homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Actorie


#1 2008-12-02 23:38:22

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Actorie

De ce mimeaza femeile?
Nu vi se pare amuzant cum barbatii au asa mare incredere in ei doar ptr ca fostele au mimat?
N-ar trb sa spunem stop?

Offline

 

#2 2008-12-02 23:40:49

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Actorie

eu nu vad rostul mimatului...ca practic se amagesc pe ele...si tot ele raman cu buza umflata ca ala crede ca e in extaz si crede ca ce face atunci ii provoaca placere, dar de fapt nu e deloc asa...si tot ele ies in pierdere.

Offline

 

#3 2008-12-02 23:45:28

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Actorie

EXACT!
Mi-am auzit prietenii(baieti) cum se laudau ca ce orgasme dau ei...haideti mai baieti,sa fim seriosi....
Deci?sunt fete care mimeaza....de ce?

Offline

 

#4 2008-12-02 23:51:58

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Actorie

ee hai...nu mai crede toti barbatii ce spun pt ca majoritatea se lauda...ca sa para ei f buni la pat vezi doamne. multi fabuleaza un adevarat barbat nu da detalii despre viata lui intima.

Offline

 

#5 2008-12-03 00:51:13

skumpi
Vizitator

Re: Actorie

nu tzin minte sa fii mimat vreodata... hmm
da oricum mi se pare o porcarie... adika mesaju care i`l transimti e acela ca totu e okey...te descurci grozav...ma faci sa ma simt super si cand colo ... si apoi apar frustrarile forgetit
cand nu am zis clar nu am...nu neaparat din cauza lui...poate si din cauza mea...noroc k se intampla rar rodnar
adika oricum nu o facem f des apoi nici atunci cand o facem sa nu iasa cu scantei ? diablo m`as enerva si n`as mai face deloc lol

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-12-03 08:57:56

Neverbe
Full member
Inregistrat: 2007-04-18
Mesaje: 334

Re: Actorie

De cateva ori m-am prefacut ca imi place mai tare decat imi placea, nici eu nu stiu de ce.

Ultima oara a fost editat de Neverbe (2008-12-03 08:58:21)


Everybody's gotta end up somewhere, I'm just taking my time to get there, And it looks like freedom and it smells like fun, But it feels like being on the run...

Offline

 

#7 2008-12-03 09:01:23

Stef
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-12
Mesaje: 681

Re: Actorie

Don't.

Offline

 

#8 2008-12-03 09:06:26

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Actorie

mai, femeile astea. De ce trebuie sa le dea barbatiilor sentimentul ca sunt niste masculi feroce cand de fapt ele nu fac altceva decat sa-si adauge un procent in plus la frust? Si pentru ce vor sa-i pacaleasca pe barbati nu inteleg si nu voi intelege niciodata!!!!!?

Ultima oara a fost editat de baciu (2008-12-03 09:07:06)


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#9 2008-12-03 10:18:44

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Actorie

Eu am o prietena a carui iubit nu termina pana nu avea ea orgasm.Cum sunt femeile,nu pot sa aiba orgasm mereu....si se prefacea,doar ca sa o lase in pace:)))
Motive sunt mereu...
Dar scopul cu care am deschis acest topic este tocmai sa descurajez aceasta practita.Nu inteleg,de ce noi,femeile,ne protejam barbatii cu un orgasm mimat?Ce-ar fii sa ne gandim mai mult la noi,mai putin la ei?Ce are daca ajungem sa spunem "nu,n-am avut orgasm"?Trb sa dea cu botul de realitate si baietii nostrii,poate asa o sa incerce mai mult....big_smile nu?

Offline

 

#10 2008-12-03 10:37:01

maria 2020
New member
Inregistrat: 2008-11-21
Mesaje: 40

Re: Actorie

si eu mimez orgasmul, din pacate.....................daca ma intrebati de ce fac asta, rspunsul e simplu: pt el,fac acest lucru aproape de fiecare data, nu stiu de ce, dar nu ajung la orgasm desi ma simt f bine cu el grater((((((((((((((((


viata e frumoasa,  deci sa ne bucuram de ea :-*

Offline

 

#11 2008-12-03 10:40:02

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: Actorie

Pai si tu crezi ca daca il mimezi o sa ajungi?Daca ii spui ca nu te simti bine,el o sa faca tot ce poate ca sa iti fie bine....
Eu i-am mimat fostului meu juma' de an...si i-am zis dupa.A stat suparat pe mine o saptamana si aia e,i-a trecut....

Offline

 

#12 2008-12-03 11:25:57

Neverbe
Full member
Inregistrat: 2007-04-18
Mesaje: 334

Re: Actorie

Prietenul meu incearca din toata puterile sa ma aduca la ogasm. Si cand nu am devine foarte deprimat. He feels less like a man. De cele mai multe ori am orgasm dar uneori pur si simplu nu pot, fie sunt obosita, fie am alte griji. Pentru mine sexul e placut si fara orgasm, insa am o prietena avea o vorba "Sa faci sex fara sa ai orgasm e ca si cum ai face o prajitura din care nu ai avea voie sa gusti."


Everybody's gotta end up somewhere, I'm just taking my time to get there, And it looks like freedom and it smells like fun, But it feels like being on the run...

Offline

 

#13 2008-12-03 11:49:16

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Actorie

e o prostie faza cu mimatul. trebuie sa fii sincer si sa zici ce`ti place si ce nu`ti place in materie de sex mai ales.
pt ce sa mimezi? ca sa se creada ei tari si mari? sau ca sa nu se supere? ete fas...eu nu am mimat niciodata, cand nu am avut am zis, si am incercat mereu sa adoptam alte pozitii, altfel de preludiu ca sa ne fie bine la amandoi. doar asa se invata.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#14 2008-12-03 11:51:13

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Actorie

Neverbe a scris:

Prietenul meu incearca din toata puterile sa ma aduca la ogasm. Si cand nu am devine foarte deprimat. He feels less like a man. De cele mai multe ori am orgasm dar uneori pur si simplu nu pot, fie sunt obosita, fie am alte griji. Pentru mine sexul e placut si fara orgasm, insa am o prietena avea o vorba "Sa faci sex fara sa ai orgasm e ca si cum ai face o prajitura din care nu ai avea voie sa gusti."

Sunt de acord. Si eu mimez rareori si o fac pentru ca el sa nu se simta prost, mai ales ca in momentele alea se chinuie ca eu sa ajung la orgasm  hmm


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#15 2008-12-03 11:56:45

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Actorie

Dar de ce sa se simta prost ? esti si tu om, nu masina de facut sex, ca si el, de altfel... uneori ai orgasm, alteori nu
Ei cam cum ar trebui sa mimeze erectia ca sa nu ne simtim noi prost ?

Offline

 

#16 2008-12-03 11:56:46

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Actorie

blueeyes a scris:

Neverbe a scris:

Prietenul meu incearca din toata puterile sa ma aduca la ogasm. Si cand nu am devine foarte deprimat. He feels less like a man. De cele mai multe ori am orgasm dar uneori pur si simplu nu pot, fie sunt obosita, fie am alte griji. Pentru mine sexul e placut si fara orgasm, insa am o prietena avea o vorba "Sa faci sex fara sa ai orgasm e ca si cum ai face o prajitura din care nu ai avea voie sa gusti."

Sunt de acord. Si eu mimez rareori si o fac pentru ca el sa nu se simta prost, mai ales ca in momentele alea se chinuie ca eu sa ajung la orgasm  hmm

eu zic ca ar trebui sa fii sincera si sa ii spui, nu sa mimezi.
stii tu "un sut in fund, un pas inainte".


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#17 2008-12-03 13:30:36

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Actorie

da nu sunt de acord deloc chick cu chestia asta sa ne gandim mai mult la noi si mai putin la ei...trebuie sa ne gandim si la noi si la ei in aceeasi masura cand vine vb de sex...
si daca nu aveti orgasm si el se chinuie si nu ejaculeaza pana nu aveti voi puteti f bine sa le spuneti ca nu pot avea in seara asta prin contact sexual...termina tu si pe urma va poate stimula el oral sau cu mana ca sa aveti....ce mare scofala?
prin comunicare rezolvati totul nu tb sa recurgeti la alte gesturi

Offline

 

#18 2008-12-03 13:41:53

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Actorie

Danae a scris:

blueeyes a scris:

Neverbe a scris:

Prietenul meu incearca din toata puterile sa ma aduca la ogasm. Si cand nu am devine foarte deprimat. He feels less like a man. De cele mai multe ori am orgasm dar uneori pur si simplu nu pot, fie sunt obosita, fie am alte griji. Pentru mine sexul e placut si fara orgasm, insa am o prietena avea o vorba "Sa faci sex fara sa ai orgasm e ca si cum ai face o prajitura din care nu ai avea voie sa gusti."

Sunt de acord. Si eu mimez rareori si o fac pentru ca el sa nu se simta prost, mai ales ca in momentele alea se chinuie ca eu sa ajung la orgasm  hmm

eu zic ca ar trebui sa fii sincera si sa ii spui, nu sa mimezi.
stii tu "un sut in fund, un pas inainte".

Mi se pare aiurea sa-i zic, "Stii iubi, degeaba te-ai chinuit cu mine o ora jumate, nu am simtit nimic, abia daca am reusit sa ma excit"  bang  Si sunt sigura ca nici lui nu i-ar pica bine, mai ales ca e vorba de situatiile in care nu as putea ajunge la orgasm nici cu oral si nici macar autostimulandu-ma  neutral
Nu mi se pare crima ca in aceasta situatie zambesc si mimez, mai ales ca eu de obicei am 2-3 orgasme...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#19 2008-12-03 14:52:00

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Actorie

te inteleg ca iti e oarecum, dar asa e corect, zic eu. pana la urma ii dati de cap.
nu trebuie sa zici ca nu te satisface, ca nu e suficient de barbat ca sa te aduca la un orgasm. poti sa ii zici cum spune si andrulina mai sus, sunt obosita, bla bla...


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.