homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase-5


#77 2009-06-13 17:49:15

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

daca e crema e tot cu efect local. deci nu scade efectul.

Offline

 



#78 2009-06-13 23:01:17

camary
New member
Inregistrat: 2009-06-13
Mesaje: 6

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

Buna! As avea si eu mai multe intrebari, e prima oara cand postez dar citesc forumul cu interes si cred ca m-ati putea sfatui. As dori sa stiu daca yasmin interactioneaza cumva cu pastilele de gat tantum verde, din ce am citit pe forum eu nu cred dar va rog daca stiti mai multe sa imi raspundeti. Intreb acest lucru deoarece folosesc ac yasmin de aprox 5 luni si totusi am folosit si prezervativul la contactele sexuale numai ca ieri pentru prima oara prezervativul s-a rupt si as vrea s stiu daca ezista vreun risc. De asemenea, chiar daca este putin off topic as vrea sa stiu daca ac au legatura cu faptul ca uneori dupa un contact mai indelungat raman cu un anumit disconfort undeva la intrarea vaginului ceea ce face si actul sexual dureros, sa fie totusi din cauza prezervativului sau ce credeti? Va multumesc anticipat si sper sa imi raspundeti. Iar doctoressa daca ati putea veni cu un aviz specializat mi-ar fi de mare ajutor, o sa incerc sa imi fac si o programare la dvs pentru ca nu cunosc in bucuresti alti doctori iar forumul acesta mi s-a parut foarte folositor. Multumesc inca o data! par ah si mentionez ca pastilele mi-au fost recomandate de medicul dermatolog si medicul de familie dupa efectuarea de analize pentru ca urmez in paralel tratament cu roaccutane pentru acnee.

Ultima oara a fost editat de camary (2009-06-13 23:06:28)

Offline

 

#79 2009-06-13 23:39:33

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

cu tantum nu interactioneaza

pentru restul...sa vedem ce mai spun si fetele


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#80 2009-06-13 23:49:33

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

camary a scris:

Buna! As avea si eu mai multe intrebari, e prima oara cand postez dar citesc forumul cu interes si cred ca m-ati putea sfatui. As dori sa stiu daca yasmin interactioneaza cumva cu pastilele de gat tantum verde, din ce am citit pe forum eu nu cred dar va rog daca stiti mai multe sa imi raspundeti. Intreb acest lucru deoarece folosesc ac yasmin de aprox 5 luni si totusi am folosit si prezervativul la contactele sexuale numai ca ieri pentru prima oara prezervativul s-a rupt si as vrea s stiu daca ezista vreun risc. De asemenea, chiar daca este putin off topic as vrea sa stiu daca ac au legatura cu faptul ca uneori dupa un contact mai indelungat raman cu un anumit disconfort undeva la intrarea vaginului ceea ce face si actul sexual dureros, sa fie totusi din cauza prezervativului sau ce credeti? Va multumesc anticipat si sper sa imi raspundeti. Iar doctoressa daca ati putea veni cu un aviz specializat mi-ar fi de mare ajutor, o sa incerc sa imi fac si o programare la dvs pentru ca nu cunosc in bucuresti alti doctori iar forumul acesta mi s-a parut foarte folositor. Multumesc inca o data! par ah si mentionez ca pastilele mi-au fost recomandate de medicul dermatolog si medicul de familie dupa efectuarea de analize pentru ca urmez in paralel tratament cu roaccutane pentru acnee.

pai durerea aia poate fi cauzata de o insuficienta lubrifiere sau contact mai fortat la "intrarea'..de aceae preludiul e fff important si relaxarea..nu sta incordata


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#81 2009-06-14 00:09:59

camary
New member
Inregistrat: 2009-06-13
Mesaje: 6

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

pai da de obicei nu sunt suficient lubrifiata hmm  si ma gandeam si la aspectul asta.. multumesc de raspunsuri si mai astept si altele

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2009-06-14 00:30:57

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

nu ecista niciun risc stai linistita.....nu inteleg dc folosesti si prezervativul atata timp cat iei anticonceptionale , esti protejata nu se int nimic...bineinteles dac ai un partener stabil..... pt lubrifiere mai buna cumpara-ti un lubrifiant pe baza de apa smile si o sa fie ok .....senzatia e mai "intensa" fara prezervativ decat cu tongue mai ales pt ei...dar si pt tine....mult succes si sper sa ai curajulk sa incerci si fara ....atat timp cat iei anticonceptionalele corect nu ai griji .....pusi:*


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#83 2009-06-14 00:48:01

camary
New member
Inregistrat: 2009-06-13
Mesaje: 6

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

am un partener stabil si el a vrut sa continuam folosirea prezervativului si parca mi-a transmis si mie acea teama de ejacularea inauntru rodnar  acum sper sa fie bine si o sa vad pe viitor. mersic:*

Offline

 

#84 2009-06-14 08:46:50

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

camary a scris:

Buna! As avea si eu mai multe intrebari, e prima oara cand postez dar citesc forumul cu interes si cred ca m-ati putea sfatui. As dori sa stiu daca yasmin interactioneaza cumva cu pastilele de gat tantum verde, din ce am citit pe forum eu nu cred dar va rog daca stiti mai multe sa imi raspundeti. Intreb acest lucru deoarece folosesc ac yasmin de aprox 5 luni si totusi am folosit si prezervativul la contactele sexuale numai ca ieri pentru prima oara prezervativul s-a rupt si as vrea s stiu daca ezista vreun risc. De asemenea, chiar daca este putin off topic as vrea sa stiu daca ac au legatura cu faptul ca uneori dupa un contact mai indelungat raman cu un anumit disconfort undeva la intrarea vaginului ceea ce face si actul sexual dureros, sa fie totusi din cauza prezervativului sau ce credeti? Va multumesc anticipat si sper sa imi raspundeti. Iar doctoressa daca ati putea veni cu un aviz specializat mi-ar fi de mare ajutor, o sa incerc sa imi fac si o programare la dvs pentru ca nu cunosc in bucuresti alti doctori iar forumul acesta mi s-a parut foarte folositor. Multumesc inca o data! par ah si mentionez ca pastilele mi-au fost recomandate de medicul dermatolog si medicul de familie dupa efectuarea de analize pentru ca urmez in paralel tratament cu roaccutane pentru acnee.

ac nu interactioneaza cu tantum verde.
daca iei ac corect puteti linistiti sa aveti contacte fara prezervativ. altfel, de ce sa te mai indopi cu hormoni daca oricum o faceti cu prezervativ?
jena de la intrarea in vagin se datoreaza contactului mai lung, plus ca se poate sa ai probleme cu lubrifierea.
daca vrei sa mergi la doctoressa da click pe bannerul crem de la inceputul paginii, vei afla datele de contact de la cabinetul dansei

Offline

 

#85 2009-06-14 18:00:12

camary
New member
Inregistrat: 2009-06-13
Mesaje: 6

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

foarte dragute sa imi raspundeti par si da am vazut si am luat contactele de la cabinet, m-am uitat si cam cum sa ajung si cred ca maine o sa sun big_smile

Ultima oara a fost editat de camary (2009-06-14 18:01:12)

Offline

 

#86 2009-06-18 10:41:06

prichindel09
New member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 18

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

Buna. Stiti cumva daca xanax-ul interactioneaza in vreun fel cu yasmin?

Offline

 

#87 2009-06-18 10:47:27

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

Antidepresivele interactioneaza cu anticonceptionalele.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#88 2009-06-18 10:51:57

prichindel09
New member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 18

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

andreea_andy2 a scris:

Antidepresivele interactioneaza cu anticonceptionalele.

OK, multumesc de promptitudine.  smile Interactioneaza pe perioada in care iau xanax sau si ceva timp dupa ce termin tratamentul?

Offline

 

#89 2009-06-18 10:58:26

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

Trebuie sa te protejezi suplimentar pe perioada tratamentului si inca sapte zile dupa terminarea lui.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#90 2009-06-30 00:53:35

afraid
New member
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 7

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

Augmentinul interactioneaza cu Yasmin? Astept un raspuns, multumesc anticipat.

Prietena mea are o infectie la masea si a luat Augmentin (doar 2 pastile - ieri). Azi am avut un contact sexual, bineinteles, protejat doar de Yasmin. Cat de mare este riscul, in cazul in care Augmentinul interactioneaza cu Yasmin? Sa recurg la Postinor?

Ultima oara a fost editat de afraid (2009-06-30 01:01:43)

Offline

 

#91 2009-06-30 01:23:08

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

afraid a scris:

Augmentinul interactioneaza cu Yasmin? Astept un raspuns, multumesc anticipat.

Prietena mea are o infectie la masea si a luat Augmentin (doar 2 pastile - ieri). Azi am avut un contact sexual, bineinteles, protejat doar de Yasmin. Cat de mare este riscul, in cazul in care Augmentinul interactioneaza cu Yasmin? Sa recurg la Postinor?

Parerea mea ..e DA ..sa ia postinor deoarece indiferent cate pastile a luat Augmentinul e ANTIBIOTIC si reduce protectia conferita de orice contraceptiv.
Aveti grija mare va rog pe viitor...paote sa ia postinor si sa continue linistita cu folia de pilule contraceptive..postinorul sa ia prima pastila cat mai repede si cea de a 2 a la FIX 12 ore...nicic mai devreme nicic mai tarziu.
Acum trebuie protectie (incepand cu pastila ce a luat-o dupa termianrea tratamentului cu antibiotic) 7 pastile consecutive din folia de yasmin.
Si pe viitor un taratment cu antibiotice face minuni doar daac se iau mai multe pastile ...nu una sau doua ca nu are niciun efect asupra infectiei.
Sanatate!  smile


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#92 2009-06-30 01:29:45

afraid
New member
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 7

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

Iti multumesc pentru raspuns, mi-a spus ca ia antibiotice abia dupa actul sexual. In legatura cu antibioticele, abia incepuse tratamentul, de aceea a luat doar 2 pastile. O zi buna iti doresc si inca o data iti multumesc pentru raspuns! Sper sa fie bine cesafac

Offline

 

#93 2009-06-30 14:02:37

Alina Delia
Addicted member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-12-16
Mesaje: 12952

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

afraid a scris:

Iti multumesc pentru raspuns, mi-a spus ca ia antibiotice abia dupa actul sexual. In legatura cu antibioticele, abia incepuse tratamentul, de aceea a luat doar 2 pastile. O zi buna iti doresc si inca o data iti multumesc pentru raspuns! Sper sa fie bine cesafac

cu palcere si repet nu are importanta cate a apucat sa ia ..ca e diminuat efectul inca de dupa 1 pastila de antibiotic introdusa in organism...sanatate


Cine rade la urma....gandeste mai incet dumbom

Offline

 

#94 2009-06-30 17:22:32

Angel8888
Full member
Inregistrat: 2008-03-27
Mesaje: 129

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

Nolcin interactioneaza?

Offline

 

#95 2009-06-30 17:43:21

Angel8888
Full member
Inregistrat: 2008-03-27
Mesaje: 129

Re: Yasmin - lista cu interactiuni mediamentoase

imi poate raspunde cineva?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.