul lui acesta e forgetit se duce

Offline

 

#1301 2012-07-23 00:10:39

das
New member
Inregistrat: 2012-07-21
Mesaje: 34

Re: de ce ne inseala barbatii

Inseala din te miri ce motive. Uneori, poate ca nu au nici un motiv. La mijloc e dorinta de "aventura" fata de o persoana pentru care au atractie sexuala, de moment de cele mai multe ori. Se intampla, ca in jurul unei anumite persoane sa simti, fie si pentru putin timp, o anumita "energie" sexuala. Ei bine, cand un barbat simte asta, pentru el e mai greu sa-si reprime sentimentele asa ca actioneaza pe ceea ce simte pe moment. Cum acea atractie dureaza pana dupa savarsirea actului in sine, se imbraca si pleaca la cea care ii asteapta acasa cu bratele deschise.
Cred ca e foarte greu sa stai langa un asemenea barbat, incapabil sa se stapaneasca.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.