homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina-2


#20 2008-12-05 22:36:56

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina

SoareleMeu a scris:

Cand mi-a facut ecografia, mi-a scris sarcina5-6 saptamani si era sacul gol.. apoi am fost in urmatoarea saptamana si era acolo +batai ale inimi  . Cand o sa mearga data viitoare o sa se lamureasca.

lili...nu te stresa deocamdata...sa mai vedem peste o sapt doua...


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 



#21 2008-12-05 22:38:05

ttenzika
Sr. member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-21
Mesaje: 1084

Re: scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina

corneliabuc. a scris:

faceti orice, mergeti la eco, faceti analize numai sa va linistiti

applause  applause  tummenupp  :k?ra:  corect tummenupp


mamica de bebe Alecsandra  al9leacer

poze:bebe alecsandra
http://picasaweb.google.com/ttenzika/Po … 33rsae2QE#

Offline

 

#22 2008-12-06 13:08:21

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina

fetelor, mi-e asa de rau incat nu pot sta in picioare.vomit, am un nod maaare in gat, un bolovan in stomac si o durere de spate in regiunea oaselor bazinului. cand ma misc (oricat de mica ar fi miscarea) vad negru in fata ochilor si-mi pierd echilibrul. ma enervez din orice si nu mai am rabdare sa fac nimic (citit, tv, joca cu copilul, mancare, curat, nimic). imi vine sa stau numai in pat si sa dorm... cred ca fac depresie!


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 

#23 2008-12-06 14:50:03

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina

stai in pat si dormi, ia un no-spa, ca astea nu sunt semne de depresie ci de avort


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#24 2008-12-06 16:06:51

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina

confirm ce a spus doctoressa. eu am trecut prin asta sad mare grija d etine. stai in patut si odihneste-te. sa speram ca totul va fi bine


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-12-08 08:28:50

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina

poate fi avort, intr-adevar si nu inteleg de ce nu ai facut un BHCG, toti medicii recomanda asta in faza incipienta a sarcinii, inainte de eco, iti spune clar, trebuie sa te vada urgent un medic si fa testul asta inainte de a recurge la un chiuretaj de curatare, in caz ca ti se recomanda, insa daca se lasa cu dureri imense si febra............ atunci faci intocmai ce zice medicul


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#26 2008-12-30 20:52:43

freealy25
Full member
Inregistrat: 2007-07-04
Mesaje: 166

Re: scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina

buna seara ,fetelor! vroiam sa va spun ca si mie dr-ul meu mi-a zis ca ...imediat ce am un test de sarcina pozitiv sa fac bhcg si abia dupa aceea sa ma duc la el cu beta ...Zis si facut...mi-a zis ca bebe are sase sapt. si ne vedem pe 5 ian la eco cand va fi mai mare si-i va bate inimioara.Acum as mai avea o intrebare pt voi ...daca nu am greturi si pofte(doar dureri de sani care s-au si umflat) e normal? ca eu ma simt ok ...dar peste tot aud si citesc ca trebuie sa ai greturi si....nu stiu ce sa cred ....Va multumesc si va doresc muuulta sanatate!


Robert-Andrei bebe -Minunea care ne-a schimbat viata!

Offline

 

#27 2008-12-30 21:08:37

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina

stai linistita freealy, eu am avut greturi doar prin luna a treia cateva zile, in rest nimik toata sarcina, iar sanii nu m-au durut mereu! fiecare sarcina e unica, chiar daca ai sa te regasesti in multe chestiuni cu alte gravidute!


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#28 2008-12-30 21:13:00

freealy25
Full member
Inregistrat: 2007-07-04
Mesaje: 166

Re: scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina

merci! puss Toata lumea ma intreaba daca am greturi sau pofte si ...cand le spun ca nu am nici una nici alta...se uita mirat la mine. de asta am intrebat ...inseamna ca nu e o regula .Atunci e bine ...m-am mai linistit....


Robert-Andrei bebe -Minunea care ne-a schimbat viata!

Offline

 

#29 2008-12-30 21:21:42

samy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-30
Mesaje: 2562

Re: scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina

wink


Mami de fetite:pisoi si pisoias! hjarta

Offline

 

#30 2008-12-30 22:13:34

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina

nu e nici o problema daca nu ai greturi, eu nu am avut pana in luna a3-a si dupa ... numai lamai mancam

Offline

 

#31 2008-12-31 14:10:21

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina

freealy25 a scris:

buna seara ,fetelor! vroiam sa va spun ca si mie dr-ul meu mi-a zis ca ...imediat ce am un test de sarcina pozitiv sa fac bhcg si abia dupa aceea sa ma duc la el cu beta ...Zis si facut...mi-a zis ca bebe are sase sapt. si ne vedem pe 5 ian la eco cand va fi mai mare si-i va bate inimioara.Acum as mai avea o intrebare pt voi ...daca nu am greturi si pofte(doar dureri de sani care s-au si umflat) e normal? ca eu ma simt ok ...dar peste tot aud si citesc ca trebuie sa ai greturi si....nu stiu ce sa cred ....Va multumesc si va doresc muuulta sanatate!

numai 50% dintre femei experimenteaza greturi
eu nu am avut si nici nu am vomat, de aia am si luat 30 kg pana acum.......


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

#32 2008-12-31 18:11:13

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina

zi mersi ca n-ai greturi lol nici eu n-am avut big_smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#33 2010-07-30 13:50:31

elitana
New member
Inregistrat: 2010-07-03
Mesaje: 29

Re: scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina

buna la toata lumea...am nevoie urgent de un sfat,o incurajare....de 2 saptamani prezint semne de sarcina(balonati,dureri de sani,greata,voma,nidatie,cm trebuia sa0mi vina pe 27 si inca nu a venit).am facut test acum 2 zile si a iesit negativ,dar tot atunci obligata de imprejurari am facut si o ecografie intravaginala unde am vazut un punct mic negru,dar doctorita azis ca nu e nimic.e posibil asa ceva?la cate saptamani s-ar vedea un bb la o asa ecografie?...sincera sa fiu sunt foarte speriata,pt ca dupa aia am facut si o radiografie,tot obligata de imprejurari

Offline

 

#34 2010-07-30 14:08:34

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina

la echo se vede cam la o saptamana de intarziere a menstrei. oricum, intai iese testul pozitiv, semn ca nidatia a avut loc si abia la aceva timp dupa aceea se observa saculetul la echo

Offline

 

#35 2011-03-12 17:15:04

biancaV
Membru
Inregistrat: 2011-03-12
Mesaje: 1

Re: scurgere ciudata in saptamana 5 de sarcina

Buna ziua..am o nedumerire...e o intrebare dar cu mai multe subpuncte...cred big_smile in fine sa explic: am ciclu f neregulat adica imi poate veni o data la cateva luni..am fost la un control acum 2 saptamani si mi  s-a spus ca am ovare polichistice, si mi s-a dat Diane35, pe care trebuie sa incep sa il iau la prima zi de ciclu....care deocamdata nu a venit. In schimb am o scurgere maronie de vreo saptamana.Mi-am facut si teste de sarcina si toate imi ies negative..poate nu le fac nici in perioada potrivita ..nu stiu..sincer imi doresc sa fiu insarcinata si sunt dezamagita mereu cand imi iese negativ, iar acum 2 saptamani cand am fost la ginecolog nu s-a vazut nimic la ecograf dar daca era sa fiu insarcinata..era vorba de 2 saptamani..si nu stiu daca se vedea..deci intrebarile mele ar fi: se poate ca testul de sarcina sa iasa negativ si realitatea sa fie alta? scurgerea maronie ar putea fi legata de o posibila sarcina? din cauza ovarelor polichistice?  sper ca ati inteles cam care este prblema..sau intrebarile..multumesc frumos

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.