homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din Brasov-3


#39 2009-01-28 13:12:16

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: din Brasov

anca9 a scris:

blueeyes, daca vrei numai recoltare, poti sa mergi linistita la apostu. cu mine a fost ft atenta si riguroasa (a desigilat periutele in fata mea). pt interpretare insa, poate ar fi mai nimerit alt doctor. poti sa iti faci recoltarea la apostu, iar cu rezultatele te duci in martie la podasca. wink daca iti faci programare de acum.

O sa mai sun pe vineri pe la Apostu, daca imi gasesc loc dupa ora 17:00 ma duc la ea, daca nu cred ca pana la urma ma duc numai la Podasca, pentru ca nu vreau sa ma duc la gineco de 2 ori. Asa ma duc, imi recolteaza si pentru papanicolau si secretie si am scapat din prima... In fond si la urma urmei nu e nici o urgenta la mine, ma duc doar pentru ca in februarie trec cele 6 luni de la ultimul control.

Faza cu PDR-ul e ca eu am consultatii gratuite la Medo, Crystalic si pdr... Si mi-e asa sa dau 200 ron pentru consultatie+pap+secretie, cand se face si gratis...

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2009-01-28 13:13:21)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 



#40 2009-01-28 13:13:40

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: din Brasov

pai da, sa speram ca nu va fi nevoie de 2 ori. insa daca faci analizele alea, cineva va tb sa ti le si interpreteze. bine, sa speram ca esti in regula si nu va fi cazul.

Offline

 

#41 2009-01-28 13:16:48

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: din Brasov

anca9 a scris:

pai da, sa speram ca nu va fi nevoie de 2 ori. insa daca faci analizele alea, cineva va tb sa ti le si interpreteze. bine, sa speram ca esti in regula si nu va fi cazul.

Si eu sper sa nu fie cazul smile Daca analizele ies cu suspiciune, ma mai duc o data, si gata.


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#42 2009-01-28 13:27:35

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: din Brasov

totusi cred ca mai bine astepti pana in martie si mergi direct la podasca. pt ca daca tot e sa faci un control, macar sa il faci complet. la apostu de ex, eu nu am incredere cum face si intrepreteaza ea ecografiile.
sper sa fie safe cu pdr-ul smile

Offline

 

#43 2009-01-28 13:33:23

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: din Brasov

anca9 a scris:

totusi cred ca mai bine astepti pana in martie si mergi direct la podasca. pt ca daca tot e sa faci un control, macar sa il faci complet. la apostu de ex, eu nu am incredere cum face si intrepreteaza ea ecografiile.
sper sa fie safe cu pdr-ul smile

Faza e ca orice as alege e cu "risc": la crystalic am conditii europene dar un medic in care nush daca am incredere, la pdr il am pe Podasca (care are un minus pentru ca e barbat si pana acum nu am fost la gineco barbati), insa am conditii dubioase  neutral


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2009-01-28 14:04:53

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: din Brasov

blueeyes a scris:

Fetele, am sunat azi la Crystalic sa-mi fac programare la ginecologie, si na surpriza - Podasca nu mai are cabinet la ei... In schimb are doctorita Apostu Petrina (disponibila luni), si doctorul Vrabii Valeriu, medici despre care nu am auzit nimic neutral

Am mai sunat si la PDR, Apostu e si acolo, si l-am gasit si pe Podasca, disponibil abia pe 20 Martie...

La Mateoc, nu se pune problema sa ma duc, dupa ce One a spus ca a facut analiza secretiei doar uitandu-se la ea, si la fel i-a dat si tratament neutral

Nush ce sa fac, ma tenteaza sa ma duc la Apostu, scap mai repede, mie imi trebuie doar o analiza de secretie + papanicolau... Ce sa fac, fetele, ajutati-ma cu un sfat, va rog...

am fost eu azi la Vrabii Valeriu - este foarte foarte dragut (am fost pt prima data la un barbat si a fost mai bine ca la Badea  big_smile ) - acum nu stiu cat este de competent  smile dar totusi...oamenii astia invata ceva pana sa ajunga sa se uite in fofo  tongue

Mi-a placut cum a lucrat, mi-a explicat, mi-a aratat ce verifica, foarte igienic (am fost la Sante Vie si pe acolo mie asa mi se pare ca dau dovada de profesionalism)

Ultima oara a fost editat de alexutza12345 (2009-01-28 14:07:19)


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#45 2009-01-28 14:24:20

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: din Brasov

Eu cred ca pana la urma sun din nou la Crystalic/PDR si la care apuc loc liber la acela ma duc... In fond si la urma urmei nu am probleme, imi trebuie doar control + recoltare analize.


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#46 2009-01-28 14:48:46

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: din Brasov

pai da blue, dar macar controlul ala sa fie facut cum tb. daca tot ti se face si o eco transvaginala, macar sa ai incredere ca ce ti s-a spus asa si e. ori eu una la apostu n-am putut spune asta.

Offline

 

#47 2009-01-28 14:55:03

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: din Brasov

anca9 a scris:

pai da blue, dar macar controlul ala sa fie facut cum tb. daca tot ti se face si o eco transvaginala, macar sa ai incredere ca ce ti s-a spus asa si e. ori eu una la apostu n-am putut spune asta.

Tu ai fost la Apostu anul trecut?


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#48 2009-01-28 15:00:15

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: din Brasov

dap. de 2 ori.

Offline

 

#49 2009-01-28 15:37:12

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: din Brasov

anca9 a scris:

dap. de 2 ori.

Si ti s-a parut aeriana de ambele dati? Adica parca ai zis ca ti-a dat tratament numai dupa analize, si asta e bine, nu?


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#50 2009-01-28 16:32:33

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: din Brasov

da, am apreciat la ea chestia asta, plus faptul ca a fost ft riguroasa la recoltari (a fatait-o pe asistenta de nu stiu cate ori pana i-a adus exact tipul de periuta pe care il cerea ea, a desigilat totul in fata mea). mi s-a parut complet pe langa la ecografie. mie mi-a lasat impresia ca degeaba face ecografii, ca nu stie sa interpreteze ce vede pe monitor.
alt lucru care nu mi-a placut la ea, a fost un tratament hormonal prescris in graba si pe care daca l-as fi luat, as fi facut buba in alta parte. a 2-a oara cand am fost la ea, s-a mirat si ea ca mi-ar fi prescris asa ceva.
si in ultimul rand, nu imi place ca e cam aroganta si vrea sa scape repede de tine.

Offline

 

#51 2009-01-28 16:36:35

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: din Brasov

blueeyes a scris:

Fetele, am sunat azi la Crystalic sa-mi fac programare la ginecologie, si na surpriza - Podasca nu mai are cabinet la ei... In schimb are doctorita Apostu Petrina (disponibila luni), si doctorul Vrabii Valeriu, medici despre care nu am auzit nimic neutral

Am mai sunat si la PDR, Apostu e si acolo, si l-am gasit si pe Podasca, disponibil abia pe 20 Martie...

La Mateoc, nu se pune problema sa ma duc, dupa ce One a spus ca a facut analiza secretiei doar uitandu-se la ea, si la fel i-a dat si tratament neutral

Nush ce sa fac, ma tenteaza sa ma duc la Apostu, scap mai repede, mie imi trebuie doar o analiza de secretie + papanicolau... Ce sa fac, fetele, ajutati-ma cu un sfat, va rog...

pai blue nsh ce sa zic..la mine era cam evident ..aveam simptome si tot de candida
probabil a considerat k nici nu mai e nevoie de analiza de laborator pt k prezentam toate chestiile de candida &etc


They can because they think they can.

Offline

 

#52 2009-01-28 17:04:11

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: din Brasov

Te inteleg One, insa pe langa candida aia ai putea avea si altceva Doamne Fereste, sau ai fi putut avea simptome mai neclare... Eu m-as simti mai bine sa stiu ca am avut secretia analizata, de aceea prefer sa ma duc la alt medic.

Legat de atitudinea lui Apostu, nici Antonya nu e mai buna, stai pe putin o ora jumate peste programare, pentru ca nu e capabila sa le respecte, si dupa aia "beneficiezi" pe banii tai, de o consultatie de nici 5 minute... Dar ea macar iti explica daca intrebai (daca nu intrebai nu zicea nimic)...

Am programare pe marti la Apostu, daca nu imi place ma duc si in martie la Podasca, oricum am gratuitate...

Ultima oara a fost editat de blueeyes (2009-01-28 17:04:50)


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#53 2009-01-28 17:12:24

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: din Brasov

sa ne spui ce impresie ti-a lasat.

Offline

 

#54 2009-02-03 12:34:42

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: din Brasov

cum ai gratuitate blueeyes?
hmm...vad k nici un ginecolog nu e laudat...butter
de fapt...cel mai bine e sa nu trebuiasca sa ajungem la mana nici unui doctor ca nu se stie cata incredere poti avea in unul neutral

Ultima oara a fost editat de OneOnly (2009-02-03 12:38:10)


They can because they think they can.

Offline

 

#55 2009-02-03 12:53:59

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: din Brasov

Am card CMU de la munca, si am o groaza de analize+consultatii gratuite...
Azi ma duc la Apostu, deja am visat ca sunt insarcinata lol


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#56 2009-02-03 13:41:42

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: din Brasov

OneOnly a scris:

cel mai bine e sa nu trebuiasca sa ajungem la mana nici unui doctor ca nu se stie cata incredere poti avea in unul neutral

asa e, insa de cele mai multe ori suntem nevoite sa mergem. adica din toti astia rai sa alegem unul mai de doamne-ajuta si sa speram ca ne poate ajuta.

blueeyes a scris:

Azi ma duc la Apostu, deja am visat ca sunt insarcinata lol

lol  goodluck te asteptam cu vesti.

Offline

 

#57 2009-02-03 14:07:10

OneOnly
Insomniac member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 8686

Re: din Brasov

goodluck blue.ce tare faza cu cardul
adevarul e ca...toate consultatiile sunt f scumpe..neutral
eu am inceput cu ovulele de aseara ..experienta cam nashpa,mi s-a zis (si scria si pe prospect) sa umezesc ovulul...eu am crezut k se va face alunecos..de fapt s-a facut pasta neutral
oricum dupa astea 6 ovule +crema o sa vad ce efect are tratamentul de la mateoc smile
d knd am fost ,n-am mai avut simptomele de candida
sper sa imi treaca de tot cu tratamentul asta goodluck


They can because they think they can.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.