homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?


#1 2008-11-14 18:16:50

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

Fetelor, sunt curioasa?
Cum v-ati anuntat sotii ca sunteti insarcinate?

Eu inca nu sunt,dar deja m-am gandit cum sa fac smile
Cand se va pozitiva testul, voi cumpara o pereche de botosei si apoi voi face o fotografie cu cele doua lucruri unul langa celalalt.
Si apoi vreau sa duc poza la un centru de imprimare si sa fac un puzzle, dar nu din piese prea multe. Maxim 16-20 piese si sa le pun intr-o punguta din aceea pentru bijuterii.
Si apoi eu sa intru in cada la baita, l-as stiga si l-as ruga sa se uite in "X" loc, sa ia ce e acolo si sa se apuce de lucru  hjarta


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 



#2 2008-11-14 18:31:21

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

Eu l-am facut de dimineata si el era la birou cu cafeluta. Am lasat testul jos, ca trebuie sa il pui undeva, pt cateva secunde si apoi cand m-am dus iar in baie, nu mi-a venit sa cred... La cat de fericita eram, am alergat cu testul in mana si tipam " I'm pregnant, I'm pregnant " Hahahaha, a fost supet misto, nici lui nu i-a venit sa creada, m-a imbratisat si ne-am bucurat impreuna.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#3 2008-11-14 18:42:46

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

la noi se apropia aniversarea a 7 ani de cind sintem impreuna, mai erau citeva zile. dar nu am avut rabdare. ma gindisem initial sa fac testul doar in ziua cu pricina,,,,dar, fiind nerabdatoare si sperind ca am ramas, am facut testul la 2 zile de intirziere a menstruatiei si s-o pozitivat big_smile el imi daduse deja cadoul, e la fel de lipsit de rabdare big_smile l-am facut pe la 7 dimineata, i-am pus o fundita si m-am dus cu miinile la spate sa ii dau cadoul de 7 ani  hjarta  hjarta  o fost extrem de incintat si pastreaza testul cu tot cu fundita. l-o pus bine, printre lucrurile lui hjarta

Offline

 

#4 2008-11-14 18:58:55

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

offf, ce frumos!
abia astept si eu smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#5 2008-11-14 20:00:20

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

pokemon, si eu m-am gandit la ceva asemanattor cu ce ai zis tu tongue
dar nu as avea rabdare sa-l dau la imprimat si apoi puzzle lol

dar m-am gandit la faza cu botoseii dupa ce am vazut mai demult o reclama, la cafea parca tongue
tipa pune botoseii pe un platou acoperit cu capac si il pune pe masa smile si el ridica(,) capacul smile sau ceva de genul era reclama big_smile
dar oricum, botoseii vor fi big_smile vad eu cum ii prezint wink

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-11-15 00:48:59

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

pokemon a scris:

Fetelor, sunt curioasa?
Cum v-ati anuntat sotii ca sunteti insarcinate?

Eu inca nu sunt,dar deja m-am gandit cum sa fac smile
Cand se va pozitiva testul, voi cumpara o pereche de botosei si apoi voi face o fotografie cu cele doua lucruri unul langa celalalt.
Si apoi vreau sa duc poza la un centru de imprimare si sa fac un puzzle, dar nu din piese prea multe. Maxim 16-20 piese si sa le pun intr-o punguta din aceea pentru bijuterii.
Si apoi eu sa intru in cada la baita, l-as stiga si l-as ruga sa se uite in "X" loc, sa ia ce e acolo si sa se apuce de lucru  hjarta

rotfl  ma gandesc ca trebuie sa ai puzzle deja pregatit pt ca atunci nu o sa mai ai rabdare si eventual deja si facut pt ca iar nu o sa mai ai rabdare sa astepti sa-l faca el  rotfl si cum bebe  vine cand nu te astepti, daca vine in 24 si de sarbatori 25,26 dec este totul inchis, ce faci?  rotfl  si eu aveam  multe planuri si cand am vazut testul am uitat de toate. am alergat la el si i-am zis ca a venit mosul cu un test pozitiv. cum era dupa doar vreo doua ore de somn si dupa chef si dupa vreo 9 ani de asteptare ce crezi ca a facut? a crezut ca viseaza....
bineinteles ca in 27 am impodobit bradul ca hainute de bebe, a fost cel mai frumos brad. Si sa mai zica cineva ca nu exista mos craciun...dovada este craciunita noastra. acum cum au inceput deja amenajarile de craciun, cand mergem pe strada ne amintim ca anul trecut in timpul asta nici nu stiam ca vom avea bebe iar azi am sarbatorit 3 luni ale printesei  storstark

Offline

 

#7 2008-11-15 10:54:43

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

ce frumos.... sa impodobesti bradul cu hainute de bebe  hjarta
eu zic ca o sa am rabdare...
m-am gandit sa il fac inaine, dar e greu ca nu am de unde sa iau test pozitiv  rotfl


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#8 2008-11-15 21:15:18

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

rotfl suuuuper faine toate ideile e mai sus.
cea cu fundita rosie la test  e cea mai 'la inemana'.
bine de stiut.  sexinpat  bis  bis  cold


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#9 2008-11-15 22:28:53

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

era langa mine cand am facut testul... asa ca nu am apucat sa-i fac eu vre-o surpriza. oricum n-a fost cine stie ce entuziasmat, si mi-a taiat si mie elanul...


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#10 2008-11-16 11:46:27

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

ufff... aseara m-am convins ca nu as avea rabdare sa astept sa ii fac surpriza....
poate o sa ii fac puzzle doar cu botoseii, iar cu testul o sa vin la spate....
alexa, pana la urma conteaza mai mult ce se intampla dupa, decat fix in momentul acela smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#11 2008-11-16 12:29:54

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

da, asa este, pana la urma a iesit totul ok big_smile peste cateva saptamani o sa fim parintii unui baietel hjarta


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#12 2008-11-16 14:27:13

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

A fost programat bebelul asa ca am vrut sa fac testul inainte sa vin in romania in vacanta. Am fost la cumparaturi cu sotul si am cumparat si testul. Am ajuns acasa .. am intrat in baie si am iesit lasandu-l acolo ... am inceput sa pun cumparaturile in frigider si m-am intors dupa 10 min .. dar se vedea ce-a dea 2 linie foarte foarte subtire. Am luat testul si i-am spus la sot ca eu cred ca sunt gravida... Al meu ma intreaba .. cum adica crezi ca esti gravida? Eu - Pai nu se vede linia a-2a bine... El- Pai asta ce inseamna? Eu- pai nu stiu ?SI am lasat testul pe masa ... si saracu sot a inconjurat masa aia de 10 ori fara sa il atinga... Si se uita la mine.. eu la el  ..
El- Cred ca vad si eu linia aia... Eu- pai ce inseamna ? El- pai nu am fost niciodata gravid sa stiu ce inseamna lol Eu - pai nici eu nu am fost gravida pana acum rotfl  M-a sfatuit sa mai astept cateva zile si sa fac testul de sarcina iara .. iar a 2-a zi mi-a adus un ursulet de plus... asa ca am avut rabdare inca 2 zile si in romania am facut iara testul ... Dar ne-am uitat toata seara unul la altul intrebandu-ne daca asteptam bebe sau nu lol
Si restul povestii este la topicul "veste proasta" .. care s-a dovedit a fi o veste buna big_smile
Cand i-am aratat ecografia unde s-a vazut punctuletul i s-a luminat toata fatza smile

Ultima oara a fost editat de SoareleMeu (2008-11-16 19:16:17)

Offline

 

#13 2008-11-16 19:07:13

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

ce povestioare romantice. Toate mi-au placut. Sa fiti sanatoase fetelor si sa va traiasca bebelusii. Pupici


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#14 2008-11-16 21:20:17

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

Doamne, Soarele meu ce frumos! Sa va bucurati de mica minune!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#15 2008-11-17 00:29:54

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

pokemon a scris:

Doamne, Soarele meu ce frumos! Sa va bucurati de mica minune!

Multumim. Este copilul perfect ... si acum ma gandesc ca anul trecut pe vremea asta avea 4 saptamani in burtica smile ... E frumos ca partenerii vostri sa va faca suprize dupa ecografii sau cand il simtit ca misca prima data .. Spre exemplu mie imi aducea un buchet de flori dupa fiecare ecografie si mergeam la restaurant sau comanda mancare acasa daca nu ma simteam bine. Micile atentii au facut foarte mult pentru mine.

Offline

 

#16 2008-11-17 10:10:56

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

nu m-am gandit pana acum cum as putea sa-i dau vestea, dar cred ca nu as rezista sa tin surpriza....cred ca as vrea sa invit toat familia la noi la masa in wee si sa le spun atunci la toti, dar sunt convinsa ca nu as rezista  hopsieu

Ultima oara a fost editat de fleurette (2008-11-17 10:11:24)


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#17 2008-11-22 15:04:31

cinthya
Full member
Inregistrat: 2006-12-10
Mesaje: 584

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

am vazut o idee super tare intr-un film...tipa luase o bluzitza d-aia mica cum sunt alea ptr sticlele de bere si imprimase - you`re gonna be a daddy!!!! mi s-a parut genial

Offline

 

#18 2008-11-24 14:33:05

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

in ziua cu pricina am fost cu sotul sa ne facem analizele alea gratuite si i-am spus ca ori cumparam tampoane ori pampersi peste 9 luni. dar, eu n-am rezistat si am facut testul la birou chiar in dupa amiza zilei cand trebuia sa vina menstra si seara acasa , sotului, i-am aratat testul direct si i-am spus asa foarte serioasa: uite ce am facut noi doi!al9leacer  evident ca tremuram varga amandoi, ne-am imbratisat cum parca nu o mai facusem niciodata! iar acum ma uit la fetita si-i multumesc lui doamne doamne pentru ea! hjarta


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#19 2008-11-25 09:10:38

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Cum ati anuntat ca sunteti insarcinata?

m-ati facut sa bocesc grater mai ales corneliabuc si samy...
sa va traiasca bebeii, fetelor!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.