homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?-2


#20 2008-11-27 15:27:15

Sea
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-05-08
Mesaje: 276

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

pe mine m-ati facut sa vreau bebe!!

Offline

 



#21 2012-09-09 13:15:47

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

Dimineata la ora 0600 m-am trezit, s-a trezit si el , i-am spus soptit ca o sa-mi fac testul, el a spus "iham" si s-a culcat la loc pana la 06.40.
Eu:
am facut testul, pozitiv big_smile , si l-am lasat pe marginea chiuvetei, ca sa il vada. Eu m-am pus in living si m-am machiat, asteptand sa se trezeasca si sa se duca EL sa il vada, nu sa ii zic eu vestea cea minunata hjarta
Aveam o pereche de sosetele alb cu portocaliu, cu semnul intrebarii pe ele, le-am luat si i le-am pus pe pat la el,usor, fara sa ma simta, langa perna, pe partea pe care dormea, ca sa le vada cand va deschide ochii.

Varianta lui:
Dupa ce i-am spus ca ma duc sa fac testul, s-a bagat in pat si astepta sa vin la el, bucuroasa, fluturand dovada in mana. Nevenind, era dezamagit, a dormit asa, posomarat, pana a sunat ceasul la 06.40.
Cand a deschis ochii si a vazut sosetelele, l-a cuprins acea starepe care o are si copilul care se trezeste in ziua de Craciun si vede cadourile langa el hjarta Nu mai spera, pentru ca nu venisem la el, insa...surpriza! big_smile
A venit la mine alergand, cu sosetelele in mana, sa ma intrebe, ca sa fie sigur chicot Ma luat in brate si m-a sarutat!]
A fost un moment foarte emotionant pentru noi hjarta


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#22 2012-09-10 08:53:18

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

ma faceti sa bocesc de luni dimineata

Offline

 

#23 2012-09-10 12:42:39

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

In 3 februarie seara la 10 stateam in pat si la un moment dat, am simtit o durere in dreptul ovarelor. si i-am zis sotului ca ma doare burta. el se pregatea sa mearga la magazin sa cumpere ceva dulce.
A venit sus tot un zambet cu 5 teste de sarcina toate diferite, si cu marea rugaminte sa le fac pe toate 5 deodata lol
Stiam amandoi ca nu am cum sa fiu gravida, ca avusesem un singur contact in luna precedenta cu multa dupa presupusa ovulatie. dar zic hai, sa-i fac si lui moftul, ce m-o costa...
in 2 minute a aparut pe toate a doua liniuta, dar care abia se vedea. si ma duc si-i zic ca-s stricate testele lui, se vad ceva dungi pe-acolo. a mers repede sa se uite la ele si-a venit in pat si m-a luat in brate si mi-a zis : "vine bebe, te iubesc"
nu mi-a mai dat drumul toata noaptea si ma trezea din somn sa ma ia in brate si-mi tot soptea "nu cred, nu cred", era socat pur si simplu.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#24 2012-09-10 14:09:09

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

Foarte frumos fetelor...asa ar trebui sa fie pt toata lumea...dar din pacate nu se poate.
In prima luna cand nu ne-am mai protejat imi faceam si eu astfel de planuri, cum imi voi anunta sotul, parintii, fratii, prietenii...mai ales pt sot tineam sa pregatesc ceva cu totul special, imi imaginam cum ma va lua in brate fericit pt ca ne doream atat de mult amandoi un copilas, o bucatica din noi si din iubirea noastra...
Am tot continuat sa sper la momentul ala luni de zile, apoi ani...apoi am renuntat, era ultima mea grija, nu imi doream decat sa raman insarcinata si atat. Si dupa 6 ani de lupta crunta cu infertilitatea, nu mai avea nicio importanta anuntul...iar dupa FIV, cand am fost sunata de la clinica si m-au felicitat ca am test betaHCG pozitiv (eu nu am mai facut test de pipi, nu le mai suportam...) eram la serviciu si pur si simplu l-am sunat pe sotul meu si i-am spus ca vom avea un bebe...si plangeam in hohote si imi tremurau atat de tare mainile incat nu ii puteam forma numarul. Insa bucuria pe care am simtit-o noi in momentul ala a fost ceva foarte greu de descris. Experienta prin care am trecut m-a schimbat enorm, m-a maturizat foarte mult, si m-a facut sa inteleg care sunt lucrurile cu adevarat importante in viata asta. Si cred ca daca as fi ramas insarcinata in prima luna de incercari, nu as fi apreciat asta atat de mult pe cat o fac acum...evident, m-as fi bucurat nespus, dar nu apreciem niciodata ceva cu adevarat decat atunci cand suntem pusi in situatia de a nu-l avea niciodata...


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2012-09-10 16:18:28

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

cris hjarta cat de adevarat!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#26 2012-09-10 17:02:34

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

Gărlis, mi se face pielea de gaina cand va citesc hjarta


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#27 2012-09-12 13:44:27

aprilus
Full member
Inregistrat: 2012-07-04
Mesaje: 686

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

ce dragut......imi dau lacrimile grater


''Orice copil e un pui de fluture, ce zburdă zglobiu de colo-colo și-i dă vieții culoare. ''

Offline

 

#28 2012-09-20 16:53:47

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

Cris hjarta Esti atat de deosebita, incat nu se putea sa nu ai puiul tau. Il meriti mai mult decat orice pe lume! Si tu sisotul tau deopotriva! Sa fiti sanatosi si fericiti alaturi de fetita cu fundita. Te imbratisez cu drag hjarta

Ultima oara a fost editat de Andrianna (2012-09-20 16:54:11)


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 

#29 2012-10-24 09:03:00

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

Cris si eu mi-am facut la inceput planuri peste planuri de anuntat sotul. Dupa, nu mai conta decat sa vina bebe.
In ziua testului...eu nu trebuia sa fac test. lol Am ajuns acasa de la serviciu, m-am dezbracat, m-am apucat de mancat. Cand colo, ma suna mama mea ca trebuie sa plece urgent din localitate si are haine in masina de spalat, sa ma duc sa le intind. " Maaare" chef aveam eu sa merg dar nu prea aveam de ales.  In drum spre mama am trecut pe langa o farmacie, parca m-a atras ca un magnet, am intrat si am cumparat un test. Tot drumul spre casa m-am certat in gand, ca sunt o masochista ca ma chinui iar cu un test negativ cand eu nici macar nu am ovulat, eram convinsa de asta.
Cum am ajuns, am facut testul ( cu 15 minute inainte am mai facut odata pipi acasa asa ca a trebuit sa ma fortez lol ). Si a iesit +, nu mi-a venit sa cred, acasa am mai facut unul, iar plus.
Gata, m-am pus pe bocit de bucurie.
Pana aici am fost offtopic big_smile
M-am linistit din plans  si l-am sunat pe sot, care era la munca sa-l intreb cand vine. El mi-a simtit ceva in voce si m-a intrebat ce s-a intamplat, eu i-am zis ca-i zic acasa. El a lasat totul balta si a fugit spre casa cat a putut de repede. Cand l-am vazut, de emotii am inceput sa plang, el se speriase tare, credea ca cine stie ce am patit, si atunci, scurt si la obiect i-am zis  "sunt insarcinata"  si a inceput sa planga si m-a imbratisat, si plangeam amandoi hjarta
Acum le-am zis si parintilor. La socri le-am zis tot scurt si la obiect ca vor fi bunici.  La ai mei le-am dus o cutie de metal cu ursuleti ( candva era cu biscuiti si mama a crezut ca i-am adus biscuiti) si am pus acolo o pereche de botosei ( pastrez de ceva  timp po pereche de botosei ROZ chicot ). Mama a deschis si a zis "ce draguti" cateva secunde nu si-a dat seama. Apoi a inteles, s-a uitat la noi si a intrebat daca e o aluzie, si am zis ca da. Si a plans si ne-am imbratisat.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#30 2012-10-24 13:14:08

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

elena...fara cuvinte. fara vorbe mari m-ai facut sa plang, se simte emotia pana la mine smile

Offline

 

#31 2012-10-24 17:23:56

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

vaaaaiiii  hjarta  hjarta  ... am lacrimi in ochi


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#32 2012-10-25 09:39:27

aprilus
Full member
Inregistrat: 2012-07-04
Mesaje: 686

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

elena    hjarta, imi vine sa plang


''Orice copil e un pui de fluture, ce zburdă zglobiu de colo-colo și-i dă vieții culoare. ''

Offline

 

#33 2012-10-25 15:35:19

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

vaaai ce am mai plans ..

eu nu sunt insarcinata, dar pot sa va povestesc ce stiu de la o prietena,care, nu inteleg cum a avut atata rabdare.

Era ziua sotului, implinea 25. Si ea a luat 25 de biletele, si pe ficare a scris cate ceva, gen te iubesc, esti comoara mea, etc... si pe 2 a scris "sunt insarcinata" si "o sa fi tatic" si le-a ascuns pe toate 25 prin dormtorul lor. si tipul le-a gasit in timp de cateva zile, si le punea deoparte.. si dupa vreo 2 zile a gasit si cel cu "o sa fii tatic", mai era si singur acasa, saracu de el, mi au povestit ca mai mai sa i se faca rau.
Eu nu stiu cum a avut ea atata rabdare, daca gasea biletul dupa o saptamana ? lol

si alta prietena, s-a dus la gineco pt o raceala si gineco zice "Da tu sti ca esti gravida?" si ea zice "nu" si a venit acasa la sot, si nu se asteptau, adica nu incercau, erau casatoriti doar de 2 luni, si ea tot radea ca isterica si i-a zis ca e insarcinata, si el nu credea pt ca ea tot radea, si cand se mai calma ea , el zicea "haide mai, acum pe bune zi-mi" si ea iar incepea sa rada, nu putea sta serioasa.. dupa vreo cateva ore a crezut o in sfarsit, dupa ce a sunat sotul pe soacra sa (Adica pe mama sotiei)

Offline

 

#34 2013-02-23 22:43:09

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

f frumoase povestioarele voastre...eu nu am nimic in plan,s-au spulberat visele de genul botosei,acum sa vina bebe ca vestea vad eu cum i-o dau, dar daca as gasi aici i-as lua un kinder cu surprize smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#35 2013-04-21 17:30:11

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

Am recitit topicul si iar am bocit lol


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#36 2013-04-25 21:48:16

nati17
New member
Inregistrat: 2013-04-01
Mesaje: 63

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

Eram in germania cu sotul meu,intr-o mini vacanta,Imi intarziase menstra vreo 2 zile in conditiile in care mie imi venea la zi si am banuit,ajunsi acasa,am facut test si a iesit pozitiv,am aflat luni chiar de Buna Vestire))))))))))))))Ne doream mult si nu sa facut asteptat deloc beble,a venit dupa prima luna de munca)))))))))))))))

Offline

 

#37 2013-04-25 22:01:59

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

nati ca norocoasa mai esti...
elena si eu l-am recitit si iar am bocit...


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#38 2013-07-08 06:41:53

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

Uof, cine m-a pus sa citesc topicul asta la 6 dimineața? Plang in hotote..deja e posibil sa fie de la hormoni? N-am dormit toata noaptea, sunt in picioare de la 4 si bantui prin casa...poveștile voastre sunt asa frumoase smile in ceea ce ma priveste, emotia din ochii lu iub al meu nu se compara cu nimic

Acum nu cred ca sunt off topic daca ?ntreb cum anunt la munca?  Mare problema si pe capul meu,  dar cum scriam pe undeva,  o colega din același departament a anunțat sapt trecuta...
Eu lucrez aici de 8 ani, sunt in relatii bune cu sefa...e o firma mica...dar imi estr groaza de reactie...n-am ?nchis un ochi..cand e mai bn sa anunti? Cand confirma si dr? Se face ceva oficial?

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-07-08 06:43:26)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.