homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Durere inghinala persistenta inainte/dupa sarcina


#1 2009-01-16 15:51:29

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

durere inghinala persistenta inainte/dupa sarcina

Intrucat persista durerea inghinala instalata in ultima sapt de sarcina am postat acest subiect in speranta ca voi gasi un raspuns si ajutor. Ma doare dinainte de nastere inghinal, atat la piciorul drept cat si stang-cu persistenta la acesta, ma doare osatura bubiana si mi-e greu sa merg, sa ma ridic din pat e un calvar, sa ma mut de pe o parte pe alta e mama calvarului....... Durerea cedeaza numai dupa ce imi gasesc o pozitie confortabila in pat, in speta stau pe partea dreapta. Practic ma doare cand incerc sa misc picioarele in orice mod posibil. Nu stiu ce sa fac si cum sa procedez. Solutii?


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 



#2 2009-01-17 16:09:26

iulia_30
Full member
Inregistrat: 2008-03-02
Mesaje: 211

Re: durere inghinala persistenta inainte/dupa sarcina

Daliana,in primul rand felicitari pentru bebelusa.Sa va traiasca si sa va bucurati de ea.In legatura cu durerea ta,la mine se manifesta pe stanga iar doctorul mi-a spus ca este din cauza osului sacru.Medicul la ecografie mi-a spus ca este de la nervul sciatic.Probabil ca o sa mai doara o perioada si apoi te lasa.Sper.Eu sunt abia in saptamana 26 si am observat ca revine  durerea daca stau prea mult in picioare.In pat nu doare,doar cand pasesc.Sanatate multa.


Acum mamica obosita dar fericita de fetita bebic Maria

Offline

 

#3 2009-01-18 10:31:42

daliana
Hero member
Inregistrat: 2007-07-02
Mesaje: 2186

Re: durere inghinala persistenta inainte/dupa sarcina

mersi pt info, nu mi s-a explicat pana acum, am sa studiez, mie mi-a aparut tot pe stanga, tot la pasit din sapt 36 si nu m-a lasat nici la o sapt dupa nastere, spre sf sapt a 4-a s-a dus si pe dreapta si pe osatura pubiana...
sciatica vertebrala am citit pe net, cred ca trebuie sa ajung la un neurolog si radiolog.......indata ce mai scap de durerea epiziotomiei....

Ultima oara a fost editat de daliana (2009-01-18 10:44:56)


There are two things in life: you have to die and you have to live until you die.
mamica de doua fete cucuiete

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.